סקירה והמלצות על דרמות קוריאניות

Gitana

New member
../images/Emo41.gifSPRING WALTZ../images/Emo41.gif

Spring Waltz היא סדרה קוריאנית בת 20 פרקים ששודרה בערוץ KBS2 בחודשים מרץ עד מאי בשנת 2006. היא אחת מארבע הסדרות הקרויות בשם עונות השנה אותן ביים הבמאי יהון סואק או. שלוש הסדרות האחרות הן: Winter Sonata, Autumn Tale ו – Summer Scent. אין קשר עלילתי בין הסדרות. העלילה: מה יקרה אם לעולם לא תוכלי לשכוח מהאדם הזה? האדם איתו חלקת את אותו אביב? סו הו ואביו הנוכל שטו לעבר אי נידח שהיה אי הולדתו של האב. הם התארחו אצל שכנה שלה הייתה בת צעירה וחולה בשם יון יאנג ולמרות שלא היה לה הרבה מה להציע להם היא עזרה להם במעט שהיה לה. סו הו ויון יאנג הפכו לחברים מאוד טובים, מאחר ויון יאנג חולה היא נאלצה להישאר רוב הזמן בביתה מה שמנע ממנה להתיידד עם ילדים אחרים ולרכוש חברים. לכן, נוכחותו של סו הו מאוד שימחה אותה. אביו של סו הו גנב את כספה של שכנתו ונטש את בנו על האי. הכסף אותו גנב היה אמור לשמש לניתוח חשוב אותו הייתה צריכה לעשות יון יאנג. האם אובדת עצות החליטה לעזוב את האי ולחפש את אביו הנוכל של סו הו במטרה להשיב את כספה הגנוב. בו זמנית, סו הו שמרגיש אשם לנוכח מעשיו המחפירים של אביו מחליט לחפש אף הוא את אביו. הוא לוקח איתו את יון יאנג אך טרגדיה מביאה את כולם לבית החולים שבעיר. שם סו או פוגש באישה מעורערת שמבלבלת בינו לבין בנה שמת. בשביל להציל את חייה של יון יאנג מסכים סו או לעזוב את הארץ עם האישה המעורערת ועם בעלה בתנאי שאלה ישלמו עבור הניתוח של חברתו. הדרכים של הילדים סו או ויון יאנג מופרדות אך 15 שנים מאוחר יותר השניים נפגשים מחדש. האתר הרשמי: http://www.kbs.co.kr/drama/springwaltz/ לצפייה און ליין: http://www.mysoju.com/spring-waltz/ קליפ הפתיחה: http://www.youtube.com/watch?v=moSaYCu_THs סרטונים מלווים בפס קול: http://www.youtube.com/watch?v=NKGFjBWnNzE http://www.youtube.com/watch?v=3fBGxVHlDVo http://www.youtube.com/watch?v=A-raEOK7XaA דעתי על הסדרה: סדרה שהפגישה אותי שוב עם השחקן המקסים דניאל האני. למעשה, בגללו החלטתי לצפות בסדרה. כשראיתי אותו ב"סאם סון המתוקה" לא התלהבתי ממנו אבל פה הוא עושה תפקיד הרבה יותר מוצלח לטעמי. השיפור שלו בשפה הקוריאנית ניכר וגם נהניתי מהמשחק שלו. הייתה לו דמות הרבה יותר מעניינת מדמותו ב"סאם סון". השחקנית הראשית מקסימה! היא כל כך חמודה ושיחקה מצויין ועם הרבה רגש. את השחקן הראשי פחות אהבתי (העדפתי את דניאל האני שגילם את הדמות הגברית המשנית) אבל גם הוא שיחק טוב מאוד ובצורה מאוד משכנעת, עד כדי כך משכנעת שלמרות שכל כך חיבבתי והעדפתי את דניאל האני רציתי שהשחקן שגילם את הדמות הראשית יישאר לצידה של הכוכבת הראשית. הסדרה מקסימה, מאוד מרגשת ורומנטית...אפשר לקלוט את האווירה דרך פס הקול העדין והמקסים... מה שכן, יש לסדרה 20 פרקים ואני חושבת שאפשר היה לוותר על 4 פרקים ולסיים את הסדרה אחרי 16 פרקים כמו בסדרה קוריאנית ממוצעת...רק שפה הייתי מוותרת על הפרקים הראשונים...בתחילת העלילה מראים לנו את ההתרחשויות של הדמויות הראשיות כשהיו ילדים וזה נמשך ב-4 הפרקים הראשונים כשבפרק החמישי יש מן הקדמה שמסכמת את כל האירועים העיקריים שקרו בארבעה הפרקים הראשונים...מה שאומר שגם מי שמתחיל לצפות בסדרה רק מפרק 5 יכול להבין יפה מאוד את כל מה שקרה עד כה...טוב, אולי מומלץ גם לראות את פרק 4, בו למעשה יש את המעבר בזמן אבל אני חושבת ש-4 פרקים שהראו את העלילה ב-15 שנים קודם לכן זה קצת יותר מידי. אבל למרות זאת אני ממליצה על הסדרה הזאת...מאוד נהניתי ממנה!!!

anat169

New member
ההמלצה שלי

אני חדשה בפורום אני שמחה לראות שיש עוד אנשים כמוני שאוהבים דרמות אסייתיות בכלל וקוראיניות בפרט!!!...
אני ממליצה על הדרמה HONG GIL DONG קומדיה 24 פרקים הדרמה מבוססת על סיפור דימיוני של רובין הוד בקוריאה. הונג גיל דונג הוא בנו הממזר של שר,הוא מבזבז את רוב זמנו בלקיחת סחורה מהסוחרים בשוק והתעצלות. הוא מתכננן לנסוע לסין ולכן מבקש מהי י נוק ללמד אותו סינית השניים מתחילים לפתח ידידות שהופכת לאהבה. בינתיים מצטרף הונג גיל דונג לחבורת פושעים בעקבות תקרית מסויימת ומתחיל לגנוב מהעשירים כדי לתת לעניים. התרשמות שלי: דרמה מעולה מצחיקה מרגשת והשירים של הסדרה יפים מאוד.
אפשר לראות את הסדרה עם כתוביות באנגלית ב- mysoju.com

asafi4

New member
GREEN ROSE

שם הדרמה : GREEN ROSE שנה : מרץ 2005 ז'אנר : דרמה, רומנטיקה, מתח 22 פרקים הזוג הראשי : GO SOO ,KIM SUN HYUNG שחקנים נוספים : LEE DA HAE , LEE JONG HYUK לי גאנג היון מתקבל לעבודה בחברת אלקטרוניקה. בזמן קורס ההכנה הוא פוגש את סו - אה והם מתאהבים. לאחר כשנה של חברות, לי גאנג היון מבקש להכיר את משפחתה של סו - אה והיא מזמינה אותו למסיבת יום הולדתו של אביה. כאשר לי גאנג היון מגיע למסיבה הוא מגלה שמשפחתה של סו - אה עשירה ואביה הוא יו"ר חברת האלקטרוניקה שבה הוא עובד. אביה של סו - אה אינו מתייחס ללי גאנג היון ומציג לפני כולם את היון טאי, אחד המנהלים, כחתנו לעתיד. תקופת מה לאחר מכן מתבקש לי גאנג היון, ע"י מזכירתו של היו"ר, לגשת לבית הנופש עפ"י בקשתו של היו"ר. כאשר לי גאנג היון מגיע למקום, הוא מגלה שהיו"ר פצוע. בינתיים מישהו מצית את הבית והבית עולה באש. לי גאנג היון מצליח לחלץ את היו"ר מן הבית הבוער. בהמשך, לי גאנג היון מואשם בניסיון לרצח של היו"ר ובהצתת בית הנופש הוא נאסר ונשפט לשנים רבות בכלא. אמו של לי גאנג היון לא עומדת בצער ומתאבדת. סו - אה מאמינה בחפותו למרות הכל. כאשר הוא מקבל חופשה של יומיים בליווי משטרתי, כדי להיות בהלווית אימו, הוא בורח מהמשטרה והופך לעבריין נמלט. הוא עובר תלאות רבות בדרכו עד ששלוש שנים מאוחר יותר הוא חוזר לקוריאה בשם אחר כשהוא מבקש לנקום ולטהר את שמו.

asafi4

New member
איך מוסיפים תמונה להודעה?

כבר מספר פעמים ניסיתי להוסיף תמונה להודעה ולא הצלחתי. איך עושים את זה?

kriefe

New member
צירוף תמונה

כשאת פותחת תגובה להודעה ישנם למטה מספר אופציות ואחת מהן היא "צירוף קובץ"... שימי לב שהקובץ שלך לא עולה על 500KB, אחרת לא תצליחי להעלותו.

asafi4

New member
תודה את ../images/Emo189.gif

פשוט כשכתבתי על הדרמה GREEN ROSE , רציתי להוסיף תמונה ולא ידעתי איך.

yafit21191

New member
חוות דעת על a love to kill

זאת אחת הסדרות הכי עוצמתית והכי מרגשת שראיתי כבר הרבה זמן...bi rain משחק שם בצורה מרשימה ביותר עם כל הקטע של האגרוף שמאווווד אהבתי..הוסיף מאוד..ולמרות שהסוף העציב אותי מאוד וביאס אותי, אחרי כמה ימים כשירד לי קצת הבאסה מה שזכרתי מהסדרה היא כמה עוצמתית היא הייתה וכמה שמחתי שראיתי אותה ושאולי היא לא הייתה כל כך מרגשת אילולא הסוף..כי אחרי הכל הייתה לזוג הראשי מעיין אהבה אסורה.. אני מקווה מאוד שערוץ ויוה ירכוש את הסדרה ויביא אותה לארץ כדי שצופים אחרים יהנו ממנה כמו שאני נהנתי.. דורין

Gitana

New member
Sang Doo, Lets Go To School! מידע + דעה אישית

Sang Doo, Lets Go To School! היא סדרה קוריאנית בת 16 פרקים ששודרה בימי שני ושלישי מה-15 בספטמבר ועד ה-4 בנובמבר של שנת 2003 בערוץ KBS2. העלילה: סאנג דו ויון הואן למדו יחד באותו בית ספר , הפכו לחברים הכי טובים ובסופו של דבר התאהבו ולא נפרדו לרגע זה מזו . כשאמה של יון הואן שקעה בחובות הנושים החלו לעקל חפצים מביתה וסאנג דו ניסה למנוע לקיחתו של חפץ של אביה המנוח של יון הואן ובשוגג הוא גרם לאדם להיכנס למצב של תרדמת . הוא נשלח למאסר וכשיצא מהכלא גילה שיון הואן עזבה את הבית ובכלל לא ידעה כי הוא נאסר אחרי שניסה למנוע את לקיחת החפץ שהיה מאוד חשוב בשבילה. חולפות עשר שנים, יון הואן היא מורה בבית ספר, יש לה בן זוג רופא במקצועו בשם קאנג מין סוק. סאנג דו חי עם דודו ועם בתו בת ה- 7, בורי. האם נטשה את בורי והשאירה אותה אצל סאנג דו והוא גידל אותה בכוחות עצמו. הבת חולה ועל מנת שיוכל לשלם את חשבונות בית החולים סאנג דו הפך לג`יגולו. הוא פוגש ביון הואן ולמרות שזו מאורסת הוא לא מוכן לוותר עליה ומחליט להשיב אותה אליו. לכן, הוא התחיל לעבוד כשומר בבית הספר שבו היא לימדה אך כשמפטרים אותו הוא מוצא פתרון חדש...לשוב לספסל הלימודים וכך להמשיך להיות קרוב לאהבתו הראשונה והיחידה . הוא מבטיח לעצמו לא לשוב להיות ג`יגולו אך כשמצבה של בתו מחמיר והחובות הולכים וגדלים לא נותרת לו ברירה אחרת אלא לשוב להרגליו הישנים והרעים . האהבה הראשונה היא משהו מקסים בשביל יון הואן וסאנג דו אבל גם משהו מכאיב . הפגישה המחודשת מעלה בשניהם זיכרונות בלתי נשכחים מעברם אך גם מבהירה להם כי לא הכל נותר כשהיה. מדובר בסדרה עם רגעים מצחיקים ומשעשעים לצד רגעים עצובים וכואבים. האתר הרשמי: http://www.kbs.co.kr/drama/sangdoo/ תקציר באנגלית: http://english.kbs.co.kr/spotlight/view.php?serial=10 לצפייה און ליין: http://www.mysoju.com/lets-go-to-school-sang-doo/ או http://www.crunchyroll.com/group/CRSeries_-_Sang_Doo_Lets_Go_To_School או http://www.youtube.com/watch?v=KQQANeKtjxo סרטונים: http://www.youtube.com/watch?v=T3FbPmwrIQY http://www.youtube.com/watch?v=1kqeeS4U-W4 http://www.youtube.com/watch?v=i4MudYKSQyA http://www.youtube.com/watch?v=fL6pihuzyrQ (בסרטון האחרון השיר לא קשור לפס קול אבל הוא מתאים לנושא. הסרטון כל כך מרגש ועצוב...מראים סצינות של סאנג דו והבת הקטנה שלו בורי. תצפו ותראו כמה שריין שונה פה מדמותו ב``פול האוס`` ). דעתי על הסדרה: זאת הסדרה שהכי צחקתי בה אבל גם הכי בכיתי בה! החלטתי לצפות בה למרות שידעתי מראש שמדובר בדרמה טראגית...חשבתי שאחרי ``מלכת השלג`` שום סדרה טראגית לא תוציא ממני כל כך הרבה דמעות אבל טעיתי לגמרי...אני אפילו אעז לומר שהסוף שלה נראה לי הרבה יותר נורא מהסוף של ``מלכת השלג`` ...פשוט השאירו אותי פעורת פה...סוף טראומתי ומצמרר במיוחד שגרם לי ללכת לישון עם עיניים אדומות ונפוחות מרוב בכי. ולא בכיתי רק בפרק האחרון אלא גם היו סצינות מסויימות במהלך הדרמה שפשוט אי אפשר היה להישאר אדיש אליהם...לעומת זאת, היו סצינות כל כך מצחיקות (בכיכובו של בי ריין) שפשוט אי אפשר היה שלא לצחוק בהן . הסיבה שבגללה התעקשתי לראות את הסדרה היא הקאסט שלה...השחקנים הראשיים הם בי ריין (כוכב ``פול האוס``) וגונג היו ג`ין (כוכבת ``טאנק יו`` ו``שלום מורתי``) אותה אני מאוד מסמפטת. את ריין רציתי לראות בעוד סדרה אחרי שלא ממש הוקסמתי ממנה ב``פול האוס`` ואכן, קיבלתי את מבוקשי ב``סאנג דו, בוא נלך לבית הספר``...התפקיד של ריין בסדרה הזו היה מצויין ומאוד משכנע . הדמות שלו הייתה הרבה יותר מגוונת מדמותו בפול האוס. פה הוא הצחיק והעציב והיו לו סצינות ממש טובות וחזקות. למרות שהסדרה צולמה שנה לפני פול האוס פה הוא נראה הרבה יותר רציני ומוכשר. השחקן שגילם את הבן זוג הרופא של יון הואן הוא השחקן לי דונג גאן אותו ראיתי בסדרות ``If In Love...Like Them¨, ¨Lovers In Paris¨, ``Sweet 18`` ו-``Friends`` (והוא גם זה שיככב בדרמה החדשה לצידה של קים סון הא כוכבת ``סאם סון המתוקה``). באיזשהו שלב בפרקים המתקדמים של הדרמה חשבתי לעצמי שללא שום ספק הסדרה מדורגת אצלי בין עשרת המקומות הראשונים ...אפילו התחלתי לחשוב שהסוף לא יהיה נורא כל כך וזאת למרות שהסדרה מוגדרת כדרמה טראגית...לצערי, התבדיתי וקיבלתי סוף כל כך עצוב, הרבה יותר עצוב ממה שחשבתי שיהיה ...אני ממש מתלבטת אם להמליץ עליה או לא...מצד אחד, הסדרה מקסימה! מצחיקה ומרגשת ומצד שני, ברגע האחרון הגיעה סצנה טראומתית במיוחד...קשה לי לומר שאני מתחרטת שצפיתי בה כי למרות הכל אני עדיין חושבת שהסדרה מצויינת. מה שכן, אני חייבת לציין שהתסריטאים הקוריאניים פשוט אכזריים!!! סדיסטיים!!! מי שקשה לו לצפות בסדרה עם סוף טראגי אני ממליצה לו לוותר על הסדרה אבל מי שחושב שהוא יכול ליהנות מהסדרה למרות סופה הטראגי אני ממליצה לו לצפות כי למרות הכל הסדרה בהחלט שווה צפייה!!!

desire33

New member
ראיתי אותה, וסיימתי אותה...

ע"פ ההמלצה שלך פה ראיתי וסיימתי... אממ אז ככה.. ההשוואה לגבי מלכת השלג לפי דעתי לא מתאימה, כי מלכת השלג אם כל הכבוד לסדרה הנפלאה הזאת עדיין ברמה או אפילו שתיים מעליה. הסדרה שהמלצת פה היא באמת סדרה יפה, נהנתי לראות אותה, ובאמת מצחיקה בטירוף. מה שמצחיק היו קטעים שאתה בא לצחוק ופתאום בוכה ביחד כתוצאה ממשהו. סוף טראגי כל כך נוראי? לא ממש. הרי בסופו של דבר הם היו ביחד, אולי בגלל אסון, אבל לפחות זה נגמר בטוב. שמתי לב שהדרמות הקוראניות שונות מהספרדיות בגלל הסופים שלהם, בספרדיות תמיד תדע שיגמר בטוב, בקוראני אתה ממש לא יודע ל - מה לצפות. פעם אחת עצוב, מעצבן, טיפשי, ואפילו ילדותי, לכן הסדרות הקוראניות כל כך מדהימות בצורה כלשהי. השחקן הראשי פה באמת שיחק מדהים, תתארי לך שבן כמה הוא היה פה כבר? 20 וקצת, והוא דאג לילדה כל כך מדהים.. בכל מקרה, אחלה סדרה, שווה ואפילו חובה לצפות בה, היו המון צחוקים, מה שכן אי אפשר להשוות אותה למלכת הלשג שבה באמת כמעט כל פרק שני אתה בוכה, ולא יכול לעצור את עצמך, מלכת השלג לטעמי במקום ה1 בדירוג בכל הקטעים שלה למרות שלא היו הרבה צחוקים ושטויות, פשוט סדרה יותר טובה, גם העלילה לטעמי יותר טובה. חוץ מזה הסוף פה היה טראגי(בסדרה שהמלצת עליה), נכון דיי טראגי, אבל רק ככה הם יכלו להיות ביחד, בגלל זה גם זה נגמר בצורה הזאת.

Gitana

New member
שמחה שצפית בעקבות ההמלצה ואהבת../images/Emo13.gif

לגבי ההשוואה, זה לא שהשוואתי ביניהם מבחינת רמת הסדרות...גם בעיני אין ספק ש"מלכת השלג" היא דרמה הרבה יותר קסומה ומדהימה! הרבה רמות מעל הסדרה הזו...מהבחינה הזאת אני בכלל לא יכולה להשוות בין השתיים. ההשוואה שלי נובעת אך ורק בגלל העובדה ששתי הסדרות האלה הן הסדרות הטראגיות היחידות שראיתי ורק השוואתי מבחינת "מדד הבכי" שלי...בלי שום קשר לעלילה, השחקנים וכו'...לא יכולתי לקחת סדרה אחרת כדוגמא כי לא ראיתי דרמה טראגית אחרת. אגב, זה לא מדוייק שבטלנובלות בספרדית הסוף תמיד טוב...רק אתמול סיימתי לצפות בטלנובלה שבערוץ ויוה בשם "פאפי ריקי" שסופה לא היה טוב בכלל...למעשה הדמות הראשית מצאה את מותה ואוירת הפרק האחרון הייתה טראגית למידי כך שגם בטלנובלות יש הפתעות

desire33

New member
זה לא ספרדית :/

זאת סדרה צ'יליאנית ולא ספרדית או ארגנטינאית...

Gitana

New member
כמובן שזו ספרדית...

זה לא משנה שמדובר בצ'ילה...כמובן שזה ספרדית! אגב, עד כה לא שודרה בארץ טלנובלה ספרדית אלא דרום אמריקאית. זו טלנובלה לכל דבר... כמו שיש טלנובלה מארגנטינה, מקסיקו, קולומביה, פרו או ונצואלה אז גם יש טלנובלה מצ'ילה. גם שם השפה היא ספרדית...יש אמנם כמה שינויים בסלנג היום יומי (כמו שיש שינויים במקסיקו או ארגנטינה) אבל זה ספרדית. אני צפיתי ב"פאפי ריקי" עוד בטרם הגיעה לארץ ואם לא היה מדובר בשפה הספרדית לא הייתי מצליחה לצפות בה ללא תרגום. אם יש משהו שאני מבינה בו הרבה יותר מסדרות אסייתיות הרי שהן הטלנובלות
...הסדרות הקוריאניות הן התמכרות חדשה של השנה האחרונה אבל הטלנובלות הן התמכרות של למעלה מעשור

desire33

New member
יש הבדל...

יש הבדל בין שפה, לבין הבמאים ותסריטאים.. בסדרות הארגנטיניאות, ספרדיות, וכ'ו וכ'ו כמעט ואין סוף טרגדי.. צ'יליאני פה דיי נפוץ.. זה שהשפה ספרדית זה לא משנה, העלילות שונות.

Gitana

New member
כמובן שהבמאים ותסריטאים שונים...

גם בארגנטינה יש כל מיני טלנובלות של כל מידי במאים ותסריטאים... אגב, אין טלנובלות ספרדיות בארץ...מעולם לא שידרו פה טלנובלה מספרד. לפני שנים ראיתי טלנובלה ארגנטינאית שהסתיימה בצורה עצובה למידי. ונכון מה שכתבת...כמעט אין סוף טראגי, אבל יש יוצאים מהכלל. טוב, אבל מה שחשוב באמת בפורום הזה הם הסדרות הקוריאניות ולא הטלנובלות...
לי אישית קשה להשוות בין הסדרות הקוריאניות והטלנובלות, הרי שזה ז'אנר שונה לגמרי...ואני אוהבת את שני הז'אנרים

desire33

New member
קוראני עדיף :]

קצר ולעניין, מרגש, מדהים, נכנס ללב, חושבים על זה במשך היום, כשצוחקים אז צוחקים באמת, כשבוכים אז בוכים באמת, קוראיני זה פשוט רמה אחרת...

lim55

New member
מסכימה עם כל מילה../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

בלי לפסול כל ז'אנר אחר

kiCkiC

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

בתור מישהי שהייתה עמוק בטלנובלות עד לפני 3-4 שנים... מסכימה עם כל מילה!

Gitana

New member
לא ציפיתי לתשובות אחרות בפורום קוריאה../images/Emo6.gif

אני אישית חושבת שבכל ז'אנר יש את הפלוסים והמינוסים שלו... ראיתי טלנובלות איכותיות וכאלה שנראה לי ממש תת רמה... כנ"ל לגבי הסדרות הקוריאניות...ראיתי סדרות מעולות וכאלה שלא היו משהו... ברגע שאני רואה סדרה שבה לא דואגים לערוך סצנה שבהם רואים את הצלם שמצלם את הסצנה אז זה בעיני זלזול בצופה...זה מה שקרה לי עם "איש הגפן"... הייתה סצינה שבה הכוכב הראשי רץ אחרי רכבת וממש ראו ליידו את הצלמים רצים איתו
יצא לכם לראות סדרות קוריאניות שבהם צצים מיקרופונים? לי יצא לראות הרבה פעמים ואני לא מבינה למה הם לא דואגים לערוך את הסצנות האלה.

Woogy

New member
תרבות הפאלי פאלי

צריך לגמור הכל ומהר, בהרבה מקרים מצלמים תוך כדי הקרנה של הסידרה, ואפילו בשבוע של השידור עצמו, במקרים כאלה אין זמן לצלם שוב ושוב, ואת התוצאות כבר ראית. ובהפוך על הפוך- כולם הרי יודעים שיש שם מקרופונים, אז אולי בעידן הראליטי אנשים חושבים שזה יותר אמיתי אם רואים את המיקרופונים

GnomeBubble

New member
נראה לי שהיה מקרה די מפורסם עם The Legend

באחד הפרקים קרה מקרה שהקלטת עם הפרק נתקעה בעריכה גם כשעברה כבר השעה שהם היו צריכים לשדר את הסדרה! הם היו צריכים למצוא דרך למשוך זמן עד שסוף סוף יסיימו עם העריכה והיא תגיע אליהם...

למעלה