סקירה והמלצות על דרמות קוריאניות

Gitana

New member
חשבתי שמתחילים לצלם חודשים לפני שידור...

זה בכל אופן מה ששמתי לב לגבי הסדרות החדשות שהתחילו בתחילת השנה...סדרות שעלו לשידור בפברואר התחילו את הצילומים כבר בנובמבר ואת הסדרה החדשה של קים סון הא למשל התחילו לצלם כבר בתחילת החודש ואילו היא תעלה לשידור רק באמצע יוני...כך שיש להם מספיק זמן לעריכות וכדומה. צפיתי למשל בסדרה "9 אנד 2 אאוט" ושם הפאשלה הגדולה שלהם הייתה בשיר הבולט שהושמע לאורך כל הסדרה...בפזמון נאמר: "I NEVER DON'T CRY¨ וקשה לי להבין איך לא עלו על הטעות הבולטת ותיקנו את השיר במקום להשמיע אותו בצורה שגויה.

kiCkiC

New member
מתחילים חודשיים לפני בד"כ

אבל דברים לא תמיד הולכים כמו שצריך אז הלו"ז מתארך... ב LEGENG לדוגמא השחקן הראשי נפצע במהלך הצילומים אם אני לא טועה, בקופי פרינס השחקנית הראשית התאשפזה באמצע הצילומים... יש עוד מקרים שמזג האויר מעכב ועוד דברים שנתקעים באמצע. כל דבר יכול לעכב ולא תמיד חודשיים של צילומים מקדימים מספיקים כדי לשמור על הפער בין צילומים לשידור והזמנים מתחילים להצטמצם - מה שגורם באמת לכולם למהר ולהחליק פינות יותר

Gitana

New member
אבל משדרים רק שני פרקים בשבוע...

ואז בעצם נוצר מצב שהפער בין הצילום והשידור רק הולך וגדל... טלנובלות לדוגמא משודרות על בסיס יומי וגם הן מצולמות כחודשיים בלבד לפני עלייתן לשידור. המשך הצילומים נעשה במקביל לשידור הטלנובלה. בסדרות הקוריאניות דווקא בגלל שמדובר בפרויקט בעל מספר פרקים מועט הייתי מצפה שיקדישו לו את מלוא תשומת הלב וישימו לב לכל הפרטים הקטנים. אני לא מדברת על תאונות שמתחשות עם השחקנים על הסט כי זה באמת בעייתי ומעכב...אבל את תופעת המיקרופונים בה ניתקלתי המון יכלו לחסוך מהצופים.

kiCkiC

New member
רק 2 פרקים..

אבל מבחינת ההפקה והכסף המושקע זה מקביל ל 30-40 פרקים בדרום אמריקאיות. אם שמת לב - ה-ר-ב-ה קורה בפרק אחד! ההתקדמות בד"כ מאוד מהירה והצילומי חוץ רבים מאוד. בדרום אמריקאיות יש מעט מאוד צילומי חוץ בדיוק בגלל שזה מעקב את ההפקה. אם ראית את מאחורי הקלעים של קופי פרינס - שמת לב בטח לכמות המעריצים שחיכו מחוץ לסט כל יום, מכוניות עוברות וצופרות וכו' תוסיפי את זה שמשום מה יש לקוריאנים חיבה מיוחדת לצילומים עם/ברכבות ומטוסים... וכל זה נותן לך מתכון של שינויים ואירועים בלתי צפויים, ריצות אחרי אישורים וסגירת רחובות... מספיק שמישהו אחד עובר ברחוב ומפריע לצילום ואופס הלך עוד טייק. צילומים סגורים הרבה הרבה יותר נוחים וניתן למדוד את הזמן שידרש לצילומים ביותר דיוק, אבל עם צילומי חוץ המצב שונה לגמרי. לכן אני מאמינה שאו ששמים לב לבום ופשוט אין זמן לצלם שוב, או שלא שמים לב ואז רואים את הטעות בחדר עריכה - ואז מאוחר מידי לצלם שוב... וזה נכון לגבי הרבה סדרות, אני חושבת שהסדרה הכי מועדת לפורענות בעניין הבום שמציץ לו מלמעלה היא חברים
כבר מזמן הפסקתי לספור כמה פעמים ראיתי אותו שם...

lim55

New member
אני לא מבינה

למה לא מסיימים את הצילומים ורק אז מקרינים את הסדרה בשלמותה? (חוץ מעניין התקציב)

kiCkiC

New member
חלק כן עושים ככה...

אבל הרוב לו, גם כדי שהסוף לא ידלוף וידעו אותו לפני שידור הפרק וגם הרבה דרמות משתנות בהתאם לתגובת הקהל לדמויות או למערכות יחסים מסויימות.

GnomeBubble

New member
נראה לי שגם בגלל מחויבות ללו"ז מסוים

ההפקה יכולה להתחיל לצלם את הסדרה חודשיים לפני בהנחה שזה יספיק לה, אבל בהמשך לגלות שהיא טעתה (וזה הרי כל-כך טבעי שאנשים חורגים מהדד-ליין), אבל רצועת השידור כבר נקבעה, ולשנות את לוח השידורים זה מסובך - אז מה נשאר לעשות חוץ מלמהר?

kiCkiC

New member
Don't go there... ../images/Emo6.gif

כי אני את הרומן שלי עם טלנובלות סיימתי כשראיתי סצינה של תקיפת כריש בים, כשהכריש היה כריש צפצפה פלסטיק של ילדים שמישהו החזיק אותו בזנב והכניס והוציא אותו מהמים!!! וזה אחרי אלפי הפעמים שהבּוּם (המקרופון) הופיע ונשאר בסצינה! ואני נתקלתי רק פעם אחת בבום בקוריאנית והוא נעלם מהר מאוד מהמסך..

asafi4

New member
חח..כל כך מצחיק.אני לא יכולה להפסיק לצחוק ../images/Emo6.gif

lim55

New member
מישהו ראה ..

את הטלנובלה הקולומביאנית "קפה בניחוח אישה" ? זו היתה הסדרה הכי יפה שראיתי. היו כמובן עוד כמה סדרות יפות אבל בשנים האחרונות הערוץ ויוה לא כ"כ משקיע והסדרות ממש
. את לא חושבת?? יחסית לשנותיו הראשונות של ויוה. אהבתי גם את הסדרות הברזילאיות הראשונות שהביאו. להביא את "איש הגפן" כדוגמה זה לא פייר כי זו סדרה נוראית מכל הבחינות האפשריות. ראיתי רק קטעים ממנה וכמעט
. לי עדיין לא יצא לראות פאדיחות של עריכה. עכשיו אני אתחיל לחפש.

Gitana

New member
לא רק ב"איש הגפן" ראיתי את המיקרופון...../images/Emo9.gif

לא זוכרת כרגע ספציפית את הסצנות ולכן קשה לי להצביע על סדרות אבל זכור לי למשל ב"הוטלייר" שהמיקרופון היה תקוע לפחות 6 שניות מעל הראש של השחקנים ולא טרחו להזיז אותו...ניתקלתי בממש הרבה פעמים שראו את המיקרופון. ראיתי את "קפה בניחוח אישה"...באמת טלנובלה יפה. עכשיו משדרים בויוה את החידוש שלה אבל לא כל כך יוצא לי לראות את הערוץ כי ההתמכרות שלי לסדרות הקוריאניות די הוזיזה אותי מהטלויזיה והדביקה אותי למחשב

lim55

New member
גם אני מול המחשב כל הזמן. התמכרתי.../images/Emo99.gif

יצא לי לראות קטעים מהחידוש, לא מומלץ פשוט נורא.

asafi4

New member
אני ראיתי את קפה בניחוח אישה ../images/Emo192.gif

הסידרה היתה יפהפיה. אהבתי לראות אותה ועקבתי אחריה בקנאות. גם את השידור החוזר של הסידרה ראיתי. היום משודרת גירסה מכסיקנית שנקראת שיכורה מאהבה. את זו לא אהבתי. מאז שאני רואה סדרות וסרטים קוראנים, הפסקתי לראות טלנובלות.

למעלה