עקב "עייפות החומר" של הצוות, אדווח הערב על המפגש, ורק מחר -

מיכי 10

Member
עקב "עייפות החומר" של הצוות, אדווח הערב על המפגש, ורק מחר -

- על השיעור. ועם הקוראים הנאמנים, הסליחה. על העיכוב.

היינו הערב 17 חברים.
שיחקנו "שבץ-נא" = Vorto-Mozaiko. כיוון שהיינו רבים סביב השולחנות, חילקתי אותנו לשתי קבוצות, ולכל קבוצה נתתי משחק אחד.
כמות הקלפים שיש בכל קופסה, מספיקה בערך למפגש שלם.

כרגיל, היה נעים מאד לשחק ביחד. אומנם הערב היה המשחק קולני מהרגיל, אולי בגלל ההתרגשות השמֵחה של המשתתפים.
לפחות ארבעה אנשים, ביקשו שנשחק שבץ-נא לעתים קרובות יותר. ועוד אחת ביקשה שנשחק שוב בדומינו (מילים).
אז אין בעיה. יש אצלי כמה משחקי חברה, ואפשר כמובן לגוון.

להשתמע בדיווח הבא, מחר.
או כמו שהיה נהוג לכתוב פעם: "המשך יבוא".

Bonan nokton kaj orajn sonĝojn

DoronModan

New member
תודה על הדיווח הנחמד

אכן פעם ראשונה (כמעט?) שהייתי נוכח בפעילות הזו, אבל מכיוון שהייתי צריך לסדר את החומרים לשיעור, לא יכולתי להשתתף במשחק עצמו. לא ייאמן, אבל סידור בערמות של חומרים, טושים, שבדקתי אחד-אחד על הלוח, הכנת viŝilo, סידור בשתי ערמות של שיעורי הבית הקודמים ושל שיעורי הבית החדשים, וכן הלאה - כל אלה ואחרים לוקחים הרבה זמן, והתוצאה היא שיעור קולח וניצול מרבי של הזמן היקר שיש - פעם אחת בלבד בשבוע במשך שעה ועשרים דקות - ובעיניי כל דקה של שיעור היא מצרך יקר ונדיר(!).

בקשר ל(אי) הדיווח שלך על השיעור, למה את לא מדווחת יותר מוקדם? אין צורך שתכתבי בשעה שממילא אנשים ישנים ולא קוראים, הלילה נועד לשינה. אבל לאחר שאת חוזרת הביתה, וקצת מתאוששת, את יכולה לשרבט משהו, לא? חשבתי שייתכן שאת מרגישה צורך לדייק בפרטים הלשוניים של השיעור. אפשר לכתוב באופן כללי יותר, לדוגמה: נלמדו מספר סופיות (בלי לדייק איזה, ובלי דוגמאות)

מיכי 10

Member
שמחה שמצא חן בעיניך. :)

נכון. חבל על כל רגע של השיעור. אבל אם תרצה, ננסה בפעם הבאה להתחלף קצת בתפקידים: אני אסדר צ'יק צ'ק את ערימות הדפים ואת עזרי הכתיבה לשיעור, ואתה תתחיל מיד לשחק שבץ-נא.
אצטרף אליכם תוך כמה דקות למשחק, וכולנו נהנה בשקט.

למה אני לא מדווחת מוקדם יותר? על זה אני באמת לא צריכה לתת דין וחשבון בפורום (או בכלל). יש לי סדרי עדיפויות משלי, והדיווח "העיתונאי" שלי אין לו זמן קבוע של "ירידה למערכת" לפני הדפסת העיתון. וזה לא באמת מקום העבודה שלי.

גם לא משנה לי מתי הקוראים קוראים. מותר להם לקרוא בזמנם החופשי, מרגע שהדיווח נשלח, והלאה.

צדקת שאני מרגישה צורך לדייק בפרטים, ולכן משקיעה לא מעט זמן בשחזור ובכתיבה. אבל אם לדעתך מספיק לכתוב באופן כללי יותר - des pli bone kaj des pli bone - אנסה כך כבר מהדיווח על השיעור שנתת לנו אמש.
ואם זה בסדר מצידך
, אוֹכל קודם ארוחת צהריים קלה, ורק אז אכתוב כאן דיווח קצר.

מיכי 10

Member
שיעור מס' 6 למתקדמים,

התקיים אמש, והיינו בו 13 חברים.
דורון פתח בשיחה קלה, ובהצגת כמות השיעורים הרבה שיהיה עליו לבדוק הפעם. ואז אמרה יעל את מה שחשבנו ולא בהספקנו לבטא. היא אמרה זאת בגרמנית (או ביידיש?), ודורון תרגם לנו לאספרנטו:
kiel oni ordigas la liton, tiel oni dormas.

למדנו כמה מוספיות למילים, אשר מוסיפות משמעויות שונות למילים:
-ind-, -ind- + -aĵ-, -id-, -ebl.
דוגמא ל--ind- + -aĵ-: דבר מפליא - mir ind aĵ o.

חזרנו על לימוד השעות, וקיבלנו דפים עם ציורים של שעונים בשעות שונות, למשחק זוגות, בו שואלים ועונים על השאלה:
Je kioma horo...?
אחרי זה קיבלנו דף עם משחק (דרך שיר) ללימוד חלקי הגוף.
דורון נתן שיעורי בית, והפעם בכמות סבירה.

תודה על השיעור הטוב, שהיה מאד שמח ומלא צחוקים.

ותודה גם על המתנונֶת, דורון.
קיבלנו, כל אחד, גלויה צבעונית עם צילומים של ערים בארץ. וכל זה למה?
כי מאחוריה כתוב:
VIDINDAĴOJ DE ISRAELO

DoronModan

New member
נחמד מאוד

מושקע כרגיל.
איזה מזל שנכחתי בשיעור, ונהניתי לא פחות מהתלמידים הנחמדים והנלהבים.

מיכי 10

Member
תודה
. נראה לי שכוווולנו, ללא יוצא מן הכלל,

נהנינו מאד אמש.
אבל זה לא כזה מיוחד, כי זה קורה אצלנו בדרך כלל.

amri

New member
אכן נראה מעולה

נכנסתי לרגע לשעור כדי לחלק עותקים של חוברת עמוס עוז, והתרשמתי מן ההתלהבות והדבקות של הלומדים והמורה, וכעת, משקראתי את הדיווח של מיכל, זה אפילו מרשים עוד יותר. אחרי סיום ישיבת ההנהלה עברתי בחדר המועדון כדי לבדוק האם עדיין נשאר מישהו, אך כמובן שלא, כיון שהיה זה בשעה 22:30 (היו נושאים רבים וחשובים, בין השאר קורס המתחילים האמור להפתח בפברואר ורכישת משרד לאגודה, והדיונים התמשכו הרבה מעבר לשעה הרגילה).

מיכי 10

Member
תודה, עמרי. :)

יצאנו בסביבות תשע וארבעים מהמועדון.
כשיצאתי, פגשתי את שלמה, שהתפלא לראות שרק עכשיו אני יוצאת. שאלתי אותו אם אתם עדיין בישיבה, והוא אמר שכן, ושרק הוא ממהר לתח"צ שלו.

בקשר לרכישת משרד, אשאל אותך/כם כבר במייל.

למעלה