אני עדיין לומד דברים חדשים על תרבות קוריאה

galnet1

New member
מגישים אוכל למתים?../images/Emo12.gif

ואם כבר מדברים על מתים, השבוע שידרו את פרק 14 באילג'ימה, והם עשו טקס "קבורה" לילדה שמתה, אז נדמה לי שהם שרפו את הגופה שלה ואז שלחו אותה במים? גם ב"היהלום שבכתר"- שרפו את גופתה של הגבירה ג'ונג... האם הם שורפים את גופות המתים? ולמה שלחו את הארון במים? בקשר להגשת האוכל- אם ישנם שני סועדים, אז בשביל אחד האורז יהיה בצד ימין והמרק בשמאל, אבל למי שיושב מולו זה יהיה אורז בשמאל ומרק בימין... מה יקרה אז? אם כבר אוכל- המלך בקוריאה אכל עם מקלות מכסף, כדי לגלות סימני רעל אם מנסים להרעילו. האם זה היה קיים בעוד תרבויות במזרח הרחוק? האם גם פשוטי העם אכלו בעזרת מקלות מכסף? וגם אני שמתי לב לעניין הזה שהם מסתובבים כאשר הם שותים סוג'ו בדרמות
אלו הדברים שעלו במוחי כרגע(השאלה על שני הסועדים באה מאחותי) תודה למי שיענה! גלית~

kim87

New member
תשובות חלקיות

אחת המסורות החזקות בקוריאה היא פולחן האבות שמקורו בקונפוציאניזם. במסגרתו פעמיים בשנה בחגים (תקנו אותי אם אני טועה) עולים לקברם של האבות מנקים את הקברים ובד"כ יש בטקס גם אוכל לאבות. לגבי המקלות, אני לא יודעת. אבל קוריאה היא היחידה מבין מדינות אסיה שהמקלות בה הן ממתכת ולא מעץ. לגבי שריפת הגופות, אני חושבת שהמקור הוא בודהיסטי....

juya

New member
תיקון קטן...

"מרק בצד ימין ואורז בצד שמול".. זה הסדר הנכון ^^

תודה רבה ../images/Emo250.gif

לא נעים שבסוף בלבלתי בין ימין ושמאל. מאז שאני בלי שעון יד אני שוב מתבלבל לפעמים כשאני שוכח לחשוב על זה. ממש בושה
. אבל אני בטוח שתסלחו לי. וממילא העיקר זה לדעת שזה קיים ולנסות להתאים צד כשאוכלים עם קוריאנים. הקוריאנים אגב לא מתרגשים מזה שזר טועה בדבר כזה. נדמה לי שהמנהג הייחיד בו באמת חשוב להזהר זה לא לכתוב שם של קוראני בדיו אדום, כי יש קוריאנים שרגישים לזה. כל שאר המנהגים משליכים רק על הזר שלא מכיר.

Maybe Its Me

New member
לא הבנתי,למה לא לכתוב שם בדיו אדום../images/Emo35.gif ../images/Emo12.gif

מה זה מסמל

natali38

New member
../images/Emo207.gif ../images/Emo71.gif בסדרה שאני

צופה עכשיו (אילג'ימה) הם כל הזמן אוכלים כדורי אורז ועוגות אורז מישהו יודע איך מכינים אותם? תודה מראש

Rebeccan

New member
כדורי אורז קוריאניים הם Onigiri

ואם תקלידי בגוגל את הצירוף korean onigiri recipe תקבלי כמה וכמה קישורים וגם מתכונים

למעלה