חידת היגיון רצ"ז

Eldad S

New member
tro

malfacile... הפעם התעלית על עצמך. אבל טוב. ננסה לחשוב.

Eldad S

New member
אבל,

אם יורשה לי, מסתבר שזה שוב עבד. אמרתי לפני רגע שהתעלית על עצמך, ולא עברו שתי דקות, ופתרתי... מה יהיה הסוף? הסגולה הזאת עתידה לעבוד לנצח?
kaj aliaj הם ka או k.a. אם הם מגמגמים, זה יוצא kaka, ולא נותר אלא להוסיף o (שהוא העיגול) ולקבל kakao. אבל לא כל כך ברור לי מדוע pri pulvoro. האם משום שקקאו הוא אבקה? (אבקת קקאו?). בכל אופן, שאפו על החידה. Bonan nokton.

DoronModan

New member
יפה מאוד

ואין לי מושג אם הסגולה תעבוד לנצח. בוא נחכה לנצח
הפעם באמת חידה קשה כמדומני. ובקשר לאבקה או לא. אז התחבטתי בהגדרה, שלא תהיה קלה מדי או קשה מדי. בתחילה חשבתי לכתוב en la ĉokoladfabriko ועד עכשיו אני לא יודע אם זה קל מדי או קשה מדי. על כל פנים, ב-PIV מופיע לא רק הפרי של שיח הקקאו, או מה שזה, מיכל בטח תגיד אחרי שהיא 'תפרום' את הספויילרים, בהגדרה מס' 2 זה מתייחס לאבקה. ואכן אני מניח שאתה, כמוני, ראית בחייך קקאו רק בצורת אבקה.

מיכי 10

Member
נכון. ואפילו אני לא ראיתי

עדיין פירות של קקאו, עד כמה שזכור לי, אלא רק אבקה. בכל אופן, קקאו הוא עץ טרופי לא גדול, אבל מאד מיוחד ומעניין.

DoronModan

New member
לעומת זאת קינמון

אכלתי ישר מהעץ או מהשיח, אני כבר לא זוכר. ושיחי קפה ראיתי בעיניי ומקרוב מאוד. זה היה בתאילנד המהבילה. (לא המהבולה)

מיכי 10

Member
הפעם, דווקא אין לי שום דבר בתת מודע, וגם לא כלום

בתחושת בטן. אני רואה רק משהו שנראה לי merkwürdig. אז בינתיים ניסיתי מעט, אך אין לי שום כיוון מחשבה.

DoronModan

New member
בסדר, אז

כאשר תהיי בשלה לבקשת רמז, עשי זאת. או שתגידי מה הכיוונים הכלליים שלך, ואם אין לך,מאז לפחות לגבי חלוקה לאגפים, ונבחן זאת יחדיו.

DoronModan

New member
והפעם באמת חידה קשה, אולי מאוד

ולראייה: אלדד פתר אותה מהר

מיכי 10

Member
הבעיה שאני רואה זאת כמו אוסף של מילים

ללא פשר וללא קשר ביניהן, ולכן גם לא יודעת לחלק לאגפים. לא רואה איך מחר יהיה לי פתאום "כיוון חקירה" לחhדה זו, אבל בכל זאת אסגור כאן את המשרד עכשיו
, ואלך לקרוא ולישון. bis morgen.

DoronModan

New member
אהבתי 'כיוון חקירה'

בהצלחה בחקירה, מקווה שתמצאי קצה חוט, או אולי אפילו עד מפתח.

DoronModan

New member
וכמו שאמרתי

אולי תנסי לחלק לאגפים ותתי-אגפים, ופתאום משהו יצוץ לך. אני מזמין אותך לכתוב את החלוקה האפשרית בפורום ואני אתייחס.

מיכי 10

Member
אין לי מושג איך. אנסה סתם.

Kaj aliaj balbutas ĉe cirklo pri pulvoro. (5) ׁBalbutas pri pulvoro, kaj aliaj ĉe cirklo. אם מותר להפוך את סדר המילים בְּחידה...

מיכי 10

Member
גם אני לא.

כי אני בכלל לא מבינה את החידה. ומה שהכי מוזר בעיני, אך מבינה שהוא משמעותי, זאת התחלת החידה במילת החיבור kaj. לכן גם חשבתי להפוך את הסדר...

DoronModan

New member
בוודאי שרמז יעזור, כמו תמיד

אז הינה: בחידה על persiko היה אלמנט של שתי מילים שקוצרו לראשי התיבות ik. זוכרת? גם בחידה הזו יש משהו כזה, ואני סומך עלייך שתאתרי איזה מילים חשודות ככאלה שניתן להפכן לראשי תיבות נפוצות. גם אם לא מכירה את ראשי התיבות האלה באספרנטו.

מיכי 10

Member
תודה.האמן לי שדווקא בכיוון הזה כבר חשבתי. כי שמתי לב

שאחרי המילה kaj, יש אה, בּוֹ, צ'וֹ, צוֹ. (תחילת האלפאבית). וחשבתי על וכו' - k.t.o. גם חשבתי לפי סדר האותיות התחיליות הראשונות, על הכינוי Kabe (של Kazimierz Bein)... אבל כל זה לא עזר. אם היו 6 אותיות (ולא רק 5), היו לי סיבות טובות לחשוב שהפתרון הוא pilolo. kaj aliaj = ועוד = plu האם אני איכשהו מתקרבת?

DoronModan

New member
את ה-pilolo

אפשר לפורר לאבקה... אבל זה לא אבקה בעצמו. אכן kaj aliaj - ראשי התיבות שנוצרים מהמילים האלה.

למעלה