רוצים לזכות בפאזל מולטימדיה מדליק?

זמן איכות

עם הבן הגדול שלי שבגיל גן חובה, אני מבלה את שעות הצהריים שאחרי הגן רק אני והוא. אנחנו אוכלים יחד ארוחת צהריים, ואח"כ עושים חוברות עבודה, או משחקים במונופול שכרגע הוא המשחק האהוב עליו.

saritp3

New member
זמן האיכות שלנו שאנו לא מוותרים עליו....

יש לנו שלושה ילדים מתוקים בני : 12.5,10.4.5 אנחנו לא מוותרים על זמן איכות איתם בעד שום הון שבעולם, גם זמן איכות משותף של כל המשפחה וגם זמן איכות אישי של כל אחד מאיתנו על כל אחד מהילדים פעם בשבועיים אחר הצהריים יש לכל אחד זמן איכות עם אחד מההורים והוא יכול לבחור מה הוא רוצה לעשות ולאן ללכת, בדרך כלל עם הקטצנציק זה איזו שהיא אטרקציה או סרט, האמצעית זה בדרך כלל סרט או שבוע שעבר זה היה הפסטיגל והגדולה זה לרוב או שופינג או סרט או בתי קפה לפעמים זה מאוד קשה ולא נוח, אבל אין ברירה ולכן לא מוותרים על התענוג הזה פעם בשבוע ביום שישי עושים קידוש וארוחת ערב משפחתית גם אם יש עוד דברים או מפגשים אחרים, לא מוותרים , עושים קודם קידוש, ארוחת ערב בה מדברים על כל מה שעבר השבוע ולאחר מכן מתפנים לכל שאר הדברים ביום שבת זה גם יום המשפחה יוצאים לפיקניק/לטיול/למסעדות או סתם יושבים בבית מכורבלים כולם תחת השמיכה עם כוס שוקו חם ביד ועוגיות שהכנו ביחד מבעוד מועד ורואים סרט לכל המשפחה אין על זמן איכות עם המשפחה, המשפחה שלנו זה הדבר החשוב ביותר בעולם וכולם צריכים להבין את זה

האוטו שלנו../images/Emo73.gifהנה באה הרכבת../images/Emo266.gif

אצלנו, מאז שהם נולדו, שרים ביחד בכל הזדמנות- בבית, באוטו, אצל המשפחה המורחבת, שרים בכיף ובהנאה, פשוט בכל הזדמנות. הילדים מתמוגגים מגיל 0 משמיעת דיסקים של הכבש ה-16, שירים גדולים לקטנטנים, חוה אלברשטיין שרה לילדים, אוסף של יהודית רביץ, ריטה, אריק איינשטיין שרים לילדים ועוד ועוד. אנחנו נהנים לשיר איתם, להסביר להם על הזמרים, ועל השיר, ואיך שגם אנחנו שמענו ושרנו את השירים כשהיינו קטנים
הילדים מאד התחברו לשירה הישראלית וזה כבר חלק מהותי מאד מהבילוי המשותף שלנו, וגם במשפחה הרחבה ואצל החברים מחקים את מנהג השירה המשותפת שלנו

LINNDA

New member
זמן האיכות שלנו ../images/Emo13.gif ../images/Emo13.gif ../images/Emo13.gif

אתחיל בזה שאספר לכם שעבדתי פול טיים משרה מלאה שגולשת לשעות נוספות..ואמרתי לעצמי תמיד שאני עובדת קשה בשביל הבנות שלי, שאוכל לפנק אותן ולקנות להן הכל, ששום דבר לא יחסר להן!!! מהר מאוד הרגשתי שעם כל הרצונות והכוונות הטובות שלי, לא יוצא מזה הרבה,ההפך- נגרם נזק. בדיעבד- הייתי חסרה להם, וגם הנסיונות ל"פצות" לאבדיוק פיצו, הכל הוכח לי בטווח הרחוק..אין פיצוי על חוסר שעות אלא גדל החוסר.. אחרי פחדים,מחשבות והיסוסים..החלטתי לעבוד לחצי משרה. מאז - אני אמא הרבה יותר מאושרת,בכנות! כואבת לי המחשבה שהייתי חסרה להם, אומנם עבדתי ופינקתי וזה היה בשבילן,אבל היום אני מבינה ש"זמן איכות", הוא באמת "זמן איכות" ולא מה שהייתי חושבת שהייתי קוראת לזה כשהייתי במשרה מלאה.. אז מעבר הארוחות,שיעורי הבית, התארגנות לשינה וכל הדברים הללו, יש לנו זמני איכות כייפיים, כשאני אופה הבנות מאוד אוהבות לאפות איתי, מאז שגילנו את האהבה הזאת אנחנו מכינות יחד עוגיות בצורות, פעם בשבוע שבועים אנחנו מכינות עוגיות ומביאות לסבתות, כשכל אחת מתלהבת מהצורות שהיא יצרה, בנוסף מידי פעם אני נותנת לבנות לבחור בחנות צורות לעוגיות והבנות מאוד נהנות לבחור כל כמה זמן צורות חדשות.. זה זמן האיכות שלנו והיום כשאני מסתכלת אחורה, אני לא מוותרות , ולא מצטערת.. צריך להבין שזמן איכות הוא מעבר לדברים שאנחנו עושים עם הילדים שלנו בחיי היום יום, צריך לעשות דברים מיוחדים, לא חייב מסובכים, אבל לתת לילד הרגשה שאנחנו איתו ומקשיבים לו, ועושים איתו ולמענו. אוהבת.

רעות ש10

New member
מבשלות או עושות עבודות מוזאיקה

שלום, אני אמא לעדן החמודה וזמן איכות שלנו כולל גם קילוף ירקות וחיתוכם לסלט (הפעלות הבנאליות ) אך, גם הדבקת ריבועי מוזאיקה ויצירת ציורים יפיפיים . רעות

עלמה7

New member
זמן האיכות שלנו - יצירה עם הילדים

הילדים שלי, בני שבע וחצי וחמש וחצי, אוהבים, כמוני, ליצור. התחומים העיקריים שלהם הם:
אוריגמי - אנחנו מקפלים על פי הסרטונים באתר "origami club" ועל פי ספרים מיפן. לאחרונה קנינו ספר שנקרא Jewish holiday origami, וסוף סוף יש לנו גם קיפולים שקשורים במסורת שלנו. הנה דוגמא: http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1824394
פלסטלינה - בעיקר פימו, ובעיקר על פי הספר "סודות של פלסטלינה", שממנו עשינו כבר המון חיות. אנחנו יושבים לנו אחרי הצהריים, כשאין חוגים או חברים, ויוצרים קצת. אני מאוד גאה בהם, ביכולות המשתפרות מיצירה ליצירה ובעניין הרב שיש להם בנושא.

r i n i

New member
זמן איכות עם ילדים בגילאים שונים

לשמחתי יש לי ארבעה בנים בטווח גילאים רחב:
עם הבכור בן ה- 20 צריך לקבוע פגישה כדי לקבל זמן איכות (זמן איכות לאמא כמובן) ואז יושבים ומשוחחים על סרט או ספר טוב, רואים יחד משהו בטלויזיה או סרטונים במחשב.
מס' 2 בן ה- 18 חובב טיולים מושבע ומש"צ בנשמתו ואיתו יושבים ומדברים על נושאים להדרכות, שומעים שירים ומתחלקים בחוויות טיולים.
הקטון בן ה-12 וחצי אוהב לראות טלויזיה, "לבלות" עם חבריו בשיחות במחשב ולשחק בקלפים ולכן אנחנו משחקים יחד משחקי קלפים שונים (SET, חתחתול, טאצ', רמי ועוד)
הגוזל הן ה- 4 הוא סיפור אחר לגמרי, איתו:
צובעים בגואש
מספרים סיפורים
צופים יחד בסרטי וידאו (אין כמו סרטי וולט דיסני)
צופים יחד בסרטוני וולט דיסני מצויירים במחשב
משחקים באביר ונסיכה (אמא היא נסיכה שצריך לשמור עליה מפני "הרעים")
משחקים כדורגל במגרש
הולכים לטייל
משחקים קלפים (מלחמה, חתחתול)
בונים פאזלים ועוד ועוד חופשת החנוכה נתנה לנו המון שמן איכות ביחד לכל המשפחה ועם כל אחד בנפרד

liata17

New member
מתי מגלים מי הזוכים??? ../images/Emo3.gif

מתאים לנו פאזל לימים הקרים שבהם תקועים בבית

goomedi

New member
כיצד אני מבלה עם ילדי...שאלה טובה!

הדבר לא קל היות ואני עובד משמרות 48/24 שזה אומר,שאני עובד יומים שלמים לפחות. הרבה פעמים קורה שעובר שבוע ואני רק רואה את הילדים, ולא מבלה איתם זמן איכות.. לכן בימים שאני בבית, אני מקפיד להיות שם בשבילם, להיות איתם. מעבר של נוכחות בבית, אלא לשחק איתם וללמד אותם. אני עובר איתם על תיק בית הספר ועוזר להם בשיעורי הבית. אחרי הש"ב אנחנו רואים תום וג'רי שהם ממש אוהבים!! לפעמים יוצאים לשחק בחוץ..העיקר שהם מרגישים שאני איתם נטו, ועושה דברים שהם בוחרים ואוהבים, לתת להם הרגשה חופשית לשתף.. מקוה שאוכל לשמח אותם במשחק שאתם מגרילים :)

זהרגל

New member
טור של מכוניות

לאייל בן הכמעט 5 שנים עשרות מכוניות (אפילו יותר מ-100 מכוניות ). זמן איכות משותף שלנו זה לסדר את המכוניות פעם לפי צבע , או לפי גודל או לפי סוג. כיף לא נורמלי

recordion

New member
יש כל מיני פעילויות לזמן האיכות

אני בחרתי לספר איך אנחנו הופכים נסיעות לזמן איכות. במקום לשמוע רדיו אנחנו משחקים. יש לנו כל מיני משחקי אוטו - מנחשים איזו חיה בחר כל אחד (ובדרך לומדים מי טורף ומי אוכל עשב, למי יש ארבע רגלים ולמי אין אף רגל וכן הלאה. עם הגיל בוחרים בחיות פחות מוכרות), לאן אני רוצה לנסוע, או נושאי ניחוש אחרים. משחקים חי צומח דומם בלי לכתוב אלא בע"פ. סיפור בשלושה מרכיבים - כל אחד בוחר מרכיב, ואז כל אחד מחבר סיפור שצריכים להופיע בו כל המרכיבים שנבחרו. (ולא להבהל - הבת שלי, בוגרת גן תקשורתי, חיברה יופי של סיפורים כבר בגיל שש). ואם יוצא לנו לנסוע בלי רצון לשחק, שמים מוזיקה קלאסית קלה, שנקראת אצלנו מוזיקה של דמיונות, ומדמיינים דברים שמתרחשים בקטע הנשמע. את זה, אגב, המציא הבן שלי, כשהיה בן 7 או 8. לנסיעות ארוכות יותר אנחנו מכינים דיסק שירים שמכירים, ושרים בקולי קולות עם הזמרים. שרים שיר "יפה", שיר בלחש, שיר בקול, שירי סולו לכל אחד, וגם שיר בצעקות (שיר שמח, בדרך כלל). לילדים שלי (ילדי אותיות) קשה עם המתנות. כשצריך לחכות הם אוהבים מאוד לקבל משימות. כשיש מקום בטוח לרוץ קצת, עוברים את המסלול כמו חיות - צפרדע, חסידה (רגל אחת), סוס (דהירה), קנגרו, וכן הלאה. ואפשר גם ללא חיות, כיד הדמיון - קפיצות, דילוגים, סיבובים ועוד. זמו איכות אפשר תמיד למצוא. במיוחד כשמדובר ב"זמן אבוד", שאחרת אין הרבה מה לעשות בו.

פאזל פיצה ../images/Emo70.gif

הילדים שלי אוהבים פאזלים. קניתי להם פאזל תמונה שלהם, ונתתי להם לפתור אותו בלי תמונה.... לאחר כמה דקות הם קלטו שזה תמונה שלהם, הם מאד שמחו. בגלל שהפאזל נכנס בשלמותו לקופסא- הם החליטו לקרוא לו פאזל פיצה
חוץ מפאזלים, הילדים שלי אוהבים חידות בחשבון (ה-3 הגדולים -8-5), והילד הקטן יותר אוהב סתם להשתולל ולשחק (כרגע בסביבונים). בתינוק אני עדיין לא יכול לשחק.... הפאזל האהוב עליהם הוא פאזל של סוסה ורודה ונוצצת, כמובן שהם אוהבי פאזלים נוספים של פו הדוב / מיקי מאוס / בוב הבנאי ועוד ועוד.

למעלה