כדי שגם אלדד ואחרים יראו את ההודעה החבויה בשרשור גדול

DoronModan

New member
כדי שגם אלדד ואחרים יראו את ההודעה החבויה בשרשור גדול

הנה פתרון החידה לגבי הקשר בין הסרט שמיכל דיברה עליו, לאספרנטו.
הקשר עובר דרך המקהלה בלונדון שבה חבר הגיבור.
ובכן,
פרופ' ג'והן וולס, יו"ר UEA במשך לא מעט שנים בעבר, ועורך ESPERANTO revuo ונושא בשלל תפקידים חשובים ברמה העולמית והבריטית, הוא אחד החברים במקהלה זו.
וההוכחה:
https://www.youtube.com/watch?v=dx-BjfAvW6o&fe...
היכן שפרופ' Wells מופיע ב-3:57
והפתעה ב-5:42

מיכי 10

Member
את ההודעה הזאת, היה עדיף להביא - אם בכלל - אתמול על הבוקר,

בלי לעשות ממנה חידה. שלמזלם של האחרים, רק אני התפתיתי לבזבז עליה את זמני, כאחרונת ה-stultulinoj.

DoronModan

New member
לא יפה...

העובדה שיו"ר UEA בכבודו ובעצמו (ולא סתם "אחד החברים שלנו") חבר לא סתם במקהלה דומה, אלא באותה מקהלה עצמה שמככבת בסרט, ואפילו בסרטון שהצגתי, שניהם מופיעים (הוא וגיבור הסרט) בהפרש של כדקה וחצי, זה משהו מאוד מיוחד.
אני לא יודע למה ציפית... אולי כי את לא מכירה את חשיבותו של ג'והן וולס בעולם האספרנטו, אבל גם בלי להכיר, כל אחד אמור לדעת שיו"ר UEA זה לא עניין של מה בכך.
אוסיף רק כמו שכתבתי בשרשור עצמו, שזו חידה מסוג אחר, לא לגלות דברים שאת יודעת ואולי לא חשבת על הקשר (הרי אילו ידעת מי זה ג'והן וולס ועל כך שהוא שר במקהלה הזו, בעצמך כבר היית מספרת על כך), אלא לגלות באמצעות שיטה של התקרבות אט-אט ולגלות. כמו שגילו ב'זה הסוד שלי' שיוסי שמר מורה לאספרנטו. מאיפה להם לדעת את זה בכלל? זה אותו דבר. אבל הם גילו. לכן רציתי שאלדד יצטרף ובשאלות שלו היה יכול לעזור לך להבין את מהות החידה, אבל הוא היה עסוק.

מיכי 10

Member
לא, זה לא אותו דבר. וכמו שכתב ביאליק בתוך הגמרא שלו...

בתלמוד ירושלמי (פסחים, פ"י ה"א):
"האוכל מצה בערב פסח - כבא על ארוסתו בבית חמִיו. והבא על ארוסתו בבית חמיו לוקה".

כתב ביאליק הערת שוליים בגמרא שלו: "ניסיתי שניהם. לא דומה!"

למעלה