שתי שאלות לי אליכם - "תפוז" ו"לרנו!".

מיכי 10

Member
שתי שאלות לי אליכם - "תפוז" ו"לרנו!".

1. האם גם אתם נתקלים בימים האחרונים בפרסומות שמכסות את עמוד הפורום, וכשמנסים לסגור אותן נסגר איתן גם דף הפורום בעצמו?
לי יש בעיות כאלה ואחרות, שבקושי מאפשרות לי להשתמש בפורום.
אצרף תמונה של דף פרסומת לדוגמה.

2. האם גם אתם כבר לא יכולים להיכנס כרגיל לאתר הרגיל של "לרנו!", אלא רק לגרסה חדשה?
טורטרתי עכשיו כ-45 דקות, עד שהצלחתי (אולי) להרשם אליהם מחדש, בתהליך מאד מאד לא ידידותי, ואחרי שלא התאפשר לי להיכנס דרך החשבון הקודם שלי.
גם מצאתי שם 27 שפות, כולל אספרנטו, ולא כולל עברית

לבסוף הצלחתי איפשהו לכתוב "עברית", אבל לא נראה לי שיש שם באמת אפשרות לשימוש בעברית.
כתבתי לעזרה שלהם שאלות באספרנטו, כהאי לישנא:
Kial mi ne plu povas uzi Hebrean lingvon en Lernu?
Mi kutimis uzi, ekzemple, vian vortaron E-o - He, He - E-o.

מיכי 10

Member
ולהפתעתי, קיבלתי כבר תשובה מחבר צוות לרנו בשם יבגני:

Saluton!
Bedaŭrinde lernu! estas tradukita al la hebrea nur 8-procente. Tio estas tro malmulte por ke ni videbligu tiun lingvoversion. Vi tamen povas atingi tiun lingvoversion per la rekta ligilo -> http://lernu.net/he Informu nin, se vi konas iun, kiun povus helpi nin traduki la paĝaron al la hebrea.
Dankon.
Amike, Jevgenij

טוב, אנסה מחר את הצעתו. עכשיו כבר מאוחר לי, למרות הסקרנות.

מיכי 10

Member
בכל זאת ניסיתי כבר, ללא הצלחה, וכתבתי:

Saluton kara Jevgenij,

Multan dankon pro via rapida respondo!
mi ankoraŭ ne sukcesis akiri helpon per tiu ligilo. Mi atingis nur al la nova paĝo de Lernu...
Sed eble mi provos denove morgaŭ.

Ĉiuokaze, dankon al vi,
Miĥal.

מיכי 10

Member
אם המשך התכתובת מעניין עוד מישהו, הנה הוא (ההמשך):

Saluton!

Ahh.. pardonu, vi volis ligilon al la hebrea vortaro. Jen ĝi:
http://lernu.net/he/vortaro

Amike, Jevgenij
*~~*~~*~~*~~*

Saluton Jevgenij

Mi tre dankas al vi, sed bedaŭrinde, ankaŭ tiu ligilo ne funkcias por mi.
Do domaĝe, sed mi devos serĉi alian solvon.

Dankon,
Miĥal.

שא12

New member
הכתובת היא עד ה he בלי ההמשך אצלי עבד אבל לא הכל מתורגם

ולצערי הוא לא זוכר את כל השיעורים שכבר עשיתי
וגם לא נותן לעבור לשיעורים מתקדמים אם לא עברת אותם כבר לפי סדר
בתרגולים חייבים להשתמש באותיות ראשיות אחרת לא מקבל את התשובה

מיכי 10

Member
תודה. אני כבר לא לומדת שם, אלא הייתי משתמשת

במילון שלהם. אומנם הוא היה חסר מאד, אבל בכל זאת גם נעזרתי בו לא מעט. ולפעמים גם דרך שפות אחרות, מה שהיה שווה יותר, אפילו.
כיום המילון הזה כנראה מבוטל, לפחות בצורה שהתרגלתי אליה במשך שמונה שנים.

mucxjo

New member
יבגני זה לא סתם חבר צוות

הוא מנהל הפיתוח. היום בדף אודות של האתר מופיעים הוא ואשתו ( שפגש בצוות האתר ) וארין שאמורה להיות המנכ"ל של lernu. לי דווקא כל הקישורים שקיבלת עובדים.

מיכי 10

Member
תודה. אז אולי הבעיות בכלל קשורות למחשב המסכן שלי. כולו בן

שלוש ורבע, אבל טכנאי מסויים תקע בתוכו תוכנות גנובות משנת 2003, ואולי אלה הן מקור הצרות הרבות שהוא גורם לי.

ובתפוז, עולות לי פרסומות שמכסות לגמרי את הדף. כשאני לוחצת על ה-X שלהן, זה זורק אותי לגמרי מתפוז. וכך אני מנסה שוב ושוב, עד שמדי פעם ואחרי טרחה רבה, אני מצליחה להשתמש בפורום. אבל עם הפרעות שונות ורבות.

מיכי 10

Member
ושוב: האם גם אתם נתקלים בבעיות כיסוי הדף ב"תפוז", והעפה מהדף

החוצה, כשמנסים לסגור את הפרסומות (שבחלקן הן ממש גסות)?
אני נתקלת בזה שוב ושוב ולא מבינה מה קורה:
האם זו בעיה של האתר, של הפורום או של המחשב שלי.

אשמח על כל התייחסות, אם לא מוגזם לבקש...

מיכי 10

Member
וכדי שתבינו על מה אני מדברת, צילמתי(בכוונה לא בהגדלה) ואדביק

mucxjo

New member
זה קורה בשנה האחרונה בהרבה אתרים

נראה שהם מצאו דרך "לאלץ" אותנו ללחוץ על פרסומת קופצת כשאנחנו בטוחים שלחצנו על קישור לכתבה ( אני למשל מוצא את זה באתרי ספורט בארץ) . הדפים והלשוניות שנפתחות מבלבלות ( גם טכנולוג כמוני) ולעתים כחושבים שסוגרים פרסומת סוגרים את האתר עצמו ( ולפעמים הפרסומת נשארת מלמטה ... )
lernu העלו אתר חדש ( לא ברור אם הם מאפשרים גישה לאתר הישן - כתובות מקום וכו' ) - ומפרסמים את זה ביומיים האחרונים ברשתות החברתיות. אותי הם דווקא כן זכרו ...

מיכי 10

Member
תודה על כל התשובות שלך, מוצ'יו.

אנסה לבדוק אם אנחנו מדברים על אותן פרסומות, ואם אמצא דרך אחרת לסגור אותן. אבל אני לא לוחצת על ה-X האדום, של האתר (אצלי בצד ימין למעלה), אלא על ה-X השחור, שבצד שמאל של הפרסומת עצמה.
אלה פרסומות בגודל שמכסה את כל הדף של הפורום, ולא מסוג החלונות הקטנים הקופצים. ואם לא די בכך, חלק מהן הן כאילו הגנה של כרום, וצועקות כל הזמן הוראה קולנית אוטומטית ברמקול, שאני לא מצליחה להבין אף מילה ממנה. ואין אפשרות בשום אופן לסגור את זה, אלא אם אני מכבה לגמרי, או מפעילה מחדש את המחשב!!!!

ובקשר ל"לרנו", איבדתי תקווה להשתמש בו שוב, עם כל הכבוד ליבגני, ולמיילים המאד נעימים ואדיבים שלו.

mucxjo

New member
בשמחה. וכמה מילים על lernu -

האתר ( סוף סוף ) עלה בגירסה חדשה שכבר יותר משלוש שנים מספרים לנו שהיא בהכנה. נכון לעכשיו התוצאה העיצובית מרהיבה ומודרנית , אבל הניווט -- אוי אוי אוי ... זאת בדיוק ההתלבטות של צוות האתר של eli , שרוצה להציג עיצוב דומה אבל מאוד מפחד לאבד את כושר הניווט של האנשים. דרך אגב אם תשימי לב , הקטנה של חלון ה browser לגודל ( נו אפשר להגיד ) טלפון , תיראי שצורת האתר משתנית - קוראים לזה אתר רספונסיבי. התוכן אכן חסר וגם חלק מהיכולות החברתיות שאני אהבתי לא נמצא שם יותר. המילון מתחבא אצלי בכיתוב לא ברור של en בראש הדף ואפשר להגיע למילון עברי ( שאף פעם lernu לא הצטיין בו) . מה שכן יש שם עכשיו kurso אחד , למתחילים שכבר בדף הראשון פגשתי מילים שאני עוד לא מכיר , אני מנסה לראות עכשיו איך לעכל את החידושים , ומי יודע אולי גם אני אצליח להגיע יום אחד לקלובו ולספר חוייות מהאתר החדש ...

מיכי 10

Member
תודה מוצ'יו ואנסה להבין. ואם כ, גם אנצל את ההזדמנות

ואתפוש אותך עכשיו במילה: אשמח מאד מאד אם תספר לנו בקלובו חוויות מהאתר החדש. של "לרנו" אתה מתכוון, נכון?
{האמת שבאתר ELI אני לא משתמשת עדיין, כי אעפ"י שחלו בו שינויים לטובה, אותי הוא עדיין מאד לא מזמין. ורק לפעמים, כשאני מחפשת משהו מסויים, אני מציצה בו קלוֹת}.

אני רושמת אותך להרצאה בתיקייה על המחשב שלי, ללא תאריך יעד, שאותו אני מקווה שתודיע לי בעצמך כשיהיה לך קצת זמן בשבילנו. ובתודה מראש! :)

mucxjo

New member
ואפרופו פרסומות

לפעמים ה X השחור של הפרסומת לא באמת סגירה אלא טריק שנועד לתת לך לחשוב שזה יסגור את הפרסומת ... עדיף ללחוץ על ה X של הלשונית למעלה מעל שורת הכתובת , ושם להזהר כדי שלא לסגור את הלשונית הלא נכונה ... ובקשר לקול - אני כבר מזמן מכבה את הרמקול בעת הגלישה , פרסומות וסתם וידיאו מתחילים להתנגן בקולי קולות בלי אתרעה ומצריכים חפוש לא טריוויאלי איפה המסגרת הסוררת ...

מיכי 10

Member
תודה, וכשזה יקרה שוב, אחפש את ה-x שאליו אתה מתכוון. אבל

בקשר לקול המזעזע של הפרסומות בכל מקום (בפורומים ובטלוויזיה וכו'), שאותי הן ברצינות מקפיצות מבהלה, לא לזה התכוונתי הפעם.
התכוונתי לחלונות קטנים שנפתחים מעל דף הפרסומת הגדול, עם הוראות שונות, כגון:
טען או ביטול ואני לא זוכרת מה עוד. אבל שום דבר וגם נסיון סגירה, לא משפיע עליהן כלל. לעומת זאת, נפתח עוד חלון בראש הדף, עם רמקול משלו, והוא צועק הוראות רובוטיות ומאיימות בשפה לא ברורה, וחוזרות שוב ושוב כמו תקליט על הצעקות האלה. ואת כל זה אני יכולה לכבות אך ורק בהפעלה מחדש או בכיבוי המחשב. הבעיה שזה קורה לעתים קרובות, וממש משגע.

היתכן שזה בגלל שלא נעניתי להצעה של "תיקון מערכת ההפעלה של מיקרוסופט" לפני כמה ימים, ומאז קורות לי המון המון תקלות?
הנה החלק העליון של הצעת התיקון:

מיכי 10

Member
ועוד הצעות מוזרות אני מקבלת בימים אלה במחשב. למשל:

אני מתעלמת, אבל אפשר להיפטר מכל ההצעות הבעיני "מגונות" האלה?
פשוט לא בא לי להתעסק בכל מיני דברים שאני לא מכירה ולא מבינה, ושלא חושבת שהם חסרים לי.

mucxjo

New member
אני מאוד נזהר ומציע מאוד להזהר מהצעות "שיפור"

כאלה. בהודעה הראשונה עדיין מדובר בחברה מכובדת ( אם תשימי לב למטה יש את השם mcafee) כל הסיפור על windows זה די חרטא, זה לא רישמי של מיקרוסופט ובדרך כלי כלי תיקון כאלה יותר מקלקלים, בזה של הוידיאו - לא שאני מכיר אבל כמו שהגששים אומרים חשוד עד פלילי .

מיכי 10

Member
תודה רבה, מוצ'יו. אז לא אקבל את ההצעות. אבל איך אפשר להיפטר

לגמרי מההצעות שלהם, ומהאיומים, שאם לא אאשר דברים מסויימים, יֹאבד לי מידע מהמחשב?
בינתיים רק סגרתי בכל פעם את הכל כדי להיפטר מהם. אבל זאת לא שיטה. זה מפריע מאד בשימוש במחשב, אם צריך שוב ושוב לסגור אותו או להפעיל מחדש, כאילו אני שפוטה של מישהו...

למעלה