קוריאה בבייג'ין 2008 - סיכום

kiCkiC

New member
../images/Emo26.gifספיישל קוריאה והמשחקים האולימפיים../images/Emo36.gif

לכבוד המשחקים האולימפיים בבייג'ין אספתי קצת מידע על קוריאה במשחקים האולימפיים במשך השנים. (תוספות ותיקונים יתקבלו בברכה
) קריאה נעימה

Woogy

New member
עדכונים מהאולימפיאדה

ברגעים אלו מתרחש הקרב הכי קשה ואחד היותר חשובים, פחות חשוב רק ממדליית זהב- המשחק נגד יפן. זה לא חשוב איזה ספורט, העיקר לנצח את היפנים. המשחק הנוכחי הוא בייסבול, לפני כמה דקות הקוראנים עשו הום-ראן והשוו את התוצאה במשחק, איזה צעקות והתרגשות נשמעו מסביב, ממש משהו. קוריאה הספיקה לנצח את ארה"ב
ואת קנדה, כרגע הם מובילים במשחק נגד יפן, יוצא שיש הרבה צופים במשחק.

Woogy

New member
עידכון מהאולימפיאדה בייסבול

בדקות אלה כל הקוראנים מרותקים למסך, צופים בבייסבול נבחרת קוריאה לאחר שניצחה את כל הנבחרות האחרות כולל נברת ארה"ב משחקת בחצי הגמר כנגד לא אחרת מאשר נבחרת יפן. הקוראנים נחושים לנצח ובמיוחד אחרי ההשפלה באולימפיאדה הקודמת. במידה מסויימת המשחק הזה חשוב יותר ממשחק הגמר שיהיה כנגד נבחרות ארה"ב או קובה כרגע יש שיוייון 2-2 לאחר שהקוריאנים הצליחו להשוות בסיבוב השביעי.

kiCkiC

New member
../images/Emo26.gifקצת היסטוריה

קוריאה החלה את דרכה באולימפיאדה באופן רשמי ב 1948 בלונדון וכבר באותה שנה הביאה 2 מדליות ראשונות למדינה: האן סו-אן - איגרוף - מדלית ארד קים סונג-ג'יב - הרמת משקולות - מדלית ארד מאז 1948 השתתפה קוריאה בכל האולימפיאדות למעט מוסקבה 1980, בה הייתה קוריאה אחת מ 62 המדינות (כולל ישראל) שהחרימו את המשחקים. הזהב הראשון של קוריאה במשחקים האולימפיים הגיע במונטריאול 1976: יאנג ג'ונג-מו - האבקות

Woogy

New member
לא מזמן קוריאה זכתה במדלייה נוספת (משקולות)

מרימת המשקולות הקוריאנית ג'אנג מיראן שהיא גם האלופה מהאולימפיאדה הקודמת בתחום של מעל 75 ק"ג, היתה צפוייה לנצח. אבל היא לא הסתפקה בניצחון, היא התאמצה עוד קצת וקבעה שלושה שיאי עולם, בשני סוגי ההנפות וכמובן גם בסיכום שלהם. היא לא הסתפקה בשיא עולם, אלא ניצלה גם את הניסיון השלישי שלה כדי להרים משקל עוד יותר גבוה.

Woogy

New member
כל פעם שאני מעדכן, הולך לקוריאה טוב ../images/Emo8.gif

אז בסיבוב השמיני, קוריאה עשתה הום-ראן, והעלתה ל 4-2., וכרגע הום-ראן נוסף ל-5-2

kiCkiC

New member
הוואנג ג'יני באולימפיאדה../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif ../images/Emo67.gif

אני רואה עכשיו את הבננות עם המכשירים בתרגילי קרקע... (
לישראליות) ועולה קוריאנית קטנה וחמודה... שין סו-ג'י (신수지).. היא מתחילה את התרגיל ואני משפשפת אוזניים לשמוע אם באמת אני מקשיבה למה שאני מקשיבה וזה לא משהו אחר - אבל לא! הבחורה החמודה הזאת עושה את התרגילים למוסיקה של הוואנג ג'יני! עדיין לא האמנתי ורצתי לבדוק את העניין - ואכן! הבחורה מופיעה למוסיקה של ג'יני - וזו לא הפעם הראשונה! הינה תרגיל שלה - לא מהיום (של היום בטח יעלה מתישהו..) - פה למוסיקה אחרת מהפסקול של ג'יני (המעולה
) מי שלא מכיר את הוואנג ג'יני -황진이- אז זו אחת הדרמות המצליחות ביותר בקוריאה, ובסקר טלנובלות האחרון הגיעה למקום שני, מייד אחרי אילג'ימה

Woogy

New member
גם אני הופתעתי לשמוע את זה

זה בוודאי מאוד סימבולי לרקוד עם המוזיקה הזו. אגב הציון שהיא קיבלה על הריקוד היפיפה שלה עם הסרט, היה ה-4 בגובהו בתחרות, לו רק היתה מקבלת ציונים יותר גבוהים גם באחרים בטח היתה עולה גם היא לגמר. מעניין שהישראלית קיבלה ציון שמיני-תשיעי בגובהו בכל ארבעת התרגילים, וכל נכנסה למקום השמיני ולגמר.

Woogy

New member
בייסבול- הקרב על המדליה

ברגעים אלו מתקיים המשחק על מדליית זהב בביסבול, קוריאה שלא זכתה בענף זה מעולם(נדמה לי), קרובה מאוד לזכות עם הובלה 4-3 וכבר סיבוב תשיעי. המשחק הוא נגד הנבחרת החזקה של קובה. מעניין לציין שבשבוע שלפני האולימפיאדה באה נבחרת קובה למשחקי אימון נגד נבחרת קוריאה, כך ששתי הנבחרות מכירות זו את זו היטב. במידה מסויימת העיקרי הושג- ניצחון על יפן, אבל אין כמו חלום על מדלית זהב.

Woogy

New member
חגיגה ענקית בקוריאה

המשחק גמר ביססבול שהתרחש היום הסתיים בניצחון של קוריאה, המהלך האחרון בסיבוב התשיעי(והאחרון אם אין שיוויון) היה אחד המדהימים במשחק. לקובה היו כל הבסיסים מלאים כשחבטו חבטה מוצלחת. הקוראנים הצליחו לתפוס את הכדור, ולהביא אותו במהירות לשניים מהבסיסים כדי לעשות מהלך כפול ולפסול את הקובניים עם 2 out שסיימו את המשחק מבלי שקובה תזכה בנקודות. עשרות אלפי קוראנים שהתאספו יחדיו לצפייה משותפת במשחק באיצטדיון ג'סמיל, צפו במשחק על מסכי ענק באיצטדיון. הם צעקו והריעו במהלך המשחק עשו "גלים" והכל כאילו המשחק מתקיים ממש אצלהם באיצטדיון ולא אי שם בסין. קוריאה זכתה במדליה ה-13 שלה, בתחום שבו אף אחד לא האמין שתזכה. למרות שקוריאה בעצם זכתה בכל המשחקים במוקדמות. כל הנבחרת שזה בערך 20 קוראנים היו על דוכן המדליות. הקובאניים שזכו ב-3 מתוך 4 המדליות זהב באולמפיאדות הקודמות, היו כל כך מאוכזבים בטקס המדליות, שאפשר לשכוח שהם בעצם זכו במדליית כסף. האמריקאים שקיבלו מדליית ארד אחרי שניצחו את יפן, הפגינו חיוכים נאים.

kimsa

New member
יש לך גם עדכון על הטקואנדו?

אם יש לך חדשות גם על הטקאונדו בבקשה תעדכן נראה לי שזה ענף הספורט שהכי חשוב לקוריאנים~

Woogy

New member
העדכון

רציתי לכתוב על זה ועוד לא יצא לי. השנה הקוריאנים הצליחו בצורה יוצאת מן הכלל. לפי מה ששמתי לב, רק ארבעה קוראנים הצליחו להגיע לאולימפיאדה מתוך שמונה תחומים בהם יש מדליות בסך הכל. (נדמה לי שלישראל היו מתמודדים ראויים לשלושה, ורק אחת הצליחה לקבל את הקריטריון לאולימפיאדה.) אז כל הארבעה זכו במדליית זהב
וזה ממש הישג יוצא דופן. בזמן שהתרחש אותו משחק מדובר של בייסבול על מדליית הזהב בין קוריאה לקובה(משעה 7), היה הקרב בין הקוראני לקובאני שהפסיד(שבע ורבע). רוב הערוצים בקוריאה נשארו עם המשחק בייסבול במקום להעביר לקרב הקצר יחסית. בהמשך בקרב על מדליית הארד הקובאני שנפצע וקיבל דקה לטיפול נפסל כשחרג מהדקה, ועשה מעשה מביש מאין כמוהו כשבעט בשופט בעיטה "מקצועית" לפנים (שתי נקודות
) הוא ומאמנו שלא הרגיע אותו, הורחקו לצמיתות מכל השתתפות בענף. בשעה תשע וארבעים בשיא המתח של המשחק בייסבול, היה הקרב על מדליית הזהב באותו משקל (גברים 80ק"ג ומעלה) גם משחק זה לא הוצג חי ברוב הערוצים. אלא רק מעט אח"כ. הקוריאנים כמובן מאוד גאים בטאיקוואנדו אבל כנראה הבחירה בין מדלייה שכמעט בטוחה, למדלייה סנסציונית היא ברורה.

kiCkiC

New member
מאזן המדליות לאחר שבוע

זהב 7 כסף 9 ארד 4 סה"כ 20 קוריאה ממוקמת 4 במאזן מדליות הזהב ו 6 בסה"כ מאזן מדליות כולל

kiCkiC

New member
וקצת שיחרור עצבים...

הערוץ הראשון בהחלט מצליח לעלות לי על העצבים כל פעם מחדש! לא מספיק שהסיקור בערוץ אחד מתחלק ל 60% ג'ודו 20% טניס 10% בריכה ו 10% תקלות, הפרשנים מוציאים את כל הרוח הספורטיבית מהמשחקים ומזלזלים בכל מי שלא ישראלי בצורה בוטה! זה התחיל עוד בטקס הפתיחה במצעד המשלחות כשכמעט על כל מדינה שנכנסה היו הערות בסגנון: "מדגסקר מדינה ללא תשתית ספורטיבית וזכורה בעיקר בגלל הסרט המצוייר" "סומליה מדינה נגועת איידס בה מאות אלפי ילדים חולים ורעבים" וזה המשיך כך במשך שעתיים עם הערות דומות לגבי 90% מהמשלחות... מה ששבר אותי סופית היה ההערות בזמן ההתעמלות האמנותית. זה התחיל בשיבוש שמות הספורטאיות הסיניות וכשאחד העז לתקן את השני השני הגיב ב "מה זה משנה?" ואח"כ כשעלתה מתעמלת דרום קוריאנית הפרשנים הישראלים הכריזו כי היא מצפון קוריאה ובמשך כל התרגיל שלה הביעו את דעתם לגבי צפון קוריאה, קים ג'ונג-איל וכמה פצצות אטום ברשותה של המדינה... הפעם היחידה שהתיחסו לתרגיל עצמו של המתעמלת היה כשעשתה טעות, ואז חזרו לזמר להם את המנון "צפון קוריאה היא חלק מציר הרשע..." בשלב הזה ויתרתי וכיבתי את המסך - מעכשיו רק יורוספורט!!!

GnomeBubble

New member
ומעניין רק מה יש להם לומר על תעשיות הספורט

של ישראל. מדינה שיותר משהיא הוציא מדליות, הוציאה בעיקר רוח (ואולי בגלל זה הצלחנו בעיקר בתחום המפרשים...)

kiCkiC

New member
אני הייתי דורשת התנצלות פומבית

אם הייתי שגרירה בארץ של אחת המדינות עליהן ירדו פרשני הערוץ הראשון! אני בטוחה שאם ישראלי היה מקשיב לשידור ממדינה אחרת והיה שומע הערות בסגנון "ישראל מדינה מוכת טירור כובשת שטחים ומדכא פלסטינאים" ברגע שהמשלחת הישראלית הייתה נכנסת הייתה נדלקת לו נורה אדומה! (שלא לומר היה נשרף לו פיוז...)

Woogy

New member
הסינים מובילים את הטבלה, האמריקאים חושבים שהם

בטבלה האולימפית הרישמית רואים שהסינים במקום ראשון בטבלה עם כמעט כפול מדליות זהב מהאמריקאים. האמריקאים לעומת הסינים מתפשרים בינתיים על כמות במקום על איכות(זה לא אמור להיות להפך?) לכן האמריקאים סופרים לפי סך הכל מדליות. סביר מאוד שהאמריקאים יגיעו לראש הטבלה "האמיתית" תוך עוד כמה ימים של תחרויות. מעניין לראות אם אז יחליפו פתאום את שיטת הצגה. בכל אופן, ברור למדי שבין המדינות המובילות של אסיה(סין, קוריאה ויפן) הזהב נחשב יותר מהכל. בקוריאה למשל, אם יפן תעקוף אותם בכמות מדליות הזהב, הם לא יעברו פתאום לספור לפי כמות מדליות.

kiCkiC

New member
כמות או איכות..

העיקר המשחקים! מהרגע שנטשתי את ערוץ 1 אני נהנית מכל רגע! ואם כבר כמות או איכות, אז אפשר כמות + איכות ע"ע מייקל פלפס - האיש והטורפדו בת#ת........

Woogy

New member
בימים האחרונים היו הקוראנים מאוכזבים מאוד

חוץ ממרים משקולות אחד שהפתיע את כולם וזכה במדלייה המשקל של עד 77 ק"ג. אלוף האולימפי הקודם סבל מפציעה, ונכשל. דבר שנתן פתח להפתעה הזו. הסיבה לאכזבה הגדולה היתה בתחום החץ וקשת. אחרי שנבחרות הנשים והגברים הביאו מדליה, כל שלושת הנשים הפסידו למתחרה הסינית שלקחה את המדליית זהב, וסיימה רצף של 24 שנים של שליטה מוחלטת של הקוראניות בתחום, בקרב האחרון היא השוותה את השיא של הקוראנית שנקבע רק באולימפיאדה זו, אך לצערה לא בקרב על מדליית הזהב. יום אחרי גם המתחרה הקוראני הפסיד את מדליית הזהב בקרב מרתק וצמוד. דווקא בסט האחרון הוא פספס את המטרה הכי הרבה קיבל רק 8 נקודות והפסיד. כפי שציינתי כבר, לקוראנים חשוב רק זהב, בהתאם למאפיין באופי הקוראני שרק מספר אחד "נחשב" עכשיו לא יהיה לקוראנים קל להשיג את יעד 10 המדליות, כשבעיקר המדליות זהב של טאי-קוואן דו נמצאות באופק. כמובן שהכל פתוח. ועדכון מרגע זה, הקוראנים שהשוו קודם ל-2:2 בביסבול מול היפנים עם הום ראן בסבב השביעי, עלו זה עתה ל3:2 (בסבב התשיעי והאחרון) עכשיו נשאר להם רק כמה דקות להגן. (היה לי פספוס קטן בדיווח המקורי כפי שאפשר לנחש מהסתירה שבו) ובעוד אני כותב, היפנים עשו שגיאה והקוראנים זכו בנקודה נוספת, כמובן שכל ארוע כזה מלווה בהמון התרגשות ורעש

למעלה