מהן 10 המכות של קוריאה

kler18

New member
בהקשר לכך מצאתי אתר שמסביר על הקוראנים

כל מיני מושגים על חיי יום יום בדרמות, ........ יש שם התמקדות על העדפה של בנים על בנות , על שמות משפחה וכו' http://www.koreanwiz.org/understand.html

kler18

New member
../images/Emo243.gifרון, מה שכתוב שם הוא על "דיו אדום"

שאסור לכתוב שם של מישהו שעדיין בחיים בדיו אדום כי רק מתים רושמים באדום אז יש לי שאלה בקשר לחותמת האישית שכל אחד חותם על הסכמים וכו' ,זה מה שאני רואה בדרמות , הדיו היא אדומה .והאם חייבים גם לחתום ידנית על החותמת... אם תוכל לתת לנו הסבר קצר על כך ,אודה לך מאוד.......

Maybe Its Me

New member
מצטרפת לשאלה../images/Emo70.gif ../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

ראיתי את זה לאחרונה בסדרה 49 days
אשמח לקבל תשובה

irlyan

New member
גידול ילודים יקר + ילודה יורדת

משקיעים בילדים השקעות כלכליות מהלידה במיוחד בדברים שקשורים לחינוך והשכלה חוגים אחרי גן ילדים, בית ספר.. לא הייתי רוצה לגדול בקוריאה

ירידה בילודה זו באמת מכה קשה ../images/Emo70.gif

זו אולי הבעייה הכי גדולה של קוריאה בטווח הבינוני. המצב הוא שאספקת העובדים הצעירים לתעשייה מצטמצמת בכל שנה. יש לזה הרבה משמעויות. לדוגמה, מעט מדינות בעולם מאוזנות בתוכנית הפנסיה שלהן. תאורטית אנשים משלמים מס לפנסיה כל חייהם ובזיקנה המדינה מחזירה להם. בפועל ברוב העולם הכסף לא מספיק, תוחלת החיים ארוכה מההערכות, וצריך לשלם יותר כסף ממה שנחסך. הפיתרון הקל הוא לקחת את הכסף שמשלמים הצעירים היום ולהשתמש בו לטובת הזקנים של היום. לזקנים של העתיד יהיה כסף בעתיד מהצעירים של העתיד. המודל הזה מתמוטט כי יש ירידה חדה בילודה, זה המצד כבר שנים לא מעטות בקוריאה, והמצב רק מחמיר. הבעיה שכספי הדור הנוכחי משלמים את הוצאות הפנסייה של היום קיימת גם בישראל. אז למי שלא יודע, חשוב להדגיש את שתי המשמעויות העיקריות של זה: - אם אתם צעירים, עד שתתקרבו לאזור גיל שישים ומשהו, גיל הפנסיה יהיה כבר הרחק בשנות השיבעים, אם לא שמונים - אל תשמחו על פנסייה ממשלתית, תסמכו רק על מה שחסכתם או על משפחתכם הקרובה, מי שאין לו ילדים או חסכונות משמעותיים, יהיה אומלל מאוד כשיגמרו חסכונותיו בעתיד הרחוק. יש משמעויות נוספות של ירידה בכמות העובדים הזמינים לתפקידים זוטרים, ולעבודות פיזיות, התמוטטות מערכת החינוך כאשר פתאום מורים רבים יהיו מיותרים, ואוניברסיטאות יקבלו כל אחד שהוריו מוכנים לשלם גם אם אין לו יכולת אקדמאית, יחד עם ירידה ברף הדרישות למוסדות בכל הרמות.(אגב זה כבר קרה ביפן שם יש בעיה דומה) לגבי העלות של מערכת החינוך, זה הכל פיקציה ושטיפת מח. האמת היא שבקוריאה יש חינוך חינם שהוא באמת קרוב להיות חינם. אפשר להסתדר בתשלום של הארוחות צהריים וכמה חוברות עבודה לתיגבור. חוגים עולים כמו בכל מקום ולא חייבים לשלוח ילדים להרבה חוגים. ההוצאה האמיתית של הורים בקוריאה היא עבור חינוך פרטי ואלטרנטיבי אחרי בית ספר, שברובו מיותר !, הורים קוריאנים שולחים את ילדיהם כבר בבית ספר יסודי ל"האגוואן", בית ספר פרטי, שם הילדים לומדים שוב את אותו חומר של בית ספר כדי שיקבלו ציונים יותר גבוהים בבית ספר, כדי שיהיו תלמידים מצטיינים ואז בהמשל יהיו מצטיינים בחתיבת ביניים, אח"כ בתיכון, כך לפי התאוריה הזו בסוף הילדים יגיעו לאוניברסיטה הכי טובה, ויבטיחו הצלחה בחיים. כל הפרמידה הזו של השקעות יתר בהיצטיינות בתירגול חומר הלימודים, והשגת כמה נקודות נוספות במבחנים כבר בבית ספר יסודי(וזה אפילו לא מופיע בתעודה), מיותרת לגמרי לדעתי. אני במקום זה נותן לילדי חינוך יהודי סטנדרטי, כמו שאני גדלתי. מעודד קצת חשיבה עצמאית במקום תירגול. אם הילדים שלי רק ירכשו הרגלי למידה טובים, ויפתחו קצת חשיבה, לא מעניין אותי אם ישיגו ציונים גבוהם בכל המקצועות, מספיק שיצטיינו במקצועות בודדים, וידעו איך להצליח כשהם רוצים. יש פה שני נושאים שונים גם אם קשורים. הנושא של הילודה חמור מאוד, ואת נושא יוקר של גידול ילדים הייתי מגדיר יותר כהשקעה מיותרת בדברים מיותרים ב'חינוך' הילדים

irlyan

New member
זה הכוח של הנורמות החברתיות..

הורים נחשבים כלא טובים מספיק אם לא שולחים ילדיהם לחינוך פרטי טוב שגדלת בארץ ויש לך נורמות חברתיות אחרות:) שמתי את שני הנושאים ביחד כי בעיני אחד זה תוצאה של השנ - יקר לגדל ילד, אז מביאים רק אחד, גג שניים וזה שוב נכנס לנורמה - בטח כשבשמפשחה קוריאנית יש יותר מ2 ילדים - זה סיבה להתפעלות יש עוד סיבות לירידה בילודה לדעתך מיוחדות לקוריאה?

סיבה נוספת לבעיית הילודה- פיתוח קריירה

בקוריאה כולם רוצים להבטיח קריירה טובה, רבים עושים זאת במסלול הרגיל של אוניברסיטה. בנוסף יש גם בקוריאה שנתיים של צבא. עוד שנה בערך לפני אוניברסיטה. יש מבחני כניסה פעם בשנה ולא מעטים לומדים שנה נוספת ומנסים שוב. אחרי אוניברסיטה מחפשים מקום עבודה טוב, ולרוב החברות הגדולול יש מבחני כניסה שלהם, ויש כמובן בתי ספר שמכינים עבורם, והלכה עוד שנה. ואז מגיעיםלעבודה, עובדים כמה שניםוסוף סוף מרגישים מוכנים. ובעצם יש בעייה היא שרבים לא נרשמים לשרותי דייטינג, מאמינים רק בשידוך דרך חברים, אז הרבה לא מוצאים בני זוג כל כך מהר. גיל הנישואין בקוריאה בסופו של דבר די גבוה, ואז רק מגיעים לנקודה שחושבים שילדים מחייבים המון הוצאות.

irlyan

New member
מעניין!

טוב, הכל קשור בהכל בעצם נראה לי שזאת בעיה כללית יותר של חוסר איזון בין חיי משפחה ועבודה ובתוכה אפשר לכלול פיתוח קריירה, מעמד אישה נמוך ותנאים נמוכים לעובדים

aya19560

New member
גם במערב, הכוונה אירופה ואמריקה הגיל

שבו אנשים מתחתנים רק עולה ואפילו גם נמנעים מלהתחתן. כל התפיסה של מוסד הנישואים משתנה בכל העולם. הפתיחות לקבל משפחות בסגנון שונה מהקונבנציונלי משפיעה . כיום סדר העדיפות הוא הצלחה כלכלית. גם באירופה יש מדינות עם ילודה שלילית (בצרפת- הצרפתים). העולם מונע כיום על ידי כסף, ואינטרסים כלכליים וזה משפיע על הרבה תחומים בחיי האנשים.

Rebeccan

New member
אני בעד שהצרפתים לא יולידו ../images/Emo70.gif

חחחחחחחח יש איזו בדיחה אירופאית,על היופי שאלהים מחלק בנופים של מדינות שונות - ואיך בשוויץ יש אגמים מדהימים, הרים נהדרים וכו' וכו' .... אז האירופאים מתלוננים. איך כל היופי הזה נופל על מדינה אחת ולא מתפזר בין מדינות שונות. והתשובה של אלהים ? חכו, חכו תראו איזה אנשים מגעילים אני מכניס שם .....
חסר לך צרפתים ?

aya19560

New member
למה רבקה? מה עשו לך הצרפתים? אני מכירה

עמים יותר גרועים מהם. כמי שגרה תקופה בצרפת.וגם הורי בערך 8 שנים.אני קצת חולקת על דעתך.צריך להכיר אותם לעומק כדי להבין אותם באמת . אני באופן כללי חושבת שאצל כל עם או עדה יש גם אנשים טובים וגם לא כל כך טובים. לכן אין לעשות הכללות. זו
לא ביקורת כלפייך זו דעתי האישית. חג שמח

aya19560

New member
כן רבקה הבנתי שזו בדיחה. וגם התשובה שלי

היתה כזו קלילה ברוח הגששים. לא התכוונתי ברצינות רבה. האמת שהם די נחמדים כשמכירים אותם ולא כדברי יאצפן ח........ של עם. בכל אופן חג שמח לך ולמשפחתך.

kler18

New member
לצערי הרב , הגיל בארץ גם בעלייה

נשים שנישאות היום
הן כבר נושקות ל-30 ואולי יותר ואז מרגישות כי השעון הביולוגי דופק
........ופוחדות לפספס
ומביאות לעולם 2-3 ילדים בצפיפות שלא נותנת אויר לנשימה ,לא לאם ולא לילדים.........וחבל שכך

irlyan

New member
אוי, איך יכולתי לשכוח! האיום מהצפון!

אם אני לא טועה יש הפסקת אש בין צפון ודרום וזה אומר שהן עדיין במצב מלחמה

אליס241

New member
נהיגה פזיזה ומסוכנת ! במיוחד של נהגי מוניות.

ובכלל בכל מדינות בעולם יש את הנהגי המוניות.... גם כאן! אבל בטיול האחרון גם העם המיוחד יש את הנהג השקרן שרימה.! אבל נוו זה עדיין קוריאה אוהבת:)

באמת יש כמה נהגים פרועים על הכבישים

כאלה שנצמדים ולא שומרים מרחק. כאלה שמזגזגים בין הנתיבים. נהגי משאיות שחותכים בלי חשבון בסך הכל בתור ישראלי אני לא מתרגש יותר מדי מזה, כי זה מוכר. מצד שני, שמתי לב להמון נהגים מקצועיים. למשל הבחנתי פעם בנהג משאית כבדה שזיהה ממרחק שבנתיב השמאלי היתה הצרה קלה בשמאל(איזו חבית שזזה. הוא נמצד לימין וטיפה מאות מטרים לפני, והתנועה בנתיב הימני זרמה כרגיל. יש המון נהגים ששומרים מרחק ולא מתרגשים מהמזגזגים. ככה התנועה זורמת יפה. בכלל יצא לי למדוד ולגלות שחוסכים הרבה דלק ע"י שמירת מרחק גדול, שהרי כל בלימה מייצגת ביזבוז משמעותי של דלק כדי לחזור למהירות, כך גם האצות רגועות לא מבזבזות דלק.

kim87

New member
מיקום גיאוגרפי

זה אולי טיפה קשור לדברים אחרים שנאמרו, אבל המיקום של קוריאה בין יפן לסין גרם לה קצת להיעלם מעיני העולם המערבי ועד היום היא סובלת מהתדמית של "בין המעצמות"... מצד אחד היא הרוויחה ונותרה סגורה במשך שנים מה שאפשר לה לפתח את התרבות שלה בנפרד (עד כמה שניתן היה) משכנותיה וממדינות המערב. מצד שני, מעמדה הזניח יחסית בזירה הבינ"ל גרר בעקבותיו לא מעט עוגמת נפש לקוריאנים.

מעניין

אני חושב שקוריאה היתה סגורה בשנים שיפן לא התעניינה בכיבושים. קוריאה היתה תחת השפעה עמוקה של סין רוב השנים, אבל עדיין היתה מדינה נפרדת שפיתחה את תרבותה הייחודית. (חוץ מכאשר באו היפנים לגנוב בעלי מלאכה, או לנסות למחוק את הזהות הקוריאנית)

נדמה לי שחסרה לנו מכה אחת, יש הצעות ../images/Emo35.gif

ספרתי תשע מכות, אולי פיספסתי משהו. בכל אופן, אשמח להצעות נוספות. פסח עוד לא נגמר. אפשר גם דברים יותר קלילים מרוב הרשימה.

למעלה