*ניסיון* להתגבר על הבאג מאתמול - לפי עצה בפורום משוב.

מיכי 10

Member
הסבר: היו לי בלילה והבוקר בעיות בשליחת הודעות לפורום זה,

ואפילו גם לפורום "משוב", אשר בו אמורים הגולשים להודיע על הבעיות והבאגים שהם נתקלים בהם. דא עקא, שגם לשם לא היה ניתן לשלוח את התלונה, ונוצר מצב מגוחך ומרגיז. בשנה שבה הייתי מנהלת פורום בלשנות, יכולתי לפנות טלפונית אל המנהל/מנהלת שלי, אבל כיום כבר לא.

היום באחת וחצי, כתבה הנהלת הפורומים בפורום משוב:

"כל מי שקיבל הודעת שגיאה בניסיון להעלות הודעה, למחוק קוקיז מהדפדפן וזה מסתדר
נתקלתם בקושי נוסף, שלחו אלינו מסר
שיהיה יום מקסים וגלישה נעימה
"

מחקתי את הקוקיז באתר, ועכשיו זה הסתדר, לשמחתי.

ההודעה שהגיעה לפני זה שוב ושוב, היתה כזאת:

מיכי 10

Member
הדיווח שניסיתי לשלוח בחצות וחצי, כלשונו: הערב במועדון.

הערב היינו אחד-עשר חברים במועדון.
אלדד נתן הקדמה, בה סיפר לאלה שלא זכו להכיר את יוסי, על אוסף הבדיחות היהודיות שלו. ומתוך האוסף הוא קרא לפנינו בדיחות אשר בחר.

היה מצחיק, כרגיל, ואלדד ניצל את הבדיחות כדי ללמד מילים חדשות או נשכחות, כך שהיה מעניין מאד.

הנה כמה מילים וביטויים לדוגמה:
verto - קודקוד
impertinenteco - חוצפה
komercisto - סוחר
nepre ne - בהחלט לא
pedelo - שרת, שַׁמָּשׁ
svatisto - שדכן
unusola - אחד ויחיד
elteni - להתאפק

תודה, אלדד

אלדד תיבל את הסבריו פה ושם ביידיש, וגם זה הצחיק אותנו.
בהמשך הערב, גם חלק מאיתנו סיפרנו מעט בדיחות בעברית, ודווקא ישראל, שהוא הכי חדש בינינו, סיפר בדיחה באספרנטו (לאחר שהתנצל שאולי האספרנטו שלו לא תהיה מדויקת), עם מעט תיקונים של אלדד.

המשכנו את הערב עוד חצי שעה מעבר לזמן, כי נהנינו לשמוע בדיחות נוספות!

Eldad S

New member
תודה רבה על הדיווח, מיכל

ניסיתי להגיב אחרי שהעלית את ההודעה, אבל גם לי היו קשיים להעלות הודעות לפורום, עקב הבעיה שדיווחת עליה.

אז עכשיו, לאחר שמחקתי את כל הקוקיז מהמחשב, אני מנסה שוב.
הנה:

היה ערב ממש מהנה.
על פי התרשמותי, לא רק אני, אלא חלק גדול מהנוכחים סיפרו גם כן בדיחות שונות, והערב עבר בנעימים. ובאמת המשכנו חצי שעה מעבר לזמן, כי כולם כל כך נהנו וביקשו עוד, אז לא הרגשנו איך הזמן עבר

מיכל, כל הכבוד על אוסף המילים שריכזת לעיל. אני חושב שלא שכחת אף מילה.

נזכרתי שהיה עוד משהו שלמדנו אתמול, בעקבות הערה של ינאי:
המילה denove פירושה "שוב", ומילה נרדפת למילה הזאת היא המילה ree (שפירושה זהה).

אם ההודעה הנוכחית שלי תעלה לפורום – אני מציע גם לשאר חברי הפורום לנקות את הקוקיז מהדפדפן שלהם, כדי שיצליחו גם הם להעלות הודעות לפורום.

מיכי 10

Member
חשבתי שתכתוב שוב שאתה מרגיש *כאילו* היית שם.

בקשר למילים, הן לא היו כל המילים שהסברת, אלא רק מבחר. כאלה שהיו לי חדשות, או כאלה שהחיבורים ביניהן יוצרים ביטויים חדשים לי.

לעומת זאת, מילה כמו denove, עבורי היא "עתיקה" כבר, ולא טרחתי להכניסה לרשימה. אבל מה שבאמת היה מרשים בעינינו, שדווקא ינאי
הִשכיל להציע בַּזמן את הנרדפת שלה - ree, המוּכֶּרת גם היא. כל הכבוד לינאי.

Eldad S

New member
לגמרי.

גם השאלות של ישראל וההערות שלו תרמו להבהיר לא מעט דברים לחברים במועדון. שני החבר'ה הצעירים הוסיפו לא מעט פלפל למפגש.

ואכן, למקרא ההודעה שלך הרגשתי שממש הייתי שם

מיכי 10

Member
אגב, שוב עלה לי הבאג עם הודעת השגיאה
כך שנאלצתי

למחוק בפעם השנייה היום את קבצי הקוקיז

אני בטוחה שלא זו הדרך; שכל גולש יצטרך למחוק שוב ושוב את הקוקיז במחשב שלו. אלא שצריך להגיע פתרון כללי לבאג הזה, ע"י מחלקת המחשב של הנהלת "תפוז"

DoronModan

New member
אין על ינאי

אני לא אגיד שבזכות זה שהייתי מורה טוב הוא כל כך מצליח באספרנטו, כי יש לו הנתונים שלו והיה מצליח גם בלעדיי. אני רק גאה בכך שלא הצלחתי לקלקל

כמו בשבועת הרופאים: ראשית לא להזיק.

Eldad S

New member
מנסה לבדוק

אם אצליח להעלות הודעה בלי למחוק מחדש את הקוקיז:
Primum non nocere

ואכן, אין עליו.

מיכי 10

Member
אז יש לך מזל. אני צריכה לנקות קוקיז כל הזמן,

אעפ"י שבטח כבר אין שום קוקיז באזור המחשב שלי.

ולפורום משוב, אפילו לא הגיעו בינתיים יותר משתי תלונות, מן הסתם כי לאנשים לא בא לנקות כל רגע...

גם כדי להגיב אליך, נאלצתי שוב לקרצף... וזה כבר מגעיל אותי.
כלומר, צריכה לנקות קוקיז ולהתחבר מחדש עבור כל הודעה. אז קלטתי את המסר, ולא שווה לי להתעסק בזה. אולי תפנה טלפונית אל המנהל/מנהלת שלך, או דרך פורום מנהלים?

Eldad S

New member
זה באמת נשמע לי

לא בסדר.
אבל אני צריך היום ומחר לסיים את התרגומים הדחופים שלי, אז אפנה אליהם פעם אחרת. או שאולי אכנס ואבדוק את העניין בערב, נראה כמה אספיק.

למעלה