לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
74527,452 עוקבים אודות עסקים

פורום אספרנטו - שפה ותרבות

ברוכים הבאים לפורום "אספרנטו - שפה ותרבות" בארץ הקודש (או כמו שאומרים אצלנו Saluton kaj bonvenon). 
 אליעזר זמנהוף חיבר את השפה הבינלאומית אספרנטו לפני כ-120 שנה כדי שתשמש שפה שנייה לכל בני האדם ותהווה גשר בין תרבויות שונות.
עתה, בעידן האינטרנט, אנו באמת יכולים ליטול חלק בהקמת הגשר הזה, ובשימוש בו. שפת אספרנטו צמחה כמובן על רקע אידיאולוגי מסוים, והיא נושאת בחובה תרבות ורעיונות של שלום, הבנה ואחווה, ואולי מעל הכול - אמונה בטבע האנושי. אנו מאמינים בטבע האדם, ואולי לא בכל הרעיונות בהם האמין זמנהוף. לרוב, מספר הדעות כמספר האנשים. הפורום שלנו הוא פורום פלורליסטי, המזמין דיונים בשאלות אידיאולוגיות ובשאלות רעיוניות קוסמופוליטיות. אי אפשר כמעט לדבר על אספרנטו בלי לדבר על פילוסופיה של שפה, פילוסופיה של תקשורת ושל הבנה בין בני האדם. נשמח לדון כאן בנושאי תקשורת במובן הרחב, אפילו במנותק מאספרנטו - מהי בעצם תקשורת? מדוע היא כל כך חשובה לחלק מאיתנו? האם שפה היא הדרך היחידה לתקשורת? האם שני בני אדם שמדברים באותה שפה בהכרח מתקשרים טוב זה עם זה? מהי בעצם שפה? דמיינו לעצמכם עולם עתידני/דמיוני שבו היינו יכולים לתקשר בטלפתיה עם כולם ולא היה צורך בשפה... ומעבר לכל אלה, כולנו כאן כדי לעזור לכם ולמצטרפים חדשים לתהות על קנקנה של אספרנטו, לסייע בלימוד השפה, בהסברים דקדוקיים, העשרת אוצר המילים וכו'. אז נצלו את הבמה! שלכם, אלדד

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אספרנטו - שפה ותרבות

ברוכים הבאים לפורום "אספרנטו - שפה ותרבות" בארץ הקודש (או כמו שאומרים אצלנו Saluton kaj bonvenon). 
 אליעזר זמנהוף חיבר את השפה הבינלאומית אספרנטו לפני כ-120 שנה כדי שתשמש שפה שנייה לכל בני האדם ותהווה גשר בין תרבויות שונות.
עתה, בעידן האינטרנט, אנו באמת יכולים ליטול חלק בהקמת הגשר הזה, ובשימוש בו. שפת אספרנטו צמחה כמובן על רקע אידיאולוגי מסוים, והיא נושאת בחובה תרבות ורעיונות של שלום, הבנה ואחווה, ואולי מעל הכול - אמונה בטבע האנושי. אנו מאמינים בטבע האדם, ואולי לא בכל הרעיונות בהם האמין זמנהוף. לרוב, מספר הדעות כמספר האנשים. הפורום שלנו הוא פורום פלורליסטי, המזמין דיונים בשאלות אידיאולוגיות ובשאלות רעיוניות קוסמופוליטיות. אי אפשר כמעט לדבר על אספרנטו בלי לדבר על פילוסופיה של שפה, פילוסופיה של תקשורת ושל הבנה בין בני האדם. נשמח לדון כאן בנושאי תקשורת במובן הרחב, אפילו במנותק מאספרנטו - מהי בעצם תקשורת? מדוע היא כל כך חשובה לחלק מאיתנו? האם שפה היא הדרך היחידה לתקשורת? האם שני בני אדם שמדברים באותה שפה בהכרח מתקשרים טוב זה עם זה? מהי בעצם שפה? דמיינו לעצמכם עולם עתידני/דמיוני שבו היינו יכולים לתקשר בטלפתיה עם כולם ולא היה צורך בשפה... ומעבר לכל אלה, כולנו כאן כדי לעזור לכם ולמצטרפים חדשים לתהות על קנקנה של אספרנטו, לסייע בלימוד השפה, בהסברים דקדוקיים, העשרת אוצר המילים וכו'. אז נצלו את הבמה! שלכם, אלדד

לצפיה ב-'חידת היגיון רכ"ה'
חידת היגיון רכ"ה
<< ההודעה הנוכחית
07/06/2018 | 02:47
9
48
Denove la junularo estas che la komputilo!
ses literoj.
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' הפעם'
הפעם
07/06/2018 | 18:30
3
18
החידה שוב קשה.
חילקתי כך: denove la junularo
והאגף השני - נמצא ליד המחשב (כלומר, רמז למשמעות הפתרון)

ניסיתי לחשוב מה יכול להיות denove - אני מעריך ש- re
אבל מה אומרים על יונולרו? האם knabo? או אולי ido? לא, האחרון לא הגיוני, כי ido יכול להיות גם מבוגר, לאו דווקא junulo.

חשבתי על ekrano, וחשבתי גם על muso. אפשרות אחרת: klavar (לא, כאן יש שבע אותיות, לא שש, כי צריך o בסוף).

אז כרגע אין לי רעיון. אמשיך לחשוב.
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' איי....'
איי....
07/06/2018 | 23:32
2
14
אידיוט שכמוני...
חשבתי קודם על retlisto, או על retilo, אבל זה לא הסתדר לי עם "ליד מחשב". בעצם, הכוונה "במחשב", נכון? לכך התכוונת.
אז עכשיו פתאום נפל האסימון....

הצעירים שקודם פספסתי אותם הם TEJO. ואז אנחנו מקבלים retejo. אתר. 
אח... חידה קלה דווקא. אני רק צריך להמתין כמה שעות, עד שהאסימונים יפלו.
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'נכון מאוד.... כל הכבוד!'
נכון מאוד.... כל הכבוד!
08/06/2018 | 01:01
1
27
אני תוהה אם מישהו משאר "צעירי" הפותרים יפתרון, אך יש לי רמז מוכן בשבילם.
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אהה, נתת כאן '
אהה, נתת כאן
08/06/2018 | 10:56
15
רמז יפה!
מופנה גם לשאר חברינו בפורום
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' חשבתי בשבת אז'
חשבתי בשבת אז
09/06/2018 | 21:43
10
Re-tejo
Ĉu mi devas klariĝi mi eble fros ĝin.
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' נראה לי שפתרתי סוף סוף.'
נראה לי שפתרתי סוף סוף.
10/06/2018 | 00:46
2
11

אלדד ניסה בדקות האחרונות לרמוז לי כמה דברים, מבלי לרמוז ממש. ואכן, לא נרמזתי.
אבל עצה אחת קטנה: לחפש מילה מסוימת באינטרנט, היא זו שעזרה לי למצוא מהר, ויש לי רושם שזה הפתרון:

retejo.
re - שוב
TEJO - ארגון האספרנטיסטים הצעירים הכלל-עולמי
retejo - אתר הרשת - מחשב.

אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
10/06/2018 | 17:24
1
8
התרגום של retejo הוא אתר אינטרנט
אספרנטו - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אתה שוכח בכל פעם את מה שביקש ממך בעבר'
אתה שוכח בכל פעם את מה שביקש ממך בעבר
10/06/2018 | 19:55
11

kabeemulo, להמשיך בסימון 'ספוילר', כדי שניתן יהיה להשתמש בחידות גם בעתיד...

בכל אופן, לא אהיה יותר pia מה-papo...
רציתי לומר, שאחרי שכבר שלחתי, הצטערתי שלא כתבתי בצורה מודגשת יותר את הפתרון:
ret-ejo.
אספרנטו - שפה ותרבות >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ