דוצ'יו - החופשה בעיצומה - london calling ....

mucxjo

New member
דוצ'יו - החופשה בעיצומה - london calling ....

חזרתי השבוע מהניכר (uk באנגלית ולא באספרנטו )... ביום שישי 4/8 עשיתי הפסקה קטנה בחופשה מהאספרנטו ( אי שם בלונדון ) ואחרי נסיעה מתישה בשיא העומס של ה tube הגעתי למלון איביס שליד תחנת יוסטון ( euston לא כמו בארה"ב) , לחפש את רנטו ( שטרח לשלוח לי תזכורת למקום המפגש יום קודם) ויתר החברים של מועדון האספרנטו הלונדוני . ניגשתי לבר לבדוק אם מישהו מכיר את מקום המפגש , אבל הברמן לא ידע על מה אני מדבר ( מפגש ? אספרנטו ? מה זה ? ) והפנה אותי לכיוון הקבלה. בדרך לשם ראיתי בצד מעגל של אנשים שדגל ירוק מתנוסס מעליהם ( טוב לא ממש היה דגל אבל זה שאול מהפקודות הצהליות ...) , ברגע שראיתי את רנטו היה כבר ברור מעל לכל ספק שמצאתי את הקבוצה. אחד החברים שעונה לשם דוידו רשם שמות , ומאחר והגעתי בזמן התחלנו מיד את המפגש בסבב הכרות ( קרוב לודאי שלכבודי ...) . סה"כ היינו 11 איש ( בלונדון הגדולה באחד המועדונים הותיקים ביותר בעולם האספרנטו - נותן פרופורציות אחרות למספר המשתתפים במפגשים במועדון יוסי שמר שלנו ... ) . אנה הביאה קטע חביב על כלב מדבר וגם קצת תחמן שקראנו בתורות כמיטב המסורת . לאחר הקריאה מצאנו עוד אורחת מהניכר - והפעם מסין - מסתבר שהיא הגיעה הרבה קודם ופשוט חיכתה בצד השני עד שמישהו מהקבוצה הצליח "לגלות" אותה. לאחר הקריאה המודרכת נשאר קצת זמן , ומישהו ( שהכין מראש) הביא לדיון את תרגום זמנהוף לתנ"ך ואת התיקון שבוצע ע"י אנשי דת להם העביר את התרגום ( למעשה עקב מלחמת העולם התיקונים פורסמו אחרי מותו של זמנהוף). ישבנו ודנו בהבדלים. התזמון היה מושלם כי במיידית הפכתי ל rabeno המקומי וכמובן שיכולתי להשוות ולהסביר את הטקסטים גם לאור הטקסט המקורי בעברית . למעשה דיברנו על שניים או שלושה הפסוקים הפותחים של התנ"ך - בראשית ברא אלוהים ...
מסתבר שאחד החברים הוא חובב רדיו , ומדבר לא מעט עם רמי שלנו , וביקש למסור ד"ש ... בסוף המפגש חזרתי למלון בנסיעה נינוחה יותר בתחתית.

מיכי 10

Member
איזה יופי

אומנם אני לא דוצ'יו, שאליו הפנית את הכתוב, אלא minjo (מִינְיוֹ). אבל קראתי בהנאה את הסיפור הנחמד שלך.
וגם נהניתי מאד מלקרוא על מספר המשתתפים (כולל אורחים) שם, ביחס למספרים אצלנו, הדלים באלפי מנשה.
מסתבר שהקלובו שלנו בחברה טובה.

DoronModan

New member
סיפור נחמד

Bonan revenon
נשמע נהדר.
ייתכן שיש עוד מועדוני אספרנטו בלונדון, לא? זה עשוי 'לסדר' את עניין הפרופורציות של המספרים.
בברלין, כך שמעתי, יש ארבעה מועדוני אספרנטו שונים.

אבל אני מציע לא לשמוח מ-11 איש בלונדון כאילו הכל בסדר אצלנו, אלא להפך, להצטער שזה המצב, ולפעול בכל העולם לשיפורו.
אגב, למה הפנית את ההודעה הזו לדוצ'יו? אם זה אני, אני לא היחיד כאן.
מאוד מתאים לאספרנטיסטים, החפיף הזה, שבמקרה הזה איננו חפיף ישראלי רגיל, שגרם לזה שמזמינים אנשים בלי לקבוע נקודת מפגש מדויקת...
ולי קרה שהוזמנתי למפגש אספרנטו בהאג. הגעתי בזמן הנקוב למקום (מרכז ההוראה בשיטת צ'ה) וראיתי שאף אחד לא נמצא. חזרתי לתחנת החשמלית כדי להמשיך משם לסיור בסכוונינגן השכנה. אבל לא לקחתי את החשמלית אלא חזרתי למקום, ושוב לא היה אף אחד, רק אחרי 50 דקות הואילה להופיע הסנונית הראשונה. גם זה חפיף.
מצד שני יש אצלנו מי שאומר: "מה אתה רוצה, הם מתנדבים?" שזה תרוץ 'נהדר' לאי לקיחת אחריות.

למעלה