la dek unuaj lingvoj parolitaj en la mondo.

שא12

New member
la dek unuaj lingvoj parolitaj en la mondo.

רשימת 10 השפות המדוברות בעולם:

1. סינית
2. ספרדית
3. אנגלית
4. הינדית
5. ערבית
6. פורטוגזית
7. בנגלית
8. רוסית
9. יפנית
10. ג'אווה

מיכי 10

Member
ברצינות? אפילו בנגלית וג'אווה עוקפות אותנו (עברית וא-ו)?

שא12

New member
לעידוד שלך ו
לנו, תראי את הכמויות

שומעים מסביבכם רק עברית? כדאי שתפתחו אופקים גם להשפעות תרבותיות חדשות ותכירו לכל הפחות את 10 השפות המדוברות בעולם
כולנו משתמשים בשפה על בסיס קבוע במטרה להעביר סמלים, משמעויות ומסרים בצורה יעילה ומהירה. השפה מאפשרת לנו לקודד ולארגן מידע בעל משמעויות מגוונות ולדעת רבים היא זו שמבדילה את האדם מן הבהמה. עדות למשמעות האדירה של השפה עבור האנושות ניתן לקבל מתוך רשימת 10 השפות המדוברות בעולם:
1. סינית
במקום הראשון ברשימת השפות המדוברות בעולם נמצאת סינית, כל עוד ההתייחסות היא לכל הניבים השונים בתור שפה אחת בלבד. המדינה הראשית הדוברת סינית היא כמובן סין, יש 33 מדינות בסך הכל הדוברות את השפה וכמות האנשים המכירים אותה בתור שפת אם היא 1,197 מיליון.
2. ספרדית
במקום השני נמצאת שפה מפתיעה אותה דוברים בספרד ובעוד 30 מדינות מעל 406 מיליון אנשים. ספרדית היא שפה הנחשבת קלה ללימוד, אך זה לא פוגע במעמד שלה ברשימת השפות המדוברות.
3. אנגלית
השפה המפורסמת ביותר באתר תרגום של גוגל היא לא דווקא המדוברת ביותר, כפי שניתן להסיק מתוך מיקומה של האנגלית. בריטניה היא המדינה הראשית הדוברת אנגלית ולצידה 100 מדינות נוספות ובהן 3355 מיליון אנשים.
4. הינדית
גם הודו היא דוגמא למדינה בה מספר התושבים משפיע על המיקום ברשימת השפות המדוברות בעולם. יש 4 מדינות בהן הינדית היא השפה הראשית ומעל 260 מיליון אנשים המכירים את השפה על בוריה.
5. ערבית
אי אפשר לערוך רשימה של השפות המדוברות בעולם מבלי להזכיר את הערבית. זו שפה עתיקה, מסורתית ובעלת משמעות והשפעה כמעט על כל השפות המודרניות. המדינה הראשית הדוברת ערבית היא סעודיה, אך לצידה לא פחות מ-58 מדינות נוספות. כמות האנשים הדוברים ערבית עומדת נכון להיום על 223 מיליון.
6. פורטוגזית
נהוג לזהות את פורטוגל עם המדינה הראשית הדוברת פורטוגזית, אך יש 10 מדינות נוספות בהן זו היא השפה הרשמית. בסך הכל דוברים 202 מיליון אנשים את הפורטוגזית וחשוב לזכור את ההבדלים בינה לבין הספרדית הרגילה.
7. בנגלית
יש מקרים בהם שפה הופכת להיות נפוצה בשל מספר התושבים הרב במדינת האם. כך לדוגמא מדינת בנגלדש ועוד 3 מדינות נוספות מארחות 193 מיליון אנשים הדוברים בנגלית באופן קבוע.
8. רוסית
גם לרוסית יש מקום של כבוד בתוך רשימת השפות המדוברות בעולם. הפדרציה הרוסית היא המדינה הראשית הדוברת את השפה, כאשר מלבדה יש עוד 15 מדינות נוספות. מעבר לכך, 162 מיליון אנשים יודעים לדבר רוסית.
9. יפנית
רוב האנשים מציבים את היפנית באחד המקומות הראשונים ברשימת השפות המדוברות בעולם, אך בפועל היא נמצאת רק במקום התשיעי. יש 3 מדינות הדוברות את השפה ו-122 מיליון אנשים המכירים אותה בתור שפת אם.
10. ג'אווה
המדינה הראשית בה מדברים ג'אווה היא אינדונזיה, אך יש בסך הכל 3 מדינות ולא פחות מ-84.3 מיליון אנשים הדוברים את השפה בתור שפה ראשונה.

מיכי 10

Member
כן, הבעיה ידועה. אז כמה יש לנו בכל זאת?

לאספרנטו ½1 עד 2 מיליון דוברים?
ולעברית? 10, 12 מיליון דוברים? כתוב שם בכלל?

שא12

New member
צדקת בהערכה נכון להיום בין 10-12 מליון דוברי עברית

אבל מתוכם רק כ 3-4 מיליון הם דוברים ילידים שזו השפה היומיומית שלהם.
בעולם היום כ 338 שפות שמתפצלות לכ 1083 ניבים שונים.
מוך ה 338 82 שפות מדוברות בחבש(אתיופיה)
אבל מספיק ללמוד 5 שפות כדי להיות מסוגלים לדבר עם 75% מאוכלוסית העולם.
נושא מרתק הייתי אומר.

דורון, אלדד קדימה לעבודה

מיכי 10

Member
מה אתה רוצה מהם? הם יודעים המון שפות, וגם ללמֵד שפות.

שא12

New member
זה בדיוק מה שחסר לי קורס אחד רציני פרונטלי ומחייב

מיכי 10

Member
נכון. הבעיה שכרגע אין לנו מורה פנוי, וגם לא בדיוק תלמידים.

מיכי 10

Member
אני יכולה רק להניח, שכשיתפנה מישהו מהמורים, כבר נחפש

תלמידים.
תוכל להיות מס' 1

אלי פנו כבר כשלוש נשים במשך השנתיים האחרונות, אבל אף אחת לא באמת נראית לי רצינית.
כולל אחת מהבניין שלי, שיכולתי לקחת אותה איתי, וגם הבאתי לה המון חומר על א-ו, אלא שהיא תמיד אומרת שאין לה זמן. אז אני לא יכולה להציק לה.

מצד שני, אמר לי מישהו מהוותיקים ביותר, שאנשים כבר לא מעוניינים בקורסים, אלא לומדים דרך האינטרנט. כנראה מתעצלים לנסוע לשיעורים.
בקיצור, לא אני הכתובת לבעיה זו, אבל אפשר להעלות אותה לישיבת הנהלה.

שא12

New member
האינטואיציה שלך, המשתמש הקודם שלי בתפוז היה מס1

יש במועדון מישהו שהכיר אותי כ מס1
הילדים אמרו לי שזה מתנשא מידי אז פתחתי משתמש שא12.
אני אחשוב על זה.

מיכי 10

Member
חח. זה באמת סיפור נחמד.

אז אני מקווה ששם המשתמש שלי, שכולל 10, אינו נחשב למתנשא.

והילדים שלי לא אמרו כלום, כי ביקשתי מהם במפגיע, שלא יכנסו לפורומים "שלי". אז הם לא אמורים לדעת. אם כי אני חושבת שאחת מהם כן נכנסת לפעמים, וכן יודעת...

DoronModan

New member
למרת שזה רק ביטוי,

לחפש תלמידים אינה הגישה הנכונה.
תלמידים פוטנציאלים קיימים, ואם נודיע על קורס הם כבר יבואו, כמו תמיד, בלי שנצטרך 'לחפש אותם'.

שא12

New member
מסכים בהחלט! אבל לא לזה התכוונתי

הכוונה שלי הייתה ל"עשות" יותר גלים בים כדי להכנס לתודעה של הקהל
שאנשים לא יפתחו זוג עיניים כשהם נשאלים מי זה זמנהוף או מהי שפת אספרנטו
ולא נקבל תשובות כגון אלו
  1. יש קופת חולים בשם הזה בתל אביב
  2. אני מכיר את הרחוב הזה.
  3. זאת השפה שהכל מסתיים בה באות O
  4. אתה מתכוון ללדינו ? [ זו תשובה הכי מקורית שקיבלתי]
  5. והכי שקומם אותי כשסיפרתי שהוא תרגם את התנך אמר לי בן שיחי איזה ידע וזכות יש לו כדי לתרגם את התנך?
  6. ואני לא האיש שיפגע מצרי אופקים שמחשיבים את עצמם כבעלי הבית לכל דבר שהוא.
  7. הדבר היחיד שאפשר לתת למישהו והנותן לא יהיה בחסר זה העברת מידע לאחרים.

שא12

New member
וקצת קרדיט ל אב"י

נכון לתשעא כמאה שנה לאחר החיאת השפה ע"י אב"י
אם לפניו שימש השפה רק לתפילות וקריאה בתורה ומיעוטים קטנים שהשתמשו בה כשפת יום יום ל"שיחות חולין" , כי העברית נחשבה לשפת הקודש.
היום מדברים את השפה כ 10 מיליון אנשים בעולם כולו וקצת פחות מזה כדוברי השפה כשפת יום יום.
אספרנטו בפיגור גדול מאוד אחריה, למרות שיכלה להיות היום הרבה יותר מובילה.
אספרנטו סבלה ואת מן הסתם יודע מרדיפה ע"י הנאצים והצאר הרוסי בתקופת "תור הזהב " שלה מה שגרם לירידה גדולה במספר הדוברים.
בתקופה ההיא דת הבהאים רצתה לאמץ אותה כשפה הרשמית שלה אולם האולה באהאה קבע תנאי סף לקבלת השפה, סף שעדיין לא הושג עדיין.
לא נראה לי שאם כן היה מושג היום הם ישנו את השפה שלהם שנקבעה כאנגלית לא-ו.
לינדה בתו של זמנהוף הצטרפה לדת הבהאים, באותה תקופה של תור הזהב, אבל לצערינו גם אותה השיגה יד הצורר.
המידע היום מאוד לא ברור בקשר למספר דוברי האספרנטו בעולם וההערכות הן בין מאות אלפים לעד 3-4 מליון שמעריכים האופטימיים. ויש גם הערכות נמכות מאוד של הפסימיים והציניים.
לצורך העניין רק 6% מאוכלוסית העולם משתמשים באנגלית כשפה הראשונה שלהם היום יומית כאשר אחוז דוברי האנגלית בעולם הוא בסה"כ 26% כולל הדוברים שציינתי לפני.

מיכי 10

Member
מעניין מאד. ולגבי האנגלית - לא ייאמן. חשבתי שהרבה הרבה יותר.

מיכי 10

Member
כן. ידוע שאין לסמוך עליהם בעיניים עצומות. ובכל זאת, זה מה יש

שא12

New member
במקור הייתה אנגליה ארה"ב קמה ע"י המורדים ומהגרים

Eldad S

New member
תודה רבה, שאול.

מעניין מאוד.
לא הגבתי קודם, כי הייתי עסוק עם עבודה גדולה מאוד. העבודה נמשכת, אבל עשיתי לעצמי היום אתנחתא קלה.

למעלה