לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
74947,494 עוקבים אודות עסקים

פורום קוריאה - שפה ותרבות

קוריאה היא מעצמה כלכלית ותרבותית. מעטים הישראלים שיודעים עליה הרבה, אבל אנחנו משנים את המצב. כאן המקום להתודע לקוריאה, לשפה, לתרבות, לאוכל, למוסיקה, ולכלכלה.כיום שמדברים על תרבות קוריאה מדברים גם על הדרמות הקוראניות הכובשות אט אט את העולם. לאחרונה החלו להגיע גם דרמות קוראניות לישראל כמו "סאם סון המתוקה", קופי פרינס פול האוס ועוד. אנו שואפים לקדם תופעה מבורכת זו.כאן המקום גם לשאול שאלות על השפה וללמוד יחדיו.מי שרוצה לדון באוכל קוראני ימצא אף הוא בית חם.אני מקווה שנוכל לעודד אפילו את המסחר בין המדינות.הינכם מוזמנים להשתתף !כלל הזהב בפורום "מה ששנוא עליך, אל תעשה לחברך"בנוסף ראוי להדגיש שיש לשמור על תקנון תפוז, בפרט להזהר לא לפרסם חומר המפר זכויות יוצרים.אין לפרסם בפורום ללא רשות. (קישורים רלבנטיים יתקבלו בברכה)בבקשה תרגישו חופשיים לפנות למנהלי הפורום בכל עניין.

אודות הפורום קוריאה - שפה ותרבות

קוריאה היא מעצמה כלכלית ותרבותית. מעטים הישראלים שיודעים עליה הרבה, אבל אנחנו משנים את המצב. כאן המקום להתודע לקוריאה, לשפה, לתרבות, לאוכל, למוסיקה, ולכלכלה.כיום שמדברים על תרבות קוריאה מדברים גם על הדרמות הקוראניות הכובשות אט אט את העולם. לאחרונה החלו להגיע גם דרמות קוראניות לישראל כמו "סאם סון המתוקה", קופי פרינס פול האוס ועוד. אנו שואפים לקדם תופעה מבורכת זו.כאן המקום גם לשאול שאלות על השפה וללמוד יחדיו.מי שרוצה לדון באוכל קוראני ימצא אף הוא בית חם.אני מקווה שנוכל לעודד אפילו את המסחר בין המדינות.הינכם מוזמנים להשתתף !כלל הזהב בפורום "מה ששנוא עליך, אל תעשה לחברך"בנוסף ראוי להדגיש שיש לשמור על תקנון תפוז, בפרט להזהר לא לפרסם חומר המפר זכויות יוצרים.אין לפרסם בפורום ללא רשות. (קישורים רלבנטיים יתקבלו בברכה)בבקשה תרגישו חופשיים לפנות למנהלי הפורום בכל עניין.
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'קוריאה בבייג'ין 2008 - סיכום'
קוריאה בבייג'ין 2008 - סיכום
<< ההודעה הנוכחית
26/08/2008 | 11:11
45
8
המשלחת הקוריאנית חזרה מהמשחקים בבייג'ין וערכה אתמול מצעד וטקס לפני בניין העריה בסיאול.

קוריאה סיימה את המשחקים עם 31 מדליות אולימפיות מתוכן 13 זהב - מה ששם את קוריאה במקום ה 7 סה"כ מכל המדינות שהשתתפו במשחקים והמדינה אסייתית ה 2 בדרוג אחרי סין, וכמובן, הכי חשוב - לפני יפן!
המשחקים בביג'ין היו המוצלחים ביותר לקוריאה עד היום.

בתמונה ◄◄◄
מחזיק הדגל פארק טה-הוואן (박태환) השחיין שזכה ב 2 מדליות: זהב וכסף.
לצידו ג'אנג מי-רן (장미란) מרימת המשקולות ששברה שיא עולמי וזכתה בזהב.

סה"כ קוריאה זכתה ב13 זהב ב: חץ וקשת(2), בדמינטון(1), בייסבול(1), הרמת משקולות(2), קליעה(1), שחיה(1), ג'ודו(1) וכמובן טייקוונדו(4).
10 מדליות כסף ו 8 מדליות ארד.

אה כן... וריין הופיע בטקס הנעילה

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'ספיישל קוריאה והמשחקים האולימפיים'
ספיישל קוריאה והמשחקים האולימפיים
09/08/2008 | 03:57
25
לכבוד המשחקים האולימפיים בבייג'ין אספתי קצת מידע על קוריאה במשחקים האולימפיים במשך השנים.

(תוספות ותיקונים יתקבלו בברכה)

קריאה נעימה
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'קצת היסטוריה'
קצת היסטוריה
09/08/2008 | 04:01
קוריאה החלה את דרכה באולימפיאדה באופן רשמי ב 1948 בלונדון וכבר באותה שנה הביאה 2 מדליות ראשונות למדינה:

האן סו-אן - איגרוף - מדלית ארד
קים סונג-ג'יב - הרמת משקולות - מדלית ארד

מאז 1948 השתתפה קוריאה בכל האולימפיאדות למעט מוסקבה 1980, בה הייתה קוריאה אחת מ 62 המדינות (כולל ישראל)  
שהחרימו את המשחקים.

הזהב הראשון של קוריאה במשחקים האולימפיים הגיע במונטריאול 1976:

יאנג ג'ונג-מו - האבקות
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'מאגר המדליות'
מאגר המדליות
09/08/2008 | 04:04
מאז שהחלה להשתתף במשחקים האולימפים זכתה  קוריאה ב 184 מדליות אולימפיות.

זהב: 55
כסף: 64
ארד: 65

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'המשחקים האולימפיים: סיאול 1988'
המשחקים האולימפיים: סיאול 1988
09/08/2008 | 04:08
ב 1981 גברה סיאול על העיר נגויה ביפן וזכתה לארח את המשחקים האולימפיים ב 1988, כך הפכה קוריאה למדינה האסייתית השניה לארח את המשחקים האולימפיים לאחר יפן (1964).
צפון קוריאה, שעדיין נמצאת במצב מלחמה עם דרום קוריאה, החרימה את המשחקים ואליה הצטרפו קובה, אתיופיה וניקרגואה.
אך שלושת המשחקים האולימפיים הקודמים לסיאול 88 "זכו" לחרם גדול יותר, כך הפכה אולימפיאדת סיאול לאולימפיאדה  בעלת מספר המשתתפים הגדול ביותר עד אז.

160 מדינות השתתפו במשחקים, 8,391 ספורטאים, 237 תחרויות ב 27 ענפי ספורט שונים ו-27,221 מתנדבים שעזרו לארגן את המשחקים.

המשחקים נפתחו ב 17 בספטמבר וננעלו ב 2 באוקטובר.

הודורי (호돌이) והוסוני (호순이) היו הקמעות באולימפיאדת סיאול - שני גורי נמרים חמודים.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'המדליסט הקוריאני הראשון'
המדליסט הקוריאני הראשון
09/08/2008 | 04:16
1
קוריאה אמנם זכתה במדליה הראשונה ב 1948, אבל עוד אולימפיאדת ברלין 1936 זכה הקוריאני סוֹן קי-ג'ונג (손기정) במדלית זהב.
מדליה זו לא רשומה באופן רשמי במדליה לקוריאה מכיוון שהייתה קוריאה תחת שליטת יפן וסוֹן נאלץ לייצג את יפן במשחקים תחת השם סוֹן קיטיי.
סוֹן זכה במדלית זהב בגרמניה במירוץ המרתון, אך בזמן הענקת המדליות הונף דיגלה של יפן ונוגן ההימנון הלאומי של יפן.
סוֹן וקוריאני נוסף, נאם סונג-יונג, שזכה במדלית הארד באותו האירוע הרכינו את ראשם במהלך הטקס כאות מחאה.

אחד מעיתוני קוריאה פרסם תמונה של סוֹן בטקס קבלת המדליות לאחר ששינה את התמונה ודגל יפן נמחק מבגדיו - ובעקבות זאת נעצרו 8 אנשים הקשורים לעיתון על ידי הממשל היפני ונשלל מהם רישיון הפרסום לתשעה חודשים.

בלונדון 1948 זכה לכבוד של הובלת המשלחת הקוריאנית הראשונה במשחקים האולימפיים כשהוא נושא את דגל קוריאה.

במשחקים האולימפיים בסיאול 1988, כשהוא בן 76, זכה להכניס את האש האולימפית לאיצטדיון לפתיחת המשחקים.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'איזה סיפור יפה'
איזה סיפור יפה
09/08/2008 | 08:58
כל הכבוד על הספיישל
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'נבחרת קוריאה: בייג'ין 2008'
נבחרת קוריאה: בייג'ין 2008
09/08/2008 | 04:19
389 ספורטאים
25 ענפי ספורט

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'קוריאה כבר זכתה במדליות'
קוריאה כבר זכתה במדליות
09/08/2008 | 14:06
3
בדקות אלו ממתין הקוראני לקרב על המדליה (זהב או כסף) בטלויזיה משדרים שוב ושוב את כל הניצחונות שלו, עכשיו כמה דקות לפני הקרב של יקוטיאל נגד הג'ודאי שהפסיד לקוראני זה עתה.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'מדליית זהב ראשונה לקוריאה'
מדליית זהב ראשונה לקוריאה
09/08/2008 | 14:28
2
צווה-אין הו ניצח באיפון (ניצח באיפון את כל הקרבות שלו )
בקוריאה מראים את הקרב הזה בכמה מהערוצים הראשיים.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'צ'וי מין-הו'
צ'וי מין-הו
09/08/2008 | 14:53
לצפיה ב-'וואו, הוא היה פשוט מדהים!!!'
וואו, הוא היה פשוט מדהים!!!
09/08/2008 | 21:56
הגיע לו לנצח!!!
ואיך שהוא בכה בסוף, איזה חמוד!!!!!!!!!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-''
09/08/2008 | 20:07
9
סחטיין () על  שאת ערה בשעות כאלה בכדי להכין ספיישלים לפורום שלנו...
שאלה קטנה - הטאקוואנדו נחשב לספורט אולימפי החל מאולימפיידת סידני בשנת 2000 מישהו יודע מה מצב המדליות הקוריאניות בתחום הזה
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'היו 8 מדליות לקוריאה בטאקוואנדו'
היו 8 מדליות לקוריאה בטאקוואנדו
09/08/2008 | 20:54
8
מתוכן 5 זהב אחת כסף.
יש אתר מועיל למידע על האולימפיאדה, מהדף הזה אפשר להגיע להרבה אחרים.
אגב, בסוף היום הראשון, קוריאה במקום השלישי בטבלת המדליות. הם מתכננים על עשר מדליות זהב, ושואפים להתברג שוב בין עשרת המדינות המובילות.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'והנה הפרוט'
והנה הפרוט
09/08/2008 | 21:00
5
לצפיה ב-'סחטין~~~~'
סחטין~~~~
10/08/2008 | 09:33
4
알찬 정보들..고마워요
어떻게 이렇게 발빠르게 정보를 구하셨나요?
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'"발빠르게" ?'
"발빠르게" ?
10/08/2008 | 20:55
3
אשמח לקצת עזרה כדי להבין את המשפט כולו. את המילה הזו אני מביו רק בערך, הסיומת 게 הופכת את התאור לנושא(ואולי יותר נכון לומר הופך למושא עבור הפועל, כן כל מה שלמדתי בתיכון נהיה סלט בראש), אם אני מפרק נכון אז 빠르다 זה מהר/מהיר ואת 발 אני לא מבין, כי זה בטח לא רגל.
אז אני מנסה לתרגם ככה:
תודה על המידע הטוב(/יסודי)
איך  מצאת את המידע  כל-כך מהר?

בכל אופן, אני חי את האוירה בקוריאה של האולימפיאדה בסין, וקורא גם את הפורום על האולימפיאדה. אז היה קל יחסית למצוא את המידע. בכלל אני מאוד שמח על החברה הקוראנים שהצטרפו אלינו לאחרונה.

תודה רבה
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'לא חושב שאני יכול לענות לך לגבי bal'
לא חושב שאני יכול לענות לך לגבי bal
10/08/2008 | 23:10
אבל אם אתה צריך מונחים דקדוקיים, מה שהסיומת 게 עושה זה להפוך תואר (או אפילו פועל) לתואר הפועל. לכן "מהיר" הופך ל"במהירות" (או "מהר").
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'발 = רגל'
발 = רגל
12/08/2008 | 14:04
1
אני נדהמת מהידע שלכם על קוריאנית ^ ס ^
בביטוי הקוריאנית, 발 빠르다 => מהר/מהיר, אז "발 빠르게 정보를 구했네"  = "מהר מצאת את האנפומציה".

.

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'עוד מדליית זהב לדרום-קוריאה'
עוד מדליית זהב לדרום-קוריאה
10/08/2008 | 09:46
1
טה-האן פארק (박태환) בשחייה.

הוא כולו בן 19.

כל הכבוד לו!

לבחורות בלבד....

הוא חתיך מאוד!

:)

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'צוקאה לטה-האן'
צוקאה לטה-האן
10/08/2008 | 10:40
אגב, בגלל שהוא חתיך שכזה, הוא דיגמן למותג האופנה BASIC HOUSE לצידה של יון און-היי (קופי פרינס)בשתי העונות האחרונות. הוא באמת חמוד אמיתי.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' השגי קוריאה באולימפידה זו'
השגי קוריאה באולימפידה זו
10/08/2008 | 09:49
4
נכון לרגע זה יש לקוריאה 3 מדליות מתוכן שתי מדליות זהב. (שחיה וג'ודו). כפי שכתבתי לקוריאה יש שאיפה להיות שוב בין עשרת המובילים ברשימת המדליות.
באתר הבא אפשר להתעדכן: Korea Herald - Olympic
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' מדליית זהב נוספת: חץ וקשת נשים'
מדליית זהב נוספת: חץ וקשת נשים
10/08/2008 | 15:24
2
לפני שעה בערך ניצחה נבחרת קוריאה את נבחרת סין. כל שלושת הקוראניות ברמה אחת מעל כל השאר, היה ממש מדהים. וראיתי את זה עם משפחה קוראנית, איזו חוויה, ואיזו התרגשות.
ראיתי לפני כן גם את הקרב על המדלית ארד שהיה שקול ביותר, ובו ניצחה הנבחרת של צרפת. שהרשימה אותי מוקדם יותר בהתמודדות מול הקוראנים.
באותו משחק חצי גמר צרפת-קוריאה הצרפתיות הצליחו להשאר בתמונה בהתחלה. ואז בערך באמצע התחיל גשם חזק. לקוראניות שחייות עם הגשם הזה כל קייץ זה כמעט לא הפריע, אבל לצרפתיות זה כנראה הפריע מאוד, והיו להם אפילו שתי תוצאות של 4 נקודות, בעוד הקוראניות מצליחות גם 10 נקודות.
כרגע קוריאה במקום השני בטבלת המדליות.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אגב'
אגב
12/08/2008 | 14:25
1
האזור שאני בתי ממנו הוא מאוד מפורסם בחץ וקשת.
כל מישהוא הולך לטייל בקוריאה, במיוחד באזור " Kyoung-Buk", תנסו מיני קורס לחץ וקשת(חד פעמי) בחינם.
הנה האתר המועצה :
http://en.ycg.kr/open_content/tour_excursions/leisure_sports/
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'תודה...סימנתי'
תודה...סימנתי
13/08/2008 | 03:29
ומתכוון לבקר בסיבוב שאני עושה בעוד שבועיים
בכמה מקומות בקוריאה.
ובקשה לשאר הקוריאנים באתר - המליצו על מקומות
שאתם מכירים ושאינם תיירותיים במיוחדת אבל בעלי יחוד.
בתודה מראש...אוהב לטייל בקוריאה
יוסי
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'קוריאה זכתה במדליית זהב נוספת !'
קוריאה זכתה במדליית זהב נוספת !
13/08/2008 | 16:23
אחרי קצת אכזבות כמו כמעט מדליית זהב בסייף, והפסד מפתיע של מדליית זהב בג'ודו, הקוריאנים נושמים לרווחה, מרים המשקולות (77ק"ג) הרים 366 ק"ג וניצח את הסיני שהרים אותו משקל(אך בניסיון אחד יותר) לאחר שזכה במדליה, הוא אף ניסה בניסיון האחרון לעלות מ-203, ל-211 כדי לרשום שיא, אך נכשל.
מחר ומחרתיים הנשים ואח"כ הגברים ינסו לזכות במדליות זהב נוספת בחץ וקשת, כל שלושת הנשים וכל שלושת הגברים העפילו לשלב שמינית הגמר, כל שיש להם סיכוי אפילו לכל שלושת המדליות בשלב הגמר, במיוחד לנשים שנמצאות ברמה אחת מעל שאר העולם.
יש בקוריאה תופעה שרק מדליית זהב נחשבת באמת, כל דבר פחות מזה נחשב רק בקושי. זה אופייני כמעט לכל דבר בחיים התחרותיים בקוריאה. כולם רוצים להיות מספר אחד, ולהיות רק אחד מהטובים ביותר לא תמיד מספיק טוב.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'עדכונים מהאולימפיאדה'
עדכונים מהאולימפיאדה
16/08/2008 | 16:10
9
ברגעים אלו מתרחש הקרב הכי קשה ואחד היותר חשובים, פחות חשוב רק ממדליית זהב- המשחק נגד יפן.
זה לא חשוב איזה ספורט, העיקר לנצח את היפנים.
המשחק הנוכחי הוא בייסבול, לפני כמה דקות הקוראנים עשו הום-ראן והשוו את התוצאה במשחק, איזה צעקות והתרגשות נשמעו מסביב, ממש משהו.
קוריאה הספיקה לנצח את ארה"ב ואת קנדה, כרגע הם מובילים במשחק נגד יפן, יוצא שיש הרבה צופים במשחק.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'לא מזמן קוריאה זכתה במדלייה נוספת (משקולות)'
לא מזמן קוריאה זכתה במדלייה נוספת (משקולות)
16/08/2008 | 16:33
מרימת המשקולות הקוריאנית ג'אנג מיראן שהיא גם האלופה מהאולימפיאדה הקודמת בתחום של מעל 75 ק"ג, היתה צפוייה לנצח. אבל היא לא הסתפקה בניצחון, היא התאמצה עוד קצת וקבעה שלושה שיאי עולם, בשני סוגי ההנפות וכמובן גם בסיכום שלהם. היא לא הסתפקה בשיא עולם, אלא ניצלה גם את הניסיון השלישי שלה כדי להרים משקל עוד יותר גבוה.
קוריאה - שפה ותרבות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מאזן המדליות לאחר שבוע'
מאזן המדליות לאחר שבוע
16/08/2008 | 16:44
5
זהב 7
כסף 9
ארד 4

סה"כ 20

קוריאה ממוקמת 4 במאזן מדליות הזהב ו 6 בסה"כ מאזן מדליות כולל
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'וקצת שיחרור עצבים...'
וקצת שיחרור עצבים...
16/08/2008 | 17:04
2
הערוץ הראשון בהחלט מצליח לעלות לי על העצבים כל פעם מחדש!
לא מספיק שהסיקור בערוץ אחד מתחלק ל 60% ג'ודו 20% טניס 10% בריכה ו 10% תקלות, הפרשנים מוציאים את כל הרוח הספורטיבית מהמשחקים ומזלזלים בכל מי שלא ישראלי בצורה בוטה!

זה התחיל עוד בטקס הפתיחה במצעד המשלחות כשכמעט על כל מדינה שנכנסה היו הערות בסגנון:
"מדגסקר מדינה ללא תשתית ספורטיבית וזכורה בעיקר בגלל הסרט המצוייר"
"סומליה מדינה נגועת איידס בה מאות אלפי ילדים חולים ורעבים"
וזה המשיך כך במשך שעתיים עם הערות דומות לגבי 90% מהמשלחות...

מה ששבר אותי סופית היה ההערות בזמן ההתעמלות האמנותית. זה התחיל בשיבוש שמות הספורטאיות הסיניות וכשאחד העז לתקן את השני השני הגיב ב "מה זה משנה?" ואח"כ כשעלתה מתעמלת דרום קוריאנית הפרשנים הישראלים הכריזו כי היא מצפון קוריאה ובמשך כל התרגיל שלה הביעו את דעתם לגבי צפון קוריאה, קים ג'ונג-איל וכמה פצצות אטום ברשותה של המדינה... הפעם היחידה שהתיחסו לתרגיל עצמו של המתעמלת היה כשעשתה טעות, ואז חזרו לזמר להם את המנון "צפון קוריאה היא חלק מציר הרשע..."
בשלב הזה ויתרתי וכיבתי את המסך - מעכשיו רק יורוספורט!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'ומעניין רק מה יש להם לומר על תעשיות הספורט'
ומעניין רק מה יש להם לומר על תעשיות הספורט
16/08/2008 | 18:45
1
של ישראל. מדינה שיותר משהיא הוציא מדליות, הוציאה בעיקר רוח (ואולי בגלל זה הצלחנו בעיקר בתחום המפרשים...)
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אני הייתי דורשת התנצלות פומבית'
אני הייתי דורשת התנצלות פומבית
16/08/2008 | 19:33
אם הייתי שגרירה בארץ של אחת המדינות עליהן ירדו פרשני הערוץ הראשון!

אני בטוחה שאם ישראלי היה מקשיב לשידור ממדינה אחרת והיה שומע הערות בסגנון "ישראל מדינה מוכת טירור כובשת שטחים ומדכא פלסטינאים" ברגע שהמשלחת הישראלית הייתה נכנסת הייתה נדלקת לו נורה אדומה! (שלא לומר היה נשרף לו פיוז...)
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'הסינים מובילים את הטבלה, האמריקאים חושבים שהם'
הסינים מובילים את הטבלה, האמריקאים חושבים שהם
17/08/2008 | 05:33
1
בטבלה האולימפית הרישמית רואים שהסינים במקום ראשון בטבלה עם כמעט כפול מדליות זהב מהאמריקאים. האמריקאים לעומת הסינים מתפשרים בינתיים על כמות במקום על איכות(זה לא אמור להיות להפך?) לכן האמריקאים סופרים לפי סך הכל מדליות.
סביר מאוד שהאמריקאים יגיעו לראש הטבלה "האמיתית" תוך עוד כמה ימים של תחרויות. מעניין לראות אם אז יחליפו פתאום את שיטת הצגה.
בכל אופן, ברור למדי שבין המדינות המובילות של אסיה(סין, קוריאה ויפן) הזהב נחשב יותר מהכל. בקוריאה למשל, אם יפן תעקוף אותם בכמות מדליות הזהב, הם לא יעברו פתאום לספור לפי כמות מדליות.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'כמות או איכות..'
כמות או איכות..
17/08/2008 | 09:23
העיקר המשחקים! מהרגע שנטשתי את ערוץ 1 אני נהנית מכל רגע!

ואם כבר כמות או איכות, אז אפשר כמות + איכות ע"ע מייקל פלפס - האיש והטורפדו בת#ת........
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'בימים האחרונים היו הקוראנים מאוכזבים מאוד'
בימים האחרונים היו הקוראנים מאוכזבים מאוד
16/08/2008 | 17:03
חוץ ממרים משקולות אחד שהפתיע את כולם וזכה במדלייה המשקל של עד 77 ק"ג. אלוף האולימפי הקודם סבל מפציעה, ונכשל. דבר שנתן פתח להפתעה הזו.
הסיבה לאכזבה הגדולה היתה בתחום החץ וקשת. אחרי שנבחרות הנשים והגברים הביאו מדליה, כל שלושת הנשים הפסידו למתחרה הסינית שלקחה את המדליית זהב, וסיימה רצף של 24 שנים של שליטה מוחלטת של הקוראניות בתחום, בקרב האחרון היא השוותה את השיא של הקוראנית שנקבע רק באולימפיאדה זו, אך לצערה לא בקרב על מדליית הזהב.
יום אחרי גם המתחרה הקוראני הפסיד את מדליית הזהב בקרב מרתק וצמוד. דווקא בסט האחרון הוא פספס את המטרה הכי הרבה קיבל רק 8 נקודות והפסיד.
כפי שציינתי כבר, לקוראנים חשוב רק זהב, בהתאם למאפיין באופי הקוראני שרק מספר אחד "נחשב"
עכשיו לא יהיה לקוראנים קל להשיג את יעד 10 המדליות, כשבעיקר המדליות זהב של טאי-קוואן דו נמצאות באופק. כמובן שהכל פתוח.

ועדכון מרגע זה, הקוראנים שהשוו קודם ל-2:2 בביסבול מול היפנים עם הום ראן בסבב השביעי, עלו זה עתה ל3:2 (בסבב התשיעי והאחרון) עכשיו נשאר להם רק כמה דקות להגן. (היה לי פספוס קטן בדיווח המקורי כפי שאפשר לנחש מהסתירה שבו)
ובעוד אני כותב, היפנים עשו שגיאה והקוראנים זכו בנקודה נוספת, כמובן שכל ארוע כזה מלווה בהמון התרגשות ורעש
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'מדלית זהב נוספת לקוריאה - בדמינטון'
מדלית זהב נוספת לקוריאה - בדמינטון
17/08/2008 | 16:56
ראיתי גם את המשחק האחרון על הזהב(זוגות מעורבים) בין קוריאה לאינדונזיה. האינדונזים הגיעו עם שני צוותים לשני המשחקים האחרונים, ובעצם הצמד השני לא היה רחוק מלנצח את סין בקרב על המדליה השלישית..
הקוראנים שיחקו משחק מבריק ויפה, אף פעם לא חשבתי שבדמינטון יכול להראות כל כך מעניין. הצמד האינדונזי היה מאוד מהיר ועשה מעט מאוד טעויות.
מה שהיה יפה במיוחד זה איך שהצמד הקוראני משלים זה את זו. הקוראני היה מצויין בהנחתות יפות, והקוראנית הייתה מעולה בלכוון בדיוק מושלם לכיוון הנקודה המתה ברגע נתון. הם גם כמעט אף פעם לא התנגשו בגישה לכדור.
אגב הנקודה הכי ארוכה היתה אחרי 56 חבטות.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'עידכון מהאולימפיאדה בייסבול'
עידכון מהאולימפיאדה בייסבול
22/08/2008 | 08:12
8
בדקות אלה כל הקוראנים מרותקים למסך, צופים בבייסבול
נבחרת קוריאה לאחר שניצחה את כל הנבחרות האחרות כולל נברת ארה"ב משחקת בחצי הגמר כנגד לא אחרת מאשר נבחרת יפן. הקוראנים נחושים לנצח ובמיוחד אחרי ההשפלה באולימפיאדה הקודמת. במידה מסויימת המשחק הזה חשוב יותר ממשחק הגמר שיהיה כנגד נבחרות ארה"ב או קובה
כרגע יש שיוייון 2-2 לאחר שהקוריאנים הצליחו להשוות בסיבוב השביעי.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'כל פעם שאני מעדכן, הולך לקוריאה טוב '
כל פעם שאני מעדכן, הולך לקוריאה טוב
22/08/2008 | 08:33
7
אז בסיבוב השמיני, קוריאה עשתה הום-ראן, והעלתה ל 4-2., וכרגע הום-ראן נוסף ל-5-2
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'הוואנג ג'יני באולימפיאדה '
הוואנג ג'יני באולימפיאדה
22/08/2008 | 14:27
1
אני רואה עכשיו את הבננות עם המכשירים בתרגילי קרקע... ( לישראליות) ועולה קוריאנית קטנה וחמודה... שין סו-ג'י (신수지).. היא מתחילה את התרגיל ואני משפשפת אוזניים לשמוע אם באמת אני מקשיבה למה שאני מקשיבה וזה לא משהו אחר - אבל לא! הבחורה החמודה הזאת עושה את התרגילים למוסיקה של הוואנג ג'יני!
עדיין לא האמנתי ורצתי לבדוק את העניין - ואכן! הבחורה מופיעה למוסיקה של ג'יני - וזו לא הפעם הראשונה!
הינה תרגיל שלה - לא מהיום (של היום בטח יעלה מתישהו..) - פה למוסיקה אחרת מהפסקול של ג'יני (המעולה)

מי שלא מכיר את הוואנג ג'יני -황진이- אז זו אחת הדרמות המצליחות ביותר בקוריאה, ובסקר טלנובלות האחרון הגיעה למקום שני, מייד אחרי אילג'ימה
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'גם אני הופתעתי לשמוע את זה'
גם אני הופתעתי לשמוע את זה
23/08/2008 | 15:59
זה בוודאי מאוד סימבולי לרקוד עם המוזיקה הזו.
אגב הציון שהיא קיבלה על הריקוד היפיפה שלה עם הסרט, היה ה-4 בגובהו בתחרות, לו רק היתה מקבלת ציונים יותר גבוהים גם באחרים בטח היתה עולה גם היא לגמר. מעניין שהישראלית קיבלה ציון שמיני-תשיעי בגובהו בכל ארבעת התרגילים, וכל נכנסה למקום השמיני ולגמר.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'בייסבול- הקרב על המדליה'
בייסבול- הקרב על המדליה
23/08/2008 | 15:55
4
ברגעים אלו מתקיים המשחק על מדליית זהב בביסבול, קוריאה שלא זכתה בענף זה מעולם(נדמה לי), קרובה מאוד לזכות עם הובלה 4-3 וכבר סיבוב תשיעי.
המשחק הוא נגד הנבחרת החזקה של קובה. מעניין לציין שבשבוע שלפני האולימפיאדה באה נבחרת קובה למשחקי אימון נגד נבחרת קוריאה, כך ששתי הנבחרות מכירות זו את זו היטב.
במידה מסויימת העיקרי הושג- ניצחון על יפן, אבל אין כמו חלום על מדלית זהב.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'חגיגה ענקית בקוריאה'
חגיגה ענקית בקוריאה
23/08/2008 | 17:42
3
המשחק גמר ביססבול שהתרחש היום הסתיים בניצחון של קוריאה, המהלך האחרון בסיבוב התשיעי(והאחרון אם אין שיוויון) היה אחד המדהימים במשחק. לקובה היו כל הבסיסים מלאים כשחבטו חבטה מוצלחת. הקוראנים הצליחו לתפוס את הכדור, ולהביא אותו במהירות לשניים מהבסיסים כדי לעשות מהלך כפול ולפסול את הקובניים עם 2 out שסיימו את המשחק מבלי שקובה תזכה בנקודות.

עשרות אלפי קוראנים שהתאספו יחדיו לצפייה משותפת במשחק באיצטדיון ג'סמיל, צפו במשחק על מסכי ענק באיצטדיון. הם צעקו והריעו במהלך המשחק עשו "גלים" והכל כאילו המשחק מתקיים ממש אצלהם באיצטדיון ולא אי שם בסין.
קוריאה זכתה במדליה ה-13 שלה, בתחום שבו אף אחד לא האמין שתזכה. למרות שקוריאה בעצם זכתה בכל המשחקים במוקדמות. כל הנבחרת שזה בערך 20 קוראנים היו על דוכן המדליות.
הקובאניים שזכו ב-3 מתוך 4 המדליות זהב באולמפיאדות הקודמות, היו כל כך מאוכזבים בטקס המדליות, שאפשר לשכוח שהם בעצם זכו במדליית כסף. האמריקאים שקיבלו מדליית ארד אחרי שניצחו את יפן, הפגינו חיוכים נאים.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'יש לך גם עדכון על הטקואנדו?'
יש לך גם עדכון על הטקואנדו?
23/08/2008 | 21:55
2
אם יש לך חדשות גם על הטקאונדו בבקשה תעדכן
נראה לי שזה ענף הספורט שהכי חשוב לקוריאנים~

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'העדכון'
העדכון
24/08/2008 | 05:20
1
רציתי לכתוב על זה ועוד לא יצא לי.
השנה הקוריאנים הצליחו בצורה יוצאת מן הכלל. לפי מה ששמתי לב, רק ארבעה קוראנים הצליחו להגיע לאולימפיאדה מתוך שמונה תחומים בהם יש מדליות בסך הכל. (נדמה לי שלישראל היו מתמודדים ראויים לשלושה, ורק אחת הצליחה לקבל את הקריטריון לאולימפיאדה.)
אז כל הארבעה זכו במדליית זהב וזה ממש הישג יוצא דופן.

בזמן שהתרחש אותו משחק מדובר של בייסבול על מדליית הזהב בין קוריאה לקובה(משעה 7), היה הקרב בין הקוראני לקובאני שהפסיד(שבע ורבע). רוב הערוצים בקוריאה נשארו עם המשחק בייסבול במקום להעביר לקרב הקצר יחסית. בהמשך בקרב על מדליית הארד הקובאני שנפצע וקיבל דקה לטיפול נפסל כשחרג מהדקה, ועשה מעשה מביש מאין כמוהו כשבעט בשופט בעיטה "מקצועית" לפנים (שתי נקודות )  הוא ומאמנו שלא הרגיע אותו, הורחקו לצמיתות  מכל השתתפות בענף.
בשעה תשע וארבעים בשיא המתח של המשחק בייסבול, היה הקרב על מדליית הזהב באותו משקל (גברים 80ק"ג ומעלה) גם משחק זה לא הוצג חי ברוב הערוצים. אלא רק מעט אח"כ.
הקוריאנים כמובן מאוד גאים בטאיקוואנדו אבל כנראה הבחירה בין מדלייה שכמעט בטוחה, למדלייה סנסציונית היא ברורה.
קוריאה - שפה ותרבות >>

הודעות אחרונות

09:25 | 24.06.12 אורחים בפורום
18:37 | 10.07.11 irlyan
14:04 | 08.07.11 haya86
14:36 | 07.07.11 עליזה100
23:46 | 06.07.11 עליזה100
17:31 | 06.07.11 רון באסיה
12:32 | 06.07.11 ארביב אסתר
11:05 | 06.07.11 ארביב אסתר
23:02 | 03.07.11 דן דן 76

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ