משהו קצת אחר...

Nava5

New member
סיגלייי../images/Emo124.gif גדוווולללל!../images/Emo25.gif

DoronModan

New member
נחמד מאוד ומזכיר לי

שגם באספרנטו רצוי להשתמש בדמיון, ולחשוב מה אפשר לתרום להתקדמות הרעיון במקום לחכות שאחרים יעשו זאת. ובדרך של אסוציאציה מזכיר לי שיר שכתבתי עם תלמידתי לשעבר אנריקה, ושביצענו בסוף השבוע האספרנטי בקיבוץ מעגן, שהפזמון שלו הוא:
Ĉar la morgaŭo estas nun Eĉ se la nuno ŝajnas for, Se ni nur uzos la imagon Tuj foriros dolor’.​

DoronModan

New member
תרגום

לא בהכרח מילולי: כי המחר הוא כבר היום גם אם היום נראה רחוק לא מאוחר להתפכח, ולתת לדמיון... תרגום מילולי: כי המחר הוא עכשיו גם עם העכשיו נראה רחוק אם רק נשתמש בדמיון מיד יסתלק הכאב

Nava5

New member
DORONMODAN מוצ'חן בעיני ותודה

שהוספת תרגום.
אגב, צץ לי רעיון, השאול מפורום אחר: ניתן להוסיף בכתיב אנגלו-אספרנטי? לצורך ההיגוי הקרוב ביותר שניתן...

DoronModan

New member
אבל ההיגוי האספרנטו הוא הכי קרוב

הוא "פונטי" - נקרא כפי שנכתב וההפך. נכון שצריך כמה דקות ללמוד אותו, אבל באמת רק כמה דקות. בשיעורים שלי אני מלמד אותו ותוך כמה דקות מכתיב לתלמידים שיר באספרנטו, והם כותבים בלי שגיאות. טוב, אראה לך כמה זה קל: a e i o u מבוטאים בדיוק כמו במילים מה זה, פיל או סוס? mA zE pIl O sUs ŝ כמו sh באנגלית g כמו ג במילה גרב ĝ כמו ג' במילה ג'לג'וליה c כמו צ במילה ציפור Ĉ צ' כמו בצ'ופצ'יק ĥ כמו חי"ת j כמו י במילה ילד ĵ ז' כמו במילה ז'רגון ŭ וו כמו במילה וואוו! שאר האותיות, כמו שאת מכירה באנגלית.

Eldad S

New member
../images/Emo47.gif דורון, נהדר! העליתי לטאגליינס

הציצו בטאגליינס, יש שם חומר די מעניין.

כנף

New member
../images/Emo45.gif

האתר של אל"י עדיין חדש, אני רואה... (לא שיש לי מושג... אני מכירה אותו "מאז ומתמיד"
)

Allon 8vD

New member
Esperantic pronunciation

From now on one must know English like a true Englishman before one can participate in this forum. We wouldn't want any of those savages feeling equal to us, would we?​

Eldad S

New member
Que pasa, Señor?

I'm not sure I got your point...​
אתה ממליץ לשנות משהו בטאגליינס?

כנף

New member
נדמה לי שהוא מתכוון ש...

המאמר יוצא מנקודת הנחה שכולם מכירים את ההגיה האנגלית. צריך פשוט להוסיף משהו כמו: A - אָ (כמו אָלף) B - בּ (כמו בננה) C - צ (כמו צבי) &#264 - צ' (כמו צ'יפס) D - ד E - אֶ (כמו ארז) F - פ (כמו מלפפון) G - ג (כמו גדול) &#284 ג' (כמו ג'ירפה) H - ה (כמו המון) &#292 - כ [או ח אשכנזית] (כמו חכם) I - יִ (כמו גִיד) J - י (כמו ילד) &#308 - ז' (כמו ז'רגון) K - ק (כמו קלקול קיבה) L - ל M - מ N - נ O - אוֹ (כמו תוֹר) P - פּ (כמו פרפר) R - ר S - ס &#348 - שׁ (כמו שׁד) T - ט U - אוּ (כמו רוּח) &#364 - ווּ (כמו וואלה) V - ו (כמו וילון) Z - ז (כמו זהו! נגמרה הרשימה...) הא, אלון?

כנף

New member
(לא באמת התכוונתי לכתוב אלף בפתח...

אבל לא רציתי להשתמש בקמץ) השעה, השעה...

Eldad S

New member
../images/Emo47.gif אה, חביב בהחלט, כנף!

העליתי גם את הודעתך לטאגליינס, היא נראית לי ממצה לא פחות מזו של דורון.
לא הבנתי את הודעתו של אלון, כי הוא הצמיד אותה להודעתי במקום לזו של דורון, ולכן חשבתי שגם הוא, כמוך, התייחס לאחד הפריטים בטאגליינס.

למעלה