סדנא להכנת פריקסה מופלטה - להנות משני העולמות

יוכי68

New member
סדנא להכנת פריקסה מופלטה - להנות משני העולמות

במעט קלוריות - רק לא להגזים בכמות היחידות - קשה לעזור! מה מכינים לאנשים שאוהבים גם מופלטה וגם פריקסה? מכינים מאפה שהוא למעשה מעין מופלטה וממלאים במלית טונה, תפו"א, ביצים, סחוג, זיתים ואופים במחבת החשמלית ללא שמן! כך נהנים משני העולמות וממעיטים בקלוריות - נסו ותהנו! פריקסה מופלטה/יוכי לבצק: כוס מידה = 200 מ"ל 4 כוסות קמח מנופה כף שמרים יבשים....לערבב 1 כף מלח שטוחה 1 כף סוכר שטוחה כשתיים- שלוש כפות שמן כוס וחצי מים פושרים ללוש מכל המצרכים בצק רך - להתפיח כחצי שעה. לחלק את הבצק לכ 20 כדורים. לפתוח כל כדור לעלה דק(להיעזר במעט שמן) ולמלא במלית. לקפל את העלה לשניים ולהדק. לחמם מחבת חשמלית לחום בינוני 2-3 להניח את הפריקסה על המחבת ללא צורך בשימון ולאפות כמס` דקות. שימו לב לא לשרוף - להגביה/להנמיך את הטמפ` בהתאם! להוסיף סלט ולהנות!!! המלית: קופסת טונה מסוננת 2 ביצים קשות מרוסקות/חתוכות 2 תפו"א מבושלים וחתוכים זיתים מגולענים וחתוכים סחוג לפי הטעם מלח,פלפל ניתן להוסיף - בצל/תירס/עגבניה

יוכי68

New member
המילוי

טונה, ביצים קשות, זיתים, סחוג, מלח, פלפל, תפו"א מבושלים

יוכי68

New member
קיפול העלה לשניים, להקפיד שהשוליים

לא יהיו עבים מידי.

יוכי68

New member
הפריקסה במחבת החשמלית -ללא שמן!!!

להיזהר לא לשרוף! להפוך כל כמה שניות ולהנמיך את הטמפ' בהתאם!

יוכי איזה כייף שאת בחופש

ככה אנחנו זוכים לסדנאות ומתכונים טעיימייים יאמייי

myangel108

New member
ואווו איזה טעיים

תודה יוכי בזכותך בעלי יהנה היום מארוחת ערב טעימה שכזו ישר כח!

myangel108

New member
../images/Emo124.gifיוכי תודדדה

ברור שהכנתי לא עמדתי בתמונות הגיעו חברים של בעלי לארוחת ערב עשיתי סלט חסה גדול ליד והיה חגיגה

יפית מן

New member
יוכי-לה ../images/Emo207.gif../images/Emo229.gif../images/Emo51.gifאין עליך,הגדולה

מכולם אשת חייל מי ימצא,שאלה לי איך יוכי-לה המתוקה האם אוכל לעשות את המופלטה מקמח מלא כי זה ממש דיאטטי וזה מתאים לי אפשר להכין זאת גם לשבת?זה מתאים לסעודות שבת?כוונתי עם זה מכובד לסעודת שבת?כתבי לי תשובה שאספיק להכין זאת לשבת זה מתאים לי רק עם בצק מקמח מלא ועוד שאלה מקמח כוסמין או שיפון אפשר להכין זאת? תודה יפית

יוכי68

New member
יפית תודה, בוודאי שאפשר להכין מקמח מלא

כדאי לצמצם את כמות הקמח או לחילופין להגדיל את כמות המים. לסעודה שלישית לאחר חימום בפלטה לצד סלט דןןקא נראה לי מכובד ביותר.

למעלה