שאלה,

SweetOrSexy

New member
שאלה,

מדוע הקוריאנים חולצים נעליים כשהם נכנסים לבית שלהם וגם שלא שלהם ?

תשובה

כי זה יותר נקי ככה. תדמייני את התמונה ההפוכה, נכנסים הביתה ישר לחדר שינה וקופצים על המיטה לראות טלויזיה, עם הנעליים עם הבוץ מהרחוב. הנעליים מביאות את כל הליכלוך מבחוץ, הביית לעומת זאת צריך להיות נקי. אני חושב שרוב הקוריאנים מנגבים את הריצפה כל יום(ויש מי שמעביר שואב אבק במקום)

cheburasha

New member
האמת היא שלא רק בקוריאה זה ככה

אני זוכרת שבאוקראינה וברוסיה היה וגם עכשיו אותו הדבר. אין דבר כזה להסתובב בבית עם נעליים שהולכים איתם בחוץ. תמיד הולכים עם נעלי בית. בכל בית היה סטוק של נעלי בית בכל מיני מידות לאורחים. זוכרת שהייתי בגן ובבית ספר, במיוחד בחורף, היינו מביאים נעלי בית ומחליפים נעליים במקום. אחת הסיבות כמובן היא נימוסים ורצון לשמור על ניקיון. אבל סיבה נוספת היא שבחורף בחוץ מאוד קר, מינוס 15-20 מעלות. הולכים עם נעליים מאוד חמות. ובבית ברוב המקומות היתה עסקה מרכזית, מאוד חם. אז פשוט אין סובה ללכת עם נעליים חמות. אני זוכרת שאפילו באוטובוסים חימום בחורף. החימום נמצא מעל הגלגל אז כולם היו רוצים לשבת במושבים הגבוהים שמעל הגלגלים כי שם הכי חם ונעים
ועוד משהו חצי בנושא
גם במוזיאונים בברית המועצות היה מקובל לנעול נעלי בית. אבל מעל הנעליים. וזה כדי לא לסרוט ולא ללכלך את ריצפת המוזיאונים שבחלק מהם זה היה פרקט אמיתי. מצרפת כאן סרט אנימציה מקסים שרואם בו את הקטע הזה של נעלי בית. אמנם בלי תרגום אבל אין שם בעיה להבין, בקושי מדברים בכלל. כל הרעיון שהזאב הרשע רודף כל הזמן אחרי הארנב שהוא "ילד טוב ירושלים". כולם מוזמנים לראות ולהנות

leonrem

New member
קישור טוב

האמת כמי שגדל על הסדרה הזו עד היום נהנה ממנה.יש לי את כל הפרקים. כל פעם שאני רואה את זה זה מזכיר לי ימים מהילדות.תודה לך שאת מזכירה לנו שגם מהדברים הפשוטים והתמימים אפשר ליהנות בגדול. בברכה לאון

cheburasha

New member
הסדרה הזאת מקסימה

היא כל כך טובה שאף פעם לא נמעס לראות אותה והיא מצחיקה בכל פעם מחדש. גם הילדים שלי נדבקו בה

Maybe Its Me

New member
../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif אני ממש אוהבת את הפרק הזה! על זה גדלנו

תודה שצירפת את הקישור! ואני דווקא ממש שמחה שבקוריאה יש נעלי בית לכל אחד גם אם הוא לא חלק מהמשפחה. זה מאוד מכובד בעיני,וגם שומר על רצפה נקייה.

למעלה