יצאיה לחו"ל

barakif

New member
יצאיה לחו"ל

שלום לכלום ברצוני לדעת האם אפשר להוציא אוכל כשר ליוון ומה אפשר לקחת פרט לקופסאות שימורים אודה לכם על העזרה.

למוןדבש

New member
אפשר לקחת -

כל דבר שהוא סגור - פסטה, אורז, שימורים, רטבים למיניהם, שמן, תבלינים... אפשר לקנות ביוון פרות וירקות טריים, גבינות וכל מה שהוא "מתאים לצמחונים" ודגים טריים כשרים שיש שם בשפע! זה מה שאני עשיתי כשנסעתי
בקשר ללחם - דורש בדיקה... חשוב להזכיר שאפשר לקחת גשיה אך לקנות את בלון הגז שם. וכמובן כדאי לקחת סיר, מחבת כמה כוסות וצלחות אם זה מתאים לאופי הטיול...
תהנו!

barakif

New member
אוכל כשר

תודה על התגובה ,רק שכחתי לציין שאנחנו מתארחים במלון הילטון רודוס ואני לא יודע האם תיהיה אפשרות לבישול שם,

Raffael

New member
גבינות? למיטב ידעתי, גבינות הן מאותם הדברים

שעלולים להיות בלתי כשרים בעליל. הלואי שאני טועה ואשמח אם יתקנו אותי.

למוןדבש

New member
תבדקי על הגבינה אם היא מתאימה לצמחונים

אם כן אז היא גם כשרה ואין בה אינזימים מבהמות לא כשרות. בכל מקרה שיהיה בתאבון !!!!

Raffael

New member
מענין!

בצרפת למשל, שאת התחום הזה בה אני מכיר היטב (חייתי שם מספר שנים עד לאחרונה), ישנן גבינות רבות שהן כשרות, עם חותמץ הכשר וגבינות זהות שנמכרות לקהל הרחב, ללא השגחה. אנשים שמקפידים, אינם משתמשים בגבינות ללא ההשגחה משום שהן עלולות להיות בלתי כשרות (עפ"י המוסדות המקומיים). איך בודקים התאמה לצמחוניים? זה מוצהר על גבינות? לא תמיד המרכיבים מאוד ברורים.

לא הייתי ממליצה שתבשלו בחדר

המלונות ברודוס רגילים לישראלים שבאים למלון ואוכלים רק דגים. שווה לבדוק בהגעה עם תמורת תוספת תשלום קטן (תבדקו עם המלבצר בחדר אוכל ולא בקבלה) הם יסכימו להכין לכם דג בנייר כסף. אתם לא תהיו הראשונים לבקש ובטח לא תהיו האחרונים.

למוןדבש

New member
../images/Emo39.gifחייבת לספר משהוא...

היינו בטיול של 6 שבועות בצרפת ובילינו את השבת באבניון. לקחנו בכוונה מלון שיש בו חדרים עם מטבחון כך שנוכל להתארגן לשבת (אופי הטיול היה כזה שהיינו מצוידים בגז וכלי בישול). מכיוון שהיינו במלון רק 2 לילות ולא 3 הפקיד קבלה לא הסכים לפתוח לנו את המטבחון כי זו מדניות המלון (צרפתים נו...) ולכן נשארנו בלי מטבחון ונאלצנו לבשל באמבטיה...
ובתמורה סתמנו להם את הכיור בקליפות של ביצים (לא עשינו בכוונה אבל גם לא הצטערנו מי יודע מה כשזה קרה)... תזהרו שלא יקרה לכם! ותהנו בטיול

נייר כסף

מזמן מזמן אבא שלי לקח אותי לטיול בקניה עם יוסי לשם. הזמנו דגים בנייר כסף כי זה היה טיול לשומרי שבת וכשרות אבל כשהגענו למלון וקיבלנו את הצלחות עם נייר הכסף פתחנו אותם לגלות בפנים שרימפסים

אופס יש המשך...

שאלנו את השף מה קרה אז הוא אמר שהדגים בשוק קצת הסריחו אז הוא פשוט החליף... אחרי הכל הנייר כסף זה מה שחשוב לא?

למעלה