תלמוד

כן ולא

כן. גירסה של התלמוד נכללת בהרבה סדרות של ספרים ליילדים. זה אוסף של כמה סיפורים נבחרים מותאמת לילדים, או לנוער. מי שמוכר את הספר הזה מנסה לייחס לזה תכונות מיוחדות בגישה של הספר הזה עשוי לתת לילדך משהו מסוד חוכמת הייהודים. התוצאה של זה היא שאחוז הקוריאנים שקראו סיפורים של התלמוד גדול מזה של הישראלים שממש למדו תלמוד. אבל סביר שאם נספור את כל הישראלים שנהנו אי פעם מפרק של שניים אוחזין, נגיע בכל זאת למסקנה שהישראלי הממוצע אולי מבין קצת יותר מה זה תלמוד באמת. לכן התשובה לשאלתך היא לא. לא כל הקוריאנים ממש לומדים תלמוד. זה לא בתוכנית הלימודים, וזה לא חובה. מצד שני, יכול להיות שאם נספור את מספר האנשים בעולם שזוכרים משהו מאיזשהו סיפור מהתלמוד, יהיו יותר אנשים כאלה בקוריאה מאשר בישראל. שימי לב גם לכתבה שפורסמה לאחרונה בנושא שעוררה את השמועות ששמעת. (עדיין בדף הראשון של הפורום)

Bartal j

New member
על התלמוד אפשר להגיד שברגע שקראת בו

הוא נצרב בתודעה שלך לרעה או לטובה... במקרה שלי זה די לרעה.. כאילו אני יותר זוכרת את הדברים שלא הסכמתי איתם ושגרמו לי לדחות מהלב את הכל הנושא הזה של מסורת ויהדות.. אני לא רואה את עצמי בכלל שוקלת לחשוף בעתיד את ילדיי לנושא התלמוד... מעניין אותי איך הקוריאנים מתייחסים לכל מה שכתוב בתלמוד נגיד לעניין הנוראי הזה במסכת סנהדרין שכל "גוי" שלומד תלמוד/תורה חייב מיתה..

Maybe Its Me

New member
ראיון עם שגריר קוריאה../images/Emo251.gif

בהמשך לכתבה בYNET על
תלמוד בבתים קוריאניים, תראו את הראיון עם השגריר שמדבר על ספרי תלמוד ועל הסרט "המשרתת"
שמוקרן בקולנוע בימים אלה. http://www.youtube.com/watch?v=Q9w5cd1Pb1w&feature... מעניין מאוד

Bartal j

New member
אם כך יש לך אולי המלצות לסרטים כמו

frozen flower? תקופתיים כאלה?

aya19560

New member
כן יש לי רשימה של סרטים טובים תקופתיים

1.PORTRAIT OF A BEAUTY מספר על נערה שאוהבת לצייר, בתקופת הקיסרים כשנשים נחשבות לסוג נחות. וכל מה שקורה לה בעקבות מות אחיה. 2. THE SERVENT מספר על משרת של איש אציל שמתאהב בבתה של בעלת בית מרזח. 3.THE KING AND THE CLOWN מספר על נער ליצן בחצר הקיסר, שהמלך מתאהב בו. כל הסרטים הללו מאוד מומלצים לדעתי וכדאי לראות אותם.אני מקווה שתהני. בכוונה לא הרחבתי בתוכן הסרטים כדי לא לקלקל לך.

תודה על ההמלצה ../images/Emo140.gif../images/Emo24.gif

כבר ראיתי כמה וכמה סרטים שכבר המלצת ואני מנצלת את ההזדמנות להודות לך.
את יכולה לשלוח לי קישור בבקשה לסרט THE SERVENT ? לא הצלחתי למצוא אותו להורדה. את השניים האחרים כבר ראיתי ומאד אהבתי. את THE KING AND THE CLOWN אפשר לראות גם בתירגום לעברית באתר של הפורום השני :) הסרט עם ג'ונקי הנפלא שעכשיו אפשר לראות אותו בויוה פלטינה באילג'ימה. השחקן פשוט הורס אותי כל פעם מחדש. כישרון גדול !!! נחכה שישתחרר מהצבא ב-16.2.2012 ויראה עוד מיכולתיו הבלתי נילאים. שבת שלום לכולם

aya19560

New member
ניצן צחור הי, כל הסרטים והדרמות שאני ממליצה

עליהם נמצאים באתר MY ASIANCINEMA זה אתר מדהים לדעתי. יש שם מבחר של סרטים מעולים ודרמות הכי חדישות שרק יצאו לשידור. כדאי להרשם אליו זה בחינם.הבעיה איתו שלפעמים הוא לא עולה ,ואז צריך לחכות כמה ימים. בסוף הוא תמיד חוזר.

חיפשתי שם ולא מצאתי ../images/Emo10.gif

זה האתר המועדף עלי כבר מזמן :) חיפשתי שם את הסרט שהמלצת THE SERVENT ולא מצאתי. את יכולה לשלוח לי בבקשה קישור להורדה במסר? לגבי הסרט שהמלצת למעלה, מדי פעם רואים אותו ב-YES 3

cheburasha

New member
יש לי רשימה טובה בשבילך!

לא מזמן רשמתי באתר אחר את הרשימה למישהו אז הנה לך: רק הערה קטנה, כל הסרטים הם תקופתיים, חלקם היסטוריים או דמויי היסטוריים וחלקם הם בסגנון אגדות, אמנויות לחימה וכדומה. אבל לדעתי זהלא עושה אותם פחות יפים אלא אפילו יותר :) ועוד הערה, לא כולם תוצרת קוריאה, חלק גדול זה סין והונג קונג וטאייואן. הרבה תוצרת משותפת וחילופי שחקנים.
Crouching Tiger, Hidden Dragon 2000 שחקנים: Yun-Fat Chow, Michelle Yeoh, Ziyi Zhang, Chen Chang
Musa - The Warrior 2001 קוריאה שחקנים: Ziyi Zhang, Woo-sung Jung, Sung-kee Ahn, Jin-mo Ju
Joong-cheon) The Restless 2006) קוריאה שחקנים: Jun-ho Heo, Woo-sung Jung, Kwang-il Kim
Duelist 2005 קוריאה שחקנים: Ji-won Ha, Sung-kee Ahn, Dong-won Kang
2010 Woochi קוריאה שחקנים: Yun-seok Kim, Su-jeong Lim, Dong-won Kang, Jung-ah Yum
Shadowless Sword 2005 קוריאה שחקנים: Hyeon-jun Shin, So-yi Yoon, Seo-jin Lee
The Legend of Evil Lake 2003 קוריאה שחקנים: Jun-ho Jeong, Hyo-jin Kimб Hye-ri Kim
Out Live (Bichunmoo) 2000 קוריאה שחקנים: Hyeon-jun Shin, Hee-seon Kim, Jin-yeong Jeong
The Promise 2005 שחקנים: Cecilia Cheung, Dong-gun Jang, Hiroyuki Sanada, Nicholas Tse
Hero 2002 שחקנים: Jet Li, Tony Leung Chiu Wai, Maggie Cheung, Ziyi Zhang, Daoming Chen, Donnie Yen
House of Flying Daggers 2004 שחקנים: Takeshi Kaneshiro, Andy Lau, Ziyi Zhang
True Legend 3D 2010 שחקנים: Man Cheuk Chiu, Xun Zhou, Michelle Yeoh
Curse of the Golden Flower 2006 שחקנים: Yun-Fat Chow, Li Gong, Jay Chou, Ye Liu
2009 The Sword with No Name קוריאה שחקנים: Jae-jin Baek, Seung-woo Choб Jae-woong Choi

למעלה