חידת היגיוו רע"ד

Eldad S

New member
זאת חידה שהיא

אחת הקשות ביותר שלך.
ניסיונות פיצוח יחלו בימים הקרובים.

מיכי 10

Member
אם היא אחת הקשות ביותר, אז אתה tuj פותר אותה.

Eldad S

New member
את צודקת...
--- המנטרה עבדה...

אבל רק כעבור יום אחד...
להלן, בהמשך השרשור...

מיכי 10

Member
ברור שאני צודקת. זה כבר ידוע לכל
. "בהמשך השרשור", אפתח

רק אם וכאשר אפתור בעצמי, ואם אקבל גם אישור לתשובה שלי.

בינתיים חלמתי בלילה על מילה בת 6 אותיות, שנראתה לי אפשרית, אבל בבוקר ועד עתה, לא הצלחתי לשחזר אותה, אלא רק את שלוש האותיות האחרונות שלה. 3 אותיות אלה, נכונות לדעתי. אבל לאן נעלמו שלוש הראשונות? והאם היו נכונות בכלל?

Eldad S

New member
הגיגים:

בעצם, הגיג אחד בלבד. מדובר בשש אותיות, ו- en la domo.
חשבתי על ĉambro - שש אותיות.
אבל זה לא מתחבר להמשך:

למצוא spicfrakcio? האם אני אמור לחשוב על תבלין כלשהו באספרנטו, ולחתוך חלק ממנו - ואז אקבל משהו שנמצא בבית?

מיכי 10

Member
אהה. למה לא גילית לי ששלחת חידה חדשה? רק עכשיו ראיתי,

אבל האמת שלא אוכל לפתור אותה עכשיו, כי אני כל כך עייפה, שאפילו את הדיווח אין לי כוח לכתוב, למרות שיהיה קצר. דוחה אותו למחר בע"ה.
צריכה ללכת לישון, ולקום מוקדם ליום עמוּס.

Eldad S

New member
טוב, כמו שאמרתי לעיל,

המנטרה עבדה... :)
גיליתי עכשיו מה צריך כדי לפתור את החידה. ראשית, לתת לה זמן. ככל שעובר הזמן, היא משתבחת

שנית, לתת למוח זמן, ולתת לו לחשוב על זה במנותק מהפורום. מה שקרה לי עכשיו, לפני כמה דקות, בנים-לא-נים...
שלישית, להגיד לעצמי שהפתרון אמור להיות פשוט, ולא מסובך, כפי שזה נראה לי ממבט ראשון כששמתי לב לחידה בפעם הראשונה.
אז ניסיתי לשאול את עצמי למה הכוונה ב"תבלין". הרי לא תבחר מילה קשה מדי, זה אמור להיות פתיר. עלתה במוחי אוטומטית המילה "מלח", salo. ואז שאלתי את עצמי כיצד החידה הייתה מנוסחת - האם frakcio de ... תבלין, או תבלין-frakcio. אבל באותה שנייה שחשבתי על salo, הבריק לי שה-frakcio הוא בעצם "חלקיק" באספרנטו, ono, ואז נעשה החיבור המיידי בין sal לבין ono, שיצר את החדר בבית.

אם כך, בפעם הבאה שאראה שחידה קשה מדי, רק אגיד שטרם פיצחתי, ואולי לא שהיא קשה מדי, כדי לא להגזים...

מיכי 10

Member
זאת לא המילה שעליה חלמתי, אבל פתרתי כרגע. :)

salono - סלון, חדר אורחים (en la domo).

sal' + ono = salono

'sal - מלח (unu de la specoj).

ono = שבר, חלקיק = frakcio.

DoronModan

New member
נכון מאוד כמובן

מצחיק ששכחתי שפרסמתי את החידה. אבל באמת הרגשתי מאוד לא טוב.

למעלה