מאד! שיתוף בתחילת הסתו + משהו מוזר.

מיכי 10

Member
מאד! שיתוף בתחילת הסתו + משהו מוזר.

כדי שהתמונות לא יצטמצמו מדי, אשלח את שלושתן בהודעות נפרדות.

אבל קרה לי עכשיו משהו נורא מוזר: חיפשתי באינטרנט משהו לגבי צמח מסויים, סוקולנט, שאני אוהבת במיוחד, ומגדלת אותו ובינתיים את צאצאיו, מאז שהייתי ילדה. ועברו כבר אי אילו שנים מאז.

ואז צִפתה לי הפתעה מהממת, וקשה היה לי להאמין למראה עיני: בתוך האינטרנט, בתמונות של אותו צמח (ואחרים) מצאתי לפחות ארבע תמונות שאני צילמתי בעצמי.
אעפ"י שאני לא נוהגת לסמן את התמונות שלי עם זכויות יוצרים, אין לי כל ספק שהתמונות המסויימות האלה הן שלי

אז מה, גוגל "גונב" תמונות גם מסתם אנשים, שאפילו אינם צלמים מקצועיים?
ולפחות שתיים מהן לא פרסמתי בפורום, ולא שלחתי לאף אחד.
אז איך זה קורה?

זה מחמיא, אבל גם מרגיש לי קצת לא נוח.
אלה תמונות של צמחים יפים. אבל מה, יכולים לגנוב לי גם תמונות של בני משפחתי, או של עצמי? ולפרסם בלי רשות?
אני לא מצטלמת ולא מצלמת אף אחד (אפילו לא תינוקות) בעירום או במצבים מביכים. כך שלא יוכלו לעשות לי מה שעשו לאותה דוגמנית יפה שאִבדה את הפלאפון לפני כמה שבועות. אבל בכל זאת, האין כבר שום גבולות בפרסום?

מיכי 10

Member
זה סוֹקוּלַנְט, שבמקרה זה הוא סוג של ניצנית, ממשפחת הטבוריים

אינני יודעת את שמו המדוייק, והוא לא הצמח שעליו סיפרתי קודם. זה שסיפרתי עליו, הוא "ניצנית משוננת".

בכל אופן, אני אוהבת מאד גם את הצמח זה, ובצמח שסיפרתי עליו קודם, את הצאצאים שצומחים על עלי צמח האֵם, ואפילו מגדלים שם שורשים קטנים. ובתמונה זו, יפה בעיני שרואים גם את הצל שהם מטילים על עלים אחרים.
זה חמוד. Ĉu ne?

מיכי 10

Member
ועוד שיח יפה, שאינני יודעת את שמו.

שאלתי את הבן שלי, אבל עדיין לא קיבלתי תשובה.

מיכי 10

Member
אמש קיבלתי תשובה מבְּני בכורי. :)

שהשיח הזה הוא כנראה אלמנדה - Allamanda.
סוג במשפחת ההרדופיים.

למעלה