תוכנית המועדון ליום שני - 9.1.17.

מיכי 10

Member
תוכנית המועדון ליום שני - 9.1.17.

שלום חברים,

ביום שני, י"א בטבת תשע"ז - 9.1.17, תהיה תוכנית בהנחיית עמרי:
הוא יָראה תמונות ממפגש האספרנטו של השנה החדשה בגרמניה (Novjara Renkontiĝo).
עמרי היה במפגש זה עם כ-200 משתתפים, וחוזר ב-8.1.17 לארץ.

יתכן שעמרי יאלץ לאחר מעט להגיע מהאוני' העברית, בגלל שעת העומס בדרכים. לכן הוא מבקש "תוכנית חימום" למקרה כזה.
כיוון שאלדד עובד, ואני לא אוכל להגיע בגלל סיבה רפואית, נבקש מכם להאזר בסבלנות :), ולשוחח ביניכם באספרנטו, עד שעמרי יוכל להתחיל בהקרנת התמונות.
(כמובן שאם אקבל אישור רפואי כן לבוא ביום שני, אבוא בשמחה).

לאחר ההרצאה, תתקיים ישיבת ההנהלה החודשית.

כל טוב,
אלדד ומיכל.

מיכי 10

Member
Kluba programo por lundo, 9.1.17

Karaj geamikoj,

Lundon, 9.1.17, Amri gvidos la programon en nia Klubo.

Li prezentos fotojn de la Novjara Renkontiĝo en Germanio. Amri ĉeestis tiun renkontiĝon kun 200 partoprenantoj. Li revenos al Israelo en 8.1.17.

Povas okazi, ke Amri iomete malfruos alvenante el la Hebrea Universitato en Jerusalemo, pro la trafikaj ŝtopiĝoj survoje al Tel-Avivo, do li petis ke estu "antaŭprogramo" por tiu kazo :)

Eble Eldad malfruos pro sia laboro. Miĥal ne povos alveni pro medicinaj kialoj (se ŝi tamen povos, ŝi certe venos). Do ni petas vin esti paciencaj
kaj interparoli Esperante inter vi, ĝis kiam Amri povos komenci projekcii la fotojn.

* * *

Post la prelego okazos la monata estrarkunsido.

Ĝis la revido en la klubo,
Miĥal kaj Eldad

מיכי 10

Member
שלושה אנשים הודיעו לי על כך שהם מעוניינים לתת "תוכנית חימום"

עד שעמרי יגיע להקרין את המצגת שלו היום.

חח. או שכרגיל, אף אחד אינו מוכן לעזור בתוכניות למועדון כשאני מבקשת בפורום, או שבלי שביקשתי, יש שלושה מתנדבים
ואולי יש אפילו עוד שמוכנים, אך לי הודיעו רק שלושה.
אז אני לא באה, ותוכלו "ללכת מכות" בלעדַי, יואלה, לאה ויהושע.

סתאאאאם. אני מקווה שתתחלקו איכשהו בזמן, כדי שכשעמרי יגיע, הזמן הנותר יספיק בשבילו, כי ממנו ביקשתי מראש לתת מצגת היום, והוא נענָה ברצון.

החלטתי לא לבוא, למרות שטכנית אני יכולה, ואפילו כבר נהגתי היום, אם כי רק באור יום, בינתיים. עברתי אתמול לפני הצהריים ניתוח בעין (שמאל, כמובן
), והיום ביליתי ארבע שעות תמימות(!) בשיבא, רק כדי לעבור בדיקת ביקורת של 5-7 דקות אצל הרופא המנתח.
אז חזרתי לא מזמן, ואני מותשת לגמרי מהיומיים האלה, ורוצה רק לישון...

תבלו יפה, ולהתראות Se Dio volos, en la venonta semajno.
מיכל.

שא12

New member
Mi atendis ĝis la tago por Omri raporto

היינו כ 15 חברים מתוכם שני אורחים לא דוברי אספרנטו אשר רצו להכיר אותנו
דברנו ביננו (כמובן קרוקודילו ) עד שעומרי הגיע .
עומרי הציג לנו תמונות מהביקור בגרמניה עם הסברים מפורטים .
יהושוע הצליח להגיע עם מגן פלסטיק על העין המנותחת, וכרגיל בדרכו המשעשעת הסביר לנו על מבנה העין וגם על הסיבוך שהיה בניתוח.

אחרי זה התקיימה הפגישת החודשית של ההנהלה בנושאים שונים דיווח נשלח במייל ע"י עומרי.

מיכי 10

Member
תודה על העדכון, שא12.

תודה, שאול. אישית אומנם כבר התעדכנתי אתמול בבוקר ע"י איטה, שהתקשרה לשאול בשלומי. אבל אני שמחה שממך למדתי כמה אנשים הייתם, כי כידוע, זה תמיד חשוב לי בשביל יוסי. :)

ושמחה שעדכנת עבור כולנו כאן בפורום.

ידעתי מראש מיואלה, על האורח האחד, של דינה. מי היה האורח השני? האם זה היה שקד, מירושלים?

רק הערה קטנה, שניסיתי להבהיר לך כבר בעבר, ואכתוב עכשיו יותר בבירור. עמרי היו"ר שלנו, לא נקרא על שם עָמְרִי (בקמץ קטן, המבוטא Omri) מלך ישראל, מִסֵּפֶר מלכים א'.
אלא נקרא עָמרי (בקמץ גדול, (או בפתח?).המבוטא Amri), וזה השם הייחודי, שנתנו לו הוריו. אם תרצה לדעת למה בדיוק, זה סיפור מיוחד, אשר תוכל לשאול את עמרי בעצמו, והוא בוודאי יסביר לך בשמחה.

שא12

New member
תודה, אני אשאל אותו. מעניין קשר בין עמרי המלך ל eo

מתוך ויקיפדיה
אחרי ארבע שנות מאבק עם תבני, הצליח עמרי להשתלט על כס המלוכה בישראל (שנת 881 לפנה"ס). לפי המקרא, אחד מצעדיו הראשונים היה העתקת בירתו מתרצה לעבר יישוב חדש, והמקום שנבחר לשם כך היה הר שומרון, אותו קנה בכסף מידי שמר, בעליו: "וַיִּקֶן אֶת הָהָר שֹׁמְרוֹן מֵאֶת שֶׁמֶר בְּכִכְּרַיִם כָּסֶף וַיִּבֶן אֶת-הָהָר וַיִּקְרָא אֶת-שֵׁם הָעִיר אֲשֶׁר בָּנָה עַל שֶׁם-שֶׁמֶר אֲדֹנֵי הָהָר שֹׁמְרוֹן" (ספר מלכים א', פרק ט"ז, פסוק כ"ד).

DoronModan

New member
פרצתי בצחוק. מדהים

אכן עמרי קנה מ(יוסי) שמר את המלוכה. לא להאמין

עכשיו צריך לבוא איזה אחאב להמשיך את השושלת.
אני העליתי הצגה על אחאב ואיזבל באספרנטו לפני כמה שנים.

למעלה