היתה עכשיו תוכנית על אספרנטו ברשת ב' = "כאן".

מיכי 10

Member
היתה עכשיו תוכנית על אספרנטו ברשת ב' = "כאן".

ב-23:45 מסר לי גיסי, שכדאי לי להדליק מהר את הרדיו, כי מדברים על א-ו.
לצערי שמעתי רק כשבע דקות של דיבור, ועוד שיר של כחמש דקות בא-ו.
לא זיהיתי אף אחד מהמשוחחים, ולא קלטתי בסוף את השמות.
זה היה בתוכנית "מינהר הזמן" של ערן מינהר.

השיחה נשמעה מעניינת מאד, על ההיסטוריה של אספרנטו בארצות השונות, ועל כך שבכל זאת לא נהייתה השפה השנייה באף ארץ. רק בסין היא אחד המקצועות הנלמדים בבתי הספר.
סופר גם על המקום בין בלגיה, גרמניה וצרפת, בו רצו להקים מדינה אספרנטית, אבל בסוף זה לא יצא לפועל.

דיברו על כך שבעולם יש שני מיליון דוברי א-ו. ושבשנת 2011 הוסיפה דואולינגו את אספרנטו לשפות שלה. כך שכיום, בכל יום מסיימים את הקורס לא-ו 30 אנשים בעולם!!
וכו' וכו'. היה מעניין בהחלט. הייתי שמחה אם אפשר היה לשמוע איכשהו שידור חוזר של התוכנית, שלא ידוע לי כמה זמן נמשכה.

Eldad S

New member
היה מרתק.

במקרה ניגשתי לרדיו בערך באחת עשרה וחצי, ואז שמעתי את הפודקסט הזה. שמות הדוברים נאמרו רק בסוף התוכנית, וגם כן די מהר, ונטמעו בקול שיר הרקע, כך שלא קלטתי.

אני מעריך שאפשר למצוא את הפודקסט הזה באתר של "כאן" באינטרנט. שווה בהחלט האזנה.

mucxjo

New member
לפודקאסט של ערן מנהר מאפריל יש קישור ישיר מהאתר שלנו

בדף הראשי תחת הכותרת 100 שנה למותו של זמנהוף בתקשורת. האם מדובר באותו הפודקאסט ?

מיכי 10

Member
כן מוצ'יו, תודה! זה זה. האזנתי לדקות האחרונות, ומסתבר שאמש

זה היה שידור חוזר של מה שהבאת כבר מאפריל.
עכשיו שמעתי שהמתרגם היה ניר גורלי. אתם מכירים אותו?

ובהזדמנות זו, תיקון טעות קטנה שלי: דואולינגו הכניסו את אספרנטו לאפליקציה שלהם ב-2015. (ולא ב-2011, כפי שכתבתי אמש, והתפלאתי בעצמי).

DoronModan

New member
תודה מיכל

תודה גם אלדד ודרור
בדיוק שמעתי 'מנהר הזמן' ברצף מרתוני של תכניות 'היסטוריה לילדים', שאלמלא אמרו שזה לילדים, לא הייתי שם לב. אמרתי לעצמי שגם זמנהוף יכול היה להשתלב שם. והנה כי כן...

DoronModan

New member
אין שם כמעט טעויות.

כל הכבוד ליוצרי התכנית, שאין כמעט טעויות. יש כמה, אבל כנראה כמותן ואיכותן לא עוברות מסה קריטית.

למעלה