סקירה והמלצות על דרמות קוריאניות

Woogy

New member
../images/Emo218.gif Wonderful Life ../images/Emo218.gif

• שם הדרמה: 원더풀 라이프 • שנה: 2005 • ערוץ: MBS • ז'אנר: קומדיה ,רומן, דרמה,משפחתי • מספר פרקים: 16 • הזוג הראשי: Kim Jae Won, ששיחק ב-Hwang Jin Yi Eugene • שחקנים נוספים: Lee Jee Hoon Han Eun Jung - המשנית מפול האוס • תקציר: HAN SEUNG-WAN טס לסינגפור לפגוש את חברתו ,באותה טיסה נימצאת JUNG SE JIN שטסה לסינגפור להיות במקום בו מת החבר שלה . היתקלות מיקרית בין השניים גורמת להחלפת דרכונים וכן גם רגשות טעונים זה כלפיי זו אך קומדיית הטעויות מובילה אותם לבילוי יומי יחד וכן ליל שיכרות האחד בזרועות השניה. יום למחרת HAN SEUNG-WAN מחליט לברוח מחשש כי JUNG SE JIN מצפה לקשר בעקבות הלילה שבילו אך עד מהרה הם ניפגשים שוב. ל-JUNG SE JIN נודע כי היא בהריון והיא מתרחקת ונעלמת מחייו של HAN SEUNG-WAN מתוך ידיעה כי הוא אוהב אחרת, אך לאחר לידת התינוקת אחותה של JUNG SE JIN מחליטה לידע את משפחתו של HAN SEUNG-WAN, היא מביאה את התינוקת והוריו שמייחלים לנכדה מאושרים ולוחצים על נישואין. אך בהיותם נשואים צצים צרות מכל הכיוונים כשהם בספק לגביי היותם נשואים ואז הם מגלים כי ביתם חולה וחולה מאד הוכן ע"י sof10 שראתה את הדרמה והמליצה עליה.

kiCkiC

New member
../images/Emo89.gif../images/Emo90.gifFantasy Couple../images/Emo90.gif../images/Emo89.gif

שם הדרמה בקוריאנית: 환상의 커플 שנה: 2006 ערוץ: MBC ז'אנר: רומנטיקה, קומדיה מספר פרקים: 16 שחקנים ראשיים: האן יי-סול בתפקיד ג'ו אנה או ג'י-הובתפקיד ג'נג צ'ול-סו הסיפור: העלילה היא בעצם אדפטציה קוריאנית לסרט OVERBOARD עם גולדי הון וקורט ראסל מ 1987, על אישה עשירה ומפונקת - ג'ו אנה (האן יי-סול) - שמתעללת בכל הסובבים אותה. ג'נג צ'ול-סו (או ג'י-הו), מעין שיפוצניק שעושה את כל סוגי העבודה בשביל לחסוך כסף לאחיינים שלו, פוגש את אנה מספר פעמים, ובכל פעם היא מתעללת בו בדרכה ולא מוכנה לשלם לו על עבודתו. לילה אחד, אנה נקלעת לתאונה בה היא מאבדת את הזיכרון, ג'ונג צ'ול-סו מחליט לנצל את ההזדמנות - הוא נותן לה שם (מכיוון שהוא אף פעם לא ידע את שמה) נה סאנג-שיל, מביא אותה לביתו, כשהוא אומר לה שהיא חברה שלו, בכדי לגבות את הכסף המגיע לו בעבודות בית שתעשה אנה. מהפרק הראשון עד האחרון פשוט לא מפסיקים לצחוק! בעיקר מהמשוגעת של הכפר - קאנג-ג'ה שפשוט מתאהבים בה מהשניה שרואים אותה! • הפרודיה הפרועה שרצה בדרמה - בעיקר בפרקים האחרונים - על Autumn Tale, כולל טלפון באמצע מזח, דימום מהאף, מוסיקה מתאימה וצעקות נונים... priceless!! כל מי שראה Autumn Tale יחנק פה מצחוק! בני דודים של בני דודים
GnomeBubble כמות הג'אג'נגמיון שאוכלים פה היא עצומה - ראה הוזהרת!!

Woogy

New member
קומדיה פנטסטית

באמת צחקתי בלי סוף. אחרי איזה שני פרקים נזכרתי לראות שוב את הסרט ההוליוודי שלא ראיתי שנים, וזה ממש משעשע לראות את ההבדלים ביניהם, ואיך הם עשו מטעמים בגירסה שונה מהרבה רעיונות. הסידרה עשירה בפרטים קטנים. למשל השם של הראשית- Anna Jo הוא למעשה Joanna, השם של גולדי-הון בסרט. משמעות השם שהוא הלביש לה Na Sang Shil זה משחק מילים שאפשר לתרגם ל-אני לא זוכרת
יש שם סצינות רבות שאני אזכור עוד הרבה זמן. כמו למשל ה"חילופי שבויים" בהתחלה. כל הסיפור של היין אורז, כל הקטעים על לאכול לבד לעומת עם משפחה. אגב בקוריאה אף פעם לא יעזבו אתכם לבד כשאתם אוכלים, כי לאכול לבד נחשב לדבר הכי לא נעים. הכוכבת הראשית המוכשרת משחקת שני זהויות שונות בהצלחה רבה, וזה עוד בלי לדבר על הרמה שלה בסוף. אגב יש סרט חדש שלה: Miss Gold Digger ששמעתי שממש הצליח והוא מומלץ בחום, אני בטח אראה אותו בקרוב. אני נותן לדרמה 9 ולא 10 רק כי למרות שמאוד מאוד אהבתי אותה, היא לא ברמה של יהלום בארמון שאחריה כל דבר נראה פחות טוב. (וגם השחקן הראשי או ג'י הו לא ברמה של האן ייא סול)

kiCkiC

New member
../images/Emo14.gif DAMO ../images/Emo14.gif

שם הדרמה בקוריאנית: 다모 שנה: 2003 ערוץ: MBC ז'אנר: דרמה היסטורית (טראגית) מספר פרקים: 14 שחקנים ראשיים: הא ג'י-וון בתפקיד צ'ה-אוק קים מין-ג'ון
בתפקיד ג'אנג סונג-באק לי סו-ג'ין בתפקיד המפקד יון הוואנג-בו הסיפור: העלילה מתרחשת בתקופת ממלכת ג'וסון. צ'ה-אוק שגדלה בבית מיוחס, מופרדת מאחיה והופכת להיות משרתת בגיל 7 אחרי שאביה מואשם בבגידה במלך ומוצא להורג. היא מתחברת לצעיר מיוחס הוואנג-בו שהופך עם השנים להיות מפקד יחידת משטרה וצ'ה-אוק הופכת לחוקרת - דאמו, אך עדיין לא זונחת את התקווה למצוא את אחיה האובד. יחידת המשטרה מתחילה להתחקות אחרי חבורת זייפני כספים - כשבראשם ג'אנג סונג-באק, המאיימים על הממלכה, והעניינים מתסבכים עוד יותר כשצ'ה-אוק מתלבטת בין נאמנותה לממלכה ולהוואנג-בו לבין רגשותיה לסונג-באק. מומלץ ביותר! דרמה מושקעת מכל הבחינות! צילום, משחק, מוסיקה, עלילה....

kiCkiC

New member
באמת יפה!

ומושקע - ומהפנט - ואסור לפספס! בקוריאה הדרמה הזו הפכה לסוג של קאלט של דרמות טרגיות וגררה אחריה אלפים לכתוב (בעיקר באינטרנט) על הכאב הפרטי שלהם.

kiCkiC

New member
../images/Emo223.gifMy Sister-in-Law is 19../images/Emo223.gif

שם הדרמה בקוריאנית: 형수님은 열아홉 שנה: 2004 ערוץ: SBS ז'אנר: דרמה, רומנטיקה, קומדיה מספר פרקים: 16 שחקנים ראשיים: ג'ונג דה-בין בתפקיד יו-מין / ג'ונג היי-וון יון קיי-סאנג בתפקיד קאנג סונג-ג'ה קים ג'ה-וון בתפקיד קאנג מין-ג'ה הסיפור: הדרמה מספרת על יו-מין, נערה בת 19 שננטשה בתחנת רכבת כשהייתה ילדה על ידי שכנה, אחרי מות אימה. יו-מין גרה לבד עם אחיה החורג. בעקבות שרשרת טעויות היא פוגשת את סונג-ג'ה, אחיו הצעיר של דוקטור מין-ג'ה, בו היא מאוהבת כבר כמה שנים. סונג-ג'ה ויו-מין לא יכולים להפסיק לריב ביניהם אך צריכים ללמוד להסתדר אחרי שיו-מין מסכימה להעמיד פנים שהיא הארוסה של אחיו ועוברת לגור בביתם. העניינים מסתבכים עוד יותר כשמתברר כי אמא של סונג-ג'ה ומין-ג'ה היא השכנה שנטשה את יו-מין לפני שנים, ואביה, שאיבד את הזיכרון עקב תאונה מתחיל לחפש אחרי ילדתו האובדת. • ההמלצה הזו היא יותר בגדר אזהרה - לא לראות את הדרמה... או לראות את ה 6 פרקים הראשונים שהם מצחיקים עד כאב (סצינת הצלופחים וסצינת הפחית המעופפת זכורות לי במיוחד!!) אבל אחרי זה הדרמה הופכת להיות מסטיק וקיטש... מה גם שאחרי 6 פרקים הראשית כבר לא בת 19 אז השם של הדרמה קצת תמוהה... ועוד ונקודונת- השחקנית הראשית ג'ונג דה-בין התאבדה בתחילת 2007 (אולי זה גם מה שגרם לי לא לאהוב את הדרמה.. כי גילתי את זה אחרי שראיתי את פרק 6 וכל פעם שאמרו לה "רוצה למות?" זה קצת צרם...).

kriefe

New member
../images/Emo20.gifSWEET 18../images/Emo20.gif

שם הדרמה:Sweet 18/낭랑18세
שנה: 2004
ערוץ: KBS
ז'אנר: קומדיה רומנטית
מספר פרקים: 16
הזוג הראשי:
- Han Ji Hye
- Lee Dong Gun
תקציר: סיפור העלילה מתחיל בהבטחה הנעשית בין סבו של Kwon Hyuk-joon (
) לבין סבא של Yoon Jung-sook (
) לשידוך נכדיהם בנישואים מאורגנים. כאשר מולאים ל - Jung-sook שמונה עשרה שנים היא נישאת בכוח ההבטחה ל - Hyuk-joon, אז מתחיל סיפור חייהם המשותף של הנערה העצמאית, העקשנית והמרדנית ואיש החוק, המשמש כתובע ציבורי. סדרה מתוקה כממתק, מצחיקה בטירוף ותזיזתית, ללא מנוחה אף לא לרגע אחד....

kiCkiC

New member
../images/Emo87.gif 9End 2Outs ../images/Emo87.gif

שם הדרמה בקוריאנית: 9회말 2아웃 שנה: 2007 ערוץ: MBC ז'אנר: רומנטיקה, קומדיה מספר פרקים: 16 שחקנים ראשיים: סו-אה בתפקיד הונג נאן-הי לי ג'ונג-ג'ין בתפקיד ביון היונג-טה לי טה-סונג בתפקיד ג'ונג-ג'ו AKA בונבון שפתיים
הסיפור: נאן-הי היא בחורה שהרגע מלאו לה 30. היא עדיין חיה עם אמא, עובדת כעורכת ספרים, חולמת להיות סופרת, והכי חשוב - עדיין לא נשואה! נאן-הי עברה כמה אהבות לא מוצלחות בחייה. מי שתמיד היה לצידה הוא חברה הטוב ביותר מאז היו ילדים קטנים - ביון היונג-טה, מנהל צוות בחברת פרסום ועדיין מנסה להתאושש מנטישתה של חברתו לפני מס' שנים. נאן-הי רוצה קצת פרטיות ובעיקר שאימה תעזוב אותה ואת החבר החדש והצעיר (בהרבה) ממנה בשקט ומחליטה לעזוב את הבית. בעקבות תסבוכת קטנה היא מגיעה לגור בביתו של היונג-טה ומשם העניינים מתחממים... הדרמה עוסקת הרבה בבייסבול, ומכן שמה של הדרמה, שהוא מונח בבייסבול. דרמה מצויינת לדעתי, בוגרת ומביאה קצת מעבר לסיפור האהבה הרגיל ומתמקד יותר בחברות ופחות ברומנטיקה (אם כי גם כן לא חסר). אני מאוד אהבתי את תהליך ההתבגרות שעוברת נאן-הי ואת הדרך שלה למצוא את עצמה וקצת עצמאות. יש קטעים מאוד מצחיקים לצד קטעים מאוד מרגשים. בהחלט שווה צפיה!

butterfly271

New member
ערב טוב לכולם ותודה על ההמלצה ../images/Emo13.gif

החלטתי לצפות בסדרה 9End 2Outs אחרי שקראתי את ההמלצות בפורום, באמת סדרה מעולה, לא יכלתי להתנתק מהמסך ונהנתי מכל רגע !!! תודה !!! עכשיו שסיימתי לראות את הסדרה אפשר סוף סוף ללכת לישון , לילה טוב

Gitana

New member
סיימתי לצפות בה היום!../images/Emo24.gif

ומאוד אהבתי!!! סדרה מרגשת ומשעשעת עם זוג שחקנים מקסימים! שווה צפיה!
והתמכרתי לשיר הקצבי שהושמע כל שניה!!!

kiCkiC

New member
FLY AGAIN שיר מעולה!

רק חבל שלא בדקו את הדקדוק באנגלית לפני שהוציאו אותו לאויר העולם... I never don't cry.....

kiCkiC

New member
../images/Emo190.gif Witch Amusement ../images/Emo190.gif

שם הדרמה בקוריאנית: 마녀유희 שנה: 2007 ערוץ: SBS ז'אנר: רומנטיקה, קומדיה מספר פרקים: 16 שחקנים ראשיים: האן גה-אין בתפקיד מה יו-הי ג'ה-הי בתפקיד צ'ה מו-ריונג הסיפור: מה יו-הי מנהלת חברת פרסום בבעלות אביה וידועה בתור מכשפה לא קטנה לעובדים וסתם לאנשים. היא מחפשת עוזרת בית קבועה אחרי שכל עוזרת בית שהייתה אצלה לא החזיקה מעמד והתפטרה. מו-ריונג, שעזב את ביה"ס לרפואה כדי להפוך לשף נתקע עם הקטנוע שלו במכונית של יו-הי והיא בתמורה מבקשת שיעבוד בביתה כעוזרת בית וכבונוס - עוזר בענייני אהבה וגברים. הדבר הראשון לעשות הוא מייק-אובר ולימוד מחדש כיצד מתייחסים לאנשים בצורה אנושית.... דרמה נחמדה, שוב - הרבה ג'אג'נגמיון
, הרבה צחוקים ומעט מאוד מגע
רק 2 הפרקים האחרונים קצת משאירים טעם רע בפה ונראה שהכותבים גילו בשניה האחרונה שהסדרה עומדת להגמר והכניסו כך קלישאה אפשרית רק כדי לסמן √ ברשימת הקלישאות.

Gitana

New member
../images/Emo41.gifFRIENDS../images/Emo41.gif

שם הדרמה בקוריאנית ויפנית: フレンズ / 프렌즈 שנה: 2002 ערוץ: MBC ו- TBS ז'אנר: דרמה מספר פרקים: 2 שחקנים ראשיים: וון בין מגלם את קים ג'י הון פוקאדה קיוקו מגלמת את אסאי טומוקו הסיפור: כשחברתה משאירה אותה לבדה במהלך טיול משותף בסאול, טומוקו, בחורה יפנית חיננית נופלת קורבן למעשה שוד וארנקה עם כל כספה ניגנב ממנה . היא פנתה למשטרה והם במהרה תפסו חשוד שהתאים לתיאור אך התברר שהם תפסו את הבן אדם הלא נכון. הבחור אותו הם תפסו הוא קוריאני בשם ג`י הון אשר למרות שהוא כעס על הבלבול שנוצר הוא הזמין את טומוקו לארוחת צהריים מאחר וידע כי איבדה את כל כספה. בתמורה לכך, טומוקו הסכימה להצטלם לסרט חובבני אותו הוא צילם. השניים הפכו לידידים טובים ואפילו קצת יותר מזה ובילו יומיים שלמים יחדיו...בילוי קסום ורומנטי.הם הסתדרו מצוין יחד וזאת למרות שלא דיברו באותה השפה. מקץ היומיים טומוקו שבה ליפן ונפרדה מידידה הקוריאני. היא כעת שבה לחיי השגרה שלה ביפן ולמקום עבודתה. וכך גם ג`י הון שב לחיי השגרה, יש עליו ללמוד על מנת להצטרף בעתיד לחברה של אביו למרות שלמעשה חלומו הגדול הוא להפוך לבמאי סרטים . חלום אותו הוא בטוח שלא יוכל להגשים בגלל דעותיו של אביו והצפיות שלו ממנו . למרות הפרדה והמרחק העצום, טומוקו וג`י הון התחילו להתכתב זה עם זו באמצעות אי מיילים והקשר שלהם חודש . טומוקו החליטה להתחיל וללמוד את השפה הקוריאנית ובנוסף היא חסכה כסף על מנת לטוס שוב לקוריאה. ג`י הון מצידו הצליח להגיע ליפן בזכות סרט שהכין בתור במאי מתחיל אבל לא הצליח לפגוש בטומוקו. ואז כשהיא הצליחה להגיע לקוריאה התברר לה כי ג`י הון התגייס לצבא ואין היא יכולה לפגוש אותו . זהו סיפור על אהבה גדולה, אהבה שתצליח לגבור על כל מכשול...מכשול השפה, המרחק התרבות...אהבה כנגד כל הסיכויים . דעתי על הסדרה: זאת סדרה מאוד חמודה! השחקנים מצוינים, גם הקוריאנים וגם היפנים. העלילה כייפית וזורמת, הנופים יפים. היה נחמד להכיר קצת מהתרבות של דרום קוריאה וגם לראשונה קיבלתי הצצה לתרבות היפנית . בזמנו כשצפיתי בסדרה למדתי גם משהו חדש על דרום קוריאה...לפני שצפיתי בסדרה לא ידעתי שבדרום קוריאה השירות הצבאי לבנים הוא שירות חובה שאורכו הוא שנתיים. לגבי השפה, אין שום ספק שהשפה הקוריאנית היא הרבה יותר נעימה לאוזן...נכון לעכשיו, אין לי כוונה להתחיל ולצפות בדרמות יפניות למרות שיש הטוענים שהן אפילו יותר מוצלחות מהדרמות הקוריאניות. אבל אני מסתפקת בדרמות הקוריאניות כי ממש לא בא לי להתמכר גם לסדרות יפניות או סדרות אסייתיות ממדינות אחרות . קישור לצפייה: http://www.youtube.com/watch?v=02JqTwRfCq4

Gitana

New member
../images/Emo41.gifCAPITAL SCANDAL../images/Emo41.gif

שם הדרמה בקוריאנית ויפנית: 경성스캔들 שנה: 2007 ערוץ: KBS2 ז'אנר: קומדיה, רומנטיקה מספר פרקים: 16 שחקנים ראשיים: קאנג ג'י הואן מגלם את סאון וו ואן האן ג'י מין מגלמת את נא יאו קיונג CAPITAL SCANDAL זו סדרה קוריאנית בת 16 פרקים ששודרה בימי רביעי וחמישי בערוץ KBS2 במהלך חודשים יוני עד אוגוסט בשנת 2007. היא גם הזוכה הגדולה בטקס הפרסים של KBS, זכתה בקטגוריות: השחקן הטוב ביותר, השחקנית הטובה ביותר, הזוג הכי מוצלח, שחקנית המשנה הטובה ביותר, שחקן המשנה הטוב ביותר ועוד פרס לשחקנית הראשית והשחקן הראשי על הפופולאריות בקרב הצופים. הסיפור: הסדרה מבוססת על הנובלה ``סיפור אהבה בעיר`` שכתב לי סון מי. העלילה מתרחשת בשנות ה-30 ומספרת את סיפורם של סון וו וואן, הבן הצעיר במשפחה עשירה, רודף שמלות שעוד לא החליט מה לעשות בחייו, ונא יו קיונג, בחורה צעירה, שמרנית ומיושנת המנהלת חנות ספרים ומתגוררת עם אמה. באותה התקופה היפנים שלטו בקוריאה ורבים היו הקוריאנים שלא הסכימו לקבל את המצב הקיים והקימו ארגונים סודיים הפועלים למען עצמאותה של קוריאה . נא יו קיונג שאף היא מאסה במצב הקיים החליטה להצטרף לארגון ולפעול למען מולדתה. ואילו סון וו וואן בלי כוונה מוצא את עצמו גם כן מעורב באותו ארגון ובאותה העת גם בסיפור אהבה עוצמתי ומרגש . האתר הרשמי של הסדרה: http://www.kbs.co.kr/drama/seoulscandal/index.html/ טריילר: http://www.youtube.com/watch?v=IWAc-aWzFcU לצפייה בסדרה: http://www.mysoju.com/capital-scandal/ גם אם אין לכם כוונה לצפות בסדרה אני מאוד ממליצה לראות את שתיים וחצי הדקות הראשונות...אחרי שתי דקות יש את קליפ הפתיחה של הסדרה שבעיני הוא קליפ הפתיחה הכי יפה מכל הסדרות בהן צפיתי. סרטונים: (מכילים ספויילרים) http://www.youtube.com/watch?v=g757n24bKU0 http://www.youtube.com/watch?v=fMtka3-vDJU http://www.youtube.com/watch?v=0A-fO14alo8 http://www.youtube.com/watch?v=YMfbC4zMfi4 דעתי על הסדרה: אחת הסדרות המקסימות שראיתי!!! צפיתי בה ממש בזמן המתאים כשכבר חשבתי שראיתי את כל הסדרות המובחרות. לא ידעתי בדיוק מה מצפה לי...אמנם קראתי שהסדרה זכתה בפרס הסדרה הטובה ביותר אבל מניסיון העבר לא תמיד טעמי האישי היה זהה לטעם הצופים הקוריאנים . לשמחתי הפעם היינו תמימי דעים ונהניתי מכל רגע מהסדרה הזאת...מהפרק הראשון שלה ועד לפרק האחרון. השחקנים מצויינים, אהבתי את הזוג הראשי וגם את הזוג המשני באותה מידה. העלילה הייתה מאוד מעניינת, מותחת ומרתקת ואי אפשר לומר שהיא הייתה צפויה מראש...בפרק הראשון כשהייתה תעלומה לגבי זהותו של רוצח מסתורי הייתה לי השערה די ודאית לגבי זהותו אבל אז בפרק השני כשזהות הרוצח נחשפה לצופים הבנתי שזו לא הייתה חוכמה גדולה ששיערתי מי הוא הרוצח מאחר וזוהי לא התעלומה הגדולה אלא משהו שכולם היו אמורים להבין מלכתחילה...סתם זלזלתי בתסריט . בהמשך העלילה היו אירועים מסעירים, מרתקים וחזקים שאני מעדיפה לא להרחיב עליהם בשביל לא להרוס למי שיחליט לצפות בסדרה (ואני בטוחה שיהיו כאלה ). תקציר הסדרה שכתבתי לא חושף דבר מהעלילה המרתקת, לא רציתי לספר יותר מידי ולכן כתבתי את התקציר הרשמי כי קשה לספר על העלילה בלי לחשוף ספויילרים משמעותיים . אני מודה שקצת הרתיעה אותי העובדה שמדובר בעלילה מתקופה של שנות ה-30...חשבתי שאני לא אצליח להתחבר לעלילה ושהסיפור יהיה כבד ומשעמם אבל בסופו של דבר, רגע משעמם אחד לא היה בסדרה ורק חיכיתי בקוצר רוח לצפות בעוד ועוד פרקים...לסכום: רוצו לראות!!!!!!!!!!

Gitana

New member
שכחתי תמונה...

וטעיתי במה שכתבתי בהתחלה...לא כתוב שם ביפנית אלא רק בקוריאנית...

Gitana

New member
../images/Emo41.gifDal Ja`s Spring../images/Emo41.gif

``Dal Ja`s Spring`` היא סדרה קוריאנית בת 22 פרקים ששודרה בימים רביעי וחמישי בתחילת שנת 2007 בערוץ KBS2. ממוצע הרייטינג עמד על 18.5%. העלילה: או דאל ג`ה היא רווקה בת 33 שעובדת כמפיקה של ערוץ הקניות. היא גרה בגפה ונראה שיש לה הכל...כסף, הצלחה וחברים. אבל דבר אחד חסר לה והוא בן זוג לחיים. למרות גילה, דאל ג`ה עדיין לא יודעת מה זו אהבה והיא עדיין מחכה לנסיך מהאגדות. דאל ג`ה מתאהבת בשין סה דו, חברה לעבודה והשניים מתחילים לצאת אך אחרי חודשיים של חברות היא מגלה את אופיו הבוגדני של סה דו שהתחיל להתראות מאחורי גבה עם נשים נוספות, ביניהן אישה אטרקטיבית בשם ווי סאו ג`ו, גרושה ומומחית בגברים שעובדת איתם באותו מקום עבודה. דאל ג`ה מחליטה לנקום בסה דו על שבגד בה. קאנג טה בונג הוא בחור בן 27 עם עבר מסתורי שבהווה עובד בעבודות מזדמנות. הוא בורח ממספר גברים ובמהלך נסיון הבריחה היא נתקל בדאל ג`ה וגורם לשבירת הפלאפון שלה. היא רצה אחריו על מנת שישלם על הנזק שגרם לה והוא מציע לה את שירותיו כ``חבר מתחזה`` ומוסר לה את כרטיס הביקור שלו. כשדאל ג`ה פוגשת באקס שלה במסעדה בבית מלון היא מחליטה ליצור קשר עם טה בונג ולהשתמש בשירותיו. וכך השניים חתמו על הסכם שלפיו טה בונג יתחזה לבן זוגה של דאל ג`ה במשך חודש שלם. אך הגורל הוא גחמני ולעלילה נכנס איש עסקים מצליח ועשיר בשם יום גי גונג. כשדאל ג`ה פוגשת בו לראשונה היא בטוחה שמצאה את הנסיך מהאגדות וכי גי גונג הוא הגורל שלה. וכך העלילה סובבת סביב חייה של דאל ג`ה ומערכת היחסים שלה עם שלושת הגברים המוזכרים. האם דאל ג`ה תמצא בסופו של דבר את הנסיך מהאגדות? מי הוא באמת האהבה האמיתית שלה? זאת ועוד בקומדיה המשעשעת ``האביב של או דאל ג`ה`` . האתר הרשמי: http://www.kbs.co.kr/drama/dalja/ (ברגע שומעים את שיר הנושא החמוד) מסתבר שגם באיטליה אוהבים דרמות קוריאניות: http://www.drama-italiancafe.net/rec_kdrama/dal_ja_spring.html ופה תוכלו לקרוא עוד על הסדרה ולראות תמונות ועוד: http://asianfanatics.net/forum/index.php?showtopic=359413 סרטונים: טריילר: http://uk.youtube.com/watch?v=CMhWCyosfPA תקציר העלילה עם תרגום לאנגלית: http://uk.youtube.com/watch?v=GbuuN6onZQM תחילת הפרק הראשון עם תרגום בספרדית: http://uk.youtube.com/watch?v=OfxkS_yHxXg עוד סרטונים: http://uk.youtube.com/watch?v=QWhKXq9-hw8 http://uk.youtube.com/watch?v=-PoAPBriKYI (סרטון נורא חמוד מלווה בשיר חמוד מהסדרה) דעתי על הסדרה: מדובר בקומדיה נורא חמודה ומשעשעת ואילולא הסוף המעצבן (למרות שלא מדובר בסוף עצוב) הייתי יכולה לכתוב שזו אחת מהדרמות הכי חביבות שראיתי. מה שכן, היא עדיין אחת המצחיקות שראיתי ולמרות שמדובר ב-22 פרקים לא התעייפתי מלצפות בה . מבחינת עלילה, לא היה רגע אחד של שיעמום ויש סצינות שפשוט אי אפשר שלא לצחוק בהן. הקאסט בשלומותו היה בלתי מוכר בשבילי ולא יצא לי לראות אף שחקן משם בדרמה אחרת. השחקנית הראשית חמודה אבל לא התלהבתי בכלל מהשחקן...לא מבחינת המשחק ולא מבחינת המראה שלו (תוכלו לשפוט בעצמכם ע``י הסרטונים). אח``כ התברר לי שהבחור רק בן 22...אולי מכאן נובע חוסר ההתלהבות שלי כי ממש ילדון . גם בעלילה, הדמות הראשית הייתה בת 33 ואילו הבחור ששכרה את שירותיו שישמש כבן זוגה היה בן 27 מה שאומר שקיים ביניהם הבדל הרבה יותר גדול ממה שהיה בין סאם סון לסם שיק. גם פה ההבדל די ניכר (גם במציאות יש ביניהם אותו הבדל כי השחקנית בת 29 והשחקן בן 22). איש העסקים היה נראה יותר טוב מהצעיר אבל הוא היה מרובע ורחוק מלהיות נינוח... כל הדמויות בסדרה מאוד מעניינות ומגוונות. אהבתי מאוד את הזוג המשני (האקס של דאל ג`ה וווי סאו ג`ו שאיתה הוד בגד בדאל ג`ה), בשבילי הם היו זוג אפילו יותר מוצלח מהזוג הראשי ...הייתה גם דמות של אישה שמנה שהיא הייתה בוסית במקום העבודה של הדמויות האחרות והם נהגו לכנות אותה ``גרגמל`` מאחר והייתה קרירה ואכזרית לכולם ...היה תמיד משעשע כשהיא הייתה בסביבה. אבל כמובן שלא הכל רק קומדיה וגם סיפקו לנו רגעים דרמטיים ורגעי רומנטיקה. לסכום, היה נחמד!!! ככל שאני צופה ביותר ויותר סדרות אני מגלה איך שהקוריאנים אוהבים לשבש משהו לקראת סוף העלילה ...הם לא אוהבים לאפשר לזוג הראשי לחיות באושר ועושר...תמיד נוטים להפריד אותם לתקופה מסויימת או להרוג דמות ראשית במקרה שמדובר בטרגדיה...מה מפריע להם ליצור הפי האנד מוחלט בלי פרידה ממושכת??? זה הטענה היחידה שיש לי כלפיהם.

למעלה