דלקת בגיד שורג כף היד

shimi25

New member
דלקת בגיד שורג כף היד

שלום לכולם . לפני יותר מחצי שנה התגלו אצלי כאבים בשורש כף היד.כאב אשר התפשט על לאמה ולאצבעות . עברתי יותר מ 12 טיפולי פיזיוטרפיה ולקחתי יותר מ 3 סוגים של כדורים לדלקות וכאבים . אומנם במהלך נטילת הכדוים הכאבים פחתו לי אך לא נעלמו.(ועשו לי בלאגן בכייבה). נכון להיום ניסיתי טיפול אחד של דיקור סיני אשר נאמר לי שלאחר טיפול 1 אני הרגיש כבר שינוי. דבר זה לא קרה והכאבים שלי גברו עקב כך שהפסקתי לקחת את הכדורים . חשוב לציין כי במהלך עבודתי אני מקליד יותר מ8 9 שעות ביום מול ממחשב . האם כדאי להמשיך את טיפול הדיקור והאם מישהו שמע שאכן טיפול זה יכול לעזור לי להעלים את הכאבים ? האם כדאי לנסות את אחד ממרפאות הקופ"ח ששם יש דיקור ? אשמח לתגובה כל שהיא ..

Assaf Feldman

New member
דלקת בגיד שורש כף היד

שלום שימי טיפול דיקור בודד אינו אפקטיבי, כדי להגיע לתוצאה טיפולית דרוש סידרת טיפולים, לפחות 6-8 . כמו כן עצם העובדה שאתה עובד מול מחשב ביום יום ומקליד גורמת לכך שקשה לך להחלים מהדלקת. אני ממליץ לך להוריד את עומס העבודה ככל האפשר, ולגשת לסידרת טיפולים מסודרת, בקופ"ח או באופן פרטי. בברכה אסף

tomifu

New member
שלום שימי

הייי שימי כאבים בשורש כף היד יכולים לנבוע מסיבות רבות אך ללא ספק הקלדה של 8 - 9 שעות ביום, יום יום למשך תקופה ארוכה מחשיד בתור הגורם העיקרי לכך. לשאלתך.. ישנן מספר אפשרויות לטיפול בכאב ובבעיה ולפני שאפרטן קח בחשבון כי המצב הוא הפיך ובר שיפור, אל לך לאבד תקווה ולהזניח את העניין. עם זאת אציין כי מעבר לטיפול רצוי כמובן שינוי מסויים באורח החיים ובכך לאפשר לטיפול להפוך את המצב ולאורח החיים החדש ומנוע מהבעיה לחזור שוב. לגבי דיקור סיני - איני יודע מי אמר לך שתוך טיפול אחד תרגיש שינוי, דיקור סיני אינו (בנתיים) מדע מדוייק כמו גם רפואה בכלל. ישנם הרבה מאוד סוגים של דיקור סיני והרבה מאוד סוגים של מטפלים כאשר בכולם בד"כ השינוי הוא הדרגתי. יתכן ואכן תרגיש שינוי לאחר פעם אחת בלבד אך העניין אינו מובטח ותלוי בסוג הבעיה, חומרתה, אורח חייך במקביל וכמובן המטפל עצמו ושיטת הטיפול. אני ממליץ לך להמשיך עם הדיקור לפחות 5 פעמים עד שתבחן שוב את העניין ותראה האם יש תוצאות מסויימות. כאשר אתה בוחן זאת יש להצמיד את בחינת הטיפול לבחינת אספקטים נוספים בחייך כדי לשלול גורמים אחרים שבמקביל לטיפול התפתחו ויכולים לפגוע בו - ז"א אם התחלת טיפול בדיקור למשך מספר שבועות אך במקביל ישנו לחץ גדול יותר בעבודה כמובן שהטיפול לא בהכרח ישפיע כמצופה. עוד אמליץ לך על טיפולי מגע שונים (טויינא, שיאצו וכו'). איני מתכוון לעיסוי ספא נעים ומפנק למרות שכמובן שזה לא רע. אני מתכוון לטיפולי מגע במגמה רפואית, אורתופדית יותר אשר יתמקדו בבעיה עצמה. בטיפולים אלו נעשות הנעות של המקום, פתיחת המפרק והרפייתו כמו גם טיפול בשרירים התומכים שעקב המעמסה של החצי שנה האחרונה פגועים גם הם מן הסתם ופיזור הדלקת. טיפולים אלו משלבים לרוב טכניקות למתיחה וחיזוק שאתה יכול ללמוד בעצמך ולבצע בבית כצעד תומך ומונע. בנוסף אמליץ בחום על פעילות גופנית כלשהי מתונה המשלבת הפעלה של האיזור לחיזוקו יחד עם מתיחות והנעות שלו. פעילות זאת יכולה להלמד כחלק מטיפולי המגע כאמור אך קיים מגוון גדול של פעילויות דומות שניתן לעסוק בהן ומשלבות את כל הגוף במטרה להביאו לאיזון כללי יותר (טאי צ'י, צ'י קונג, אי צ'ואן, קונג פו ועוד רבות - אני משוחד אז אלו הן העולות על דעתי אבל קיימות עוד הרבה) לאחר שלמדת בדרך זו או אחרת כיצד למתוח את שרירי המפרק, כיצד למתוח אותו ולשחררו אני ממליץ לבצע זאת מספר פעמים ביום. לקחת הפסקה מההקלדה ולבצע מתיחות לסיום, אמליץ לך לבחון את סביבת העבודה שלך, אם המקלדת או העכבר גבוהים מידי או נמוכים מידי, אם המסך נמצא בקו ישיר מול פניך או שמא עליך לסובב את ראשך הצידה.. כל אלו יכולים לגרום לאורך זמן לנזקים אמיתיים וקשים. המקלדת והעכבר צריכים להיות מונחים בצורה כזו שפרק כף היד יוכל להשען על השולחן בצורה מלאה עם תמיכה מספיקה ובצורה ישרה (ז"א שהפרק יהיה כמה שיותר משוחרר ולא בזוית) אם תתחיל טיפול לאורך זמן (כיוון שהבעייה אמנם התפרצה לפני חצי שנה אבל קח בחשבון שאם אתה עובד הרבה זמן בצורה הזו היא דוגרת כבר זמן רב) ובנוסף תתחיל לבצע מתיחות עדינות להגדלת טווח תנועה, תשנה את סביבת העבודה שלך בצורה שתהיה לך נוחה, תדאג לקחת הפסקות לחילוץ עצמות (לא סתם זהו המושג) והעיקר.. תהיה אופטימי לגבי ההיפטרות מהכאב ולא תזניח, אין סיבה שתוך מספר שבועות לא תחוש הקלה משמעותית ותהיה בדרכך אל החלמה. אשמח לענות על שאלות נוספות באם תעלנה ואשמח אם תעדכן בפורום מה החלטת ומה מתפתח תום.

shimi25

New member
תודה על ההצעות

כל מה שאמרת בהחלט נראה כאילו יכול מאוד מאוד לעזור לי ..אני אנסה תודה היום לאחר זמן מה הפסקתי לקחת את הכדורים שנתנן לי הרופא כי הם עשו לי ממש רע במערכת העיכול ,הכאב ישנו עדיין תמיד והוא משתנה בעוצמה שלו כל הזמן. ואני בהחלט שם לב כי זה נובע מעבודה עם היד . הפתרון שהכי יעיל נראה לי זה פשוט לקחת הפסקה מהעבודה בא אני עובד אך יש בעיה . איני יכול להישאר חסר עבודה בעקבות מקרה זה . השאלה היא האם אני יכול לקחת את המקרה הזה כתאונת עבודה ? שכך לא השאר חסר שכר .... התחלתי טיפול דיקור בקופ"ח אך הטיפול נראה סמתי מאשר טיפול שלקחתי אצל מטפל פרטי ששם קיבלתי עיסויים +אלקטרודות חשמל (שנראה כעוזר) אבל מאוד יקר המטפל פשוט דקר אותי בכל מיני נק בגוף ועזב אותי לחצי שעה . לגבי סביבת העבודה שלי אין לי כל כך הרבה מה לעשות כי אני עובד במשרד שלא נראה לי שירכיבו לי מערכת חדשה בשבילי אבל אני איכשהו סידרתי לי נוחות . אבל עדיין לא כמו שצריך . אני מודה לך על התגובה ועל ההתיחסות לגבי העינין.. שאלה נוספת : האם כדי לחשוב על ניתוח ? האם זה יכול לעזור וכדאי לבודק את הנושא? תודה מקרב לב שימי

למעלה