פינת המתנה לכותבי הודעות מעניינות בפורום.

../images/Emo41.gif פינת המתנה לכותבי הודעות מעניינות בפורום.

שימו לב, זו אינה הודעה רישמית של תפוז, תפוז אינם מתחייבים לשום דבר וגם אני לא. עכשיו שמיצינו את ההבהרה, אפשר להגיע לתוכן. העשרה הראשונים שיכתבו בפורום הודעה מעניינת על קוריאה ויבואו למפגש, יקבלו שם מתנה קטנה מקוריאה. קראתם משהו מעניין בעיתון? שמתם לב למשהו מעניין בדרמה שאתם רוצים לספר עליו? הכנתם אוכל קוריאני ואתם רוצים לשתף במתכון ובתמונות? אתם רוצים להסביר משהו שלמדתם בקוריאנית? יש לכם רעיון אחר שקשור לפורום ומעניין לקרוא? תכתבו ותשתתפו. אני אאסוף את השמות, ואשתדל לחלק פריט קטן במפגש לכל אחד/אחת. כל הקודם זוכה, ואם ישאר זה לפי הביקוש.

zivit1963

New member
רון, יש לי משהו לספר לפינה שלך

אני התחלתי להיפגש עם בחורה קוריאנית שהיא חדשיים בארץ, ומאד אוהבת את ישראל, והיא רוצה ללמוד עברית, כך שאנו נפגשות פעם בשבוע בבית קפה בת"א, והיא באה ברכבת מאיזור הצפון, ואנו יושבות ולומדות , אני מלמדת אותה עברית, והיא מלמדת אותי קוריאנית, וגם אנחנו חברות. ותוך כדי חברות איתה אירגנתי פגישה עם כמה חברות מהפורום שרצו להכירה, וישבנו שש בחורות בבית קפה ונהננו, והצטלמנו, והקוריאנית החמודה הייתה מאושרת מאד, היא נמצאת פה עם בעלה שחי פה שנתיים, כמובן קוריאני. וכך נמשיך ונפגש כל שבוע, ונתאחד כולנו בכיף

parpar281265

New member
זיוית-חן פדלון

מותק אני שמחה בשבילך הלוואי שגם אני יכולתי לפגוש אותה וללמוד באותה הזדמנות את השפה. האם במקרה יש גם משהיא באזור רעננה כמו הבחורה הזאת אני מאוד אשמח ללמד אותה וללמוד בתמורה. יום נעים ומקסים מתגעגת לפגוש אותך היי זה מחר חן פדלון

zivit1963

New member
היי חן, כרגע לא ידוע לי על אף קוריאנית בכלל,

אם אני אשמע, אני אומר לך. גם אני התגעגעתי, תהיי בקשר במסרון. יום טוב, את באה למפגש מחר? כי צריך לאשר שמגיעים

סערה בדרום קוריאה!!!

פורורו ,אליל הילדים המצויר,נולד אצל האויבת צפון קוריאה. הוא שמנמן,לובש משקפיים וכובע של טייס, ונערץ על ידי מיליונים. תכירו את פורורו, הפינגווין שמשגע את דרום קוריאה . בדרום קוריאה הפינגווין הקטן מסדרת האנימציה לילדים הוא סוג של גיבור לאומי. ילדים בדרום קוריאה הולכים לגן ולבית ספר עם תיקים ועליהם דמותו, ופניו מופיעות כמעט על כל אביזר שאפשר להעלות על הדעת. ההשפעה של פורורו על העולם התרבותי של דרום קוריאה גדולה עד כדי כך שהוא מכונה "נשיא הילדים" . בפורומים ובבלוגים שהוקדשו לדמותו כתבו גולשים כי הם מקווים שהוא גם יוכל להביא שלום ואולי אף איחוד בין צפון ודרום קוריאה, אלא שעכשיו המציאות קרובה יותר מתמיד . יוצריה של הדמות חשפו כי הוא למעשה חצי צפון קוריאני. "לא תיכננו שזה יהיה סוד,אבל גם לא פירסמנו את זה. לאחרונה אנשים גילו כי פורורו למעשה הופק לראשונה בשיתוף פעולה עם אנימטורים מהצפון" אומר קים ג'ונג סה,גורם בכיר בחברת "איקוניקס" שמפיקה את הסדרה בכיכובו. כעת,חשיפת עברו של פורורו גרמה למבול של תגובות. "יש תגובות חיוביות ותגובות מאוד שליליות.יש כאלה שטוענים שאנחנו משתפי פעולה עם הצפון הדיקטטורי,או לחלופין שזה נהדר שעשינו סדרה שמאחדת בין שתי הקוריאות",מספר קים

lolo1959

New member
לרון באסיה!

אז ככה יש לי לחדש שביולי בין ה10 - ל16 מגיעם משלחת מקוראה כ60 איש מתוכם 2 להקות 1- להקת נזירים בודיסטים ן2- להקת מחול . הם מגיעים לפסטיבל כרמיאל . לאחר מכן הם יופיעו בתל אביב וירושלים . אומרים ששווה לראות אותם. חוץ מזה יש זמר שמפורסם שם בשם seotaeji שהתחתן בסתר עם מפורסמת בשם lee gi וכמו שהתחתנו בסתר גם התגרשו בסתר. בקשר לסדרות אני תמיד מוקסמת מחדש על הכבוד שנותנים שם האחים אחד לשני נותנים שם כבוד לאח הגדול . ולהורים . מצחיק אותי שההורים מרביצים לילדים גדולים.אוהבת את הצניעות שלהם במיוחד בסדרות. אוהבת את חוש ההומור שלהם. משתגעת כל פעם מחדש את השולחן שלהם בבוקר 800 צלוחיות באמת זה כך? ואוכלים הכל? זהו בנתיים אולי יהיה עוד בהמדך מפנינה אברהמוב

Maybe Its Me

New member
לימודים אקדמאיים בקוריאה

אני גיליתי שהלימודים בקוריאה מאוד קשים ושעות לימודים בכלל מטורפות,גיליתי שיש כאלה שלומדים מ7 בבוקר עד 10 בלילה.
והקבלה לקולג' עוד יותר קשה, ואני יודעת שתלמידי חטיבה קמים ב5 בבוקר כדי לחזק ולעודד את הבוגרים למבחני קבלה ומבחני סיום!
זה פשוט מטורף!!

לימודים בקוריאה באמת קצת משוגעים

כבר בבית ספר יסודי למרות שגומרים מוקדם יחסית, רוב הילדים נשלחים לבית ספר נוסף שם ילמדו את אותו חומר של בית ספר כדי שיוכלו להצליח במבחנים יותר, ויהיו הכי טובים כבר מגיל צעיר. ההורים חושבים שצריך להיות הכי טובים בבית ספר יסודי, כדי להצליח אח"כ בחטיבת ביניים כדי להגיע לתיכון טוב ולהצליח גם שם, על מנת להתקבל לאוניברסיטה הכי טובה כדי להצליח בחיים. יום אחד אני עוד אכתוב בבלוג שלי על כל הדברים שהורים קוריאנים עושיםכדי להבטיח את עתיד ילדיהם לכל אורך הדרך. בכל אופן, נעים להכיר אותך קצת יותר לאה

SP93

New member
אני לא מגיע למפגש אבל בכל זאת...

ב-17 למאי 2011 התרחשה סוג של הפגנה של זונות וסרסורים מרחבי סאול, באזור האורות האדומים של סאול, זאת כדי למחות על פשיטות המשטרה הקוראינית על בתי הבושת ברחבי העיר ובבקשה לתת תוקף חוקי לעבודה זו. בסביבות 400 איש שרובם היו נשים התאספו באזור האורות האדומים בסאול ויצאו למחאה נגד השלטונות חלק מהנשים, 25 במספר, היו לבושים רק בתחתונים וצבעי גוף על הגוף והפנים אף שפכו על עצמן חומר דליק וניסו להדליק את עצמן שוב בניסיון של מחאה. גורמים אחרים מדווחים כי האירוע החל כאשר קבוצת נשים העוסקות במקצוע העתיק בעולם, ניסו לקנות בחנות יקרה תיקים אך כשאר ניסו לשלם בכסף קטן שרובו היה מורכב ממטבעות הנשים פגשו בסירוב מצד מנהלי החנות למכור להן את המוצרים. המחאה הגיע אחרי כמה שבועות בהם החלה המשטרה לפטרל ליד בתי בושת ולהרחיק משם את "הלקוחות". באירוע לא דווח על נפגעים חוץ מפציעות קלות של שני הצדדים. בדרום קוריאה זנות הוצאה אל מחוץ לחוק אבל למרות מאמצי המשטרה היא עדיין מאוד נפוצה. תמונה מהאירוע (וזאת עוד תמונה קלה): http://www.sfexaminer.com/files/imagecache/large_scaled/caad50ba08967b0bed0e6a7067003b7b_1.jpg

למעלה