חיסון בכיתה א

חיסון בכיתה א

לראשונה עשיתי בשכל וחיסנתי את אלפניק בחופש הגדול
אתמול הגיעה בקשה לשלוח את פנקס החיסונים
מייד אחרי החגים הם יחוסנו
לשלוח את הפנקס או לא?
שאלתי בבית הספר ואין להם תשובה
הם חושבים שצריך
אבל צריכים לבדוק עם האחות והיא לא ענתה עדיין
בינתיים המחנכת חופרת

אני לא הייתי שולחת

הילד מחוסן, את לא רוצה שיחסנו אותו שוב, באותמה מידה יכולת לא לרצות שיחסנו אותו בכלל. הייתי שולחת דרך המחנכת פתק לאחות (אצלנו זה נוסח "מכתב לתיק הרפואי של התלמיד") ובו את מציינת שהילד חוסן בחיסון X בתאריך Y ולכן אין צורך לחסנו במסגרת בית הספר. תודה ולהתראות, אמא שלו.

אגב זה לא שאני בהכרח חושבת

שהם יחסנו אותו למרות שאמרת שלא צריך או איזשהו מחדל מסוג כזה. מהנסיון שלי ברגע שהתרעתי משהו בנוגע לחיסונים שלא היה בנורמה אז מאוד הקפידו לשים לב ולהתקשר אלי ולוודא וכו'.
זה פשוט עניין של היגיון. אוספים פנקסים כדי לחסן ילדים. את שלך לא צריך לחסן. אם כן בשביל מה לשלוח פנקס? משגע אותי שבתי הספר (ולא רק בתי ספר) לא מסוגלים לחשוב מחוץ לאיזשהו נוהל שנקבע להם למעלה ואני לא מאבדת שום הזדמנות ללמד אותם שעם הילדים שלי, חשיבה שהיא נוהל לא מתקבלת. הילדים שלי הם לא עוד מספר ברשימה.
אה, וכל פעם שמבקשים לשלוח פנקס חיסונים אני מפחדת שיאבדו אותו ויהיה לי חתיכת כאב ראש להשלים את זה. כשאין ברירה ובאמת מחסנים אז אני לוקחת את הסיכון. כשיש ברירה - מסמכים חשובים שלי נשארים בבית.

חושבת כמוך. הייתי אולי גם שולחת צילום של פנקס החיסונים
עם החיסון הרלוונטי כדי להוריד אותה מהגב.
היינו באותה סיטואציה בשנה שעברה, ולא שלחתי. אבל לי גם לא נדנדו אלא קבלו את העובדה שהילד כבר חוסן ועזבו אותנו לנפשנו.

למעלה