לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
81678,167 עוקבים אודות עסקים

פורום אספרנטו - שפה ותרבות

ברוכים הבאים לפורום "אספרנטו - שפה ותרבות" בארץ הקודש (או כמו שאומרים אצלנו Saluton kaj bonvenon). 
 אליעזר זמנהוף חיבר את השפה הבינלאומית אספרנטו לפני כ-120 שנה כדי שתשמש שפה שנייה לכל בני האדם ותהווה גשר בין תרבויות שונות.
עתה, בעידן האינטרנט, אנו באמת יכולים ליטול חלק בהקמת הגשר הזה, ובשימוש בו. שפת אספרנטו צמחה כמובן על רקע אידיאולוגי מסוים, והיא נושאת בחובה תרבות ורעיונות של שלום, הבנה ואחווה, ואולי מעל הכול - אמונה בטבע האנושי. אנו מאמינים בטבע האדם, ואולי לא בכל הרעיונות בהם האמין זמנהוף. לרוב, מספר הדעות כמספר האנשים. הפורום שלנו הוא פורום פלורליסטי, המזמין דיונים בשאלות אידיאולוגיות ובשאלות רעיוניות קוסמופוליטיות. אי אפשר כמעט לדבר על אספרנטו בלי לדבר על פילוסופיה של שפה, פילוסופיה של תקשורת ושל הבנה בין בני האדם. נשמח לדון כאן בנושאי תקשורת במובן הרחב, אפילו במנותק מאספרנטו - מהי בעצם תקשורת? מדוע היא כל כך חשובה לחלק מאיתנו? האם שפה היא הדרך היחידה לתקשורת? האם שני בני אדם שמדברים באותה שפה בהכרח מתקשרים טוב זה עם זה? מהי בעצם שפה? דמיינו לעצמכם עולם עתידני/דמיוני שבו היינו יכולים לתקשר בטלפתיה עם כולם ולא היה צורך בשפה... ומעבר לכל אלה, כולנו כאן כדי לעזור לכם ולמצטרפים חדשים לתהות על קנקנה של אספרנטו, לסייע בלימוד השפה, בהסברים דקדוקיים, העשרת אוצר המילים וכו'. אז נצלו את הבמה! שלכם, אלדד

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אספרנטו - שפה ותרבות

ברוכים הבאים לפורום "אספרנטו - שפה ותרבות" בארץ הקודש (או כמו שאומרים אצלנו Saluton kaj bonvenon). 
 אליעזר זמנהוף חיבר את השפה הבינלאומית אספרנטו לפני כ-120 שנה כדי שתשמש שפה שנייה לכל בני האדם ותהווה גשר בין תרבויות שונות.
עתה, בעידן האינטרנט, אנו באמת יכולים ליטול חלק בהקמת הגשר הזה, ובשימוש בו. שפת אספרנטו צמחה כמובן על רקע אידיאולוגי מסוים, והיא נושאת בחובה תרבות ורעיונות של שלום, הבנה ואחווה, ואולי מעל הכול - אמונה בטבע האנושי. אנו מאמינים בטבע האדם, ואולי לא בכל הרעיונות בהם האמין זמנהוף. לרוב, מספר הדעות כמספר האנשים. הפורום שלנו הוא פורום פלורליסטי, המזמין דיונים בשאלות אידיאולוגיות ובשאלות רעיוניות קוסמופוליטיות. אי אפשר כמעט לדבר על אספרנטו בלי לדבר על פילוסופיה של שפה, פילוסופיה של תקשורת ושל הבנה בין בני האדם. נשמח לדון כאן בנושאי תקשורת במובן הרחב, אפילו במנותק מאספרנטו - מהי בעצם תקשורת? מדוע היא כל כך חשובה לחלק מאיתנו? האם שפה היא הדרך היחידה לתקשורת? האם שני בני אדם שמדברים באותה שפה בהכרח מתקשרים טוב זה עם זה? מהי בעצם שפה? דמיינו לעצמכם עולם עתידני/דמיוני שבו היינו יכולים לתקשר בטלפתיה עם כולם ולא היה צורך בשפה... ומעבר לכל אלה, כולנו כאן כדי לעזור לכם ולמצטרפים חדשים לתהות על קנקנה של אספרנטו, לסייע בלימוד השפה, בהסברים דקדוקיים, העשרת אוצר המילים וכו'. אז נצלו את הבמה! שלכם, אלדד

לצפיה ב-'הודעה חשובה, עד שהנהלת תפוז אולי תודיע בעצמה'
הודעה חשובה, עד שהנהלת תפוז אולי תודיע בעצמה
<< ההודעה הנוכחית
04/06/2020 | 16:14
8
22

שימו  בינתיים קראתי על כך בזכות אחת הגולשות, שהעתיקה את ההודעה לאחד הפורומים. הגולשת סיפרה שאל פורום משוב נשלחה - ע"י הנהלת הפורומים - הודעה זו:

ועבור מי שמתעצלים לפתוח את הקישור:

הודעה חשובה
הנהלת הפורומים
04/06/2020 | 12:12

גולשים יקרים, 
מערכת תפוז אנשים ששירתה אתכם בשני העשורים האחרונים מיושנת מאוד ולצערנו אין באפשרותנו להמשיך לתחזק אותה.

מתוך רצון לנסות ולשמר חלקים מהאתר, אנו מנסים לפתח אתר חדש ומתכננים להעלות אותו בקרוב במקום האתר הנוכחי.

אנו מתנצלים מראש על תקלות ככל שתהיינה כל עוד האתר הישן באוויר וממליצים לגבות תכנים אישיים.

בברכה,
הנהלת האתר

מיד כשנודע לי על כך, הגבתי אליהם:

חבל מאד מאד מאד . אבל למה אתם לא שולחים הודעה
מיכי 10
04/06/2020 | 16:04

מיידית וישירה אל כל הפורומים
זה המינימום שהייתי מצפה מההנהלה, אחרי כל השנים שלנו כאן.
וגם, שתודיעו עד מתי אנחנו יכולים לגבות!

תודה על התקופה שלנו ב"תפוז", רק תסיימו אותה יפה, בבקשה.

אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'תודה מיכל'
תודה מיכל
04/06/2020 | 17:47
7
13
ואיך את יודעת שהתעצלתי ללחוץ על הקישור?
כתבת להם מאוד יפה.
מה שהייתי רוצה להבין, זה: אם פותחיל אתר חדש, איזה חלקים הם רוצים "לנסות" ולשמר. האם את הפורומים כפי שהם? ובמקרה זה הפורום שלנו ימשיך להתקיים, גם אם בצורה אחרת?
ועל מה הם שוקלים לוותר?
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'תודה, דורון. '
תודה, דורון.
04/06/2020 | 18:40
11

ולשאלותיך, איך אומרים" לאלוהים הפתרונים"...
כלומר, לאלוהי "תפוז", וכמו שכבר למדנו, אין להם כזה.

אני יכולה רק לנחש, שהאתר החדש לא יעלה כל כך מהר. בעיקר לא, אם יקחו איתם את יחידת המחשב שלהם.

את ה"רצון לנסות ולשמר חלקים מהאתר", אני לא רואה כפשוטו. קשה לי להאמין שהפורומים יתקיימו כמו שהם כרגע, כי אז "מה הועילו חכמים בתקנתם?", והאתר החדש יסבול לא רק מחבלי לידה, אלא גם מהתקלות והבאגים הישנים.

כך שאני מעריכה שאם באמת יהיו להם האנשים המתאימים, ואם הם אכן יקימו אתר חדש, שיחליף את הישן, או אז, הם יצטרכו להתחיל הכל מחדש. וזה כולל גם רישום חדש של כל מי מאיתנו אשר יִרצו להמשיך, ושל גולשים חדשים שיתכן שיתווספו, ולו רק מתוך סקרנות.

יש לי הרגשה שרוב חברי ההנהלה כבר מזמן לא שם. אחד נחמד ענה לי אתמול בשעת ערב, על שאלה ששאלתי בבוקר, ושכבר פתרנו אותה בעצמנו, חברי פורומים מעטים ומנהל פורום תח"צ. היו לי התכתבויות אתמול עם אותם אנשים, ובערב גם עם אותו חבר הנהלה. 
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אני מרגישה את עצמנו קצת מסכנים. '
אני מרגישה את עצמנו קצת מסכנים.
04/06/2020 | 18:53
5
14

קודם נסגר לנו המועדון, ועכשיו הולך להיסגר לנו הפורום (ועוד אחדים שחבל לי עליהם).

אז מהמועדון, אם להודות על האמת, לא אכפת לי להיות בחופשה ארוכה. ויש לנו סוג של תחליף בצורת ה"זום". לי, כ"אשרי יושבי ביתך", די מתאים לא להצטרך לדאוג לתוכנית חדשה לכל שבוע. לא להצטרך לצאת בשעת עומס ולנהוג אל המועדון בלחץ.
מלהתלבש יפה ולשים שְׂפָתון אני לא פתורה , כי לפני כל שיחת זום או וידאו בוואטסאפ, לא משנה עם מי ובאיזה גיל הוא או היא, אני עוברת מבגדי בית לבגדי חוץ. וכבר קיבלתי כמה מחמאות על כך, אפילו. 

אבל מהפורום/ים, יהיה לי ממש ממש חבל להיפרד.
מה, נתחיל לכתוב באתר של אל"י? אני לא מוצאת שם כמעט כלום, ובטח לא רואה בו אתר שימושי.
לי גם אין, ולא רוצה שיהיה, פייסבוק.
ניסיתי פעם לעבור עם חבר לפורום של איזו פלטפורמה אחרת, אבל זה היה מאד לא מוצלח. נתנּו הזדמנות קצרה, ועזבנו. 
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'הכל יהיה בסדר'
הכל יהיה בסדר
04/06/2020 | 22:44
2
16
תחשבי על זה בצורה פילוסופית: כל דבר שמתחיל עובר תהליך מסוים, ובמוקדם או במאוחר הוא גם ייגמר. כך גם יצורים חיים, כולל אותנו, וגם עולם הצומח והדומם. הכל.
אז רצוי מתכתחילה לא להיקשר לשום דבר ולאף אחד. ליהנות כן, לשמוח כן, כל עוד שזה קיים. ועכשיו אנחנו נהנים ועושים כיף חיים. מה שיהיה אחר כך נראה כבר.
נכון?
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'נכון. אניצ'ה, אניצ'ה...'
נכון. אניצ'ה, אניצ'ה...
05/06/2020 | 01:36
1
14

אבל חבל לי על המון חומר שאני פוחדת שילך לנו לאיבוד בגלל סגירת האתר.

ואני, לפחות, השקעתי המון זמן ואנרגיות במשך יותר מ-12 שנים בפורומי "תפוז", ויצער אותי לאבד הכל במחי יד שלהם.

בנושא אחד, יש לי מזל: לאה אספה במשך כמה שנים את הדיווחים שלי מהפורום. אני לא בטוחה אם יש לה עדיין כל החומר הזה. אבל חלק ממנו היא נתנה לי בתיקייה חצי שקופה, בזמן שעברה דירה. והיא ממשיכה לאסוף, ואפילו מוסיפה תמונות מתאימות.

*~~*~~*~~*~~*~~*
"לא להיקשר לשום דבר ולאף אחד", לצערי אני ממש לא יכולה. בעיה בעייתית...
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'בקשר לסיפא'
בקשר לסיפא
05/06/2020 | 22:22
10
לא להיקשר לשום דבר ולאף אחד, זו בעיה שמעסיקה את גדולי ההוגים מזמן הבודהא ועוד לפניו. דרשות תאורטיות תמיד היו, אבל לך יש את הכלי של הויפאסנה שזה בעצם התרגול. כשחווים שהכל בהשתנות מתמדת, זה מסייע לא להיקשר.
ואז אם בחיים יש מקרה לא נעים, אז פחות סובלים, כי יודעים שזה זמני. ואם מקרה נעים, אז גם פחות סובלים כאשר הוא מפסיק, כי ידענו מראש שגם זה יעבור. וכל זה מביא לשלוות נפש.

אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'בקשר לאתר של אל"י'
בקשר לאתר של אל"י
04/06/2020 | 22:52
1
14
משיחה שהיתה לי עם דרור בעבר, הוא יכול לעשות כל מיני דברים, ובלבד שיתנו לו הגדרות מדויקות של הצרכים. עד עכשיו אף אחד לא בא אליו עם בקשות מדויקות ורעיונות, אז זה נשאר כך. אם עדיין יש לו פנאי, אפשר לפנות אליו, בתקווה שהוא יוכל לעשות פורום טוב, כך שהוא כן יהיה שימושי. עוד חזונלה.
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'כן. נראה קודם אם תפוז באמת מתכוונים לעשות משהו'
כן. נראה קודם אם תפוז באמת מתכוונים לעשות משהו
05/06/2020 | 01:38
16

לטובתנו - הגולשים הנאמנים שלהם.
אספרנטו - שפה ותרבות >>

הודעות אחרונות

18:06 | 16.07.20 אגודת האספרנטו
10:34 | 16.07.20 DoronModan

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ