נתבקשתי ע"י העורך להוריד את הדיווח לדפוס עד 24:00, אבל עדיין

מיכי 10

Member
נתבקשתי ע"י העורך להוריד את הדיווח לדפוס עד 24:00, אבל עדיין

לא התרגלתי לשעון הקיץ, ואצלי בראש יש עוד כמעט שעה עד לשעת האפס.
אז אם תשמעו שפוטרתי - תדעו למה.

*~*~*~*~*
טוב, סתאאאאם, מספיק לקשקש. היינו הערב שנים-עשר חברים. בלטו בהיעדרם כמה מחברינו, שכנראה לא יכולים היו להגיע, וחבל.

קיבלנו את הדפים של שיעור 12. לא אכנס לפרטי השיעור עצמו, אלא רק אוֹמַר בקיצור, שדורון לימד את השימוש בתואר הפועל (סיומת e) במשפטים שבהם חסר עושה הפעולה והמשפטים סתמיים. או במילים שבאות לבד. כמו 'יפה', 'מצוין', 'נפלא', 'חם', 'קר' וכן הלאה.

דורון דיבר על מילים המורכבות מקידומת, שורש, סיומת וסופית (לפי סדר זה).
והדגים מילים ארוכות המורכבות כך.

{אגב, אני נמנעת בכוונה מלכתוב דוגמאות באספרנטו כבר חודשים רבים, כדי לא לסבך את לאה, שנוהגת להעתיק ולשמור את כל הדיווחים. כי כאשר יש תכנים בעברית, הכוללים גם אספרנטו (או כל שפה שאינה עברית), סדר המילים משתבש לגמרי בהעתקתם}.

עוד עברנו על "גם... וגם..." ועל "או... או...", "לא... ולא..." וכיו"ב.

לאחר מכן, קראנו שוב בהנאה את המדרש האהוב עלינו, על "הזוג מצידון" (שלמעשה הוא "הזוג מצַּיְדָן"). דורון התכוון להמחיז אותו עם החברים ולעבוד עליו עוד הערב, אבל לא נותר זמן, אז הוא שוחח איתנו על תוכנו.
ולאחר מכן, הדגים לנו צורות שונות והטיות שונות של השורש -edz. ושל ההיפך -eksedz.

היה שיעור מאד נעים ומעניין, ויצאנו בהרגשה טובה.

*~*~*~*~*

בסוף השעור, סיפר מיכאלו, והמליץ להרשם לקונגרסים בארצות הבלטיות.

אחרי ההפסקה, התקיים השיעור התשיעי של אלדד למתחילים.
ובאותו זמן,התקיימה בלובי הישיבה החודשית של ההנהלה.

DoronModan

New member
דיווח יפה, תודה

ברוח הימים האלה, אני מקווה שאף בעל אינטרסים לא גרם לך לכתוב דיווח חיובי :
יש לי הצעה - בכל זאת כדאי שמי שלא היה יוכל גם ללמוד קצת אספרנטו. ואולי אפילו את, תוך כדי סיכום, תלמדי. אז מכיוון שזה מקשה על לאה, אולי תפרטי לגבי הדקדוק במענה להודעה של עצמך. ואת זה לאה לא תצטרך לקחת, כי הסיכום הראשי כבר יהיה בהודעה שמעליו. במסגרת הזו יהיה רק עוד שיעור אחד שלי. אבל לא מן הנמנע שאני ואחרים ניתן שיעור למועדון (כאשר ה'תלמידים' יהפכו להיות חלק מהמועדון, ולמעשה חלקם הגדול יודעים לא פחות מאשר החברים הוותיקים, גם אם יש להם פחות ניסיון בדיבור). - ואז הרעיון שלי של פתיחת הודעה נפרדת לפרטים באספרנטו יהיה תקף. כמובן שלפרט באספרנטו יגזול גם לך עוד זמן, אז זה לשיקולך הבלבדי מן הסתם.

מיכי 10

Member
תודה :). נראה לי שאת השורה הראשונה לא הבנתי, ואשמח לקבל

הבהרות: קודם כל, מה הכוונה ב"רוח הימים האלה". איזה ימים? חורף/קיץ גשם/שמש? שבוע לבחירות? לא ברור לי.
שנית, מה עם המשך המשפט? כתבת אותו ברצינות או בצחוק? אתה לא מכיר אותי מספיק, כדי לדעת שאני כותבת את מה שבליבי, ולא מקבלת הכתבות מאחרים? ולא מכירה "בעל אינטרסים"?
או שאתה מתכוון לבעלי העיתון, המעסיקים הדמיוניים שלי?

בקשר להצעה שלך, חשבתי עליה תחילה באופן חיובי, והרעיון שלך לכתוב את הדברים בהודעה נפרדת (תגובה לדיווח העברי שלי), הוא בהחלט טוב והגיוני!

אבל במחשבה שנייה, ובשיקול בלעדי/"בלבדי", אני לא יכולה להרשות לעצמי את השקעת הזמן הזאת.
כי להיות מורָה (כמעט רשמית), זו אחת ה-mal שאיפות שלי. אולי רק להיות רופאה, אחות, ספרית ושאר המקצועות העוסקים בגופו של אדם, אני שואפת עוד הרבה פחות מזה. כלומר, מסרבת בתוקף. (;
או במילים אחרות - ללמד א-ו, לא בא לי בשליפה מהמותן, ואין לי רגע דל בחיים, כדי להשקיע עוד יותר זמן עבור אל"י, מאשר אני כבר עושה בשבע השנים האחרונות..

מה שכתבת, שסיכום כזה יעזור גם לי ללמוד, זה שיקול נכון בהחלט. אלא שאת הלימוד הזה, אני עושה כבר בכך שאני מכינה את שיעורי הבית שאתה נותן, בכל הרצינות וההשקעה, כפי שהבטחתי. והודעתי לך שזה עוזר לי מאד ללמוד, ושאני מכינה אותם בדרך כלל ממש בהנאה. (המורים שלי בביה"ס וההורים שלי, בוודאי לא היו מאמינים למשמע אוזניהם; מיכל מכינה שיעורי בית בהנאה?!)

עם זאת, ובצורה בלתי מחייבת, אם לפעמים כן יבוא לי לפרט, לטובת מי שלא היו או שכחו וכאלה, אעשה זאת בהודעה נפרדת. באמת רעיון מצוין.

DoronModan

New member
אכן הצעתי זאת כי לעיתים את מפרטת

ברוח הימים האלה - החשדות נגד ביבי בעניין נסיון להטיית הדיווח העיתונאי באמצעות שוחד. ניסיתי לרמוז לזה שדיברנו טלפונית קצת לפני סגירת הדיווח. אבל לא הצעתי שוחד תמורת סיקור אוהד, כמובן
רק הייתי סקרן לגבי הסיקור שעומד להיכתב. La skribota recenzo

מיכי 10

Member
- Ho ve, ne zorgu, aü hebree

הסר דאגה מליבך.
ואני חוזרת שוב על מה שכתבתי: אתה מכיר אותי כבר מספיק טוב, כדי לדעת שאותי לא קונים
גם ובמיוחד לא בשום שוחד.
Mi skribadas miajn recenzojn kiel mi mem sentas kaj pensas.
Bone?
תנוח דעתך.

מיכי 10

Member
אה, ככה?

אני תוהה קצת: האם מותר לחבר את שתי המילים האלה למילה אחת, או שהרווח ביניהן נשמט בטעות?
בעצם, אולי זה כן בכוונה, כמושג אחד, "בדיחה-עצמית"?

מיכי 10

Member
וואו, התבלבלתי. זה לא נכון מה שחשבתי קודם.

קראתי שוב, ובדיחה עצמית, = mem ŝerco,
ואילו ה-kompreneble הוא מאמר מוסגר (או "פסוקית"?).

DoronModan

New member
memsherco

memshercoאם כבר, אבל לא לזה התכוונתי אלא למובן מאליו

DoronModan

New member
יהיה לך קל יותר להבין בסדר המילים הזה

Tio estis, memkompreneble, nur ŝerco

למעלה