אירוח בני מרמור בפורום.

../images/Emo41.gif אירוח בני מרמור בפורום.../images/Emo41.gif

ביום חמישי 18.12.08, בין השעות 17:00- 20:00, יתארח בפורום רפואה סינית, מר בני מרמור, הרכז הארצי של הרפואה הסינית בקופ"ח כללית- משלימה ומומחה לטיפול בילדים בטווינא (טיפול סיני מנואלי) וישיב לשאלות הגולשים בנושא מחלות ילדים והטיפול בהן. שאלות למומחה ניתן לשרשר כבר עכשיו.

ronnyC11

New member
שאלה למומחה לילדים

בתי היפה בת הארבע סובלת כחצי שנה מהתקפי קוצר נשימה בממוצע אחת לשבועיים. התחלנו טיפול אינהלציה ולאחרונה הוספנו גם ונטולין. מומחה אף אוזן גרון אבחן אלרגיה והמליץ להתחיל עם סינגלייר. אנחנו קצת חוששים מתופעות הלוואי של התרופה ועדיין לא התחלנו. רציתי לשאול מה רפואה סינית ומנואלית יכולה להציע ועד כמה הטיפול יהיה יעיל? תודה, אמא נואשת.

התקפי קוצר נשימה.

ערב טוב לך הטיפול הקונבנציונאלי לאסטמה (שהיא מחלה אלרגית) נעשה בשלב הראשון על ידי מרחיבי סימפונות, בין התרופות ניתן למצוא את הוונטולין והבריקלין. הטיפול הינו סימפטומטי בלבד . בדרך כלל השימוש בתרופה יהיה פעמיים ביום. התרופה שקיבלת בשם סינגולר מבצעת אותו דבר על ידי חסימה בשרשרת התהליכים שבסופו של דבר מתרחש הכיווץ בברונכים וקוצר נשימה. כל עוד קיים קוצר הנשימה חייבים לקחת את התרופות. על מנת לטפל בשורש הבעיה ניתן בהחלט לשלב רפואה סינית. הטיפול ברפואה סינית נעשה בשילוב עם התרופות המערביות רק לאחר שיש שיפור ניתן בשילוב עם הרופא להוריד או להפסיק את מתן התרופה. הרפואה הסינית רואה את האסטמה המופיע בינקות ובילדות כחולשה מולדת של הריאות. ניתן לחזק את הריאות על ידי שימוש במספר דרכים. הדרך הראשונה היא טווינא ילדים. בהתמחותי באוניברסיטת צ'נגדו בסין בילדים. הסבר לי שבתינוקות וילדים תחילה נטפל בטווינא ילדים ורק לאחר מכן צמחי מרפא ודיקור. ואכן לטווינא ילדים ישנן דרכים מעולות לטפל במחלות של דרכי הנשימה דרך אזורי הגירוי המיוחדים בגוף. בשילוב תרגילי תנועה מודרכים להרחבת בית החזה למעלה ולצדדים , על ידי תרגילים אלו מתחילה השרירים החלקים בעץ הריאה נפתחים הכיווץ לאט לאט משתחרר המוקוס שמטטבר בריאות מתפנה והנשימה נפתחת. במצבים חמורים יותר ניתן לשלב טיפול בצמחי מרפא סיניים להם יכולות גבוהות בין היתר בשיחרור ליחה והרפיית שרירי העץ הריאתי. וכמובן להוסיך דיקור (אקופונקטורה). ניתן ללמוד פרוטוקול טיפול למצבים אלו ולעסות את הילדה כל יום עד 3 פעמים השיפור יהיה מהיר. מקווה שהצלחתי לענות על שאלתך בהצלחה. על כל שאלה נוספת ניתן לפנות אלי בטלפון או במייל. בני

ettistar

New member
תינוקת עם קוליק

שלום הבת שלי (חודש וחצי) נורא סובלת מקוליק, מתפתלת כל הזמן ולא ישנה בלילה (ואנחנו איתה). ניסינו כל מני חומרים,טבעיים יותר ופחות, ורובם לא כ"כ יעילים. אני מחפשת משהו אחר שיקל עליה. לרפואה הסינית יש מה להציע? העייפה

קוליק

ערב טוב לך תינוקות נולדים כשהאיברים שלהם עדינים המע4רכות חלשותולאט לאט הן מתחזקות. אחת מהמערכות החלשות היא מערכת העיכול, לכן מתן המזון משתנה מחלב אם דרך מזון מרוסק ועד למזון קשה. אחוז גבוהה מהתינוקות סובלים מקוליק שהוא בעצם כאב בטן הנובע מעיכול חלש. בתהליך העיכול המזון שנכנס לקיבה עובר פירוק ראשוני ומשם לתריסריון ולמעי הדק. כאשר מיצי העיכול לא מספיקים לפרק בהתאמה את המזון מתרחשת בבטן תסיסה נגרם נפיחות וכמובן כאב. הטיפול הראשוני יכול להיות אמבט חם החום יותר תנועה ומאפשר לגאזים להתפרק ומקל על הכאבים. ניתן למרוח את בטן התינוקת בשמן זית עם שומר.בטווינא ילדים אנו משתמשים בטכניקות עיסוי שונות וטפיחות קלות בגב ובצידי הגוף ובכך עוזרים לתנועת המזון במעיים ולספיגה טובה יותר. ככל שהמצב קשה יותר כך נטפל יותר פעמים ביום. כמובן טיפול של מטפל ברפואה סינית וטווינא ילדים יהיה איכותי יותר. ניתן למצוא מטפל בטווינ ילדים וללמוד פרוטוקול טיפול לקוליק ופשוט לשסות בבית. תודה בני

graumanoz

New member
אמרו לי שרפואה סינית אולי תעזור

שלום בני מרמור רוני שלי בן 5 וסובל הרבה מאוד מיציאות לא סדירות (עצירות). הרופא משפחה לא מוצא לזה סיבה ונתן לי תרופות לעזור לו. חשבתי לקחת אותו לדיקור, אבל אין מצב, כי הוא מאוד חושש ממחטים. אשמח לשמוע אם יש לך פתרון

עצירות

שלום לך לעצירות יש מספר דרגות. תלוי כמה זמן סובלים מזה. כמה ימים יש עצירות וכמובן גיל הילד. אני לא יודע הרבה פרטים אך אני מאמין שאם הילד סובל מזה הרבה זמן עשיתם את כל הברורים הקונבנציונאלים כולל צילום בטן תחתונה על מנת לשלול בעיות אנטומיות ונוירולוגיות. הבעיה עם עצירות היא חסימה בתנועת התוכן במעי הגס. הדבר הטוב ביותר שיש לעשות הוא ליצור תנועה. על ידי טווינא ילדים ניתן בטכניקות ייחודיות לעזור לתנועה חלקה במעיים וכמובן אנו דואגים לטפל בשורש הבעיה על מנת שהעצירותצ תעלם מה יותר מהר. חשוב לדעת שלילדים עצירות יכולה לבטא בעיה במישור האישי שיכלי/ריגשי. הרצון לשלוט בדברים הפרטיים שלי הרצון לעשות נגד הסביבה ולהראות שליטה. במיקרים אלו ניתן לשלב מעבר לטווינא ילדים טיפול קוגנטיבי להבין את הבכעיה לאפשר לילד לבטא אותה ולפתור אותה. מקווה שעזרתי. תודה בני

אחי בן שנה ושמונה

נכנס לגן בספטמבר, מאז הוא יותר בבית מאשר בגן הוא חולה כל הזמן בדלקות עיניים , אוזניים , שפעות , דלקת ריאות ( פעמיים ) , אדמדמת וכו' מלבד זה הוא ילד שמח וחייכן , אוהב לאכול ולשחק ( כשהוא לא חולה ). האם רפואה סינית יכולה לחזק אותו שלא יחלה כל הזמן? תודה!!!

חיזוק מערכת החיסון

תחילה יפה מאוד שאת/ה דואג/ת לאח שלך. תופעה זו מראה על חולשה של מערכת החיסון. אכן כשתינוק/ילד יוצא מהבית המוגן ובה במגע עם הסביבה החיצונית מערכת החיסון מתחילה לעבוד והרבה. מבחינה אימונולוגית (חיסונית) מערכת החיסון משיאה סביב גיל זה יש ילדים שהמערכת שלהם חלשה עדיין ואינה מסוגלת לטפל בווירוסים ללא תופעות של דלקות שונות. על ידי טיפול יום יומי ברפואה סינית /טווינא ילדים נייתן לתמוך במערכת החיסון ולעזור לה להסתגל טוב יותר להגנה על הגוף. טיפול בטווינא ילדים הוא טיפול במגע (עיסוי) ואת/ה יכול/ה להשתתף בטיפול ולעזור הלכה למעשה לחיזוק של האח. אז תודיע להורים שלך ובהצלחה. בני

בתנועה1

New member
דלקת אוזניים

שלום בני בני בן השנתיים וחצי. סובל מדלקות אוזניים לעיתים קרובות מלוות בבכי והפרשות מוגלתיות. טיפלנו מספר פעמים בטיפול אנטיביוטי שעזר לזמן קצר בלבד. אינני רוצה לתת שוב אנטיביוטיקה האם יש דרך לפתור דלקות אלו בעזרת הטווינא?

דלקות אוזניים

שלום לך אכן אני נתקל בהרבה מקרים של בעיות באוזניים לילדים. אני לא קיבלתי הרבה פרטים אך צריך לדעת האם קיימת פגיעה בהתפתחות הדיבור ? האם דובר על ניתוח כפתורים. נתונים אלו יצנו לנו הערכה של חומרת המצב וכמה זמן יש לטפל עד למועד הניתוח. בטווינא ילדים בהחלט ניתן לטפל בבעיות אוזניים. מבחינה אנטומית מבנה תעלת האוזן אצל תינוקות אופקי ביחס לבוגר היקף התעלה קטן ולכן מצטברים נוזלים אשר עלולים לגרום לדלקות. במצבים אקוטים אני משלב טיפול במצחי מרפא סיניים אשר מגבירים את תהליך הריפוי אך לילדים כדאי להימנע עד כמה שניתן מתרופות שונות. בטווינא ילדים ישנן טכניקות לטיפול במצבים אלו בדרך כלל ניתן לחוש את אזור העורף והכתפיים ולגלות שהשרירים שם מכווצים. לכן יש לעסות את האזורים האלו ולהרפות את השרירים דבר ליעזור לזרימת דם טובה ושיחרור הנוזלים. הטיפול באוזן מורכב וניתן להעזר במטפלי טווינא ילדים מוסמכים. טיפול באיכות גבוהה בהחלט יכול לעזור. מקווה שעזרתי על כל שאלה ניתן לפנות אלי. תודה בני

בתנועה1

New member
תודה, ועוד שאלה

לא דובר על ניתוח ולא קיימת פגיעה בדיבור. כרגע המצב הוא טוב, האם כדאי להתחיל לטפל עכשיו או לחכות להתפתחות דלקת נוספת?

המשך אוזניים

יפה אם כך המצב הוא בהחלט טוב. פתגם סיני עתיק אומר " אל תחפור באר כשאתה כבר צמא" חשוב להתחיל לטפל כבר עכשיו על מנת למנוע התקפים נוספים.

אתי132

New member
אוכל לתינוקות

עם אילו מאכלים אתה ממליץ להתחיל לתינוקות? ובאיזה גיל?

תזונה לתינוקות

הסינים טוענים ברגע שובוקעות השיניים התינוק יכול ללעוס. כיון שהשיניים יכולות לבקוע החל מגיל 3 חודשים הניסיון מראה שרק בגיל 6 חודשים כדי להתחיל עם מזון טחון. ההתחלה חייבת להיות של מזון מבושל או מהודה וכמובן טחון כדי להתחיל עם מירקות כתומים בעיקר דלעת ודלורית אפשר להוסיף קישואים תפוח אדמה. פירות - תפוח עדיף צהוב או אדום מצוינים. חשוב לא לערבב בין סוגי המזון לראות שהירק לבדו מתעכל בקלות ואז להוסיף או לשנות לירק אחר. פירות לתת בין הארוחות ולא מיד לאחר הארוחה על מנת למנוע היוצרות תסיסה במעיים. האוכל יוגש בטמפרטורה חמימה חשוב ביותר. אפשר לשלב מחליטת שומר לתמיכה בעיכול בין הארוחות וכשהתינוק צמא. בתאבון בהצלחה בני

למעלה