שבר בצלעות

אלהלולי

New member
שבר בצלעות

שלום רב, חבר שלי שבר צלע לפני כ5 ימים והיום משום מה זה התחיל להתנפח עברתי מלא אתרים ורופאים שאיתם דיברתי והבנתי שאין טיפול בשבר בצלע חוץ ממנוחה ואולי תרופות נגד הכאבים. אולי יש משהו טבעי שניתן לעשות הן לגבי הנפיחות והן לגבי הכאבים. אני לא רוצה להביא לו אטיביוטיקה.

arielJ1

New member
ניתן לעזור...

ישנם טיפולים יעילים מאוד ברפואה הסינית לשברים בכלל.... הטיפול הוא בעיקר ע"י צמחי-מרפא (שימוש חיצוני ולקיחה פנימית) ובמקביל דיקור. העניין הוא כזה... שלא כל המטפלים ברפואה סינית מכירים או למדו טראומטולוגיה... כי זה לא מאוד שכיח בארץ. לרוב מטפלים שעוסקים באומנויות לחימה אולי ידעו איך לטפל במצב שכזה. אם אתה מאזור הצפון את/ה מוזמן ליצור קשר איתי.. אריאל - 0545962233

טיפול הצ'י קונג...

שלום לך. לא מגבסים את הצלעות במקרה של שבר. כפי שציין קודמי טיפול בצמחים ודיקור אכן יכול לעזור. אני יכול להציע טיפול בצ'י קונג רפואי ואלי גם בתחבושת עם נוזל סיני לטיפול בטראומות גופניות, המשמש אומני לחימה. את יכולה להפנות את חבריך אליי בטלפונים : 09-7416199 ,057-7416199, 09-7429922 צחי שוחט מטפל הצ'י קונג רפואי

בקנטונזית: di ta tsau......

נוזל לטיפול בחבורות\מכות. אני מכין אותו בעצמי לפי מרשם של המורה שלי (אני מלמד קונג פו עגור לבן בהוד השרון). צחי שוחט

arielJ1

New member
במנדרינית - DIE DA JIU

התרגום המילולי - FALL HIT WINE לרוב לכל מורה/סגנון בקונג-פו היתה פורמולה "סודית" לשיכוך כאב וטיפול בטראומה... רק שבמקרה של שבר בצלעות, הטיפול המידי האקוטי דורש לרוב פורמולה חיצונית שמניעה מקררת ומשככת כאב... ובשלב השני של הפציעה (כפי שכתבתי) צריך לתת פורמולה חיצונית שמחממת יותר ושגם מניעה ומשככת כאב.. אחד החששות בפציעה חיצונית היא חדירה של רוח-קור-לחות ויצרה של בי-סינדרום שלאחר ההחלמה תתבטא ככאב כרוני שמשתנה בהתאם למזג אויר ועוד....

arielJ1

New member
yunnan bai yao

היא פורמולת הפטנט הכי נפוצה ויעילה להפסקת דימום, הנעת דם ומניעה של זיהום. ניתן לקחת כאבקה או ככדורים ללקיחה פנימית במקרה של דימום וזיהום. במידה ואין דימום פנימי ניתן לקחת אבקה עם יין אורז או וודקה כדי להגביר את אפקט ההנעה. במקרה של פצע חיצוני עם זיהום ניתן לפזר את האבקה על הפצע ולעצור דימום. אבל לדעתי במקרה של שבר בצעלות ישנם אמצעים טובים יותר לטיפול.... כמובן שאם אין למטפל אמצעים אחרים, אז הייתי ממליץ להשתמש בפלסטר של YUNNAN BAI YAO לשלב ה-1 וה-2 של הפציעה/שבר שיש נפיחות, אדמומיות, כאב. בשלב ה-3/4 יש צורך בפלסטר או במשחות מחממות, YUNNAN BAI YAO נחשבת לניטרלית בטמפ'. בכל מקרה... רעיון טוב.

arielJ1

New member
הי עומר

שכתבתי אמצעים טובים יותר.. התכוונתי למספר דברים: 1. בעיני פורמולות אינדיווידואליות טובות יותר ומדויקות יותר מפורמולות פטנט.. 2. פורמולה חיצונית שמקררת ומניעה בו-זמנית עדיפה מ-YUNNAN BAI YAO שהיא ניטרלית בטמפ'. (אבל לא תמיד במצב אוקטי יש סמנים של אדמומיות, חום במגע ונפיחות) אז לפעמים היא תתאים מאוד. 3. בשבוע ה-3 כבר צריך לתת פורמולה שונה לחולטין (גם ללקיחה פנימית וגם למריחה חיצונית) לכן YUNNAN BAI YAO לא מתאימה. 4. והבעייה העיקרית שלי היא ש-YUNNAN BAI YAO היא פורמולה "סודית", ז"א שאף אחד לא יודע מאיזה צמחים היא מורכבת, ולכן כמטפל אני תמיד מעדיף להיות בשליטה ולהכיר לעומק כל פורמולה שאני נותן. לכן היא פורמולה מצוינת למצב חיצוני (אין חשש) אבל בלקיחה פנימית הייתה חושב פעמיים.

אני מסכים איתך

פורמולות אינדיווידואליות מתאימות יותר ברוב המקרים מפורמולות פטנט.

arielJ1

New member
אהלן

אני מחיפה... אז כנראה שזה פחות רלוונטי.. בכל מקרה כמורה לקונג-פו ולצ'י-קונג רפואי אני יכול רק לתמוך במה שצחי כתב... טיפול בצ'-קונג יכול לתמוך אבל... לפעמים אחרי שבר בצלעות יש קושי בנשימה ומגבלות בתנועה, לכן הייתי ממליץ להתחיל תרגילי צ'י-קונג מהשבוע השלישי לאחר הפציעה (ראה המשך) באופן כללי בטיפול בשבר בצלעות יש לשים לב למספר דברים: איזה שבר,כמה שברים ולהיות בטוחים שאין פגיעה באיבר פנימי ושאין דימום פנימי... (אם יש דימום או פגיעה בראות או איבר אחר... הטיפול שונה) לאחר מכן הטיפול משתנה בהתאם לפרקי זמן: שלב ראשון - אקוטי - שבוע ראשון ושני, יש נפיחות וכאב, מוגבלות בתנועה וקושי בנשימה (לפעמים) .. במהלך השבוע השני העצם מתחילה להחלים ולכן יש אי נוחות בערב עם גרד מציק. - בשלב הזה יש לשים משחה חיצונית - שמניעה את הדם, מפחיתה כאב ומקררת.. - לקחת בלקיחה פנימית פורמולה אקוטית להנעת דם שבירת סטאזיס והפסקת כאב (שלושה ימים) - להלחיף לפורמולה פחות חזקה שמניע צ'י ודם באזור הצלעות ושמפחיתה כאב (4 ימים) - במשך התקופה הזו יש להקפיד על מנוחה מרובה. שלב שני - בנייה של העצם - שבוע שלישי ורביעי - סוף השלב האקוטי, נוצרים תאי עצם חדשים. בסוף השבוע הרביעי העצם נבנתה מחדש אבל היא עדיין רכה וגמישה ובעלת נטייה להישבר שוב. - ברגע שנפיחות נעלמה ואין אודם יש למרוח משחה מחממת ומניעה לשיכוך כאב והזרמת דם לאזור. - להחליף את הפורמולה לאחת שמחזקת את יאנג הכליות ודם הכבד לתמיכה בגוף... - ניתן ואף רצוי לטפל עם מוקסה. שלב שלישי - החלמה - שבוע חמישי ושישי - העצם התחזקה לחלוטין.. לפעמים עם השבר מאוד קשה או שהגוף חלש זה יקח יותר זמן עד לסוף ההחלמה... - להמשיך לקחת פורמולה לחיזוק ותמיכה בגוף. מבחינת דיקור - אותו עיקרון כמו הצמחים... כפי שאתה רואה הטיפול מגוון משתנה ומותאם למצב הספציפי... היתרון של הרפואה הסינית בשברים, היא היכולת לתמוך בגוף לזירוז והחלמה טובה ומהירה יותר ושיכוך הכאב באמצעים פנימיים וחיצונים. תמסור החלמה מהירה, אריאל

היי אריאל, הבהרה קטנה...

קודם כל תודה על התמיכה ויפה על הפירוט של שלבי ההחלמה. לגבי הטיפול בו אני עוסק: בסוג הצ'י קונג הרפואי הזה המטופל שוכב על מיטת טיפולים ואני מתייחס לצ'י שלו ומניע אותו בהתאם לצורך. כמו כן עולים דברים נוספים הדורשים התייחסות, כגון - רגשות, טראומות נפשיות, ארועים משמעותיים וכו'. המגע עדין, לפעמים יש צורך בלחיצות עדינות, ותנועות גופנויות עדינות. זהו טיפול אינטואיטיבי ביסודו שאינו נלמד על פי הידע המשוייך הרפואה הסינית הקלאסית. היא יותר תומכת מאשר מובילה. דרך אגב איזה קונג פו אתה עושה? תודה צחי שוחט

arielJ1

New member
הי צחי...

תודה על ההבהרה... חשבתי שהצעת לתת תרגילי צ'י-קונג ולא לבצע טיפול בעצמך.. בקשר לקונג-פו, אני עוסק כ-16 שנה באומנויות לחימה, ואת הקונג-פו למדתי תחת הדרכתו של סיפו אלדן פרידמן. אני מתאמן ומלמד שילוב של 3 סגנונות קונג-פו מסורתיים: my jhong law horn, choy li fut, huang gar (שאני אומר שילוב, זה אומר שישנם תבניות יד-פתוחה ונשק מ-3 הסגנונות)

אלהלולי

New member
אשמח לדעת עוד..

ראשית אתחיל מזה שזאת חברה שלו (בחורה) למען הבלבול הקטן. וכעט ניגש לבעיה, יש לו כנראה שבר אחד עדיין האם שבר או סדר רק מחר נקבל את הפענוח של הרנטגן. לגבי קשיים בנשימה איני יכולה להעיד מפני שהוא סובל מאסטמה אז לא ידוע האם זה מהפציעה או מלפני כן. הייתי רוצה לדעת היכן משיגים את הפורמולות או איפה ניתן לקרוא את ההשפעה ומה נחוץ. בכל מקרה תודה רבה על הפירוט המרחיב , בהחלט קיבלתי קצת מידע מקיף של מה צופה לנו לעבור.

למעלה