מגוון
ות מקוריאה

מגוון ../images/Emo240.gifות מקוריאה

צמיחה משמעותית בכמות הטלפונים הסלולאריים בצפון קוריאה. טלפונים מהדור השלישי זמינים בצפון קוריאה מאז דצמבר 2008. שנה שעברה מספר המנויים הוערך כ-300,000. השרות מופעל ע"י קוריו-לינק, שזו חברה שהוקמה כשיתוף פעולה של חברה מיצרית (אורס-קום) והחברה הממשלית של הדואר בצפון קוריאה. לא צפו להם הצלחה רבה, בהתחלה בשל עוניים של האנשים, אבל כנראה ששכבת העשירים בצפון קוריאה מספיק גדולה. וטלפון סלולארי הוא כנראה סמל סטטוס. השרות זמין בעיקר בפיונג-יאנג, עיר הבירה של צפון קוריאה, בה גרים שני מיליון תושבים כולל את רוב העילית של צפון קוריאה. התשלום אפשרי רק באמצעות מטבעות קשים כמו היורו, דולר, ויואן הסיני. הוואן הצפון קוריאני הוא חסר ערך לחלוטין. סוכנויות המודיעין של דרום קוריאה מעריכות שבצפון קוריאה יש כ-450,000 מנויים לרשתות הסלולריות. לעומת זאת קרוב לגבול הסיני משתמשים בעיקר בטלפונים ורשתות סיניות. הטלפונים האלה מועדים להיתפס ע"י השילטונות כי הם משמשים בעיקר למסחר לא חוקי, הברחות סחורה ואנשים דרך הגבול. המיים בטוחים מפני קרינה רדיואקטיבית אחרי שירדו גשמים בג'ג'ו ואח"כ בשאר קוריאה, החלו לדאוג מהמצאות קרינה מיפן. המדענים הסבירו שאפילו אם שותים את מי הגשם עצמם כל יום במשך שנתיים כמות הקרינה תהיה רק קצת יותר מכמות הקרינה שסופקים בצילום אקס-ריי אחד. עיקר החומרים הרדיואקטיביים יעצרו ברוב המתקני סינון הביתיים המקובלים בקוריאה. זה מסר מרגיע, אבל הוא בפרוש ממחיש שיש דאגה בקוריאה. סופת חול רדיואקטיבית צפוייה להגיע לקוריאה חלקיקי חול עם קרינה מיפן שהגיעה לסין עלולים להגיע לקוריאה עם סופות החול מסין. סופות החול הללו דומות קצת לחמסינים בישראל, רק שזה לא כזה חם. אני חושב, שקצת מוגזם לדאוג מקרינה עד כדי כך, אבל העובדה היא שהידיאה הזו היתה בין הכי נקראות באתר העיתון, מה שמוכיח שמספיק אנשים דואגים סין סיימה בנייה של נושאת המטוסים הראשונה שלה מדינות האזור להן סיכסוכים טריטוריאליים שונים עם סין, מתחילים לדאוג קצת יותר. רובן נערכות, יפן עם תוספת צוללות לאחרונה, הודו שלה שתי נושאות מטוסים בהליכים לרכוש ולשפץ אחת נוספת מרוסיה. והסינים מערעכים שהסיבה להגדלת כמות הנושאות מטוסים האמריקאיות באזור היא יותר דאגה של האמריקאים מסין מאשר מצפון קוריאה כובש הלבבות היון-בין הוכר כצלף בטירונות מתוך 720 טירונים, רק 16 כולל היון-בין, הוכרו כצלפים. הוא פגה במטרה ב-19 מתוך 20 באימוני יום, וב-10 מתוך 10 באימוני לילה. הוא צפוי לקבל את עיטור השני של המארינס הקוריאני ב-15 באפריל, אחרי שיעבור מבחני סיבולת אינטנסיביים בשבוע האחרון של הטירונות. אחר כך הטירונים יוצבו באחד מהאתרים(פוהאנג, קימפו, האי יונג-פיונג) לפי הגרלת מחשב שתערך עבורם. אני סקרן כמה זיהו את התמונה ודילגו ישר לקטע זה כדי להתעדכן בפיסת חדשות עסיסית זו
קוריאנים משקיעים יותר זמן בשפות זרות לא שיגרתיות שפות כמו סווהילי, פורטוגזית, בורמזית ואינדונזית. אחת ההערכות היא ש 12-15 מ-30 החברות המובילות בקוריאה עוסקים בהכשרת עובדים בשפות אלו. יש גם בתי ספר פרטיים שמלמדים שפות כאלה. הפופלאריות נובעת מהצורך של חברות ענק בעובדים עם ידע בשפות מקומיות שונות כמו למשל יונדאי ששלחה לאחרונה 30 עובדים לסאו פאולו, ברזיל בפברואר, כשהחלו להקים שם מפעל. קוראנים אחרים מאמינים שיש הרבה עתיד באפריקה. נראה שקוריאה מתכננת לחזק את החדירה שלה בכל העולם. אני משער שלאמריקאים למשל יש פחות צורך כזה, כי יותר קל למצוא אמריקאים שהיגרו מכל ארץ שהיא, ולכן יודעים את השפה. אני מכבד את הרצינות הקוריאנים, הם ימשיכו לכבוש את העולם במיסחר ובטכנולוגיה, כל דבר הם עושים בשיא הרצינות.

Rebeccan

New member
פרסמתי בפורום המקביל - היון בין החייל

הוא ימשיך באימוני הצניחה, בין השאר. המארינס החליטו שהוא ייצג את המארינס ולכן יוצב - לא באחד הבסיסים המסוכנים - אלא דווקא במטה המארינס, בתפקיד קצין קישור / יחסי ציבור
ברור, ברור שזיהינו
ולגבי הפורטוגזית - יופי
אם לא האנגול, לפחות תהיה לי שפה נוספת לתקשר איתם

Rebeccan

New member
לגבי הסלולרים בצפון קוריאה

האם הם מנצלים את הסלולר לשיחות עם קרובים מעבר לגבול ? האם תתרחש מהפכה, סטייל מה שמתרחש אצל שכנינו ? סתם מחשבות ... המים - בהחלט חשש מוצדק
ויש בהחלט סיבה לדאגה, אבל השאלה אם יש מה לעשות ? מה, יתחילו לייבא מים ? מהיכן - מבריה"מ ? מישראל
?
לך על ליקוט הידיעות

kim87

New member
תודה!

על מקבץ הידיעות! זיהינו גם זיהינו, אבל גם קראנו את כל השאר....
שמעתי הרצאה מעניינת על הנעשה בצבאות אסיה לאחרונה והנושא של נושאות המטוסים הסיניות בהחלט עלה. ולגבי השפות, אפשר להוסיף גם את העברית?

aya19560

New member
אני חושבת שכל מי שראתה את התמונה ישר עברה

לקטע של היו ביין.

שבוע ובוקר טוב!!!

בכתבה האחרונה שפרסמת הזכרת את חברת יונדאי ..בפעם הראשונה השנה יונדאי מכרה בישראל יותר רכבים מכל חברה אחרת ..כל השנים המכירות היו בעד מזדה והשנה מ ה פ ך !!!

Bartal j

New member
תודה על החדשות..

מזל טוב להיו בין....בוקר נפלאן ושבוע טוב שיהיה.. פורטוגזית היא שפה נחמדה הבעיה שהדבר היחיד שקלטתי אז מידיד שלי שהוא פורטוגזי זה איך להגיד "אני אוהבת אותך" חחחח וזהו בערך. מה זו השפה סווהילי זו השפה המדוברת בהוואי?

giligil11

New member
../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif תפסת אותי ../images/Emo8.gif

רון. סופות החול הן כמו סופות האבק באפריל-מאי אצלנו? מה כמות הקרינה? את מה זה מסכן? את גידולי השדה? המים?

Hayate

New member
קוריאנים גם לומדים יהדות בארץ

יש קבוצה של כמה קוריאנים צעירים שגרים בבלוק ליד הבית שלי, ושכן שלי סיפר לי ששניים (מהם או אחרים) באו לבית כנסת השכונתי ביום שישי האחרון כדי להתרשם מקבלת שבת. מסתבר שהם לומדים יהדות בבן אילן או משהו והם רצו לבוא לראות מה עושים, והם אפילו ביקשו לשים כיפה.

aya19560

New member
זה מאוד מעניין לדעת עוד על שקוריאנים לומדים

יהדות. מה הם מוצאים בה שמושך אותם ללמוד.מעניין איך הם מסתדרים בארץ יהיה נחמד לדעת .

כמעט חובה

הקוריאנים חושבים שיוכלו לתת לילדיהם משהו מ'הגאונות היהודית', אם יקראו בו. ענינו על שאלות בנושא לאחרונה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1808&MessageId=151145079 והנה הודעה על הכתבה שהתפרסמה בנושא שאחריה ראיינתי כמה קוריאנים מה הם יודעים על התלמוד: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1808&MessageId=150968936

תודה לכולם על התגובות

טוב לדעת שהסקירה מעניינת. אני אנסה להמשיך בסקירות נוספות מדי פעם. ואם יש חדשות בידור בין החדשות העיקריות אני כמובן אכלול אותן

kler18

New member
רון תודה לך על החדשות, המשך ככה, ומיוחד עבורך

הופעה חיה של סופר ג'וניור -כמה הם מקסימים ורקדנים נפלאים...... תרגום לעברית באדיבותה של ויקה הנהדרת מהפורום המקביל http://www.megavideo.com/?d=D6YPOAF0

למעלה