חידת היגיון רצ"ט

DoronModan

New member
חידת היגיון רצ"ט

ובמספרים? שימו לב
Ŝipejo tra gilotino taŭgas por matena kaĉo. Ses literoj. |זאָל זיַין מיט הצלחה|

Eldad S

New member
Mi ĵus volis korekti

ke temas pri kvin literoj, sed mi vidis ke vi jam aldonis la korekton. Temas pri aveno לאחר הקפד ראשו (ה-h). Plaĉa vortumo

DoronModan

New member
kola kavodon

Vi solvis tro frue. Eble nun Miĥal longdaŭre laboregos זו אחת הסגולות הידועות הרי...

Eldad S

New member
יש לי תחושה

שגם מיכל סולבוס רפידה צ'י-פויה. אבלה אץ' פולמרפידה. :)

DoronModan

New member
ודומני שלא ענית (שפירא) על

שאלתי אם שמת לב למספר רצ"ט? ולחידה שלי על הגרמנית שמת לב, בשיחה עם שאר חברי הפורום? וצ'י פויה, מזכיר לי צ'י פוּיָה, יעני pfui

DoronModan

New member
הרעיון בהלצה היה הסגולה הידועה

שקל לאחד קשה לשני. מסתבר שזה לא עבד הפעם.

מיכי 10

Member
הֵי, למה אתם מתעסקים מהבוקר בחידה חדשה, פותרים, מאשרים,

ואפילו לא טורחים לרמוז ולהזמין גם את שאר הפותרים? ממש מאכזב! הייתי עסוקה המון היום עם שיחות בענייני ביטוח, ועם הזמנת מוצרים משופרסל אונליין, ובייעוץ חשוב למישהי. ועכשיו עלי לעבור לסדר בלגן די גדול, שהתחייבתי לסדר עוד היום. אז עכשיו תסבלו לכם, ותצטרכו לחכות עדדדדד שאפתור. או להמשיך לחידה הבאה עם 50% פחות פותרים.
אז אעתיק את החידה, אבל אחשוב עליה מאוחר יותר. מתי שיבוא לי.

מיכי 10

Member
"אני רק שאלה!"

הדבר הראשון שעליו כן חשבתי, למִקרא המילים matena kaĉo, היה aveno. אבל זה רק 5 אותיות ולא 6. ואז ראיתי בשמחה, שהתנצלת שיש רק 5 אותיות. אם זה נכון, פתרתי את האגף השני. לגבי האגף הראשון, עלי לחשוב קצת. אוהרבה. אשמח אם תכתוב לי אם זה הכיוון הנכון.

DoronModan

New member
הכיוון הכי נכון שיש

הכרת את המילה? אפשר להגיד שלא רק פתרת את האגף השני אלא את החידה כולה. אבל אשמח אם תגלי את האגף הראשון.

מיכי 10

Member
איזה כיף!! זו המילה הראשונה שחשבתי עליה. כלומר,

כן הִכרתי, אבל לא זכרתי אותה. אז חיפשתי במילון מורזא'ן ב"שיבולת שועל". אני חושבת שרשמתי לעצמי את המילה לפני כמעט תשע שנים, כשסידרתָ לי טבלת אקסל, ולימדת אותי להכניס לתוכה מילים באספרנטו, עם התרגום שלהן לעברית. רשמתי בטבלה בין השאר, שמות של כמה מיני דגן נוספים, כגון: דוחן - milio חיטה - tritiko שעורה - hordeo תירס - maizo k.t.p. האם יתכן שגם אתה וגם כל הפותרים, אכלנו היום kaĉo de aveno? וש"בְּמקרה" חשבת על זה כשהמצאת את החידה הטרייה?

DoronModan

New member
אולי, ואגב

eble mi freneziĝis, sed mi aĉetis lastatempe MILION Parenteze, mi ne konis tiun ĉi vorton, do dankon
aŭ to dankon la milio verŝajne atendos ĝis venos iu milito, kaj nenio manĝebla restos

מיכי 10

Member
Mi ne forgesis, kompreneble, sed mi bedaŭrinde

ne havas ideon pri la rilato inter la unua parto kaj la solvo. Ĉu vi, bonvole, pretas klarigi al mi?

למעלה