14.4.2שינויים בפעילות מועדון אספרנטו ע"ש יוסי שמר - בעקבות

מיכי 10

Member
14.4.2שינויים בפעילות מועדון אספרנטו ע"ש יוסי שמר - בעקבות

משבר וירוס הקורונה בעולם ובארץ - ומַעֲבָר ליישום (אפליקציית) ZOOM:

זו הקדמה כללית לדיווחים על הפעילויות החדשות והשונות, הנכתבים בימים אלה ע"י חברי אל"י אחדים.

יש להניח שכולנו צברנו בשבועות האחרונים (כאן, ובשיחות משפחתיות, בשיעורים ובייעוצים רפואיים וכד') ניסיון מכובד למדי ביתרונות ה"זוּם", וגם בְּמיגבלות אחדות שלו, ולמדנו להסתדר איתן.

ובהזדמנות זו, תודה לעומרי מקבוצת צעירים באספרנטו בוואטסאפ - שעזר טכנית בהתחברות הראשונית לזום, וגם לעודד, שהוסיף בתמיכה הטכנית.

מפגשי הזום הווירטואליים, מאפשרים לנו:

* שיחות היכרות שונות עם משתתפים מהארץ ומחו"ל, שהגיעו לפלטפורמה זו.
* תכנים שונים ומגוּוָנים, שניתנו תחילה בעיקר ע"י דורון, יוזם הפרויקט הזה באל"י, כמילוי מקום לפעילות המועדון השגרתית, שנפסקה כתוצאה ממשבר הקורונה!

אז אחרי ארבעה שבועות, שבהם עברנו את "טבילת האש" בשימוש בזום, אפשר לערוך סיכום ביניים:

בעיות טכניות היו גם היו, למשל, בכל 40 דקות נסגר הזום, ויש להיכנס אליו מחדש. אך מכיוון שהתאפשר לנו בינתיים להיכנס שוב בכל פעם דרך אותו קישור, לא היתה בכך בעיה. ובהפסקות קטנות אלה, היה גם קשר קל בינינו, תוך הצגת משתתפים שהצטרפו במהלך התוכנית.

היום כבר 6.5.20, ואפשר לומר שביצועי הזום, וגם הניסיון שרכשנו בְּשיחות דרך מסכּים, לימדו אותנו לשפר את הביצועים הטכניים בַּתקשורת הווירטואלית בינינו.

בינתיים למדתי איך ניתן לקיים שיחות וידאו טובות למדי, גם דרך וואטסאפ. אבל אם אינני טועה, זה אפשרי כרגע עם מגבלה של עד ארבעה מסכּים בלבד, ועובדים על אפשרות להסיר מגבלה זו.

הרבה בריאות לכולם, ולהתראות,
מיכל.

מיכי 10

Member
כתבתי סיכום זה, כי לאה ביקשה ממני הקדמה ל"אוסף" שהיא מכינה.

לאה אוספת כבר כמה שנים את הדיווחים שלנו בפורום א-ו, ובינתיים גם מוסיפה לחלק מהם תמונות, כדי לשמור אותם עבור הדורות הבאים, ולמזכרת לנו.

עם שאיפה שלה, שמתישהו נחלק את החומר בינינו, כדי לתרגם אותו לאספרנטו.

DoronModan

New member

ולאה, את מוזמנת להשתתף בזום.
למעשה, וגם את זה כדאי להוסיף לדיווח, שרוב המשתתפים הם בכלל לא מחברי המועדון התל אביבי, אלא מחוץ לגוש דן, ואפילו מחוץ לארץ! היו לנו כבר משתתפים אפילו מאיראן!

מיכי 10

Member
אז מה?

אותי זה דווקא מצער, אם כי לא ממש מפתיע, שרוב המשתתפים בכלל לא מגוש דן. כי לא לכולם יש אניטרנט, למשל. ומבין אלה שיש להם, חלקם די טכנופובים.
זה שיש מכל הארץ, זה אחלה!
וזה שחלקם מחו"ל, זה נחמד, אם כי אותי אישית, קצת מרתיע מלהשתתף. בעיקרון, מעדיפה את הישראלים, ומרגישה יותר נוח במחיצתם.

DoronModan

New member
נראה לי שזה קשור בעיקר

לחוסר הביטחון שלך בשיחה חופשית באספרנטו. אולי לא רק בגלל זה, אבל בעיקר. נסי להגיע למצב שתוכלי לדבר במהירות ובקלות, בלי להיתקע, באספרנטו.

מיכי 10

Member
אכן, צדקת ממש בכל מילה במשפט הראשון,

"נראה לי שזה קשור בעיקר לחוסר הביטחון שלך בשיחה חופשית באספרנטו. אולי לא רק בגלל זה, אבל בעיקר." מדויק לגמרי.
האמת, שֶׁמה לעשות - אקסטרלנדנוי מביכים אותי בכל מקרה. לא יודעת למה.

אבל העצה שנתת לי בהמשך, זה "קל להגיד". הייתי רוצה מאד להגיע למצב של דיבור "בקלות ובלי להיתקע, באספרנטו."

על מהירות אני לא בונה, כל עוד אפילו בעברית אני לא יכולה לדבר במהירות.

DoronModan

New member
מקסים, אמיתי הטשאָרעפארכע הזה?

היכן צולם החמוד הזה?

מיכי 10

Member
ברור שאמיתי! בגינה של בתי בגוש עציון. גם צילמתי אותו

כמה פעמים בווידאו. אה, עכשיו אני רואה ש"תפוז" מקבל גם סרטונים.
בכל אופן, הסיפור של הטסטודו הזה, התחיל בצורה משעשעת. אותי. לא את הבת שלי, שלא אוהבת צבים, ובעיקר לא כשהם מטפסים מהדשא אל המרפסת שלה, ומגרדים את הרשת. וגם לא כשצב חצוף אחד עשה קקי ירוק על המרפסת. היא כל כך נגעלה, שאני ניקיתי את זה צ'יק צ'ק, כדי שהיא לא תכעס עוד יותר על הצב החמוד.

בכל אופן, היא לא רצתה אותו, ומישהי בפתח תקווה, שלמשפחתה יש גן חיות קטנטן בחצר הבית, רצתה מאד צב, והבטחתי להביא לה.
אז שמתי את הצב בתוך קופסת קרטון, עם עלי חסה רטובים (במקום לקחת מים, שיישפכו בדרך), ולקחתי אותו "טרמפ" באוטו שלי, מגוש עציון למרפסת הדירה שלי. ולמחרת, הסעתי אותו אל אותה אישה בפתח תקווה, ששמחה מאד שהבאתי לה צב אמיתי.
אבל, הסוף הלא משעשע, שהתאכזבתי מאד. כי עברו מאז שנתיים+, ועד היום היא לא הזמינה אף פעם (אעפ"י שהבטיחה מראש להזמין) את נכדיי שגרים בשכנות אליה, לבקר בחצר ולראות את הצב, ואת הארנבים ושאר בעלי החיים שיש להם שם.

DoronModan

New member
אם תרימי טלפון ותבקשי לבוא

אני בטוח שהיא תזמין. ואולי גם תתפדח שהיא שכחה

מיכי 10

Member
לא בכבוד שלי. היא רואה את הילדים כל שבת, ואם אין לה לבד

השכל להזמין אותם, dann nicht, liebe Tante.
יעני, בלי טובות.

למעלה