סיפור מאתמול בצהריים. בעברית. אין לי זמן עכשיו לא-ו.

מיכי 10

Member
סיפור מאתמול בצהריים. בעברית. אין לי זמן עכשיו לא-ו.

יש חנות בר"ג, שאליה אני נוהגת ללכת לפעמים, ובעיקר בימי שישי, כדי לקבל את "ישראל היום" (ולפעמים גם את "בשבע"). שני הבעלים, עוסקים בעיקר בתיקוני חשמל במקומות שונים. והחבר שלהם, גדי, מוֹכֵר בד"כ, ועושה תיקוני חשמל בַּמקום.
הוא אוהב מאד להתבדח עם הלקוחות האמיתיים, ובעיקר עם אלה שבאים רק לקבל עיתונים. בחודשים האחרונים התיידדנו מאד, ומקיימים הרבה שׂחנ"שים, ותוך כך, נוצרות גם שיחות נחמדות עם נשים וגברים אחרים שמגיעים לחנוּת. הוא טוען שרק אנשים נחמדים באים אליהם. :)

אז ברור שגדי יודע כבר מזמן על האספרנטו "שלי", ומבקש לעתים שאתרגם לו מילים או משפטים לא-ו.
הוא גם נתן לי כמה שתילים במתנה לפני שבועיים).

אתמול, כשבאתי, היתה שם אישה קצת מבוגרת, ומיד הוא הצביע עלי, ואמר לה: זאת חברה של זמנהוף. אמרתי שאני בענייני אספרנטו, והיא שאלה: את יודעת איפה נולד זמנהוף? "יריתי" מיד: בטח, בביאליסטוק!
היא שמחה, ואמרה שאחת האחיות של אמא שלה דִּברה אספרנטו. מיד נדלקתי, ושאלתי מתי, איפה.
היא, אהובה, אמרה שבביאליסטוק, ששם הם חיוּ, וסִפרה לי קצת את סיפור המשפחה, שחלק ממנה הספיק לעלות ארצהּ ב-1935, חלק נשארו ואחדים נִספו.
בכל אופן, כיום אמא שלה והדודות שלה כבר אינן בחיים.

כיוון שהתלהבה, וגם גדי הלהיב אותה עוד, הצעתי לה להצטרף אלינו למועדון. עניתי על השאלות שלה, החלפנו פרטים אישיים, והבטחתי שאם ייפתח קורס למתחילים, אודיע לה, כמובן. והיא שאלה כבר לאן להגיע, ומה עם חניה, ואולי תבוא אפילו לפני שיהיה קורס. נקווה!!
על הדרך, היא כבר בִּקשה שגם אשאל אם למישהו מבני משפחתי, יש חברים רווקים. כדי שמישהו מהם יתחתן עם אחת הבנות שלה, רווקה, נחמדה ומוכשרת, בת 42.

מיכי 10

Member
תודה
. אבל למה אתה כבר לא מגיע אלינו בכלל?

רוצה שאחליף גם אִתך פרטים אישיים, ואזמין אותך למועדון?

שא12

New member
למרות שהפניה לעודד אגיב גם אני

ימי שני אצלי תפוסים בשעור שאני משתתף בו 35 שנים
ליום זמנהוף כן הגעתי כי בוטל השיעור באותו יום.
מאוד חסר לי המפגש הזה.
אני מנסה עדיין ללא הצלחה לשנות את יום השיעור שלי .
אני בקשר מידי פעם עם יהושוע טלפונית.
אגב מחר הוא עובר ניתוח קטרקט אז ....לא לשכוח זאת, ואני הבא בתור בעין שמאל
עדיין אין לי תאריך.

מיכי 10

Member
באמת התפלאתי גם עליך, וחשבתי שכבר לא בא לך להגיע,

אלא רק ללמוד דרך לרנו ודרך הפורום.

בדיוק היום התכוונתי להתקשר אל יהושע, ולשאול בשלומו.
שיהיה לך הכל בסדר, ובבריאות מלאה!

מיכי 10

Member
תודה. הבנתי כבר קודם,

אבל לא בטוחה שהוא היה רוצה שנפרסם זאת כאן. אין לי משג.

DoronModan

New member
עושה רושם שמי שרוצה לדעת אספרנטו היטב

חייב לעבור ניתוח קטרקט, או להיות מועמד אליו

אנחנו כבר ארבעה לפחות, באותם שבועיים!
אולי זה כי זמנהוף היה רופא עיניים.

מיכי 10

Member
אז זה לא fair מצד זמנהוף. לפחות אם היה מטפל בנו בעצמו, זה

היה שווה.

DoronModan

New member
אכתוב את זה באספרנטו

sendu vian fraŭlinon sur la akvon...

Kaj la komprenanto, komprenas.

מיכי 10

Member
הבנתי את הכל, כמובן. רק טעות אחת עלי לתקן: הגברת שהיתה שם,

כבר מזמן מזמן אינה fraulino, אלא sinjorino. :)

אבל מצחיק שהשתמשת דווקא במילה fraulino. כי גדי, שאל אותי עוד לפני כן חידה, וביקש שאתרגם לו אותה לאספרנטו. תרגמתי צ'יק צ'ק, אך התברר שהוא רוצה דווקא תרגום לעברית פשוטה יותר.
כבר לא היתה לי סבלנות לחכות שם לכל הלקוחות, אז אמרתי לו שאסע לקנות פירות/ירקות, ואחזור אחרי זה. הוא השביע אותי שבאמת אחזור, כפי שכבר פעם ביקש והבטחתי לו...

החידה היתה משהו בערך כזה: "עלמה עלמה עלמה עלמה עלמה עזבתיני" (ולא "עלמה נעלה נעלה נעלה, נעלה את הדלת בפני בעלה).
אז כשחזרתי, הוא הזכיר לי ושאל גם את אהובה, ופתרנו ביחד.

DoronModan

New member
זה בכוונה

La sinjorino sendis sian fraŭlinon sur la akvon por trovi edzon en iu insulo, eble...

מיכי 10

Member
Ah, vi pravas. Mi tute forgesis la filino.

Do, mi pensis nur pri unu juna fraulo. Sed ankoraŭ ne demandis lin: Li estas 28-jara, kaj ŝi - 42-jara. Do mi ne scias, ĉu ili volos provi.
אגב, היא דתית, והוא קיבוצניק חוזר בתשובה. אני מכירה אותו רק וירטואלית, מפעם אחת ששמעתי אותו ברדיו, מהתכתבויות, מתמונות וקטעי וידאו שלו. ואותה - בכלל לא. אז אשאל אותו אם זה בכלל בא בחשבון מבחינתו. עם או בלי אספרנטו.

למעלה