לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
74857,485 עוקבים אודות עסקים

פורום קוריאה - שפה ותרבות

קוריאה היא מעצמה כלכלית ותרבותית. מעטים הישראלים שיודעים עליה הרבה, אבל אנחנו משנים את המצב. כאן המקום להתודע לקוריאה, לשפה, לתרבות, לאוכל, למוסיקה, ולכלכלה.כיום שמדברים על תרבות קוריאה מדברים גם על הדרמות הקוראניות הכובשות אט אט את העולם. לאחרונה החלו להגיע גם דרמות קוראניות לישראל כמו "סאם סון המתוקה", קופי פרינס פול האוס ועוד. אנו שואפים לקדם תופעה מבורכת זו.כאן המקום גם לשאול שאלות על השפה וללמוד יחדיו.מי שרוצה לדון באוכל קוראני ימצא אף הוא בית חם.אני מקווה שנוכל לעודד אפילו את המסחר בין המדינות.הינכם מוזמנים להשתתף !כלל הזהב בפורום "מה ששנוא עליך, אל תעשה לחברך"בנוסף ראוי להדגיש שיש לשמור על תקנון תפוז, בפרט להזהר לא לפרסם חומר המפר זכויות יוצרים.אין לפרסם בפורום ללא רשות. (קישורים רלבנטיים יתקבלו בברכה)בבקשה תרגישו חופשיים לפנות למנהלי הפורום בכל עניין.

אודות הפורום קוריאה - שפה ותרבות

קוריאה היא מעצמה כלכלית ותרבותית. מעטים הישראלים שיודעים עליה הרבה, אבל אנחנו משנים את המצב. כאן המקום להתודע לקוריאה, לשפה, לתרבות, לאוכל, למוסיקה, ולכלכלה.כיום שמדברים על תרבות קוריאה מדברים גם על הדרמות הקוראניות הכובשות אט אט את העולם. לאחרונה החלו להגיע גם דרמות קוראניות לישראל כמו "סאם סון המתוקה", קופי פרינס פול האוס ועוד. אנו שואפים לקדם תופעה מבורכת זו.כאן המקום גם לשאול שאלות על השפה וללמוד יחדיו.מי שרוצה לדון באוכל קוראני ימצא אף הוא בית חם.אני מקווה שנוכל לעודד אפילו את המסחר בין המדינות.הינכם מוזמנים להשתתף !כלל הזהב בפורום "מה ששנוא עליך, אל תעשה לחברך"בנוסף ראוי להדגיש שיש לשמור על תקנון תפוז, בפרט להזהר לא לפרסם חומר המפר זכויות יוצרים.אין לפרסם בפורום ללא רשות. (קישורים רלבנטיים יתקבלו בברכה)בבקשה תרגישו חופשיים לפנות למנהלי הפורום בכל עניין.
x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'סקירה והמלצות על דרמות קוריאניות'
סקירה והמלצות על דרמות קוריאניות
22/04/2008 | 13:13
155
387
אתם מוזמנים להתרשם מדרמות קוריאניות בהן חובבי הדרמות הקוריאניות בישראל צפו.
אם ראיתם משהו, אתם מוזמנים להוסיף את דעתכם.
ניתן גם להוסיף דרמות שעוד לא ברשימה. זאת כתגובה להודעה שמתחת לזו וכותרתה "סקירת דרמות קוריאניות", (רצוי עם סקירה, אבל לא חייבים)

אני מקווה שבהמשך נוכל לבחור את הדרמה המומלצת ביותר מבין אלו שהרבה ראו ועדיין לא שודרה בישראל, כדי לדאוג להבאתה
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'סקירת דרמות קוריאניות'
סקירת דרמות קוריאניות
<< ההודעה הנוכחית
14/04/2008 | 15:58
149
1817
אנחנו יוצאים בפרוייקט גדול של סקירת דרמות. השאיפה היא שכל דרמה קוראנית שמי מאיתנו ראה תהיה פה.
מספיק לשים רק את שם הדרמה, אבל עדיף להוסיף סקירה שלכם בעברית.
יש לתת כותרת של הדרמה באנגלית(מלבד מה ששודר בישראל), במקרים שיש כמה שמות באנגלית, אני מקווה שתבחרו בשם שמופיע ב-YesAsia, בדף הזה אפשר גם לחפש, וגם לבחור בקטגוריות שבצד. אם אין את זה שם, אפשר למצוא את השם גם ב-D-Addicts.
אם אתם מתחילים לכתוב פרטים, אתם בטח יודעים מה לכתוב, על כל מקרה הוספתי בסוף רשימה שתעזור לכם.
לגבי כל דרמה, כולם מוזמנים להוסיף דעות ומידע.
אבקשכם לתת גם ציון כמה אהבתם לכל דרמה שראיתם

להלן הפרטים שמומלץ להוסיף אם תרצו:
• שם הדרמה (אנגלית / קוריאנית / עברית אם יש)
• שנה
• ערוץ
• מספר פרקים
• הזוג הראשי
• רשימת שחקנים

רצוי להוסיף גם קצת על עלילת הדרמה אבל ללא ספויילרים למה שלא הוקרן בישראל (או  אחרי סימון ספוילר ). גם כשאתם משתפים חוויות מהצפיה, רצוי לסמן ספוילר- כדי שמי שלא ראה ידע מה עדיף לא לקרוא.
ניתן גם להוסיף קישורים לסרטונים ותמונות (לא להגזים בכמות התמונות, בשביל זה יש אלבומים).

אפשר להעתיק סקירות ישנות שלכם, ואפשר כמובן להוסיף קישור לסקירות אחרות בפורום.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' מאיזה כוכב את? '
מאיזה כוכב את?
14/04/2008 | 16:23
2
110
הדרמה החדשה שנחתה בישראל בערוץ ויוה פלטינה, אל הרצועה הקבועה - שני פרקים בימי שישי (15:00, 16:20) ושידור חוזר בשבת (21:30, 22:40). ארבעה פרקים כבר שודרו, וכל יום מגיעים לכאן אנשים חדשים שמתעניינים יותר בקוריאה בעקבות הסידרה.
יש ספישל בפורום סדרות אסיתיות כולל הכתבה על מהפכת הדרמות הקוראניות -"ויוה לה רבולוסיון" שפורסמה בידיעות אחרונות.

שם הדרמה בקוריאנית: 넌 어느 별에서 왔니
שנה: 2006
ערוץ:  MBC
ז'אנר:  דרמה, רומנטיקה, קומדיה
מספר פרקים:  16

שחקנים ראשיים:
קים רא-וון בתפקיד צ'וי סונג-הי
ג'ונג ריו-וון בתפקיד קים בוק-שיל (הי-ג'ין בסאם-סון המתוקה)

הסיפור:
סונג הי הוא במאי סרטים מצליח, שמאוהב נואשות בהיאה סו היפה. למרות התנגדותה של משפחתה ליחסיהם, השניים נחושים בדעתם להינשא זה לזו. תאונת דרכים קוטעת את תוכניותיהם באחת, כאשר היאה סו מוצאת בה את מותה.

שלוש שנים חולפות וסונג הי מתקשה לשכוח את היאה סו ולהחזיר את חייו למסלולם. הוא נוסע להירגע בכפר מרוחק, שם הוא נשבע להניח את העבר מאחוריו. אולם, הגורל אינו מניח לו לעשות זאת כשלתדהמתו הוא נתקל בבוק שיל, בחורה פשוטה ומעט מוזרה, שדומה שתי טיפות מים לאהובתו המתה.

המום ומסוקרן, הוא עוקב אחריה לביתה וסדרת טעויות גורמת לו להישאר שם יותר מהצפוי. השניים רבים ללא הרף ומספר ימים לאחר מכן, עוזב סונג הי את הכפר. לא חולף זמן רב והשניים נפגשים בשנית כשבוק שיל מגיעה לסיאול לעבוד בחברה בה עובד סונג הי. אט אט הם מתקרבים, אך סונג הי מנסה להתרחק מבוק שיל, משוכנע שלבו ודמיונו מתעתעים בו. יחסיהם מקבלים תפנית חדה, כשפרטים על עברה מתחילים לצוץ אל פני השטח....
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'תיכנסוו בבקשה..בקשר לסדרה מאיזה כוכב את?'
תיכנסוו בבקשה..בקשר לסדרה מאיזה כוכב את?
14/04/2008 | 21:01
65
מישהו בבקשה יכול לתת לי את השיר סיום של הסדרה...אניי ממש אוהבתת את הסדרה הזאאתת..
וגם את פול האוס..וסאם סון..וקופי פרינס..ממש נקשרתי לכל הסדרותת הקוריאניות =)
בקיצור מישהו או מישהי יכוליםם להשיגג ליי...בבקשהה !!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'איפה אפשר למצוא אותה מתורגמת לאנגלית?'
איפה אפשר למצוא אותה מתורגמת לאנגלית?
30/04/2008 | 19:41
31
חיפשתי ב-youtube ולא מצאתי, האם הורידו את זה כבר?
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אולי כדאי להוסיף ולציין'
אולי כדאי להוסיף ולציין
14/04/2008 | 17:00
52
אולי כדאי להוסיף ולציין אם הדרמה היא מתח, טרגדיה, רומנטיקה וכו'
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' פוּל האוס '
פוּל האוס
14/04/2008 | 18:27
78
• שם הסדרה: פול האוס (Full House)
• מס' פרקים: 16
• שנה: 2004
• ערוץ: KBS
• הזוג הראשי: בי(גשם/Rain), סונג היי קיו ( Song Hye-kyo )

• תקציר:
ג'י און היא סופרת מתחילה שגרה ב"פול האוס", בית שהותיר לה אביה המנוח. יום אחד מודיע לה זוג חברים שזכתה בטיול לשנחאי. חשדנית אך נרגשת, היא נוסעת לסין, כבר בטיסה לשם היא פוגשת שחקן מפורסם בשם יונג ג'ה. עד מהרה מגלה ג'י און שהנסיעה הייתה תרמית והיא נותרת ללא פרוטה. בייאושה, היא מבקשת מיונג ג'ה לעזור לה לחזור הביתה. כאילו לא היה בכך די, עם חזרתה ל"פול האוס", מגלה ג'י און שביתה רוקן מכל תכולתו ואף נמכר ע"י חבריה ללא אחר מאשר יונג ג'ה. בניסיון נואש להשיג את ביתה בחזרה, מחליטה ג'י און לעבוד כעוזרת בבית ואף להינשא בנישואים פיקטיביים ליונג ג'ה, שרואה בכך הזדמנות לשמור על תדמיתו "המושלמת" בעיני הציבור. החיים המשותפים של השניים אינם קלים, אולם אט אט הם מתקרבים ומתאהבים, אם כי מתקשים להודות ברגשותיהם זה לזו. זאת, כמובן, עד שהחיים מכתיבים להם אחרת...

הסידרה זכורה היטב בשל השיר ילדים הקוראני הפשוט (3 דובים) שמבוצע במגוון גירסאות ומגוון משמעויות לסיפור. בשל הדרך בה נושאים שונים כמו למשל ניקיון הביית, ארוחות, או ציחצוח שיניים מקבלים כל כך הרבה משמעויות שונות, ובשל מערכת היחסים שכל הזמן מתקדמת ונסוגה. גם שחקני המשנה מוסיפים עומק לסידרה.

את הסידרה הזו אנחנו הרצנו בסקר הטלנובלה המצופה ביותר שם היא עלתה עד הגמר, זה בוודאי תרם לכך שהיא הגיע לישראל.

מפאת קוצר זמן אני אוסיף עוד אח"כ
קוריאה - שפה ותרבות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קופי פרינס Coffee prince'
קופי פרינס Coffee prince
14/04/2008 | 18:34
49
שם הדרמה בקוריאנית: 커피프린스 1호점
שנה: 2007
מספר פרקים: 17+ספיישל

שחקנים ראשיים:
יון און-הייבתפקיד גו און צ'אן
גונג יו בתפקיד צ'וי האן-גיול

הסיפור:
גו און-צ'אן עובדת קשה מאז שאביה נפטר בכדי לסבסד את אמא הבזבזנית ואחותה המפונקת. היא פוגשת את צ'וי האן-גיול, צעיר מפונק ועשיר ובעקבות שרשרת טעויות, וההתנהגות של און-צ'אן חושב אותה לבחור ומבקש "ממנו" להתחזות למאהב ההומו שלו בכדי שסבתו תפסיק לשדך לו בחורות שונות ומגוונות. און-צ'אן שזקוקה לכסף מסכימה ואף מקבלת עבודה בבית הקפה המשופץ אותו האן-גיול חייב לנהל - בהוראת סבתו. האן-גיול ואון-צ'אן מתקרבים לאט לאט אבל האן-גיול לא מוכן לקבל את העובדה שהתאהב בעצם ב"גבר".

(עובד ע"י kiCkiC המופלאה)
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' סאם-סון המתוקה '
סאם-סון המתוקה
14/04/2008 | 18:39
52
שם הדרמה בקוריאנית: 내 이름은 김삼순   באנגלית: My Lovely Kim Sam-Soon
שנה: 2005
ערוץ: MBC
ז'אנר: רומנטיקה, קומדיה
מספר פרקים:  16

שחקנים ראשיים:
קים סון-אה בתפקיד קים סאם-סון
היון בין בתפקיד היון ג'י-הון

הסיפור:
קים סאם-סון היא קונדיטורית  שמנמנה בת 30. בערב חג המולד החבר שלה נפרד ממנה ורצה בוכה בטעות לשירותי הגברים - שם היא פוגשת את היון ג'י-הון - בנה של בעלת המלון ובחור צעיר ושחצן שזקוק נואשות לקונדיטור למסעדה הפרטית שלו. הוא מציע לה עבודה במסעדה שם הם לא מפסיקים לריב אחד עם השני אבל סאם-סון מסכימה להתחזות לחברה של ג'י-הון לפני משפחתו כדי שאמו תפסיק לנדנד לו למצוא מישהי. העניינים מסתבכים כשחברתו לשעבר של  ג'י-הון חוזרת לקוריאה אחרי שנעלמה למספר שנים.

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' יהלום בארמון-Dae Jang Geum '
יהלום בארמון-Dae Jang Geum
14/04/2008 | 18:54
1
140
• שם הדרמה : דה-ג'אנג-גום, 대장금(大長今) / Dae-jang-geum
( ידוע גם בתור יהלום בארמון/ Jewel in the Palace / Great Jang Geum /大長今)
• שנה: 2003-2004
• ערוץ: MBC
• מספר פרקים: 54
•הזוג הראשי: לי יונג-אה(גאנג-גום) ג'י ג'ינג-הֵא(מין גונג-הו)\
•רשימת שחקנים: אים הו(המלך) הונג רי-נה(גום-יונג), יאנג מי קיונג(האן בק-יונג),יו ווק-קי(גונג מאל-גום, מיס או בסאם-סון)

לפני כ-500 שנים בתקופת שושלת צ'וסן היתה בקוריאה חברה היררכית גברית. הדרמה מתרחשת בתקופה זו ומתבססת על סיפור אמיתי על בחורה אגדית(ג'אנג-גום) שהיתה האישה הראשונה שהפכה לרופאה המלכותית הראשית. למרות מוצאה ממעמד נמוך, בחברה בה רק לגברים יש מעמד טוב, גאנג-גום מתגברת על סדרה של אפליות חברתיות ומגיעה להיות טבחית, לאחר מכן רופאה בארמון, ולבסוף הרופאה של המלך עצמו. ואף מקבלת את התואר "ג'אנג-גום הגדולה".
הסיפור על חייה מרובי המכשולים, ההצלחות והכשלונות, כמו גם סיפור האהבה המופלא המתפתח לאורך הסידרה, בוודאי יגע לליבכם.

הדרמה היא כנראה הסידרה הקוראנית המצליחה בכל הזמנים, כשרק סדרות בודדות כמו סאם סון המתוקה, הצליחו להתקרב לרמה ההצלחה הזו. זו סידרה לכל המשפחה, צעירים ומבוגרים כאחד ימצאו בה עיניין. גם חובבי רפואה סינית ימצאו בה עיניין רב, כי הפילוסופיה הסינית של השתתפות כל המרכיבים בחיים בהשפעה על בריאותו של אדם משחקת תפקיד חשוב ברקע הסיפור, ובהמשך גם הרפואה הסינית עצמה מככבת בסיפור. חובבי אוכל יואהבו את הסידרה שפותחת חלון אל המטבח הקוראני המלכותי, בו משולבים טעמים רבים וצבעים רבים אף יותר מהמטבח הקוראני העממי המופלא.

הסדרה מהווה חלון לתרבות ולהסטוריה העניפה של קוריאה, וניתן לבקר בקוריאה ולראות את כל האתרים המדהימים בהם צולמו סצנות מהסידרה, יש גם פארק מיוחד לחוויה של הדרמה

הסידרה נרכשה ע"י דורי מדיה(ערוצי ויוה) ובטח תשודר בישראל בעתיד הקרוב.

מידע נוסף על הסידרה(באנגלית) ניתן למצוא בדף הסדרה באתר של MBC כולל מידע על השחקנים וכן וידאו של התחלת הפרק הראשון להורדה/צפייה אונליין
קוריאה - שפה ותרבות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זו הסידרה האהובה עלי'
זו הסידרה האהובה עלי
14/04/2008 | 19:15
70
היא שווה 10 בכל מובן. סיפור, משחק, נוף, אוכל, התאמה לכל גיל, ועוד
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' Goong '
Goong
14/04/2008 | 19:03
3
66
שם הדרמה בקוריאנית:
ז'אנר: דרמה, רומנטיקה, קומדיה
מספר פרקים:  24+ספיישל

שחקנים ראשיים:
יון און-היי בתפקיד שין צ'ה-קיונג
ג'ו ג'י-הון בתפקיד לי שין

הסיפור:
צ'ה-קיונג צריכה להתחתן עם הנסיך שין בכדי לקיים הבטחה של סבא. שניהם מתנגדים לנישואין המאורגנים אבל חייבים לציית מתוך כבוד למבוגרים ובעקבות מחלתו של המלך.הסדרה עוקבת אחרי הקשיים של צ'ה-קיונג להתאקלם בארמון עם המנהגים אליהם אינם מורגלת והרחק ממשפחתה ועם הבעל החדש שמתייחס אליה בקרירות.

(עובד ע"י kiCkiC)
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Woogy'
Woogy
15/04/2008 | 14:55
1
37
יש  ספיישל
לא ידעתי השמח לדעת איפה אפשר לצפותבספיישל
וכמו כן אם  אפשר קצת  מידע על הספיישל
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'הספיישל'
הספיישל
19/04/2008 | 10:27
35
הספיישל של גונג הוא בעצם תוכנית אירוח שעשו אחרי סיום הצילומים, עם מרבית השחקנים בדרמה. ראינו אותם, נתנו להם כל מיני משימות ובעיקר צחקו
בנוסף היו הרבה קטעי קישור של מאחורי הקלעים, פיספוסים, צילומים וכו'...

שולחת לך מסר
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אני רוצה'
אני רוצה
23/04/2008 | 18:36
34
לראות את הסדרה אבל כל מה שאני מוצאת זה רק GOONG S והבנתי שזה לא אותו הדבר.
מישהו יכול בבקשה להגיד לי איפה אני אמצא לראות את הסדרה?
תודה רבה.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' Hwang Jin-Yi '
Hwang Jin-Yi
14/04/2008 | 19:07
2
59
שם הדרמה בקוריאנית: 황진이
ערוץ: KBS2
ז'אנר: דרמה, רומנטיקה
מספר פרקים:  24+ספיישל

שחקנים ראשיים:
הא ג'י-וון בתפקיד הוואנג ג'יני
קים יונג-אה בתפקיד המנהלת
ג'אנג גון-סור בתפקיד קים און-הו
קים ג'א-וון בתפקיד קים ג'ונג-האן

הסיפור:
מבוסס על דמות היסטורית אמיתית.
הדרמה מעבירה את סיפורה של הגיסנג (מקבילה קוריאנית לגיישה) הכי מפורסמת שחיה במאה ה 16, הוואנג ג'יני (Hwang Jin-Yi), בתקופת ממלכת ג'וסון והייתה ידועה בכישרון שלה למוסיקה, ריקוד, כתיבה ויופיה. התלבושות והתפאורה מכניסים אותך לאוירת התקופה הכל כך צבעונית וחגיגית, גם במשברים לא איכזבו ולכל בגד הייתה את המשמעות שלו בהתאם לסיפור המתגלגל לאורך הדרמה. הצילום, ובעיקר צילומי טבע הנפלאים.. רואים שיש לקוריאנים הרבה כבוד וגאווה למדינה היפה הזו. המוסיקה, שלוקח קצת זמן להתרגל אבל ברגע שהיא נכנסת לנשמה היא לא יוצאת משם (בעיקר הקטעים האינסטרומנטלים והנעימות).
סיפורי האהבה לגברים בחייה של ג'יני בהחלט היו מרתקים, אבל סיפור האהבה העוצר נשימה בדרמה הוא של ג'יני והאמנות שלה, בעיקר למוסיקה וריקוד והוא בעצם מה שהניע והרים את כל הדרמה כל פעם לגבהים חדשים.
זוהי בעצם מהות הדמות ההסטורית הזו, האהבה של אמן לאמנות שלו, עד כמה רחוק הוא מוכן ללכת, אילו סיכונים הוא מוכן לקחת, ואיזה מחיר הוא מוכן לשלם בכדי לשמור על אמנותו ולחלוק אותה עם כולם.

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' תודה '
תודה
20/04/2008 | 07:12
1
23
( את הדרמה הזו עוד לא ראיתי אז, אם זה לא ברור, אז אני אבהיר שוב ש-kiCkiC ראתה וכתבה על הדרמה. משיקולי סדר יצא שאני העלתי את מה שהיא כתבה. )
העיקר, ראיתי כבר 3 פרקים ואני ממש המום, סידרה פשוט מופלאה. הנופים האלו עושים לי ממש חשק לעזוב הכל ולצאת לטייול לאתרי הצילום של הדרמה הזו. המוזיקה בדרמה הזו כל כך מרגשת, ממש לשמוע ולהיות מוצף ברגשות. אני שומע עכשיו את הפסקול של הסידרה למרות שאני עדיין רק בהתחלה, ואני מרגיש שאני חי את הרגעים המופלאים שראיתי כד כה.
אני לא יכול להסביר את זה, צריך פשוט לראות כדי להבין !

אז תודה לחברתי היקרה על ההמלצה החמה שעזרה לי להחליט להתחיל עכשיו את הדרמה הזו !
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'OST מעולה!'
OST מעולה!
20/04/2008 | 11:37
38
בכלל הכל מעולה...
תהנה!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' חתונה- Wedding '
חתונה- Wedding
15/04/2008 | 11:34
2
88
• שם הדרמה:  웨딩 Wedding
• שנה: 2005
• ערוץ: KBS2
• ז'אנר: דרמה, רומן, קומדיה
• מספר פרקים: 18
• הזוג הראשי:
• רשימת שחקנים:
JANG NARA
          RYU SHI WON

• תקציר:
LEE SENA  בת יחידה עשירה ומפונקת  מתאהבת בדייט שלה  HAN SEUNG-WOO
רק ש HAN SEUNG-WOO מאוהב בחברת הילדות שלו שעזבה ליפן יחד עם ארוסה
LEE SENA מחזרת אחריו למרות שהוא לא מראה כל עניין   באחת הפגישות היא מגיעה חולה ו-HAN SEUNG-WOO
נאלץ לטפל בה לילה שלם בחדרה  למחרת כאשר הוריה מגלים כי ביתם שהתה בחדר עם גבר הם דורשים "נישואין"
למרות הידיעה כי  HAN SEUNG-WOO  אינו אוהב אותה ואהבתו נתונה לאחרת הם נישאים  ומכאן צצות צרות הקינאה  

עובד ע"י sof10 שראתה את הדרמה והמליצה עליה
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אני צופה בה עכשיו'
אני צופה בה עכשיו
29/04/2008 | 10:32
35
סדרה מקסימה, לא דומה לתקציר, חסרות לי שעות שינה.... מה יהיה?
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'נחמד, אבל ארוך מידי'
נחמד, אבל ארוך מידי
30/04/2008 | 11:01
33
לצפיה ב-' Wonderful Life '
Wonderful Life
15/04/2008 | 11:59
58
• שם הדרמה: 원더풀 라이프
• שנה: 2005
• ערוץ: MBS
• ז'אנר: קומדיה ,רומן, דרמה,משפחתי
• מספר פרקים: 16
• הזוג הראשי:
Kim Jae Won,  ששיחק ב-Hwang Jin Yi  
Eugene
• שחקנים נוספים:
Lee Jee Hoon
Han Eun Jung - המשנית מפול האוס

• תקציר:
HAN SEUNG-WAN  טס לסינגפור לפגוש את חברתו ,באותה טיסה נימצאת JUNG SE JIN שטסה לסינגפור
להיות במקום בו מת החבר שלה . היתקלות מיקרית בין השניים גורמת להחלפת דרכונים וכן גם רגשות טעונים זה כלפיי זו
אך  קומדיית הטעויות מובילה אותם לבילוי יומי יחד  וכן ליל שיכרות האחד בזרועות השניה.   יום למחרת HAN SEUNG-WAN
מחליט לברוח מחשש כי JUNG SE JIN מצפה לקשר בעקבות הלילה שבילו אך עד מהרה הם ניפגשים שוב. ל-JUNG SE JIN נודע כי היא בהריון והיא מתרחקת ונעלמת מחייו של HAN SEUNG-WAN מתוך ידיעה כי הוא אוהב אחרת, אך לאחר לידת התינוקת אחותה של JUNG SE JIN מחליטה לידע את משפחתו של HAN SEUNG-WAN, היא מביאה את התינוקת והוריו שמייחלים לנכדה מאושרים ולוחצים על נישואין. אך בהיותם נשואים צצים צרות מכל הכיוונים  כשהם בספק לגביי היותם נשואים   ואז הם מגלים כי ביתם חולה וחולה מאד

הוכן ע"י sof10 שראתה את הדרמה והמליצה עליה.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Fantasy Couple'
Fantasy Couple
15/04/2008 | 12:11
1
59
שם הדרמה בקוריאנית: 환상의 커플
ז'אנר:  רומנטיקה, קומדיה
מספר פרקים: 16

שחקנים ראשיים:
האן יי-סול בתפקיד ג'ו אנה
או ג'י-הובתפקיד ג'נג צ'ול-סו

הסיפור:
העלילה היא בעצם אדפטציה קוריאנית לסרט OVERBOARD עם גולדי הון וקורט ראסל מ 1987, על אישה עשירה ומפונקת - ג'ו אנה (האן יי-סול) - שמתעללת בכל הסובבים אותה. ג'נג צ'ול-סו (או ג'י-הו), מעין שיפוצניק שעושה את כל סוגי העבודה בשביל לחסוך כסף לאחיינים שלו, פוגש את אנה מספר פעמים, ובכל פעם היא מתעללת בו בדרכה ולא מוכנה לשלם לו על עבודתו.
לילה אחד, אנה נקלעת לתאונה בה היא מאבדת את הזיכרון, ג'ונג צ'ול-סו מחליט לנצל את ההזדמנות - הוא נותן לה שם (מכיוון שהוא אף פעם לא ידע את שמה) נה סאנג-שיל, מביא אותה לביתו, כשהוא אומר לה שהיא חברה שלו, בכדי לגבות את הכסף המגיע לו בעבודות בית שתעשה אנה.
מהפרק הראשון עד האחרון פשוט לא מפסיקים לצחוק! בעיקר מהמשוגעת של הכפר - קאנג-ג'ה שפשוט מתאהבים בה מהשניה שרואים אותה!

• הפרודיה הפרועה שרצה בדרמה - בעיקר בפרקים האחרונים - על Autumn Tale, כולל טלפון באמצע מזח, דימום מהאף, מוסיקה מתאימה וצעקות נונים... priceless!! כל מי שראה Autumn Tale יחנק פה מצחוק! בני דודים של בני דודים

GnomeBubble כמות הג'אג'נגמיון שאוכלים פה היא עצומה - ראה הוזהרת!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'קומדיה פנטסטית'
קומדיה פנטסטית
15/04/2008 | 12:58
39
באמת צחקתי בלי סוף. אחרי איזה שני פרקים נזכרתי לראות שוב את הסרט ההוליוודי שלא ראיתי שנים, וזה ממש משעשע לראות את ההבדלים ביניהם, ואיך הם עשו מטעמים בגירסה שונה מהרבה רעיונות.
הסידרה עשירה בפרטים קטנים. למשל השם של הראשית- Anna Jo הוא למעשה Joanna, השם של גולדי-הון בסרט. משמעות השם שהוא הלביש לה Na Sang Shil זה משחק מילים שאפשר לתרגם ל-אני לא זוכרת
יש שם סצינות רבות שאני אזכור עוד הרבה זמן. כמו למשל ה"חילופי שבויים" בהתחלה. כל הסיפור של היין אורז, כל הקטעים על לאכול לבד לעומת עם משפחה. אגב בקוריאה אף פעם לא יעזבו אתכם לבד כשאתם אוכלים, כי לאכול לבד נחשב לדבר הכי לא נעים.

הכוכבת הראשית המוכשרת משחקת שני זהויות שונות בהצלחה רבה, וזה עוד בלי לדבר על הרמה שלה בסוף. אגב יש סרט חדש שלה: Miss Gold Digger ששמעתי שממש הצליח והוא מומלץ בחום, אני בטח אראה אותו בקרוב.
אני נותן לדרמה  9 ולא 10 רק כי למרות שמאוד מאוד אהבתי אותה, היא לא ברמה של יהלום בארמון שאחריה כל דבר נראה פחות טוב. (וגם השחקן הראשי או ג'י הו לא ברמה של האן ייא סול)
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' DAMO '
DAMO
15/04/2008 | 12:39
2
60
שם הדרמה בקוריאנית: 다모
שנה: 2003
ז'אנר:  דרמה היסטורית (טראגית)
מספר פרקים: 14

שחקנים ראשיים:
הא ג'י-וון בתפקיד צ'ה-אוק
קים מין-ג'ון בתפקיד ג'אנג סונג-באק
לי סו-ג'ין בתפקיד המפקד יון הוואנג-בו

הסיפור:
העלילה מתרחשת בתקופת ממלכת ג'וסון. צ'ה-אוק שגדלה בבית מיוחס, מופרדת מאחיה והופכת להיות משרתת בגיל 7 אחרי שאביה מואשם בבגידה במלך ומוצא להורג. היא מתחברת לצעיר מיוחס הוואנג-בו שהופך עם השנים להיות מפקד יחידת משטרה וצ'ה-אוק הופכת לחוקרת - דאמו, אך עדיין לא זונחת את התקווה למצוא את אחיה האובד.
יחידת המשטרה מתחילה להתחקות אחרי חבורת זייפני כספים - כשבראשם ג'אנג סונג-באק, המאיימים על הממלכה, והעניינים מתסבכים עוד יותר כשצ'ה-אוק מתלבטת בין נאמנותה לממלכה ולהוואנג-בו לבין רגשותיה לסונג-באק.

מומלץ ביותר! דרמה מושקעת מכל הבחינות! צילום, משחק, מוסיקה, עלילה....

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'ואוווו נראה ממש יפה!!'
ואוווו נראה ממש יפה!!
16/04/2008 | 21:01
1
15
לצפיה ב-'באמת יפה!'
באמת יפה!
17/04/2008 | 09:30
16
ומושקע - ומהפנט - ואסור לפספס!
בקוריאה הדרמה הזו הפכה לסוג של קאלט של דרמות טרגיות וגררה אחריה אלפים לכתוב (בעיקר באינטרנט) על הכאב הפרטי שלהם.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'My Sister-in-Law is 19'
My Sister-in-Law is 19
15/04/2008 | 13:54
50
שם הדרמה בקוריאנית: 형수님은 열아홉
שנה: 2004
ערוץ:  SBS
מספר פרקים:   16

שחקנים ראשיים:
ג'ונג דה-בין בתפקיד יו-מין / ג'ונג היי-וון
יון קיי-סאנג בתפקיד קאנג סונג-ג'ה
קים ג'ה-וון בתפקיד קאנג מין-ג'ה

הסיפור:
הדרמה מספרת על יו-מין, נערה בת 19 שננטשה בתחנת רכבת כשהייתה ילדה על ידי שכנה, אחרי מות אימה. יו-מין גרה לבד עם אחיה החורג. בעקבות שרשרת טעויות היא פוגשת את סונג-ג'ה, אחיו הצעיר של דוקטור מין-ג'ה, בו היא מאוהבת כבר כמה שנים. סונג-ג'ה ויו-מין לא יכולים להפסיק לריב ביניהם אך צריכים ללמוד להסתדר אחרי שיו-מין מסכימה להעמיד פנים שהיא הארוסה של אחיו ועוברת לגור בביתם.
העניינים מסתבכים עוד יותר כשמתברר כי אמא של סונג-ג'ה ומין-ג'ה היא השכנה שנטשה את יו-מין לפני שנים, ואביה, שאיבד את הזיכרון עקב תאונה מתחיל לחפש אחרי ילדתו האובדת.

• ההמלצה הזו היא יותר בגדר אזהרה - לא לראות את הדרמה... או לראות את ה 6 פרקים הראשונים שהם מצחיקים עד כאב (סצינת הצלופחים וסצינת הפחית המעופפת זכורות לי במיוחד!!) אבל אחרי זה הדרמה הופכת להיות מסטיק וקיטש... מה גם שאחרי 6 פרקים הראשית כבר לא בת 19 אז השם של הדרמה קצת תמוהה...

ועוד ונקודונת- השחקנית הראשית ג'ונג דה-בין התאבדה בתחילת 2007 (אולי זה גם מה שגרם לי לא לאהוב את הדרמה.. כי גילתי את זה אחרי שראיתי את פרק 6 וכל פעם שאמרו לה "רוצה למות?" זה קצת צרם...).
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'SWEET 18'
SWEET 18
16/04/2008 | 22:24
42
שם הדרמה:Sweet 18/낭랑18세

שנה: 2004

ערוץ: KBS

ז'אנר: קומדיה רומנטית

הזוג הראשי:
- Han Ji Hye
- Lee Dong Gun

תקציר:
סיפור העלילה מתחיל בהבטחה הנעשית בין סבו של Kwon Hyuk-joon () לבין סבא של
Yoon Jung-sook () לשידוך נכדיהם בנישואים מאורגנים.
כאשר מולאים ל - Jung-sook שמונה עשרה שנים היא נישאת בכוח ההבטחה ל - Hyuk-joon, אז מתחיל סיפור חייהם המשותף של הנערה העצמאית, העקשנית והמרדנית ואיש החוק, המשמש כתובע ציבורי.

סדרה מתוקה כממתק, מצחיקה בטירוף ותזיזתית, ללא מנוחה אף לא לרגע אחד....
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' 9End 2Outs '
9End 2Outs
17/04/2008 | 12:02
4
59
שם הדרמה בקוריאנית:    9회말 2아웃

שחקנים ראשיים:
סו-אה בתפקיד הונג נאן-הי
לי ג'ונג-ג'ין בתפקיד ביון היונג-טה
לי טה-סונג בתפקיד ג'ונג-ג'ו AKA בונבון שפתיים

הסיפור:
נאן-הי היא בחורה שהרגע מלאו לה 30. היא עדיין חיה עם אמא, עובדת כעורכת ספרים, חולמת להיות סופרת, והכי חשוב - עדיין לא נשואה! נאן-הי עברה כמה אהבות לא מוצלחות בחייה. מי שתמיד היה לצידה הוא חברה הטוב ביותר מאז היו ילדים קטנים - ביון היונג-טה, מנהל צוות בחברת פרסום ועדיין מנסה להתאושש מנטישתה של חברתו לפני מס' שנים.
נאן-הי רוצה קצת פרטיות ובעיקר שאימה תעזוב אותה ואת החבר החדש והצעיר (בהרבה) ממנה בשקט ומחליטה לעזוב את הבית. בעקבות תסבוכת קטנה היא מגיעה לגור בביתו של היונג-טה ומשם העניינים מתחממים...

הדרמה עוסקת הרבה בבייסבול, ומכן שמה של הדרמה, שהוא מונח בבייסבול.

דרמה מצויינת לדעתי, בוגרת ומביאה קצת מעבר לסיפור האהבה הרגיל ומתמקד יותר בחברות ופחות ברומנטיקה (אם כי גם כן לא חסר). אני מאוד אהבתי את תהליך ההתבגרות שעוברת נאן-הי ואת הדרך שלה למצוא את עצמה וקצת עצמאות. יש קטעים מאוד מצחיקים לצד קטעים מאוד מרגשים.
בהחלט שווה צפיה!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'ערב טוב לכולם ותודה על ההמלצה '
ערב טוב לכולם ותודה על ההמלצה
21/04/2008 | 23:41
1
36
החלטתי לצפות בסדרה 9End 2Outs  אחרי שקראתי את ההמלצות בפורום, באמת סדרה מעולה, לא יכלתי להתנתק מהמסך  ונהנתי מכל רגע !!! תודה !!! עכשיו שסיימתי לראות את הסדרה אפשר סוף סוף ללכת לישון , לילה טוב
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'באמת מומלצת'
באמת מומלצת
22/04/2008 | 10:48
27
אני מאוד אהבתי אותה
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'סיימתי לצפות בה היום!'
סיימתי לצפות בה היום!
25/04/2008 | 00:17
1
27
ומאוד אהבתי!!! סדרה מרגשת ומשעשעת עם זוג שחקנים מקסימים! שווה צפיה!

והתמכרתי לשיר הקצבי שהושמע כל שניה!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'FLY AGAIN שיר מעולה!'
FLY AGAIN שיר מעולה!
25/04/2008 | 01:02
26
רק חבל שלא בדקו את הדקדוק באנגלית לפני שהוציאו אותו לאויר העולם...

I never don't cry.....
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' Witch Amusement '
Witch Amusement
17/04/2008 | 17:02
44

שם הדרמה בקוריאנית: 마녀유희
ערוץ:  SBS

שחקנים ראשיים:
האן גה-אין בתפקיד מה יו-הי
ג'ה-הי בתפקיד צ'ה מו-ריונג

הסיפור:
מה יו-הי מנהלת חברת פרסום בבעלות אביה וידועה בתור מכשפה לא קטנה לעובדים וסתם לאנשים. היא מחפשת עוזרת בית קבועה אחרי שכל עוזרת בית שהייתה אצלה לא החזיקה מעמד והתפטרה. מו-ריונג, שעזב את ביה"ס לרפואה כדי להפוך לשף נתקע עם הקטנוע שלו במכונית של יו-הי והיא בתמורה מבקשת שיעבוד בביתה כעוזרת בית וכבונוס - עוזר בענייני אהבה וגברים. הדבר הראשון לעשות הוא מייק-אובר ולימוד מחדש כיצד מתייחסים לאנשים בצורה אנושית....

דרמה נחמדה, שוב - הרבה ג'אג'נגמיון , הרבה צחוקים ומעט מאוד מגע
רק 2 הפרקים האחרונים קצת משאירים טעם רע בפה ונראה שהכותבים גילו בשניה האחרונה שהסדרה עומדת להגמר והכניסו כך קלישאה אפשרית רק כדי לסמן √ ברשימת הקלישאות.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'FRIENDS'
FRIENDS
17/04/2008 | 22:58
32
שם הדרמה בקוריאנית ויפנית: フレンズ / 프렌즈
שנה: 2002
ערוץ:   MBC ו- TBS
ז'אנר:   דרמה
מספר פרקים: 2

שחקנים ראשיים:
וון בין מגלם את קים ג'י הון
פוקאדה קיוקו מגלמת את אסאי טומוקו

הסיפור:

כשחברתה משאירה אותה לבדה במהלך טיול משותף בסאול, טומוקו, בחורה יפנית חיננית נופלת קורבן למעשה שוד וארנקה עם כל כספה ניגנב ממנה . היא פנתה למשטרה והם במהרה תפסו חשוד שהתאים לתיאור אך התברר שהם תפסו את הבן אדם הלא נכון. הבחור אותו הם תפסו הוא קוריאני בשם ג`י הון אשר למרות שהוא כעס על הבלבול שנוצר הוא הזמין את טומוקו לארוחת צהריים מאחר וידע כי איבדה את כל כספה. בתמורה לכך, טומוקו הסכימה להצטלם לסרט חובבני אותו הוא צילם. השניים הפכו לידידים טובים ואפילו קצת יותר מזה ובילו יומיים שלמים יחדיו...בילוי קסום ורומנטי.הם הסתדרו מצוין יחד וזאת למרות שלא דיברו באותה השפה. מקץ היומיים טומוקו שבה ליפן ונפרדה מידידה הקוריאני. היא כעת שבה לחיי השגרה שלה ביפן ולמקום עבודתה. וכך גם ג`י הון שב לחיי השגרה, יש עליו ללמוד על מנת להצטרף בעתיד לחברה של אביו למרות שלמעשה חלומו הגדול הוא להפוך לבמאי סרטים . חלום אותו הוא בטוח שלא יוכל להגשים בגלל דעותיו של אביו והצפיות שלו ממנו .
למרות הפרדה והמרחק העצום, טומוקו וג`י הון התחילו להתכתב זה עם זו באמצעות אי מיילים והקשר שלהם חודש . טומוקו החליטה להתחיל וללמוד את השפה הקוריאנית ובנוסף היא חסכה כסף על מנת לטוס שוב לקוריאה. ג`י הון מצידו הצליח להגיע ליפן בזכות סרט שהכין בתור במאי מתחיל אבל לא הצליח לפגוש בטומוקו. ואז כשהיא הצליחה להגיע לקוריאה התברר לה כי ג`י הון התגייס לצבא ואין היא יכולה לפגוש אותו .
זהו סיפור על אהבה גדולה, אהבה שתצליח לגבור על כל מכשול...מכשול השפה, המרחק התרבות...אהבה כנגד כל הסיכויים .

דעתי על הסדרה:
זאת סדרה מאוד חמודה! השחקנים מצוינים, גם הקוריאנים וגם היפנים. העלילה כייפית וזורמת, הנופים יפים. היה נחמד להכיר קצת מהתרבות של דרום קוריאה וגם לראשונה קיבלתי הצצה לתרבות היפנית .
בזמנו כשצפיתי בסדרה למדתי גם משהו חדש על דרום קוריאה...לפני שצפיתי בסדרה לא ידעתי שבדרום קוריאה השירות הצבאי לבנים הוא שירות חובה שאורכו הוא שנתיים.
לגבי השפה, אין שום ספק שהשפה הקוריאנית היא הרבה יותר נעימה לאוזן...נכון לעכשיו, אין לי כוונה להתחיל ולצפות בדרמות יפניות למרות שיש הטוענים שהן אפילו יותר מוצלחות מהדרמות הקוריאניות. אבל אני מסתפקת בדרמות הקוריאניות כי ממש לא בא לי להתמכר גם לסדרות יפניות או סדרות אסייתיות ממדינות אחרות .

קישור לצפייה:

http://www.youtube.com/watch?v=02JqTwRfCq4

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'CAPITAL SCANDAL'
CAPITAL SCANDAL
17/04/2008 | 23:06
3
32
שם הדרמה בקוריאנית ויפנית: 경성스캔들
ערוץ:   KBS2
ז'אנר:   קומדיה, רומנטיקה

שחקנים ראשיים:
קאנג ג'י הואן מגלם את סאון וו ואן
האן ג'י מין מגלמת את נא יאו קיונג

CAPITAL SCANDAL זו סדרה קוריאנית בת 16 פרקים ששודרה בימי רביעי וחמישי בערוץ KBS2 במהלך חודשים יוני עד אוגוסט בשנת 2007. היא גם הזוכה הגדולה בטקס הפרסים של KBS, זכתה בקטגוריות: השחקן הטוב ביותר, השחקנית הטובה ביותר, הזוג הכי מוצלח, שחקנית המשנה הטובה ביותר, שחקן המשנה הטוב ביותר ועוד פרס לשחקנית הראשית והשחקן הראשי על הפופולאריות בקרב הצופים.

הסיפור:

הסדרה מבוססת על הנובלה ``סיפור אהבה בעיר`` שכתב לי סון מי.
העלילה מתרחשת בשנות ה-30 ומספרת את סיפורם של סון וו וואן, הבן הצעיר במשפחה עשירה, רודף שמלות שעוד לא החליט מה לעשות בחייו, ונא יו קיונג, בחורה צעירה, שמרנית ומיושנת המנהלת חנות ספרים ומתגוררת עם אמה.
באותה התקופה היפנים שלטו בקוריאה ורבים היו הקוריאנים שלא הסכימו לקבל את המצב הקיים והקימו ארגונים סודיים הפועלים למען עצמאותה של קוריאה . נא יו קיונג שאף היא מאסה במצב הקיים החליטה להצטרף לארגון ולפעול למען מולדתה. ואילו סון וו וואן בלי כוונה מוצא את עצמו גם כן מעורב באותו ארגון ובאותה העת גם בסיפור אהבה עוצמתי ומרגש  .

האתר הרשמי של הסדרה:
http://www.kbs.co.kr/drama/seoulscandal/index.html/

טריילר:
http://www.youtube.com/watch?v=IWAc-aWzFcU

לצפייה בסדרה:
http://www.mysoju.com/capital-scandal/
גם אם אין לכם כוונה לצפות בסדרה אני מאוד ממליצה לראות את שתיים וחצי הדקות הראשונות...אחרי שתי דקות יש את קליפ הפתיחה של הסדרה שבעיני הוא קליפ הפתיחה הכי יפה מכל הסדרות בהן צפיתי.

סרטונים: (מכילים ספויילרים)
http://www.youtube.com/watch?v=g757n24bKU0

http://www.youtube.com/watch?v=fMtka3-vDJU

http://www.youtube.com/watch?v=0A-fO14alo8

http://www.youtube.com/watch?v=YMfbC4zMfi4

דעתי על הסדרה:
אחת הסדרות המקסימות שראיתי!!! צפיתי בה ממש בזמן המתאים כשכבר חשבתי שראיתי את כל הסדרות המובחרות. לא ידעתי בדיוק מה מצפה לי...אמנם קראתי שהסדרה זכתה בפרס הסדרה הטובה ביותר אבל מניסיון העבר לא תמיד טעמי האישי היה זהה לטעם הצופים הקוריאנים . לשמחתי הפעם היינו תמימי דעים ונהניתי מכל רגע מהסדרה הזאת...מהפרק הראשון שלה ועד לפרק האחרון. השחקנים מצויינים, אהבתי את הזוג הראשי וגם את הזוג המשני באותה מידה. העלילה הייתה מאוד מעניינת, מותחת ומרתקת ואי אפשר לומר שהיא הייתה צפויה מראש...בפרק הראשון כשהייתה תעלומה לגבי זהותו של רוצח מסתורי הייתה לי השערה די ודאית לגבי זהותו אבל אז בפרק השני כשזהות הרוצח נחשפה לצופים הבנתי שזו לא הייתה חוכמה גדולה ששיערתי מי הוא הרוצח מאחר וזוהי לא התעלומה הגדולה אלא משהו שכולם היו אמורים להבין מלכתחילה...סתם זלזלתי בתסריט . בהמשך העלילה היו אירועים מסעירים, מרתקים וחזקים שאני מעדיפה לא להרחיב עליהם בשביל לא להרוס למי שיחליט לצפות בסדרה (ואני בטוחה שיהיו כאלה ). תקציר הסדרה שכתבתי לא חושף דבר מהעלילה המרתקת, לא רציתי לספר יותר מידי ולכן כתבתי את התקציר הרשמי כי קשה לספר על העלילה בלי לחשוף ספויילרים משמעותיים .
אני מודה שקצת הרתיעה אותי העובדה שמדובר בעלילה מתקופה של שנות ה-30...חשבתי שאני לא אצליח להתחבר לעלילה ושהסיפור יהיה כבד ומשעמם אבל בסופו של דבר, רגע משעמם אחד לא היה בסדרה ורק חיכיתי בקוצר רוח לצפות בעוד ועוד פרקים...לסכום: רוצו לראות!!!!!!!!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'שכחתי תמונה...'
שכחתי תמונה...
17/04/2008 | 23:07
16
וטעיתי במה שכתבתי בהתחלה...לא כתוב שם ביפנית אלא רק בקוריאנית...
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'יש אפשרות לשים תמונה של הסדרה!'
יש אפשרות לשים תמונה של הסדרה!
21/04/2008 | 10:06
1
20
לצפיה ב-'אה ראיתי אני מבולבלת!'
אה ראיתי אני מבולבלת!
21/04/2008 | 10:12
14
לצפיה ב-'Dal Ja`s Spring'
Dal Ja`s Spring
17/04/2008 | 23:13
26
``Dal Ja`s Spring`` היא סדרה קוריאנית בת 22 פרקים ששודרה בימים רביעי וחמישי בתחילת שנת 2007 בערוץ KBS2. ממוצע הרייטינג עמד על 18.5%.

העלילה:
או דאל ג`ה היא רווקה בת 33 שעובדת כמפיקה של ערוץ הקניות. היא גרה בגפה ונראה שיש לה הכל...כסף, הצלחה וחברים. אבל דבר אחד חסר לה והוא בן זוג לחיים. למרות גילה, דאל ג`ה עדיין לא יודעת מה זו אהבה והיא עדיין מחכה לנסיך מהאגדות. דאל ג`ה מתאהבת בשין סה דו, חברה לעבודה והשניים מתחילים לצאת אך אחרי חודשיים של חברות היא מגלה את אופיו הבוגדני של סה דו שהתחיל להתראות מאחורי גבה עם נשים נוספות, ביניהן אישה אטרקטיבית בשם ווי סאו ג`ו, גרושה ומומחית בגברים שעובדת איתם באותו מקום עבודה. דאל ג`ה מחליטה לנקום בסה דו על שבגד בה.
קאנג טה בונג הוא בחור בן 27 עם עבר מסתורי שבהווה עובד בעבודות מזדמנות. הוא בורח ממספר גברים ובמהלך נסיון הבריחה היא נתקל בדאל ג`ה וגורם לשבירת הפלאפון שלה. היא רצה אחריו על מנת שישלם על הנזק שגרם לה והוא מציע לה את שירותיו כ``חבר מתחזה`` ומוסר לה את כרטיס הביקור שלו. כשדאל ג`ה פוגשת באקס שלה במסעדה בבית מלון היא מחליטה ליצור קשר עם טה בונג ולהשתמש בשירותיו. וכך השניים חתמו על הסכם שלפיו טה בונג יתחזה לבן זוגה של דאל ג`ה במשך חודש שלם. אך הגורל הוא גחמני ולעלילה נכנס איש עסקים מצליח ועשיר בשם יום גי גונג. כשדאל ג`ה פוגשת בו לראשונה היא בטוחה שמצאה את הנסיך מהאגדות וכי גי גונג הוא הגורל שלה. וכך העלילה סובבת סביב חייה של דאל ג`ה ומערכת היחסים שלה עם שלושת הגברים המוזכרים. האם דאל ג`ה תמצא בסופו של דבר את הנסיך מהאגדות? מי הוא באמת האהבה האמיתית שלה? זאת ועוד בקומדיה המשעשעת ``האביב של או דאל ג`ה`` .

האתר הרשמי:
http://www.kbs.co.kr/drama/dalja/
(ברגע שומעים את שיר הנושא החמוד)

מסתבר שגם באיטליה אוהבים דרמות קוריאניות:
http://www.drama-italiancafe.net/rec_kdrama/dal_ja_spring.html

ופה תוכלו לקרוא עוד על הסדרה ולראות תמונות ועוד:
http://asianfanatics.net/forum/index.php?showtopic=359413

סרטונים:

טריילר:
http://uk.youtube.com/watch?v=CMhWCyosfPA

תקציר העלילה עם תרגום לאנגלית:
http://uk.youtube.com/watch?v=GbuuN6onZQM

תחילת הפרק הראשון עם תרגום בספרדית:
http://uk.youtube.com/watch?v=OfxkS_yHxXg

עוד סרטונים:
http://uk.youtube.com/watch?v=QWhKXq9-hw8

http://uk.youtube.com/watch?v=-PoAPBriKYI (סרטון נורא חמוד מלווה בשיר חמוד מהסדרה)

דעתי על הסדרה:
מדובר בקומדיה נורא חמודה ומשעשעת ואילולא הסוף המעצבן (למרות שלא מדובר בסוף עצוב) הייתי יכולה לכתוב שזו אחת מהדרמות הכי חביבות שראיתי. מה שכן, היא עדיין אחת המצחיקות שראיתי ולמרות שמדובר ב-22 פרקים לא התעייפתי מלצפות בה . מבחינת עלילה, לא היה רגע אחד של שיעמום ויש סצינות שפשוט אי אפשר שלא לצחוק בהן. הקאסט בשלומותו היה בלתי מוכר בשבילי ולא יצא לי לראות אף שחקן משם בדרמה אחרת. השחקנית הראשית חמודה אבל לא התלהבתי בכלל מהשחקן...לא מבחינת המשחק ולא מבחינת המראה שלו (תוכלו לשפוט בעצמכם ע``י הסרטונים). אח``כ התברר לי שהבחור רק בן 22...אולי מכאן נובע חוסר ההתלהבות שלי כי ממש ילדון .
גם בעלילה, הדמות הראשית הייתה בת 33 ואילו הבחור ששכרה את שירותיו שישמש כבן זוגה היה בן 27 מה שאומר שקיים ביניהם הבדל הרבה יותר גדול ממה שהיה בין סאם סון לסם שיק. גם פה ההבדל די ניכר (גם במציאות יש ביניהם אותו הבדל כי השחקנית בת 29 והשחקן בן 22). איש העסקים היה נראה יותר טוב מהצעיר אבל הוא היה מרובע ורחוק מלהיות נינוח...
כל הדמויות בסדרה מאוד מעניינות ומגוונות. אהבתי מאוד את הזוג המשני (האקס של דאל ג`ה וווי סאו ג`ו שאיתה הוד בגד בדאל ג`ה), בשבילי הם היו זוג אפילו יותר מוצלח מהזוג הראשי ...הייתה גם דמות של אישה שמנה שהיא הייתה בוסית במקום העבודה של הדמויות האחרות והם נהגו לכנות אותה ``גרגמל`` מאחר והייתה קרירה ואכזרית לכולם ...היה תמיד משעשע כשהיא הייתה בסביבה. אבל כמובן שלא הכל רק קומדיה וגם סיפקו לנו רגעים דרמטיים ורגעי רומנטיקה. לסכום, היה נחמד!!!
ככל שאני צופה ביותר ויותר סדרות אני מגלה איך שהקוריאנים אוהבים לשבש משהו לקראת סוף העלילה ...הם לא אוהבים לאפשר לזוג הראשי לחיות באושר ועושר...תמיד נוטים להפריד אותם לתקופה מסויימת או להרוג דמות ראשית במקרה שמדובר בטרגדיה...מה מפריע להם ליצור הפי האנד מוחלט בלי פרידה ממושכת??? זה הטענה היחידה שיש לי כלפיהם.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Delightful girl, Choon Hyang'
Delightful girl, Choon Hyang
17/04/2008 | 23:17
1
46
הסדרה Delightful girl, Choon Hyang (המוכרת גם בשם Sassy Girl) היא סדרה קומית בת 17 פרקים ששודרה בערוץ הקוריאני KBS2 בימים שני ושלישי בתחילת שנת 2005. היא אחת הסדרות היותר מצליחות (מבחינת רייטינג) ששודרו במהלך שנת 2005, הרייטינג הממוצע עמד על 24.4%
ישנו גם סרט שנקרא Sassy Girl אך לא קיים קשר בין הסרט והסדרה.

העלילה:

זהו סיפורם של שני תלמידי תיכון, צ`ון יאנג ומונג ריון.
צ`ון יאנג היא בחורה אנרגטית וחמודה והתלמידה הכי טובה בבית סיפרה . לבית הספר מצטרף מונג ריון שאביו, שוטר בכיר נאלץ לעזוב את סאול ולעבור לעיר אחרת (בה מתגוררת צ`ון יאנג) מה שמאלץ את מונג ריון לעזוב את בית ספרו ואת חבריו ולהתחיל מחדש, דבר שהוא טוב מבחינתו מאחר והתעוררו אצלו בעיות אלימות בבית ספרו הקודם. מה שהכי מפריע לו הוא שיצטרך להתגורר רחוק מידידתו צ`ה רים בה הוא מאוהב כבר זמן רב וזאת למרות שהיא רואה בו אח קטן .
צ`ון יאנג שכבר יצא לה לפגוש את מונג ריון בנסיבות לא נעימות מאחר ונוצרה אי הבנה בין השניים התאכזבה לגלות שהבחור המעיק הזה מעכשיו ילמד איתה בבית הספר וגם הוא לא בדיוק הראה התלהבות . אך השניים הפכו מאויבים מושבעים לידידים. בגלל אי הבנה נוספת יצאה שמועה שטענה כי השניים בילו את הלילה ביחד והתנאי היחיד לאי סילוקם מבית הספר הוא אם הם יהפכו לבעל ואישה מה שיאפשר את ביטול ההתנהגות הבלתי מוסרית. בלית ברירה הם מסכימים לכך ונישאים אך הנישואים הינם פיקטיביים והשניים ממשיכים להיות רק ידידים.
בינתיים בסאול, צ`ה רים אהובתו האמיתית של מונג ריון נזרקת ע``י בן זוגה ומי שמנחם אותה הוא מונג ריון שרץ אליה בכל פעם שהיא קוראת לו (מוכר, לא?? ). משום מה, מאז שמונג ריון נישא צ`ה רים מתחילה לראות אותו באור אחר והוא מתחיל להיות בשבילה ליותר מאח קטן (מוכר כבר אמרתי? ).
צ`ון רין מצידה פוגשת בבמאי סרטים מפורסם אך היא לא מזהה אותו ולא מודעת לכך שהוא אישיות מפורסמת. אך אחרי שהוא בא לראותה בהצגת תיאטרון בית ספרית והתיישב בכסא הכבוד היא הבינה שידידה החדש הוא אדם עשיר ובעל מעמד. במאי הסרטים ששמו הוא ביון האק דו, מתחיל לפתח רגשות כלפי צ`ון יאנג ולא ממש מפריע לו שהיא נשואה והוא מחליט להשיגה ויהי מה . צ`ון יאנג מצידה מתחילה לפתח רגשות כלפי מונג ריון אך מאחר שהוא לא מראה שום התעניינות כלפיה היא מסכימה לצאת עם הבמאי מה שמביא לקנאתו של מונג ריון שמתחיל להבין שגם הוא התאהב בצ`ון יאנג .
מונג ריון גורם לצ`ון יאנג לסבל רב מאחר והוא מתראה הרבה עם צ`ה רים שלא מפסיקה להתקשר אליו מאחר ומעוניינת בקרבתו אחרי שהבינה שהיא אוהבת את מונג ריון כגבר . הוא מצידו מתחיל לאהוב יותר ויותר את צ`ון יאנג ושוכח מאהבתו לצ`ה רים. גם אחרי שהוא מספר לצ`ה רים שהתאהב בצ`ון יאנג היא לא מוכנה לוותר עליו ויחד עם הבמאי (אצלו היא התחילה לעבוד) הם מחפשים את הדרך בשביל להפריד בין השניים . הבמאי מתחיל לפתח אובססיה מפחידה כלפי צ`ון יאנג והוא מוכן לעשות הכל! אבל הכל! בשביל שתישאר לצידו. האם מונג ריון יחשוף סוף סוף בפני צ`ון יאנג שהוא אוהב אותה וישים קץ לאי ההבנות האם צ`ה רים תבין סוף סוף שמונג ריון כבר לא אוהב אותה ותרים ידיים ומה יעשה הבמאי עם האובססיה המטורפת וחסרת המעצורים שלו לצ`ון יאנג כל זאת ועוד בקומדיה החמודה DELIGHTFUL GIRL, CHOON HYANG

קישור לתחילת הפרק הראשון:

http://www.youtube.com/watch?v=HRw-qUW7OBk

מי שהולך לצפות בקישור הזה לא להיבהל...לא מדובר בסדרה מסורתית...מה שקורה זה שהם עשו רעיון מאוד נחמד בסדרה הזו ומידי סיום כל פרק מראים לנו כדקה או שתיים של סצנות של דמויות הסדרה כאילו הן מככבות בעלילה דמיונית בלבוש דרמה מסורתית...מה שיוצר מן סדרה קצרה לצידה של הסדרה המקורית...מן סיפור קצרצר ומשעשע המבוסס על מה שמתרחש בעלילת הסדרה עצמה.
למשל, בעלילה הדמיונית גיבורת הסדרה היא שבויה של השליט האיום שהוא בעצם הבמאי ובעלה מגיע לחלצה.

סרטונים נוספים מלווים בפס הקול ומכילים ספויילרים:

http://www.youtube.com/watch?v=2cQ57kRJnFc

http://www.youtube.com/watch?v=lWoRCY8ktPc

http://www.youtube.com/watch?v=fuWu0g1zFCc

שיר מהסדרה מלווה בתמונות:
http://www.youtube.com/watch?v=cpS6b15klEQ

דעתי על הסדרה:
הסדרה היא קומדיה מאוד חמודה, היה כייף ומשעשע לצפות בה. היו סצנות משעשעות לצד סצנות מרגשות ולא השתעממתי אפילו לא מפרק אחד! כשאני משווה אותה לקומדיות כמו ``סאם סון``, ``הבחורה שלי`` או ``מאיזה כוכב את?`` אז מה שהיה חסר לי בה לעומתן זה קצת יותר רומנטיקה...הדמויות היו יותר מצחיקות מאשר רומנטיות, כנראה שזה קשור לעובדה שמדובר על קשר בין תלמידי תיכון ולכן התנהגותם היא בהתאם. גם לקראת סוף הסדרה הייתה איזו התרחשות שלא אהבתי עליה לא ארחיב למקרה שמישהו יחליט לצפות בסדרה (למרות שמנקודת מבט אחרת אפשר להבין מדוע החליטו ליישמה). אבל היא לא השכיחה ממני את הרגעים היפים של הסדרה שלמרות הכל הייתה בעיני טובה ומצחיקה .
גם היה משהו מאוד חמוד שקודם לכן לא הבנתי אותו ועכשיו הכל יותר ברור לי...כשצפיתי ב-MY GIRL אז בפרק האחרון הייתה הופעת אורח של איזו דמות (לא מפרטת כי זה ספויילר) שהשתתפה בדקות האחרונות של הסדרה. אותה דמות (אישה צעירה) הגיעה לביתו של הדמות הראשית מלווה בבעלה. אז כשצפיתי ב MY GIRL לא הכרתי את אותה אישה צעירה ובעלה ועכשיו כשהצצתי בפרק האחרון של MY GIRL (כי קראתי בביוגרפיה שהייתה השתתפות מיוחדת שלהם שם) גיליתי שהבעל ואישה שהתארחו באותו פרק אחרון הם כוכבי הסדרה DELIGHTFUL GIRL והם בעצם גילמו את אותן דמויות . מה שעוד היה משעשע הוא שזוג השחקנים שגילמו את הוריו של מונג ריון גילמו את הדודים של השחקן הראשי ב- MY GIRL וכשהם ראו את מונג ריון הם אמרו לו שהוא נראה להם מוכר ויש להם הרגשה שהם כבר ראו אותו איפשהו...זו הייתה קריצה קטנה וחמודה לסדרה עליה עשיתי את הספיישל עכשיו ששם כאמור הם גילמו את הוריו . גם לשחקנית היו משפטים שעליהם היא הייתה חוזרת שוב ושוב אז כמובן שאותם משפטים נאמרו גם בסצינת ההשתתפות במיוחדת בכיכובה. זו הייתה מחווה נורא חמודה לסדרה.

לגבי השירים , גם בסדרה הזאת היו כמה שירים טובים שנהניתי לשמוע אותם... אני לא זוכרת סדרה שבה לא נהניתי מהמוסיקה מלבד שלוש סדרות של עד 5 פרקים שלא הספקתי להיתחבר לשירים מפאת מספר הפרקים המועט...

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'היום סיימתי לראות'
היום סיימתי לראות
23/04/2008 | 16:15
18
את הסדרה הזאת והיא מומלצת מאוד.
לא יכלתי להפסיק לראות ממש ממכר.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'LOVE STORY IN HARVARD'
LOVE STORY IN HARVARD
17/04/2008 | 23:21
16
64
הסדרה הקוריאנית LOVE STORY IN HARVARD (``סיפור אהבה בהרווארד``) היא סדרה בת 16 פרקים של ערוץ SBS ששודרה בימי שני ושלישי בסוף שנת 2004 ותחילת שנת 2005. הרייטינג הממוצע עמד על 19%.

העלילה:

זהו סיפור על אהבה צעירה המתפתחת במסדרונות ``הארווארד``.
קים היון וו הוא תלמיד שנה ראשונה במשפטים, הוא מוצא את עצמו בתחרות מתמדת עם בן כיתתו, הונג ג`ונג מין אשר מרגיש כי הוא הרבה יותר מצליחן וחכם מקים היון וו. ההתחרות בין השניים רק הולכת וגדלה אחרי שהם פוגשים בסטודנטית לרפואה לי סו אין, בחורה צעירה וחיננית בה שניהם מתאהבים . השניים הם ממשפחה בעלת מעמד ויוקרה בקוריאה ואילו לי סו אין היא בחורה ענייה וצנועה אשר מתגוררת עם אביה שהוא משפחתה היחידה. כמתמחה בתחום הרפואה היא אוהבת להתנדב ולעזור לאנשים כמה שרק מתאפשר לה .
לי סו אין רואה תחילה בשני הקוריאנים ידידים בלבד אך ככל שהיא מכירה את קים היון וו יותר ויותר רגשותיה כלפיו הולכים ונעצמים והשניים הופכים לזוג ומבלים רגעים קסומים יחדיו , מה שמעלה את כעסו וטינתו של הונג ג`ונג מין כלפי קים היון וו. למעשה הוא כבר חש כלפיו כעס קודם לכן מאחר והתגלה כי אביו התאבד בגלל אביו של קים היון וו ששימש כעו``ד שרושש את אביו של הונג ג`ונג מין.
אהבתם של קים היון וו ולי סו אין תעמוד במבחן כשהשניים נאלצים להיפרד לתקופה מסוימת ...קים היון וו ממשיך ללמוד משפטים עד לקבלת התואר הנכסף ואילו לי סו אין עוזבת את ארה``ב וטסה לדרום אמריקה בשביל להמשיך ולעזור לנזקקים בארגון התנדבותי אליו נרשמה. האם אהבתם תשרוד את המרחק הרב והזמן שחלף?

זהו כמובן רק תקציר תמציתי של העלילה...תקציר שלא מראה אפילו עשירית מן המתרחש בפרקים היותר מתקדמים...מדובר בסדרה מעולה שיש בה הכל...אהבה, רומנטיקה, מתח, תככים, נקמה, רצח ושנאה...במילה אחת: מומלץ!

סרטונים:

תקציר:
http://www.youtube.com/watch?v=sjjoANIbaNM

הפרק הראשון:
http://www.youtube.com/watch?v=8Jtj_zhdx8s

סרטונים מלווים בפס קול המצויין:
http://www.youtube.com/watch?v=nARI6okz9cU

http://www.youtube.com/watch?v=5hTIEmtvpgk

http://www.youtube.com/watch?v=ti48PRrXJuU

http://www.youtube.com/watch?v=oK-NuWcQx7M

דעתי על הסדרה:
כשהתחלתי לצפות בסדרה הפרק הראשון נראה לי נורא חמוד אבל בפרק השני כבר משהו היה חסר לי...אני מודה שלא התלהבתי כל כך מהזוג הראשי...לדעתי לא הייתה ביניהם כימיה גדולה וזהו בעצם החיסרון היחיד בסדרה הזו מאחר והעלילה היא מאוד מצויינת ומעניינת.
השחקן הראשי קים נא וון (כוכב ``מאיזה כוכב את?``) משחק ונראה מדהים גם פה! אמנם חיבבתי יותר את דמותו ב``מאיזה כוכב את?`` אבל אין לי שום טענות ליכולות המשחק שלו בסדרה הנוכחית...הוא רק משתבח עם השנים ...(``סיפור אהבה בהארווארד`` צולם שנתיים לפני ``מאיזה כוכב את?``).
השחקנית הראשית חמודה ומשחקת טוב אבל היא לא נמצאת בטופ שלי של השחקניות הקוריאניות...
כל מי שקורא את תקציר העלילה לא מתאר לעצמו אילו התפתחויות ותפניות צפויות בהמשך ...זהו לא סתם סיפור אהבה...
(לא מפורט)
בסדרה הזו יש גם עלילה סביב בתי משפט ונכנסת לעלילה גם דמות של מרשע אמיתי שבעקבותיו באים ניסיונות חיסול ועוד דברים מותחים ומעניינים...בנוסף בלי הודעה מוקדמת בפרקים המתקדמים יש תפנית נוספת שגורמת לתחושה של דרמה טראגית וממש עד הדקות האחרונות של הפרק האחרון לא ממש ברור האם הסדרה היא טראגית או שמא יחול שינוי של הרגע האחרון ...אין ספק שהסדרה היא לא סתם סדרה צפויה אלא סדרה מותחת ומרגשת שנהניתי לצפות בה.

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אהבתי מאד '
אהבתי מאד
19/05/2008 | 09:24
9
בעיקר את המשחק של קים ראה וון, בכיתי איתו בכל פעם שהוא בכה.
סדרה מרגשת, אף על פי שיש תחושה של חוסר פרטים, כמו המשפחה שלו, נאמר שיש לו אח ואחות, מראים את האמא פעם אחת, רק האב מופיע. בכל מקרה אוהבי ספרי ג'ון גרישם מאד יאהבו את הסדרה.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'הדרמה Love Story in Harvardו'
הדרמה Love Story in Harvardו
12/05/2008 | 22:04
14
32
האם יש קישור לראות את הסדרה עם תרגום באנגלית/עברית....
אני מעריצה את השחקן המדהים הזה....
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'שלחתי מסר'
שלחתי מסר
12/05/2008 | 23:10
2
15
לצפיה ב-'קישור'
קישור
13/05/2008 | 10:43
1
17
שלח לי בבקשה שוב את הקישור לסדרה .
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'הדרמה Love Story in Harvardו'
הדרמה Love Story in Harvardו
13/05/2008 | 08:07
1
29
האם יש קישור לראות את הסדרה עם תרגום באנגלית/עברית.... אני מעריצה את השחקן המדהים הזה....

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אם את מעריצה, אז יש DVD'
אם את מעריצה, אז יש DVD
13/05/2008 | 09:04
7
17
באתר של YesAsia זה עולה 60$ שזה לדעתי ממש כלום בשביל 16 שעות(לפחות) של הנאה
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אם כבר מדברים על לקנות.. '
אם כבר מדברים על לקנות..
13/05/2008 | 13:45
6
12
ה- DVD  בא עם תרגום לאנגלית?

מעניין לדעת. עד עכשיו קניתי מהם רק דיסקים.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'האחד הזה כן, אבל לבדוק בזהירות'
האחד הזה כן, אבל לבדוק בזהירות
13/05/2008 | 14:38
5
10
לסידרה הזו למשל יש. היה לי נדמה שכללתי את הקישור בהודעה הקודמת יש שם 6 סטים שונים של DVD, רק זה שעולה 59$ כולל כתוביות באנגלית ראיתי שיש את זה גם באתר אחר בפחות, רק ששם יש דמי משלוח (לא כולל לקוריאה;) ואין לי מושג אם הם ישלחו לישראל
קוריאה - שפה ותרבות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'דרוש הסבר '
דרוש הסבר
13/05/2008 | 15:14
4
9
בקישור ששלחת למה התכוון המשורר ב- HONG KONG VERSION ?

ועוד שאלה: איך מוסיפים קישורים להודעה ?
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
13/05/2008 | 16:05
3
7
יש הרבה גירסאות שיוצאות במדינות שונות, מה שיוצא ביפן בד"כ יותר מושקע אבל כמעט אף פעם לא כולל כתוביות באנגלית. מה שיוצא בהונג-קונג לרוב כולל כתוביות גם באנגלית. בכל מקרה יש לבדוק בפרוט ולהסתכל איזה כתוביות יש לפני שמזמינים.
לגבי הוספת קישורים יש 3 דרכים לעשות זאת הנה מאמר מתאים שכולל גם את הנושא הזה. (מקצת אחרי האמצע)
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אני רק רוצה להוסיף אזהרה לגבי הונג-קונג'
אני רק רוצה להוסיף אזהרה לגבי הונג-קונג
14/05/2008 | 02:38
1
21
לא ספציפית לגבי הדיסק הזה, אלא כללית לגבי דיסקים שמיוצרים בהונג-קונג. האנגלית שבחלק מהם... לא באמת ראויה להקרא אנגלית. לפעמים די קשה להבין אותה.

It word wanting bad-anounce ment for D V D that it turns all by Hong Kong. D V D of Hong Kong , it times all not but hard compare. Please think of care. Thankyou welcome to come retime

משהו כזה
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אוי נתקלתי כבר בתרגום כזה...'
אוי נתקלתי כבר בתרגום כזה...
14/05/2008 | 10:16
11
לצפיה ב-'בחרת בסדרה טובה'
בחרת בסדרה טובה
13/05/2008 | 23:51
12
צפיתי בה בשנה שעברה אחרי שגם אני כמוך מאוד התלהבתי מהשחקן קים נא וון...הוא פשוט מקסים!
את "סיפור אהבה בהווארד" אהבתי פחות מאשר את "מאיזה כוכב את?" אבל זאת גם סדרה טובה ומותחת.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'If In Love...Like Them'
If In Love...Like Them
17/04/2008 | 23:25
35
If In Love...Like Them (המוכרת גם תחת השם: Perhaps Love) היא מיני סדרה קוריאנית בת 4 פרקים ששודרה בחודש אפריל בשנת 2007 בערוצים SBS ו – Tv Mnet.

העלילה:
לי נה היא זמרת חדשה שעומדת לפני הופעת הבכורה שלה בטלויזיה . השירים שלה ברדיו מצליחים מאוד אך היא טרם חשפה את פניה. בערב שבו היא אמורה להופיע, דקות ספורות לפני עלייתה לבמה היא מתעלפת ומאוחר יותר בבית החולים היא מקבלת בשורה טראגית . את מקומה כזמרת בהופעת הבכורה תפסה בחורה אחרת שכולם חושבים שהיא לי נה הכל כך אהודה ונערצת שאותה לא חדלו מלהשמיע ברדיו .
ג`ונג טא הוא בחור מובטל שמבצע שליחויות ומשימות עבור אנשים מפוקפקים . באחת המשימות הוטל עליו להגיע לבניין מסחרי על מנת לפגוש אדם מסויים ולהעביר לו סכום גדול של כסף. אך המשימה השתבשה אחרי שהבניין שבו שהה ג`ונג טא קרס . ג`ונג טא הצליח לשרוד והועבר לבית החולים, שם הוא פגש במקרה בלי נה והשניים התאהבו .

לצפייה בסדרה און ליין:
http://www.mysoju.com/if-in-love-like-them/

סרטונים:
http://www.youtube.com/watch?v=oWZl_N20OUQ

http://www.youtube.com/watch?v=EoOlYFzbwyY

http://www.youtube.com/watch?v=G6cprNa9OWY

הסרטון הבא הוא רק למי שלא מתכוון לצפות בסדרה כי הוא בעצם
מראה את סצינת הסיום:
http://www.youtube.com/watch?v=eD3SBBOrDWQ

דעתי על הסדרה:
אז קודם כל  למי שמתכוון לצפות...זאת דרמה טראגית!!!
הייתי לי התלבטות האם להתחיל לצפות בסדרות טראגיות או לא כי אחרי ``מלכת השלג`` החלטתי לא לצפות בעוד דרמה טראגית אבל מאחר ועברו חודשים מאז ויצא לי לצפות בהרבה קומדיות רציתי לגוון מעט אז החלטתי ללכת על הסדרה הזאת כי מככב בה שחקן שאני מאוד מחבבת וגם כי יש לה 4 פרקים אז חשבתי לעצמי ``כמה כבר אפשר להיקשר לדמויות בארבעה פרקים?? ``. הייתי בטוחה שהדרמה לא ממש תרגש אבל טעיתי...אז נכון שלא בכיתי בהיסטריה כמו ב``מלכת השלג`` אבל דמעות היו מעט ולמרות שאני לא מצטערת שהחלטתי לצפות בסדרה הזאת החלטתי שדרמות טראגיות זה לא בשבילי...קשה לי איתן...  
לגבי השחקנים, השחקן הראשי הוא השחקן לי דונג גאן שראיתי אותו בסדרה הקומית ``Sweet 18``. הייתי בהלם כשראיתי אותו בסדרה הנוכחית כי הוא נראה יותר צעיר בכ-10 שנים לעומת הסדרה שלו משנת 2004...הוא רזה מאוד והתפקיד שלו אחר לגמרי...שחקן מצויין!
לגבי השחקנית, זו הפעם הראשונה שהשחקנית לי יורי מככבת בסדרה. לי יורי היא בעצם זמרת פופ מפורסמת בקוריאה. עד שנת 2002 היא הייתה חברה בלהקת בנות בשם FIN K.L, להקה שהייתה מורכבת מ-4 בנות שביניהן הייתה גם השחקנית המתוקה סונג יורי כוכבת ``מלכת השלג`` .
אחרי שלהקת הבנות התפרקה לי יורי פצחה בקריירת סולו ואף הוציאה שני דיסקים, לאחרון מביניהם קוראים ``Dark Angel``. לי יורי הוציאה עוד סינגלים חדשים שהושמעו בסדרה והיו חלק מפס הקול שלה.
הנה סרטון שלה שבו היא מבצעת שיר מהסדרה:
http://uk.youtube.com/watch?v=fc6YLTxCa-U

ונעבור לעלילה...הפרק הראשון היה מאוד מעניין! אהבתי את איך שיצרו את השתלשלויות האירועים...אני בטוחה שמי שיתחיל לצפות בפרק הראשון יהיה מאוד סקרן להמשיך ולצפות בסדרה עד סופה. התקציר לא חושף הרבה לגבי מה שצפוי בדרמה עצמה...למעשה, התקציר יכול קצת להטעות מאחר והוא לא מכיל את כל הפרטים שיתרחשו בהמשך העלילה.
למרות שמדובר בדרמה טראגית אני ממליצה עליה מאוד! במיוחד לאור העובדה שבסה``כ מדובר ב-4 פרקים כשכל פרק כ-47 דקות (לעומת פרק בסדרה רגילה של 16 פרקים שאורכו מינימום שעה).
בשורה תחתונה: תצפו ולא תתחרטו...
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'BAD COUPLE'
BAD COUPLE
17/04/2008 | 23:30
1
46
BAD COUPLE היא סדרה קוריאנית בת 16 פרקים ששודרה בשנת 2007 במהלך חודשים יוני ויולי בימי שבת וראשון בערוץ SBS. הרייטינג הממוצע עמד על 13.4%.

העלילה:

צ`וי גי צ`אן הוא מורה לבוטניקה באוניברסיטה מוכרת. הוא הגבר האידיאלי בעל הגנים המושלמים .
קים דאנג ג`ה היא אישה שמכורה למקום עבודתה, היא לא מאמינה באהבה ולכן למרות שהיא עברה את גיל ה-30 היא לא חושבת על חתונה ואפילו לא על מערכת יחסים רצינית. אך ביום בהיר אחד דאנג ג`ה חשה בצורך להפוך לאם , היא חפצה בבת שתיהייה לצידה תמיד ותידמה לה ולכן היא מחליטה לפתוח בחיפושים אחרי הגבר המושלם ממנו היא תיכנס להריון. היא נתקלת בגי צ`אן ואחרי בירור מקיף בנוגע לקורות חייו הוא הופך למטרתה והיא מנסה בכל דרך אפשרית להיכנס להריון ממנו . הבעיה היא שגי צ`אן לא מאמין בסקס לפני החתונה מה שמקשה על כוונותיה הלא טהורות של דאנג ג`ה .
זהו סיפורם של אישה מאוד ליברלית ושל גבר מאוד שמרן שמככבים בסדרה המקסימה: ``BAD COUPLE``.

סרטונים:

טריילרים:
http://www.youtube.com/watch?v=vluyQiphUCs

http://www.youtube.com/watch?v=_KTPpCO1eXI

קליפ הפתיחה:
http://www.youtube.com/watch?v=TyKX11T0HbQ

לצפייה בסדרה:
http://www.youtube.com/watch?v=M0FRwcSz5uU

סרטון של קטעים נבחרים מלווה בפס הקול המקסים:

http://www.youtube.com/watch?v=rBO2iTB6-_M

דעתי על הסדרה:  מכיל
קודם כל, רציתי לכתוב שמלבד הסיפור המרכזי בעלילה יש עוד סיפורים חביבים כמו חברתה של דאנג ג`ה, אישה כבת 30 שנשואה לרופא ויש להם ילד, היא עקרת בית שמסורה לבעלה וילדם אבל עולמה חרב עליה כשבעלה מודיע כי ברצונו להתגרש ממנה ולעבור לגור עם המאהבת שלו, קולגה מהעבודה. היא לא יודעת איך להתמודד עם המצב החדש ומסרבת להתגרש מבעלה משום שאין היא יודעת איך לפרנס את עצמה ואת ילדם בכוחות עצמה .
ויש גם חברה נוספת שנשואה באושר לגבר שעובד עם דאנג ג`ה ולשניים יש ילדה שבעקבות היחס החם של אותה ילדה ביום שדאנג ג`ה הייתה חולה, היא מחליטה להביא ילד משלה. ריגש אותה לראות איך אותה ילדה של חברתה התייחסה אליה בחום ודאגה . אותה חברה עומדת לצידה של דאנג ג`ה ברגעים השמחים והעצובים בחייה.
ועכשיו לגבי הסדרה עצמה...קראתי תגובות מצופים שטענו כי מדובר בסדרה מאוד טובה ושונה וכשצפיתי בשני הפרקים הראשונים חשבתי לעצמי שאולי לא הייתי צריכה להאמין להם כל כך מהר ...הרגשתי שמדובר בסדרה סתמית, לעיתים טיפשית עם תגובות ילדותיות ולא ענייניות (כן...זה קורה הרבה בסדרות הקוריאניות אבל יש גם רגעי קסם שמכפרים על הסצינות הלא ענייניות). אבל ככל שהתקדמה העלילה גיליתי שההמלצות היו נכונות וכי לא מדובר בעוד סתם סדרה קלילה ומהנה אלא בסדרה שפשוט יש בה הכל! סצינות מצחיקות ומהנות וגם סצינות עצובות ומרגשות. הסדרה היא לא מה שהיא נראית בפרקיה הראשונים...העלילה הולכת ונעשית ליותר ויותר מעניינת ומשאירים אתכם במתח ממש עד סופה . למרות שמהרושם הראשוני זה לא נראה ככה הסדרה היא רצינית ומרגשת ולא הצלחתי שלא לבכות בה . לשחקנית הראשית לא מתחברים מייד אבל זה קורה בסופו של דבר והשחקן הראשי הוא לא חתיך מהפנט אבל אי אפשר שלא לשים לב לקסם שלו...הוא כל כך טוב לב ומקסים שאי אפשר שלא להתאהב בו . המוסיקה מצויינת ומוסיפה כרגיל המון ...בשורה תחתונה: סדרה מומלצת מאוד!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'סידרה מעולה, ראיתי ואהבתי מומלץ בחום '
סידרה מעולה, ראיתי ואהבתי מומלץ בחום
22/04/2008 | 08:47
9
בעקבות ההמלצה החמה של Gitana(שהתווספה להמלצות אחרות), ראיתי את הדרמה הזו, ונהנתי מאוד.
הסידרה באמת משנה כיוון אחרי ההתחלה. ההתחלה מאוד קלילה ו-שין און-גייאנג מציגה את יכולתה הקומית. הסידרה מתחילה בקטע שמכניס לאוירה, ואחר כך חוזרים לאיך הגיעו לרגע הזה.
בהמשך הסיפור מתקדם, ומציג רגעים שמחים, עצובים, נוגעים ואחרים. שין און-גייאנג (신은경 שמשחקת את דאנג ג`ה) מציגה פה הרבה מהיכולות שלה, אלו שהפכו אותה לאחת ממבטיחות הלהיטים בקולנוע הקוריאני. היא יודעת להיות כל כך אמיתית בכל דבר שהיא עושה. כיום היא מככבת בדרמה אחרת שמסתמנת כלהיט גדול של מעל 25% רייטינג (Mom Has Grown Horns)
בסידרה זוכים לטעום גם קצת מהתרבות הקוראנית בזכות היותו של צ`וי גי צ`אן בן למשפחה מסורתית (הוא שייך לקלאן/לשבט)
אגב לדעתי אין ספויילרים משמעותיים בהודעה של Gitana (ואני חושב שאני די קפדן בנושא) אז תקראו ללא חשש.
אני לא יודע מה הופך את השחקן הראשי ללא מספיק "חתיך" אבל הוא ללא ספק הגבר האידאלי, והוא ממלא את תפקידו הזה בכבוד.

אני אציין גם שזו סידרה מעולה למי שרוצה להתקדם בקוראנית, כי משתמשים שם בקוריאנית יפה ומובנת, ולא כל כך בשפות של רחוב או חברים כמו בהרבה דרמות אחרות. מהבחינה הזו, זו סידרה חובה!

אגב, הכתיבה עליה עשתה לי חשק לראות את הקומדיית פעולה הידועה שלה שכבר שמעתי המלצות לגביה- My Wife is a Gangster
קוריאה - שפה ותרבות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'QUE SERA SERA'
QUE SERA SERA
17/04/2008 | 23:32
30
QUE SERA SERA היא סדרה קוריאנית בת 17 פרקים ששודרה השנה בימי שבת וראשון במהלך חודשים מרץ עד מאי בערוץ MBC.

העלילה:

קאנג טה ג`ו הו עובד למחייתו כשכיר בבניין משרדים, הוא מן פלייבוי שאוהב לצאת עם בחורות עשירות ונהנה מן המתנות שהן נותנות לו . שין ג`ון היוק הוא בחור פגיע עקב בעיות משפחתיות ועבר כאוב אך הוא מוכשר ובעל חזות נאה. שניהם מתאהבים בו זמנית בגיבורת הסדרה העונה לשם האן יון סו, בחורה צנועה שדואגת לפרנסת אמה הנוכלת ואחותה הקטנה והחולה . צ`ה הי לין היא בתו של מיליונר, בעל אותו מפעל בו עובדים קאנג טה ג`ו ושין ג`ון היוק. היא בחורה מוכשרת ומושכת ששואפת להיות מעצבת מצליחה בכוחות עצמה ולא בזכות שם משפחתה המיוחס. לכן, היא מסרבת לעבוד בחברה של אביה ומקימה משרד משלה שאינו תחת שרביטו של אביה העשיר. היא בחורה עצמאית ואימפולסיבית שאמנם מצליחה בעבודתה אבל היא כשלה במערכות יחסים. היא התאהבה בשין ג`ון היוק אך הוריה סרבו נחרצות לקשר ביניהם משום שהם גדלו בעצם כאחים גם אם לא קיים כל קשר דם בין השניים.
צ`ה הי לין שמאסה בניסיונות של הוריה לשדכה לגברים בעלי מעמד רם מחליטה לשכור גבר שישמש כבן זוגה והיא מחליטה לשכור את קאנג טה ג`ו מאחר והיא מודעת לאהבתו הגדולה לכסף. מה שהיא לא תיארה לעצמו הוא שהיא באמת תתאהב בו, בזמן שהוא לראשונה בחייו התאהב אף הוא אבל לא בה לא בהאן יון סו, מה שיאלץ אותו להגיע להחלטה מה יותר חשוב לו בחיים...אהבה או כסף

טריילר:
http://www.youtube.com/watch?v=jpIXvrTqiOM

לצפייה בסדרה:
http://www.youtube.com/watch?v=3S6cPoZV7XM
(יש ביוטוב את כל הפרקים)

סרטונים:

סרטון מלווה בשיר שכבש אותי!!!
http://www.youtube.com/watch?v=t5ZWR4w1pIc

http://www.youtube.com/watch?v=xqtLfDcgaMg

http://www.youtube.com/watch?v=knRzHjFoc4A

הידעת
בהתחלה השחקנית יו הון הי כוכבת ``קופי פרינס`` הייתה אמורה לככב בדרמה הזו אך היא נאלצה לבטל את השתתפותה בעקבות בעיות בריאות מהן סבלה באותה העת.

השחקן לי קיו האן שגילם את האקס של סאם סון בסדרה ``סאם סון המתוקה`` מגלם פה את שין ג`ון היוק.

דעתי על הסדרה:
כשאני חושבת על ``QUE SERA SERA`` אז הדבר הראשון שאני חושבת עליו הוא השיר המקפיץ והחמוד שגיליתי הודות לסדרה הזו. השיר הוא: Wolgwang (``Moonlight``) - W & Whale וגם כיום אחרי שהסדרה כבר מאחורי אני לא מפסיקה לשמוע אותו .
בסה``כ זאת סדרה חמודה אבל העלילה שלה לא חזקה מספיק...מה שכן אהבתי בה הוא שעד השניה האחרונה לא היה ברור איך היא תסתיים וזה מוטיב שלשמחתי חוזר על עצמו בסדרות הקוריאניות .
השחקן הראשי די כובש למרות שהייתה סצינה של אלימות שלא ממש ציפיתי לה ודי זיעזע אותי אבל אהבתי את המשחק שלו. גם דמותו של שין ג`ון היון הייתה טובה והסצינה היחידה שבה היו לי דמעות העיניים הייתה דווקא סצינה בכיכובו. מהכוכבת הראשית שגילמה את האן יון סו לא התלהבתי ...דווקא הבחורה השניה צ`ה הי לין שיחקה טוב יותר לטעמי, גם אם ניכר עליה שהיא מנותחת, אבל זה כמובן לא הפחית את כישורי המשחק שלה ואת הכריזמה ששידרה.
אפשר לומר שהיה שווה לצפות...ולו בזכות אותו שיר מקסים!!!

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'HELLO MISS'
HELLO MISS
17/04/2008 | 23:38
28
HELLO MISS זו סדרה קוריאנית בת 16 פרקים ששודרה בערוץ KBS2 במהלך שנת 2007.

העלילה:

לי סו אה היא היורשת הבלעדית של החווה המסורתית ``האן דאנג``, חווה בת היסטוריה של למעלה מ-300 שנה בעלת ערך רגשי עצום עבור משפחתה של סו אה . המצב הכלכלי של המשפחה בכי רע והדרך היחידה לצאת מהמשבר הוא למכור את החווה אך בשל הערך הרגשי סו אה מנסה להציל את המצב בדרך אחרת בלי הצורך למכור את החווה שכל כך חשובה לה ולזקני האזור.
סו אה מחליטה לנסוע לעיר הגדולה סאול ושם היא פוגשת בדונג גיו ובבן דודו צ`אן מין, נכדיו של גבר עשיר ובעל מעמד ששנים קודם לכן בעודו היה צעיר ועני הוא השתכן בחווה וברח ממנה אחרי שגנב פרה . כעת כשיש ברשותו ממון רב ברצונו לרכוש את אותה חווה שבעברו הוא עבר בה כפועל פשוט. סו אה מסרבת למכור את החווה גם למרבה במחיר. היא בטוחה שהיא תצליח למצוא דרך להתגבר על מצב הקשה ולצאת ממנו בלי להיפרד מאותה חווה מפורסמת והיסטורית.
בסאול סו אה תכיר בבחורה משעשעת וקלילה שתהפוך לחברתה ותלווה אותה בביקוריה בעיר. בנוסף, סו אה שאינה רגילה לחיים בעיר הגדולה תתחיל לעבוד בחברת הדוגמנות של אותו גבר עשיר (סבם של דונג גיו וצ`אן מין) ובמקביל היא ושני הנכדים יהיו מעורבים בסיפור אהבה מסוכן ולא פשוט. שניהם ינסו לכבוש את לבה אך ההבדל ביניהם הוא שאחד מהם באמת מאוהב בה ואילו השני מטרתו הראשונית הייתה השגת החווה עבור סבו .
סו אה תכיר גם בדוגמנית מנותחת שלמרות התדמית המרשימה שלה והצלחתה כדוגמנית בין לאומית מתברר שבילדותה היא בעצם גדלה עם סו אה בחווה וכי אמה הביולוגית היא המשוגעת של החווה , דבר אותו היא ניסתה להסתיר אבל בסופו של דבר האמת תמיד יוצאת לאור . האם סו אה תבחר בגבר הנכון ומה יקרה עם הדוגמנית שמנסה להסיר את זהותה האמיתית כל זאת ועוד בסדרה הקלילה: HELLO MISS

טריילר:
http://www.youtube.com/watch?v=SRx-h70iFdA

קליפ פתיחה:
http://www.youtube.com/watch?v=X_VASeAyJw0

לצפייה בפרק הראשון:
http://www.youtube.com/watch?v=Gas6Utf95gk

סרטונים נוספים:

סצינה שמראה קצת מהתרבות הקוריאנית המסורתית:
http://www.youtube.com/watch?v=L4YFYU8AGgw

סצינות נבחרות מלוות בפס קול:
http://www.youtube.com/watch?v=fj_BQ3lq17M

http://www.youtube.com/watch?v=Vs3SkD2VqAQ

http://www.youtube.com/watch?v=nymc7uaM_q8

http://www.youtube.com/watch?v=BT3JFqoWlU8

דעתי על הסדרה:
זו אחת מהדרמות הראשונות שראיתי, החלטתי לצפות בסדרה מאחר והכוכבת הראשית היא כוכבת MY GIRL ואחת השחקניות הקוריאניות שיותר אהבתי אבל העלילה לא הייתה מלהיבה במיוחד ולעיתים השתעממתי מהאירועים ההזויים . מה שהכי אהבתי היה:

הסיפור של הדוגמנית שבילדותה ברחה מהחווה בגלל שהיא התקשתה להתמודד עם העובדה שאמה חולת נפש...הילדים לעגו לה ולכן, היא החליטה לעזוב את הבית כבר בגיל צעיר ומאז נעלמו עקבותיה. מתברר שהיא אומצה ע``י זוג אמריקאי והפכה לדוגמנית מאוד מצליחה, כשהיא מגיעה לחווה לצורכי עבודה היא פוגשת באמה הביולוגית ומעמידה פנים שאין היא מכירה אותה אך האם זיהתה מייד את בתה, רצה לחבקה וקראה לה בשמה אך מאחר ולכל בחורה בה היא פוגשת היא קוראת בשם בתה הסובבים אותה חושבים שהיא שוב מדמיינת שזו בתה ולא מתארים לעצמם שהפעם אכן מדובר באותה בת שלפני שנים ברחה מהבית . הסיפור הזה היה הסיפור הכי מעניין בסדרה ...בהתחלה הדוגמנית סירבה לקבל את אמה אבל לקראת סוף הסדרה היא התחילה להשתנות והסצנות שתיעדו את השינוי שחל בה היו מאוד יפות .
גם לזוג הראשי היו כמה סצנות טובות אבל הן היו מועטות...
אגב, גם הפעם קיבלנו מן הצצה לתרבות של קוריאה המסורתית...(תוכלו לראות זאת בסרטונים).
בשורה תחתונה...אפשר לוותר
(זוהי כמובן רק דעתי האישית...יש כאלה שדווקא טענו שמדובר באחת הסדרות הכי טובות שראו )

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'FREEZE'
FREEZE
17/04/2008 | 23:41
1
29
``FREEZE`` היא מיני סדרה קוריאנית בת 5 פרקים ששודרה בסוף שנת 2006 בערוץ בשם CGV.

העלילה: (בהרחבה)

זהו סיפור שבו מעורבים ערפדים. לפני 350 שנה באק גונג וון הציל את חייה של הערפד וויאוה אחרי שרצו בכפרה להוציאו להורג ע``י שריפתה. כשהשניים ניסו לברוח באק גונג וון נפל ונפצע קשה וכתוצאה מפציעתו הוא איבד דם רב . הדרך היחידה להציל את חייו הייתה מתן עירוי דם ולכן וויאוה נתנה לו מדמה ובכך הפכה אותו לערפד כמותה .
כעת בהווה 350 שנה אחרי השניים מתגוררים בסאול ופתחו בר משותף. יום אחד באק גונג וון מקבל מכתב מאהבה ישנה שלו ובו היא מספרת לו כי היא גוססת ומבקשת ממנו שידאג לבתה ג`אנג ג`י הו. באק גונג וון התאהב באותה אישה גוססת לפני 20 שנה אך הוא נטש אותה בלי שיספר לה על מצבו האמיתי.
כשבאק גונג וון מחליט לנסוע לראות את אותה האישה זה כבר מאוחר מידי כי היא מתה, הוא פוגש בבתה עליה האם ביקשה שישמור והבת מזהה אותו מאיזו תמונה שמצאה וחושבת כי הוא בנו של אותו אדם מהתמונה שנכח בחתונתה של אימו והביט בה מרחוק. היא הרי לא מתארת לעצמה שהאדם שנכח בחתונה הוא בעצם באק גונג בעצמו ולא אביו . הרי הערפדים לא משתנים ולא מזדקנים.
באק גונג וון שב לסאול וג`אנג ג`י הו מחליטה ללכת בעקבותיו היות ואין שום דבר שקושר אותה לכפר בו התגוררה מאחר ואמה מתה והיא נותרה לבדה, אביה אמנם חי אבל הוא נטש את הבית שנים קודם לכן. ג`אנג ג`י הו ובאק גונג וון מתאהבים למורת רוחה של וויאוה שלא רוצה לראות את באק גונג וון נפגע מאחר ואין הוא יכול לנהל מערכת יחסים אמיתית עם אף בת אנוש בגלל שהוא ערפד .
לשם קיומם וויאוה ובאק גונג וון שותים דם אותו רוכשת וויאוה מסוחר בדם שלא שואל יותר מידי שאלות לגבי השימוש הנעשה בדם. מצבם הסתבך כשהמשטרה גילתה על העסק הבלתי חוקי של הסוחר וכעת השניים נותרו בלי מקור להשגת דם שבאמצעותו הם שורדים  .
המשטרה פשטה על אותו עסק מאחר ובאותם ימים בסאול התרחשו מעשי רצח שבכולם התברר כי נלקח דם מגופות הנרצחים מה שמעלה את השאלה המדאיגה הם יש ערפדים בסאול??? מתברר שאכן הרוצח הוא ערפד נוסף שחי לו בקוריאה.
כעת כשאין אפשרות להשיג דם ג`אנג ג`י הו נמצאת בסכנה ממשית, סכנה אליה היא אפילו לא מודעת מאחר ואין היא מכירה את זהותם האמיתית של אהובה באק גונג וון ושותפתו וויאוה .

דעתי על הסדרה:
אף פעם לא יצא לי לראות סרט או סדרה על ערפדים (כן...אף פעם לא ראיתי באפי חחח) אז חשבתי שיכול להיות נחמד לראות משהו קצת שונה אבל למרות שמדובר ב-5 פרקים בלבד בכל זאת אפשר לומר שהשתעממתי ...אולי זה היה יכול להיות יותר מעניין אם היו יוצרים מהעלילה סרט של שעה וחצי ולא סדרה בת 5 פרקים...היו כמה סצינות חמודות אבל לצערי הן היו מעטות .

קליפ פתיחה:

http://www.youtube.com/watch?v=0PWxprO0mQ4
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אני דווקא מאוד אהבתי'
אני דווקא מאוד אהבתי
19/04/2008 | 12:18
12
אמנם העלילה מספרת על ערפדים, אבל ממש לא דומה (אפילו לא בקצת...) לבאפי.
העלילה מתמקדת יותר בסיפור האהבה בין הדמויות מאשר בעובדה שמדובר בערפדים...
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'HANOI BRIDE'
HANOI BRIDE
17/04/2008 | 23:43
27
``Hanoi Bride`` היא מיני סדרה בת 2 פרקים בלבד ששודרה בערוץ SBS במהלך שנת 2005. זו מיני סדרה מיוחדת שהופקה בכדי לחגוג את יום השנה של סיום מלחמת וייטנאם .

העלילה:

הון הו הוא רופא קוריאני צעיר שעובד בבית חולים בוייטנאם. הוא מתאהב בבחורה צעירה בשם טיב שעובדת כמתורגמנית בבית החולים. טיב היא חצי קוריאנית וחצי וייטנאמית, גם היא התאהבה ברופא והשניים התחילו לצאת . כשדודתה גילתה כי היא מתראה עם רופא קוריאני היא אסרה עליה לשוב ולראותו מאחר ואבי בתה היה קוריאני שהכניס אותה להריון ונטש אותה והיא מעולם לא שבה לראותו. לכן, היא לא רוצה שגורל אחייניתה יהיה זהה לגורלה. היא מנצלת את העובדה כי הון הו נאלץ לטוס חזרה לקוריאה במהירות ולא מוסרת לטיב את ההודעה שהשאיר לה . בהודעתו ביקש הון הו מטיב שתגיע לשדה התעופה להיפרד ממנו והוא מתאכזב מאוד כשהיא לא מגיעה . גם טיב מאוכזבת מאחר והיא חושבת כי הון הו עזב בלי לומר דבר והיא חשה מרומה .
כעבור שנה, אחיו הגדול של הון הו, גבר כבן 40, עצל ולא משכיל במיוחד מגיע מוייטנאם לקוריאה יחד עם ארוסתו. הוא מציג את הארוסה לאחיו ולמרבה ההפתעה מדובר בטיב, הבחורה שבה הון הו התאהב שנתיים קודם לכן . מסתבר שטיב גילתה שמדובר באחיו של הון הו ולכן הציעה לו להתארס מאחר וכך תוכל להגיע לקוריאה ולפגוש בהון הו. הון הו מתאכזב מאוד מטיב מאחר והוא בטוח שהיא נמצאת עם אחיו מסיבות כספיות. האם הון הו יקבל את טיב כגיסתו? או שמא השניים יגלו על אי ההבנה שהתרחשה ביניהם שנה קודם לכן בגלל דודתה של טיב? ואיך יגיב האח לכל הסיפור?

דעתי על הסדרה:
מה שהכי אהבתי בסדרה הזו היה לראות את השחקן הראשי לי דונג ווק, כוכב הסדרה MY GIRL. מעבר לכך, לא היה משהו באמת מיוחד...הרי מדובר בסה``כ בשני פרקים כך שאי אפשר להיות ממש מעורבת רגשית מהעלילה ומהדמויות...לא מספיקים לזכור את שמות הדמויות וכבר הסדרה מגיעה לסיומה. מה גם שהעלילה הייתה די צפויה ולא היו הפתעות במהלכה. בסה``כ היה נחמד אבל לא יותר מזה .

קישור לצפייה:

http://www.youtube.com/watch?v=tGwo5KoLpH0
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'HONG GIL DONG '
HONG GIL DONG
17/04/2008 | 23:47
1
37
HONG GIL DONG היא סדרה קוריאנית היסטורית בת 24 פרקים ששודרה מה-2 בינואר ועד ה-26 במרץ 2008 בערוץ KBS בימים רביעי וחמישי.

העלילה:
הונג גיל דונג הוא הבן מחוץ לנשואים של אדם חשוב שהינו שר ויד ימינו של המלך . אביו לא מכיר בו כבנו ולכן, גיל דונג קיבל יחס של משרת מצד אביו ואחיו למחצה . מגיל צעיר גיל דונג תרגל בעזרת מורה רוחני שהכיר, עשיית קסמים ובשל כוחו ויכולות הלחימה שלו משפחתו חששה ממנו והחליטה לחסלו . הוא הווה איום לשלטון המלך משום שהתנגד לאי שוויון הזכויות בין העשירים לעניים וגרם לתסיסת הציבור כנגד השלטון. גיל דונג הצליח להיחלץ מניסיון הרצח ובעוד שכולם האמינו כי הוא מת, הוא הצטרף לחבורת גנבים והפך לאחד מהם. בהנהגתו, החבורה גנבה כסף ורכוש מעשירים מושחתים וחילקה אותו לעניים.
יי נוק היא בחורה עליזה ותמימה שגודלה ע``י סבה. בעודה מנסה להתפרנס ממכירת ``תרופת פלא`` לעוברים ושבים היא פוגשת בגיל דונג והשניים מתאהבים אך גילוי מסעיר שמתגלה לה ולכולם על עברה עלול להפריד בינה לבין גיל דונג לתמיד ולהפוך אותם לאויבים .
יי נוק גם פוגשת בבחור מסתורי לבוש שחורים שלמעשה הוא צ`אנג הוי, אחיו למחצה של המלך, אותו אח צעיר שחשבו למת כל השנים וכעת הוא שב לדרוש את כס המלכות שאביו, המלך המנוח הוריש לו ולא לאחיו שהפך למלך במקומו . אך מלבד רצונו להפוך למלך הוא גם שואף לכבוש את לבה של יי נוק בה התאהב . במי תבחר יי נוק? האם גיל דונג ינצל גם מניסיון רצח נוסף? האם צ`אנג הוי יצליח להפוך למלך? כל זאת ועוד בדרמה ההיסטורית המרתקת הקרויה בשמו של גיבור הסיפור ``הונג גיל דונג``  .

האתר הרשמי:
http://www.kbs.co.kr/drama/honggildong2008/index.html

לצפייה און ליין:
http://www.mysoju.com/hong-gil-dong/

טריילר 1:
http://www.youtube.com/watch?v=DwX4Y7_OoJc

טריילר 2:
http://youtube.com/watch?v=qDXlG-NIN2M

סרטונים מלווים בפס קול: (כולל ספויילרים)
http://youtube.com/watch?v=9A8qDaOH9iE

http://youtube.com/watch?v=3KNez_1uT5M

http://youtube.com/watch?v=bSkPIsUPS8k

דעתי על הסדרה:
חיכיתי לסדרה הזאת עוד כשרק החלו לצלמה מאחר ואני מאוד אוהבת את הכוכבים הראשיים שבה: סונג יו רי (``מלכת השלג``, ``ביום בהיר אחד``) וקאנג ג`י הוואן (``קפיטל סקנדל``). הצפייה השתלמה והשניים עשו עבודה נהדרת יחד! אהבתי לראות אותם כזוג, הייתה כימיה מצויינת ושניהם גילמו תפקידים שונים לגמרי מהתפקידים שגילמו בעבר.סונג יו רי פשוט מקסימה! היא יפהפיה ומשחקת עם הרבה רגש ועוצמה. קאנג ג`י הוואן גם הוא שחקן מעולה ומקסים. הקאסט היה מצויין, התפאורות והנופים מעולים! העלילה טובה ומותחת, אמנם ההתחלה הייתה פחות מסעירה אבל ככל שהעלילה התקדמה הסצינות הלכו והשתבחו . הפס קול היה מקסים ומרגש, השירים מגוונים וכרגיל, תורמים לעלילה .
אני חייבת לכתוב כמה מילים על הסוף...למזלי, עוד לפני שהתחלתי לצפות קראתי מספר הערות לגבי סיום הסדרה...אמנם בכלל לא פירטו מה קרה אבל מספיקים כמה מילים בשביל להבין או לשער את אווירת הסיום . לכן, מתחילת הסדרה כבר הכנתי את עצמי לסוף הכי נורא שיש...אני לא אחשוף בפניכם איך באמת הסתיימה הסדרה (למען כל אלה שעדיין לא צפו) אבל אני כן אכתוב שבלי קשר לגורל הדמויות בפרק האחרון, הסצינה הייתה מעולה, מרגשת, בנויה היטב ומאוד אהבתי אותה
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'HOLG GIL DONG סדרה מדהימההה'
HOLG GIL DONG סדרה מדהימההה
27/05/2008 | 22:36
25
אחת מההכי יפות שראיתי! ותאמינו לייייייי... ראיתי המוןןןןןןןןןןן
אולי אפילו את כולם :]
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Hello My Teacher'
Hello My Teacher
17/04/2008 | 23:49
29
Hello My Teacher המוכרת גם בשם Biscuit Teacher And Star Candy  היא סדרה קוריאנית בת 16 פרקים ששודרה בערוץ SBS בימים רביעי וחמישי מאפריל עד יוני בשנת 2005.

העלילה:

נא בו רי היא תלמידת תיכון מופרעת שבשל התנהגותה הגרועה היא גורשה מבית סיפרה. במהלך לימודיה היא התאהבה במורה שלה לציור שהיה אהבתה הראשונה והגדולה. חלפו שש שנים ונא בו רי בת ה-25 שבינתיים השלימה את לימודיה, החליטה שהיא רוצה להיות מורה וללמד באותו הבית ספר שממנו גורשה, וזאת על מנת שתוכל להיות קרובה למורה לציור אותו היא לא הצליחה לשכוח מעולם.
מאחר ואין היא מחזיקה בתואר ההוראה מסרבים לקבל אותה בבית הספר אך מנהלת בית הספר שהיא גם אמו החורגת של בחור מופרע בשם פארק טא אין שוכרת אותה לכאורה כמורה אך בפועל היא אמורה לפקח מקרוב על טא אין ולדאוג שלא יסתבך בצרות וישמור על התנהגות נאותה...
כעת, כשנא בו רי כבר לא תלמידה אין שום דבר שמונע ממנה לפתוח בקשר רומנטי עם המורה לציור שגם מגלה בה עניין. העניינים מסתבכים כשהתלמיד טא אין שהוא גם אחיינו של המורה לציור מתאהב אף הוא במורתו נא בו רי ולא מוכן לוותר על רגשותיו כלפיה למרות שהיא ודודו מאוהבים זה בזו. האם נא בו רי והמורה לציור יממשו את אהבתם, אותה אהבה שלא יכלו לממש שנים קודם לכן כשהיו מורה ותלמידה ומה יקרה עם טא אין ואהבתו העצומה למורתו כל זאת ועוד בסדרה המצויינת "שלום מורתי"

האתר הרשמי:
http://tv.sbs.co.kr/teacher/

קישור לצפייה:
http://www.youtube.com/watch?v=10PTKRenmIQ

סרטון עם שיר חמוד מהפס קול:
http://www.youtube.com/watch?v=DfA7-O_NVk8

דעתי על הסדרה:

את הסדרה הזאת כבר מזמן תכננתי לראות אבל לא היו לי צפיות גבוהות לגביה מאחר ולא נתקלתי בפעמים רבות בהם כתבו או המליצו עליה...כנראה שלא למדתי מהטעות של "מאיזה כוכב את?"...הרי גם אז הייתי בטוחה שלא מדובר בסדרה מבטיחה מאחר והדיונים עליה לא היו מרובים ובסופו שלדבר גיליתי שטעיתי מאחר וזאת הייתה אחת מהסדרות שהכי אהבתי...דבר דומה קרה לי עם "שלום מורתי"...הצפיות היו די נמוכות אבל ההנאה הייתה מרובה ואפילו התבאסתי להיפרד מהסדרה...הסדרה אמנם לא נמצאת אצלי ב"Top 5" אבל היא בהחלט נמצאת במקום מכובד.
כשצפיתי בזמנו ב"קופי פרינס" אני מודה שלא הוקסמתי יותר מידי ובנוסף גם לא התלהבתי מהשחקן גונג יו שגילם את האן קיול. לכן, החלטתי לצפות ב"ביום בהיר אחד" בשביל להתרשם מעוד סדרה בכיכובו בתקווה שאוכל לשנות את דעתי עליו אבל כשראיתי אותו שם אפילו התחלתי להתגעגע להאן קיול...חחח חשבתי שזה כבר אבוד ושאין מצב שאצליח לחבב את השחקן הזה אבל אז הגיע "שלום מורתי" שלמרות שמדובר בסדרה יחסית ישנה משנת 2005 מאוד נהניתי מהתפקיד שגונג יו עשה בה...הוקסמתי מהדמות שלו ובסופו של דבר הוא הצליח לכבוש גם אותי.
לגבי השחקנית, זאת הסדרה השניה שאני רואה בכיכובה...הראשונה הייתה "Thank You” המדהימה והפעם ב"שלום מורתי" היא גילמה תפקיד שונה לגמרי ואהבתי את המשחק שלה. היא אולי לא השחקנית הכי זוהרת ויפה שיש אבל היא מאוד מוכשרת ומשכנעת במשחקה.
מה שמאוד אהבתי בסדרה הזו זה את העובדה שהעלילה לא סבבה רק סביב סיפור האהבה של הדמויות הראשיות...בעלילה היו מעורבים גם כל התלמידים של הכתה בה לימדה נא בו רי...מערכת היחסים בינה לבין התלמידים בהתחלה הייתה מאוד קשה אבל מהר מאוד הם התחילו לאהוב אותה והיא הקדישה להם מזמנה, מסרה להם מספר טלפון שלה למקרה שהזדקקו לה, הם התקשרו אליה בכל עת והיא מייד רצה לעזרתם, פתרה להם בעיות אישיות, שימשה לאוזן קשבת ועשתה יותר ממה שכל מורה אחר עם תואר היה יכול לעשות למענם. לכל תלמיד היה סיפור משלו שהוסיף רבות לעלילה והפך אותה למאוד מעניינת.
מה שעוד אהבתי בסדרה הזו הוא שלא היה לגמרי ברור איך תסתיים הסדרה...מצד אחד היה המורה לציור שהוא אהבתה הראשונה של נא בו רי אותו היא מעולם לא שכחה ומצד שני היה טא אין, התלמיד הבעייתי שעליו נא בו רי השגיחה, בילתה במחיצתו שעות רבות והתחילה לחבב אותו מאוד. שניהם התאהבו בה והיא זו שהייתה צריכה להגיע למסקנה במי היא באמת מאוהבת.
וכמעט כפי שקורה לי עם כל סדרה קוריאנית גם הפעם אהבתי את הפס קול...השירים הקוריאנים פשוט מקסימים, הייתי שמחה להבין מה בדיוק הם שרים אבל אני מסתפקת בלהקשיב ולהנות ממה שאני שומעת גם אם אני לא מבינה מילה.
בקיצור, סדרה מקסימה!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'A Love to Kill'
A Love to Kill
18/04/2008 | 21:18
12
42
הדרמה הקוריאנית הראשונה שלי ואחת הטובות שראיתי..

A love to kill או בעברית "אהבה שיש להרוג"
ז'אנר - מלודרמה (עם סוף טרגי)
שנה - 2006
ערוץ - KBS
הזוג הראשי - Bi/Rain ו- Shin Min Ah
פרקים - 16

סיפור אהבה ונקמה בין (Kang Bok-gu - (Rain לבין ( Cha Eun-seok (Shin Mina
באקו הוא נער עני ויתום שגדל במשפחה הרוסה וחולם להיות מתאגרף. נטישת אחיו הגדול לפני 10 שנים הרסה את חייו והוא הפך להיות קר ומנותק.
און-סוק היא שחקנית מצליחה שהיתה מאוהבת באח הבכור, אבל בלחץ הוריה הוא נטש גם אותה, למרות שהיא מצידנ נשארה מאוהבת.
האחים מתאחדים לזמן קצר, אבל בעקבות אי הבנה שקשורה בעקיפין לאון-סוק, טרגדיה מפרידה ביניהם ובאקו מחליט לנקום בבחורה שהרסה את אחיו..
הוא הופך לשומר ראשה, משחזר את הרגעים הקסומים שחוותה עם אחיו (ובזה הקוריאנים מצטיינים), וגורם לאון סוק המבולבלת להתאהב בו, הנקמה לא כ"כ מצליחה לו והוא מתאהב גם..
אחד הפסקולים הכי יפים שתשמעו בסדרות קוריאניות נמצא כאן.. מומלץ בחום!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'סידרה מעולה ריין משחק כול כך שונה ובצורה טובה'
סידרה מעולה ריין משחק כול כך שונה ובצורה טובה
22/04/2008 | 08:02
21
יותר אני נהנתי מכול שניה שווה במיוחד,
אבל סידרה שמצריכה הרבה טישו אז לקחת את זה בחשבון .
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'קצת התאכזבתי...'
קצת התאכזבתי...
23/04/2008 | 06:45
3
16
אמנם ריין משחק מקסים, אבל עדיין... כמעט ולא התרגשתי. הסוף ממש עצבן אותי!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'שכחתי לציין שיש המון בעיות בפס-הקול'
שכחתי לציין שיש המון בעיות בפס-הקול
23/04/2008 | 10:01
11
של חלק מהפרקים.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'הסוף...'
הסוף...
23/04/2008 | 15:42
1
14

כן את צודקת הסוף קצת מעצבן , גם אני כעסתי אבל עדין  16 פרקים מרגשים .
בכול סידרה יש עליה הוא ירידה בפרק , אני חושבת בגלל שהיה להם ריטנג גבוה אם לא השקיעו בפרקים אחרונים
וזה מה שהפריע לי..... אבללל ריין משחק מדהים והעלילה מאוד יפה אז נהנתי .
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'נכון? סוף סוף הוא לא אנמי כמו ב"פול האוס"'
נכון? סוף סוף הוא לא אנמי כמו ב"פול האוס"
24/04/2008 | 06:17
18
אהה, הוא יודע לנשק, מסתבר
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אחת הסדרות הכי מרגשות שתראו!!!'
אחת הסדרות הכי מרגשות שתראו!!!
25/04/2008 | 02:51
30
סדרה עוצמתית, מרתקת מהשנייה הראשונה שצפיתם בה ותגרום לכם לבכות ולקצוץ ציפורניים עד לפרק הבא שישודר!
תביאו אותה לארץ!! חובהההההההההה!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'[המלצה] A Love to kill'
[המלצה] A Love to kill
10/05/2008 | 19:33
4
23
סדרה מצויינת עם אקשן, לא תבינו בהתחלה המון דברים, ויהיה קצת מסובך, אבל
לאט לאט תבינו עד הסדרה ותראו כמה שהיא טובה. השחקן הראשי שמה היה תותח,
אגב הוא היה גם בפול האוס... הדמות הנשית לא אהבתי.. אבל כרגיל הדבר היחידי
שהורס את הדרמה הקוראנית = הסוף הנורא שהם יוצרים. נלחמים, רבים, מה לא, ובסוף
טרגדיה, דיי מבאס, אבל לא נורא, סדרה מצויינת, צפו בה :]
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'A Love to kill'
A Love to kill
12/05/2008 | 09:05
3
18
היכן אני יכולה לראות את הסדרה?

עם תרגום לעברית/אנגלית .

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'נשלח מסר '
נשלח מסר
12/05/2008 | 10:15
1
10
לצפיה ב-'לא שלחת לי..'
לא שלחת לי..
12/05/2008 | 19:31
6
אממ לא שלחת לי שום הודעה.. שלחי שנית..
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'דברי איתי בפרטי'
דברי איתי בפרטי
12/05/2008 | 19:30
6
תדברי איתי בפרטי לקבל הפרטים...
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Stairway To Heaven'
Stairway To Heaven
18/04/2008 | 22:01
6
30
Stairway To Heaven או בעברית "מדרגות לגן עדן" הינה מלודרמה נוספת שראיתי, מדובר בטלנובלה אמיתית שיש לי רגשות מעורבים כלפיה.
מדובר בסוחט דמעות אמיתי.. כמות הדמעות שנשפכה שם היא הגדולה ביותר שיצא לי לראות

השם לקוח מתוך הלהיט המפורסם של להקת לד-זפלין באותו שם, וגם השיר עצמו בעיבוד אקוסטי ויפיפה מופיע בסוף הסדרה.
הסדרה זכתה לפופולריות עצומה באסיה, היתה במקום השלישי בסדרות הכי פופולריות בקוריאה באותה שנה, והזניקה לפופולריות את שני השחקנים הראשיים.

משנת 2003
ערוץ SBS
20 פרקים
זוג ראשי - Choi Ji Woo המסולקנת, ו- Kwon Sang Woo  ההורס

Jung Suh(Choi Ji Woo ו- ( Song Joo(Kwon Sang Woo הם חברי ילדות עם קשר שהפך לאהבה, ג'אנג סו גדלה ללא אמא, סונג ג'ו ללא אבא. עד שיום אחד אביה מחליט להתחתן בשנית עם מרשעת אמיתית (כזו שלא רואים הרבה בקוריאניות..) האם החורגת מביאה אתה בת מרשעת ובן טוב. האם שחומדת את סונג ג'ו העשיר לביתה מצליחה לשבש את התוכניות של השניים ללימודים בארה"ב, כך שסונג ג'ו נוסע ומשאיר ג'אנג סו מאחור לסבול לא מעט..
לאחר שנים הוא חוזר, וג'אנג סו הנרגשת ממהרת לפגוש אותה.. אלא שהאחות הקנאית פוגעת בה עם הרכב, משבשת ראיות וכום חושבים שג'אנג סו מתה.. רק שהיא לא!.. היא פשוט אבדה את הזכרון וחיה תחת השם קים גי'-סו עם האח החורג בחלק אחר של העיר, שמאוהב בה בסתר. וסונג ג' מאורס לאחות החורגת.
יום אחד סונג ג'ו, שלא שכח אותה רואה אותה במקרה רחוב ומכאן מתחיל לו סיפור אהבה עם הרבה מכשולים הכוללים, אבדן זהות, שכחה, עיוורון, סרטן, אם חורגת רעה, ארוסה ממורמרת ואח חורג שמקשה על העניינים המסובכים ממילא..

למרות העלילה המסובכת, השחקנים הראשיים משחקים טוב מאוד, למרות האובר דרמטיות יש המון רגעים מרגשים באמת בין שלושת השחקנים המובילים והרבה בכי כפי שציינתי.

ראוי לציון מיוחד האח החורג שמשחק מעולה (השחקן הלא מוכר Shin Hyun Joon) שכל סצינה שלו משדרגת.

אחת הסיבות שצפיתי בסדרה הזו עד הסוף למרות שעצבנה אותי לא מעט זה פסקול מצויין גם כאן עם שירים מעולים שמשלבים שירים קוריאניים ואמריקאיים.
פריט טריוויה חביב - מספרים שבאחד הסצינות (לא אמרו איזו) קואון סאנג וו (סונג ג'ו) , בכה כל כך שאפילו גרם לחלק מאנשי הסט לדמוע. כשראיתי את הסצינה מיד זיהית אותה, הוא בהחלט משכנע.. הסצינה היתה נורא אמיתית וכ"כ כואבת שאפילו אני בכיתי.

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'권상우 כיף שמישהי שחושבת כמ'
권상우 כיף שמישהי שחושבת כמ
19/04/2008 | 00:05
3
22
אני לא מתחברת לכל הילדים היפניים/קוריאניים עם איפור שנראים כמו בנות, הקוריאני שלי צריך להיראות ככה:
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אחחחחחח'
אחחחחחח
19/04/2008 | 02:57
8
נראה לי שיש איזה שהוא שריר קטן בבטן התחתונה שהוא שכח לפתח... אה, לא?!?
טוב נו, ניקח אותו גם ככה!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'למה או או כשאפשר גם וגם? '
למה או או כשאפשר גם וגם?
19/04/2008 | 08:34
1
7
גם גברים וגם ילדים יפים...

יש לו סרט חמוד... Love So Divine - 신부수업... קיטשי בטירוף אבל הוא פשוט כל כך מקסים שם!

הטריילר
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'איזה קטע, ראיתי אותו אתמול'
איזה קטע, ראיתי אותו אתמול
19/04/2008 | 11:05
11
והוא ממש מתוק שם..
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Bad Love'
Bad Love
19/04/2008 | 11:42
34
דרמה נוספת בכיכובו של Kwan Sang Woo, הפעם ללא סוף טרגי (די מפתיע האמת..) שהצליחה מאוד ביפן.

בקוריאנית - 못된 사랑, בעברית "אהבה רעה"
משנת 2007
KBS
20 פרקים
זוג מוביל - ( Kwan Sang Woo - (Yong Ki ו- ( Lee yo won (Na In Jang
את הצלע השלישית במשולש הרומנטי משחק  Soo Hwan)  Kim Sang Soo), שיחק גם בפול האוס את מין היון.

פריט טריוויה משעשע לפני התקציר - הסדרה גרמה למיני שערוריה בקוריאה כששודר שם הפרק הראשון,  שבו הציגו סצינת סקס לוהטת במעלית בין יונג קי (KSW, קיצור ל- kwan Sang Woo) לבין השחקנית המשנה -Cha Ye Reon, וגם הציגו באותו פרק את השחקנית הראשית נכנסת למיטה עם סו הוואן, בפגישה הראשונה... מוזרים הקוראנים האלה, או שאין אפילו נשיקה או שיש הכל ועוד בפרק אחד ..
האחד הראיונות KSW סיפר שלקח להם 10 שעות (!) לצלם את הסצינה הלוהטת... בטח לא רגילים שם לדברים כאלה .

תקציר -
אין ג'אנג משחקת צ'לנית (מנגנת בצ'לו..למי שלא הבין) צעירה שפוגשת בגבר חלמותיה - סו הוואן שעובד תחת אביו של יונג קי. הם מתאהבים והיא מתמסרת לו בפגישה הראשונה.. היא רק לא יודעת שהוא נשוי. הוא מספר לה, אשתו מגלה וגורמת ללא מעט בלאגנים.
יונג קי הוא אומן מרדן שמסרב לרשת את החברה של אביו, ומנהל רומן עם ג'ו אן המתוסבכת (כאן נכנסת הסצינה המדוברת). הוא עוזב איתה לארה"ב אבל חוזר שבור ומיוסר לאחר שהיא מתאבדת..
אין ג'אנג הופכת להיות קרה ומדוכאת לאחר הטרגדיה שלה והגורל מפגיש בינה לבין יונג קי, שחוזר לעבוד אצל אביו יחד עם סו הוואן, שעדיין מאוהב בה. שלושתם נפגשים שוב.. וע"מ לתבל את הדרמה החזירו את האקסית מן המתים (לא בדיוק היא פשוט משחקת תפקיד כפול..)
האם יצליחו להתגבר על המכשולים החיצוניים והפנימיים שלהם ולזכות באהבה?! יקח לכם 19 פרקים לגלות..

הסיכום שלי - התחיל מצויין, עם הרבה סצינות טובות וקצב מסחרר.. המשיך רע, בדיוק כמו השם.. לא היתה שום כימיה בין השחקנים הראשיים, להיפך הכימיה היתה בין KSW לבין האקסית, ובין אין ג'אנג וסו הוואן...
אין ג'אנג היתה מדוכאת ומדכאת, סו הוואן מאובן ואנמי כמו בפול האוס.
רק KSW הציל שם את היום ואת הסדרה..

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Snow Queen'
Snow Queen
19/04/2008 | 14:15
5
45
• שם הדרמה:Snow Queen/눈의 여왕/מלכת השלג
• שנה: 2006
• ז'אנר: דרמה רומנטית
• מספר פרקים: 16
• הזוג הראשי:
  Hyun Bin ()
  Sung Yu Ri ()

• תקציר:
סיפור העלילה מתחיל בהיכרות של Tae-woong (), גאון בן 17, עם שני האנשים שעתידים לשנות את חייו:
Jeong-kyuis, גאון כמותו, שבתחילה שימש יותר כיריבו, אך הופך עם הזמן לחברו הטוב ו - Bo-ra (), ילדה מתוקה, המתאהבת בו לאחר שהוא מציל אותה והם "בורחים" יחד לבילוי בפארק שעשועים.
דרכיהם של השלושה נפרדות ושמונה שנים לאחר מכן פוגש Tae-woong, כעת מתאגרף סוג ז', ב - Bo-ra, שהפכה לאישה מרשעת וקרת לב ה"מבלה" את חייה בלפגוע בכל מי שנקלע בדרכה.
פגישתם המחודשת של השניים פותחת את תיבת הפנדורה של עברם...

אני בשוק, אני בהלם, אני המומה, שאני הראשונה לכתוב עליה ורק עכשיו...
הדרמה הראשונה שלי (לאחר סאם סון, כמובן) ווואו כמה בכיתי בה.... (לא סתם שמתי לב שבור בכותרת שלה)
Hyun-Bin מדהים ביופיו ובמשחקו פה (דבר שאני יכולה להגיד עליו אך ורק בדרמה הזו...).
אני מבטיחה לכם שברגע שתתחילו לצפות, לא תוכלו להפסיק... (אני סיימתי אותה בארבעה ימים וזה רק בגלל שהייתי צריכה ללכת לעבודה מדי יום ביומו...)
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'סידרה מדהימה וחזקה במיוחד במקום ה 1 אצלי'
סידרה מדהימה וחזקה במיוחד במקום ה 1 אצלי
22/04/2008 | 08:00
21
לצפיה ב-'סדרה מדהימה '
סדרה מדהימה
22/04/2008 | 12:30
1
16
מאוד אהבתי אותה, אצלי היא ממש בטופ

כל מי שרוצה פרטים נוספים על הסדרה מוזמן לפנות אלי במסר
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'מחזקת את דברי האוטוריטה מעליי'
מחזקת את דברי האוטוריטה מעליי
23/04/2008 | 19:44
13
לצפיה ב-'מרגשת ומדהימה, אהבתי!'
מרגשת ומדהימה, אהבתי!
23/04/2008 | 06:51
11
סל הטישו התמלא במהלך ליל הצפיה, והמשיך להתמלא אחרי העבודה...
לא נרדמתי עד שראיתי את הפרק האחרון.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אני ראיתי 6 פרקים ביוטוב'
אני ראיתי 6 פרקים ביוטוב
23/04/2008 | 13:46
13
אבל אין שם את כל הפרקים..וזה לא עובד לי עכשיו :(
יש איזשהו אתר שאפשר לראות בעברית? או להוריד? אני ממש רוצה להמשיך לראות..כמה בכיתי :(
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'MY GIRL'
MY GIRL
19/04/2008 | 23:56
40
שם: My girl / Ma-i-geol

ערוץ: SBS

פרקים:16

שנה:2005

העלילה:
ג`ו יו רין ואביה חיים בדרך מאוד מיוחדת, הם נודדים ממקום למקום, מארץ לארץ ומתקיימים ממעשי נוכלות ורמאויות בשביל לשרוד. יום אחד כשג`ו יו רין מנסה לברוח מפושעים להם אביה חייב כסף היא ניתקלת בסאול גונג צ`אן, יורש עשיר של רשת בתי מלון מפורסמת. באותה העת סאול גונג צ`אן מחפש את בת דודתו האובדת. סבו חולה מאוד ובקשתו האחרונה היא להכיר את נכדתו בטרם ימות והנכד האוהב מעוניין למלא בכל דרך את משאלתו האחרונה של הסב. כשסאול גונג צ`אן מגלה שג`ו יו רין היא נוכלת מצטיינת הוא מחליט לשכור אותה על מנת שתתחזה לבת דודתו האובדת ובכך לשמח את סבו ולמלא את משאלתו האחרונה לפני מותו. האם בני המשפחה יגלו את התרמית? ומה יקרה אם וכאשר יגלו את האמת? בנוסף הדברים מסתבכים עוד יותר כשנכנסים לתמונה בן דודו הרחוק של סאול גונג צ`אן, סאול ז`ונג וו, בחור צעיר ורודף נשים וחברתו לשעבר של סאול גונג צ`יאן - קים סה יון, טניסאית מפורסמת ומצליחה ששבה לקוריאה במטרה להשיב אליה את אהובה אותה נטשה קודם לכן לטובת קריירת הטניס שלה.
``MY GIRL`` היא דרמה קומית, מאוד מאוד משעשעת שמצליחה להוציא מהצופה הרבה יותר מחיוך אחד לצד סצינות מסעירות ומרגשות שבהן לא יהייה אפשר להפסיק את הדמעות...

שחקנים ראשיים:לי דונג ווק ולי דה הא

לעוד מידע, תמונות, סרטונים ועוד תוכלו למצוא בספיישל שהכנתי לסדרה בפורום הטלנובלות בשנה שעברה.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'THANK YOU'
THANK YOU
20/04/2008 | 00:05
3
21
שם הסדרה בקוריאנית:고맙습니다

העלילה:
לי בום הקטנה מתגוררת בכפר קטן יחד עם אמה והסב של אמה הסובל מאלצהיימר. למרות שאיננה מודעת לכך, בום חולה באיידס אחרי שהודבקה בטעות בעת אשפוז בבית החולים. אמה שרצתה למנוע ממנה את את דבר היותה חולה אמרה לה כי היא מן מלאך שהגיע לכדור הארץ ובגלל היותה מלאך אסור לילדים ולאנשים אחרים לראות את דמה מאחר ומדובר בדם מיוחד במינו. לכן, בכל פעם שבום תיפצע עליה לטפל בפציעה בכוחות עצמה בלי לאפשר לאחרים לעזור לה. וכך, הגנה האם על בתה ועל הסובבים את בתה מפני מחלת האיידס.
הרופאה ששגתה וגרמה להידבקותה של בום באיידס חלתה בסרטן ומשאלתה האחרונה הייתה לאתר את הילדה לה היא הרסה את החיים ולבקש ממנה סליחה. היא לא מספיקה לעשות זאת ולכן, בטרם מתה היא ביקשה מידידה הרופא שיבקש סליחה מבום בשמה.
הרופא הגיע לכפר והוא ניקלע לבית של בום בלי לדעת שהיא הילדה עליה דיברה חברתו הרופא שמתה, הוא השכיר אצל המשפחה חדר ולאט לאט התחיל לחבב את המשפחה כולה ולהיקשר אליהם.
זוהי סדרה אנושית ומרגשת על ילדה מקסימה שמתמודדת עם מציאות לא קלה, ולמרות אותה מציאות מנסה לחיות כמו ילדה רגילה כמה שרק ניתן.

דעתי על הסדרה:
זאת אחת הסדרות הראשונות שראיתי, החלטתי לצפות בה אחרי שקראתי תגובות מאוד חיוביות ואכן לא התאכזבתי. מדובר בסדרה  מקסימה ומאוד מרגשת. הגיבורה הראשית בעלילה היא ילדה מדהימה ששיחקה בצורה יוצאת דופן והצליחה לרגש בכל פעם מחדש בכל סצינה וסצינה.
השחקן הראשי ג'אנג היוק אחד מהשחקנים המועדפים עלי, בהתחלה קשה מאוד לחבב את דמותו הצינית והקשוחה אך ככל שהתקדמה העלילה כך דמותו השתנתה לטובה וקשה שלא לחבב אותו.
מלבד "טאנק יו" ראיתי אותו לא מזמן גם בסדרה החדישה בכיכובו "רוברס", מה הוא כיכב לצידה של הכוכבת של "מיי גירל" לי דא הא.
השחקנית הראשית היא גונג היו ג'ין אותה גם ראיתי בסדרה היפה "שלום מורתי". ב"טאנק יו" היה לה תפקיד מאוד חיוור כי כך תפקידה נתבקש להיות...היא הייתה אישה שמחקה את עצמה כאישה וראתה בה רק אם של ילדה חולת איידס לה הקדישה את כל חייה.
יש כמה פרקים שבהם (מאחר וישנו רופא בעלילה) רואים יותר מידי דם, אבל הם קטעים בודדים וחוץ מזה אין משהו קשה לצפייה בסדרה. לדעתי, נוער יתקשה להתחבר לסדרה בגלל הנושאים הרציניים שבה (איידס, אלצהיימר) אבל הקהל הבוגר יותר יוקסם ממנה.
בשורה תחתונה: סדרה מאוד מומלצת!!!

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' "צ'וקו פאי"...'
"צ'וקו פאי"...
20/04/2008 | 09:58
2
42
לצפיה ב-''
20/04/2008 | 12:12
1
3
ה"צ'וקו פאי" כיכב פה ובגדול!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'צ'וקופאי לשלטון!'
צ'וקופאי לשלטון!
22/04/2008 | 12:41
10
חחחח בחיי שלא הפסקנו לדבר על צ'וקופאי חודשים...
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Time Between Dog And Wolf'
Time Between Dog And Wolf
20/04/2008 | 12:10
3
26
Time Between Dog And Wolf  היא סדרה קוריאנית בת 16 פרקים ששודרה בערוץ MBC בימים רביעי וחמישי מיולי ועד ספטמבר בשנת 2007. הרייטינג הממוצע שלה עמד על 16%.

העלילה:
לי סו היון אומץ ע"י משפחת קאנג אחרי שאמו נרצחה מול עיניו ע"י אדם המשתייך לארגון פשע אותו אמו ניסתה להפיל. סו היון והבן הביולוגי של משפחת קאנג העונה לשם מין גי גדלו יחד כאחים והפכו לחברים טובים ובנוסף שניהם הפכו לסוכני ביון.
סו ג'י וו היא חברת ילדות של סו היון, השניים הכירו לראשונה בתקופה ששניהם התגוררו בתאילנד וכעת 15 שנים אחרי הם נפגשים במקרה אחרי שג'י וו פוגשת במין גי שמנסה להתחיל איתה ובעצם מפגיש אותה מחדש עם סו היון והשניים מתאהבים. מה שסו היון לא יודע הוא שאביה הביולוגי של ג'י וו הוא לא אחר מאשר הרוצח של אמו, בו הוא חפץ לנקום. איך יגיב כשיגלה את האמת? האם הוא יצליח לנקום ברוצח אמו? זאת ועוד בסדרה המותחת והמרתקת: "זמן בין כלב וזאב".

האתר הרשמי:
http://imbc.com/broad/tv/drama/dog/

קליפ הפתיחה:
http://www.youtube.com/watch?v=KI87AMN864I

טריילר:
http://www.youtube.com/watch?v=gUt-hW_oKH4

קישור לצפייה בסדרה עם תרגום לאנגלית:
http://www.mysoju.com/time-between-dog-and-wolf/

האזנה לדיסק הסדרה:
http://www.imeem.com/people/iA7yqa//playlist/QaPCaC7l/the_time_between_dog_and_wolf_ost_music_playlist/

סרטונים כוללים ספויילרים:
http://www.youtube.com/watch?v=pDPsDg41mqk

http://www.youtube.com/watch?v=PI4k6WrSRRk (השיר המועדף עלי)

http://www.youtube.com/watch?v=8Uil2MMhgeg (סרטון נוסף עם אותו שיר)

http://www.youtube.com/watch?v=P1GZY1DkfUU

דעתי על הסדרה:

שמעתי על הסדרה הזאת לפני למעלה מחצי שנה אבל תמיד דחיתי את הצפייה בה כי הקאסט לא הלהיב אותי...כשראיתי את השחקן הראשי ג'ונקי ב"מיי גירל" לא אהבתי את דמותו שם אבל החלטתי לצפות בכל זאת ב"זמן בין כלב וזאב" בזכות ההמלצות הנלהבות של ג'ני וקרנית שצפו ומאוד נהנו מהסדרה. אז רציתי להבין גם אני על מה כל המהומה וכעת אני בהחלט מבינה ומודה להן על ששכנעו אותי לצפות!!!
ותודה ענקית כמובן לג'ני שעבדה קשה והכינה תרגום מושקע ונהדר!!!
קודם כל, מי שראה קודם לכן את ג'ונקי ב"מיי גירל", תשכחו את כל מה שראיתם! פה אתם הולכים לפגוש בג'ונקי חדש לגמרי, הרבה יותר מוכשר ובוגר, דמותו בסדרה הזאת פשוט מהפנטת!
השחקנית הראשית נאם סאנג מי מאוד חמודה וחיננית. ראיתי אותה לא מזמן בסדרה "משפחה רעה" והתרשמתי ממנה לטובה ופה תפקידה היה הרבה יותר מעניין.
השחקן צ'ונג קיונג הו שגילם את מין גי, אחיו של סו היון, לא מצא חן בעיני במבט ראשון אחרי שראיתי אותו בתמונות אבל בסדרה מאוד חיבבתי את דמותו.
"זמן בין כלב וזאב" זאת סדרת מתח מופתית שאין בה רגע אחד מיותר! מהרגע שבו היא מתחילה ועד לסיומה תמצאו את עצמכם דבוקים למסך ולא תרצו לראות שום דבר אחר חוץ מעוד פרק של "כלב וזאב"...
כשתחשבו שצפיתם ברגע השיא של הסדרה תגלו מהר מאוד שמה שראיתם זה עוד כלום לעומת מה שתראו בהמשך...מה שמאוד אהבתי בעלילה הזאת היא את היותה מפתיעה ולגמרי בלתי צפויה! מדובר בסדרה מקורית, סדרה מהפנטת, מרתקת ומותחת, מלאה בהתרחשויות מצמררות וכאמור בלתי צפויות.
בתקציר שכתבתי לא חשפתי אפילו עשירית ממה שמתרחש בעלילה וזאת משום שאני לא רוצה להרוס את הצפייה לכל מי שמתכוון לצפות בה...הכי מהנה זה להתחיל ולצפות בלי לדעת יותר מידי על העלילה.
למעשה, כל מה שאוסיף ואכתוב על העלילה לא משתווה לחוויית הצפייה המרתקת.
לגבי המוסיקה, פס הקול של הסדרה מעולה! תוכלו להתרשם ממנו באמצעות הסרטונים שצירפתי...אבל קחו בחשבון שהם כוללים ספויילרים.
אז למה אתם מחכים??? רוצו לצפות ולא תתחרטו!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אל תפחיתי בערכו של ג'ון-קי במי-גירל'
אל תפחיתי בערכו של ג'ון-קי במי-גירל
20/04/2008 | 13:26
1
12
ב-My girl יש לו תפקיד שולי יחסית, והוא עושה אותו על הצד הטוב ביותר. דווקא העובדה שהוא משחק דמות שונה מהותית בהצלחה רבה מעידה על הכישרון
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'זאת הייתה ההתרשמות שלי ממנו...'
זאת הייתה ההתרשמות שלי ממנו...
20/04/2008 | 18:17
10
או יותר נכון, לא התרשמתי ממנו לטובה ב"מיי גירל"...ולא רק מבחינת המשחק...אפילו יותר מה שהפריע לי אצלו היה המראה...הוא נראה לי כמו דמות מתוך מאנגה ורק אחרי שצפיתי ב"זמן בין כלב וזאב" שיניתי את דעתי עליו.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'ממש מהנה לראות אותך כותבת המלצה עליה '
ממש מהנה לראות אותך כותבת המלצה עליה
22/04/2008 | 12:45
6
זכור לי כמה זמן לקח לשכנע אותך לראות אותה...

אני שמחה שנהנית

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'ROBBER'
ROBBER
20/04/2008 | 19:37
5
22
שם בקוריאנית: 불한당 (歹徒) / Bulhandang

ערוץ: SBS

שנה: 2008

פרקים: 16

שחקנים ראשיים: לי דא הא וג'אנג היוק

העלילה:
קוון או ג'ון הוא נוכל שמתאהב באלמנה בשם ג'ין דאל רא שלה ילדה בת 5.
בעודה בהריון, איבדה דאל רא את בעלה כשזה נהרג במהלך טיפוס על הר. היא גידלה את ילדתה הקטנה בעזרתה של חמותה איתה התגוררה מאז מות בעלה. היא רואה בחמותה אם והחמות אף היא מתייחסת לכלתה כאילו הייתה בתה.
או ג'ון מצליח לכבוש את ליבן של הנשים בלי הרבה מאמץ, הוא גורם להן להתאהב בו ואז אחרי שעושק אותן הוא נעלם מן השטח. כך נראו חיי הנוכלות שלו עד ליום שבו הכיר את דאל רא. תחילה, כוונתו היחידה הייתה לגנוב את כספה אך מהר מאוד היא ובתה הקטנה כבשו את ליבו של הנוכל שהגיע לנקודה בחייו בה הוא חפץ בשינוי. אך גילוי בלתי צפוי ישנה את תכניותיו לתמיד.
זהו סיפור אהבה המלווה באכזבה, כאב, אושר והתפתחות דרמטית שתשנה את חיי הגיבורים לעד.

דעתי על הסדרה...
מאוד חיכיתי לסדרה הזאת מאחר ומככבים בה שניים מהשחקנים שאני מאוד אוהבת. הכוכבת היא השחקנית המדהימה לי דא הא ("מיי גירל") והכוכב הוא ג'אנק היוק המקסים ("טאנק יו").
בפרקים הראשונים הסדרה נראתה לי מאוד קלילה, בלי טיפת רצינות אבל מהנה בזכות השחקנים הראשיים...אבל בפרקים היותר מתקדמים הייתה התפתחות מאוד דרמטית ששינתה לגמרי את התמונה כולה והפכה את הסדרה למשהו אחר לגמרי...התפנית הייתה לגמרי לא צפויה ודי התאכזבתי ממנה...הייתי בטוחה שמדובר בקומדיה כשלפתע הכל השתנה...
מאותו הרגע ציפיתי לסוף הנורא ביותר...להפתעתי הסוף היה פחות נורא ממה שציפיתי...במקום ללכת על האופציה הגרועה הם סיימו את הסדרה במן סוף כזה שבו שתי אופציות פתוחות וכל אחד יכול לדמיין את הסוף בו הוא חפץ. הסדרה בסה"כ הייתה נחמדה, היו סצינות יפות ומרגשות ופס הקול כרגיל גם היה יפה.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אז את ממליצה לצפות או לא?'
אז את ממליצה לצפות או לא?
20/04/2008 | 20:41
1
3
לצפיה ב-'אני אישית חיבבתי את הסדרה'
אני אישית חיבבתי את הסדרה
21/04/2008 | 10:00
10
רק בזכות הדמויות הראשיות כי אני מאוד אוהבת את שני השחקנים האלה. אבל היא לא בין הסדרות הכי טובות שראיתי ולכן, לא כתבתי שאני ממליצה עליה אלא רק שהיא סדרה בסה"כ טובה.
אבל זוהי כמובן רק דעתי ויכול מאוד להיות שאחרים יתלהבו ממנה הרבה יותר ויש כאלה שלא יאהבו אותה בכלל.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'יש לי אותה..'
יש לי אותה..
21/04/2008 | 00:56
2
5
ואני מאוד רוצה לראות, זה לא טראגי בסוף??? אני רוצה לדעת לפני שאתחיל..
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'תלוי איך את מסתכלת על זה...חחח'
תלוי איך את מסתכלת על זה...חחח
21/04/2008 | 10:02
1
4
זה קצת בעיה לענות לך על השאלה בלי לכתוב ספויילר...לדעתי, זו נחשבת סדרה טראגית למרות שאם השאלה שלך אם אחד מהדמויות הראשיות מת בפרק האחרון אז התשובה היא לא.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'נשמע כאילו'
נשמע כאילו
22/04/2008 | 12:50
3
הילדה מתה... או שאחד מהם מת לפני הפרק האחרון.
קיצר זה לא נשמע מעודד...
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-' Winter Sonata '
Winter Sonata
21/04/2008 | 07:13
25
• שם הדרמה: 겨울연가 / Gyeoul Yeonga שיר אהבה של חורף
• שנה: 2002(חורף כמובן)
• ז'אנר: דרמה רומנטית
• מספר פרקים: 20
• הזוג הראשי:
פה יוֹנג-ג'וּן /배용준 / Bae Yong Jun (מוכר גם מהוטלייר, לג'נד)
צ'וֹי ג'י אוּ / 최지우 / Choi Ji-woo ׁ(מוכרת גם מ-Stairway to Heaven)
• שחקנים נוספים:
  Park Yong Ha בתור סאנג-היוק
  Park Sol Mi בתור הו צ'לין

• תקציר:
הדרמה מתחילה כשג'ון-סאנג(פה יוֹנג-ג'וּן) מגיע לבית ספר חדש כדי לחפס אחר אביו הביולוגי. יו-ג'ין(צ'וֹי ג'י אוּ ) וסאנג-היוק(פארק יונג-הא) הם חברים טובים. על אף שסאנג-היוק רוצה יותר מידידות, יו-ג'ין מתיחסת אליו רק כאח. היחסים בין יו-ג'ין וג'ון-סאנג מתפתחים במיוחד אחרי טיול של החברים הקרובים, ומתפחח לסיפור אהבה חלומי שעשיר ברגעים מקסימים....

בנקודה זו אני ממליץ לכם לא לקרוא הלאה, כי חלק גדול ביופי של הסידרה זה אי הידיעה מה יקרה הלאה. לפני שאני אמשיך לספיילר אני רק אציין שלהערכתי הסידרה הזו לא תגיע לישראל כי היא "ישנה מדי", אבל זו אחת הסדרות העיקריות שגרמו למהפך המדהים של הפצת הדרמות הקוריאניות בעולם, ובפרט הפכה את פה יונג-ג'ון לכוכב ענק במיוחד ביפן. הסידרה מתקדמת לאט אך חודרת ללב עם סיפור האהבה, המוסיקה, נופי החורף היפים ועוד.

...אך נסיבות וגורל מונעים מאהבה מדהימה זו להתגשם כשג'ון-סאנג נעלם לפתע מחייהם.

עשר שנים אחר כך החברים מבית הספר נפגשים יחדיו כדי לחגוג את האירוסין של סאנג-היוק ו- יו-ג'ין אשר בסתר ליבה עדיין מאוהבת בג'ון-סאנג שנעלם מחייה, כשלפתע היא רואה מישהו שנראה ממש כמו ג'ון-סאנג, ולמפגש החברי ילדות, הו צ'לין מביאה איתה את אותו אדם הדומה לו כל כך. האם יתכן שזה אותו אדם? מה יקרה ביניהם?
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Autumn Tale'
Autumn Tale
22/04/2008 | 10:36
23
שם הדרמה בקוריאנית: 가을동화
שנה: 2000
ערוץ:  KBS2
ז'אנר:  רומנטיקה, דרמה, טרגדיה

שחקנים ראשיים:
סונג היי-קיו בתפקיד יון/צ'וי און-סו
סונג  סונג-הון בתפקיד יון ג'ון-סו

הסיפור:
בעקבות בלבול בבית החולים הוחלפו 2 תינוקות, האחת גדלה עם אמא קשת יום ואח מתעלל והשניה - און-סו - בבית מבוסס הורים ואח - ג'ון-סו - אוהבים. כעבור כמה שנים עוברת און-סו תאונת דרכים ובעקבות בדיקת דם מתגלה כי היא אינה ביתם הביולוגית של הוריה שגידלו אותה באהבה רבה. היא מחליטה לעזוב את הבית וללכת לגור עם אימה הביולוגית בעוד הילדה השניה חוזרת אל בית הוריה הביולוגיים, מייד אחר כך עוזבת משפחתה המאמצת של און-סו לארה"ב והיא נשארת בקוריאה. שנים אח"כ חוזר  ג'ון-סו לקוריאה ובמקרה שני האחים לשעבר נפגשים שוב.

דעתי האישית... דרמה סוחטת דמעות שגובלת בסרט טורקי בשילוב סרט הודי רק ללא שירים מאחורי עצים...
הסיפור עצמו מוגזם, המשחק בינוני- והרייטינג בשמיים! (ממוצע של 38% עם שיא של 46%)
אחת הדרמות היותר מפורסמות שיצאו מקוריאה.

לראות או לא לראות?
לראות! כי חייב את זה ברפרטואר וכי עושים עליה כל כך הרבה פרודיות בדרמות ובתוכניות אירוח שחבל לפספס - ע"ע FANTASY COUPLE שעשו את הפארודיה הכי טובה שראיתי עד היום!
וכמובן אסור לפספס את שק הקמח העצוב בהיסטוריה של שקי הקמח הקוריאנים!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Soulmate'
Soulmate
22/04/2008 | 10:48
1
30
שם הדרמה בקוריאנית: 소울메이트
מספר פרקים: 12 כשכל פרק מחולק ל 2 כך שיש בעצם 24.

שחקנים ראשיים: (רוב שמות הדמויות הם על שם השחקנים)
שין דונג-ווק בתפקיד דונג-ווק
לי סו-קיונג בתפקיד סו-קיונג
צ'וי פיליפ בתפקיד פיליפ
סה גאנג בתפקיד יו-ג'ין
אוטני רוהיי בתפקיד רוהיי
ג'אנג מי-אה - מין-אה

הסיפור:
חבורת צעירים בסיאול שמתמודדים עם מערכות יחסים שונות והחיפוש אחר אותה נפש תאומה של כל אחד שמסתובבת לה אי שם.

נקרא לזה מעין "חברים" בקוריאה רק הרבה יותר טוב וה-ר-ב-ה יותר מצחיק!!
מומלץ ביותר וחסר כל בושה ותמימות שהתרגלנו אליה בסדרות הקוריאניות.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'גברת שיופשיו המככבת פה, מצחיקה בטירוף'
גברת שיופשיו המככבת פה, מצחיקה בטירוף
22/04/2008 | 11:29
6
זה אמור להשמע כ - Sh Yop Sh Yo... טוב, נו... צריך לשמוע אותה כדי להבין
אני נקרעת מצחוק רק מלחשוב עליה...
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'GREEN ROSE'
GREEN ROSE
23/04/2008 | 12:37
3
19
שם הדרמה : GREEN ROSE                                                      
שנה : מרץ 2005
ז'אנר : דרמה, רומנטיקה, מתח
22 פרקים
הזוג הראשי : GO SOO    ,KIM SUN HYUNG
שחקנים נוספים : LEE DA HAE , LEE JONG HYUK

לי גאנג היון מתקבל לעבודה בחברת אלקטרוניקה. בזמן קורס ההכנה הוא פוגש את סו - אה והם מתאהבים.
לאחר כשנה של חברות, לי גאנג היון מבקש להכיר את משפחתה של סו - אה והיא מזמינה אותו למסיבת יום הולדתו של אביה.
כאשר לי גאנג היון מגיע למסיבה הוא מגלה שמשפחתה של סו - אה עשירה ואביה הוא יו"ר חברת האלקטרוניקה שבה הוא עובד.
אביה של סו - אה אינו מתייחס ללי גאנג היון ומציג לפני כולם את היון טאי, אחד המנהלים, כחתנו לעתיד.
תקופת מה לאחר מכן מתבקש לי גאנג היון, ע"י מזכירתו של היו"ר, לגשת לבית הנופש עפ"י בקשתו של היו"ר.
כאשר לי גאנג היון מגיע למקום, הוא מגלה שהיו"ר פצוע. בינתיים מישהו מצית את הבית והבית עולה באש. לי גאנג היון מצליח לחלץ את היו"ר מן הבית הבוער.
בהמשך, לי גאנג היון מואשם בניסיון לרצח של היו"ר ובהצתת בית הנופש הוא נאסר ונשפט לשנים רבות בכלא.
אמו של לי גאנג היון לא עומדת בצער ומתאבדת. סו - אה מאמינה בחפותו למרות הכל.
כאשר הוא מקבל חופשה של יומיים בליווי משטרתי, כדי להיות בהלווית אימו, הוא בורח מהמשטרה והופך לעבריין נמלט.
הוא עובר תלאות רבות בדרכו עד ששלוש שנים מאוחר יותר הוא חוזר לקוריאה בשם אחר כשהוא מבקש לנקום ולטהר את שמו.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'איך מוסיפים תמונה להודעה?'
איך מוסיפים תמונה להודעה?
23/04/2008 | 12:41
2
9
כבר מספר פעמים ניסיתי להוסיף תמונה להודעה ולא הצלחתי.
איך עושים את זה?
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'צירוף תמונה'
צירוף תמונה
23/04/2008 | 13:24
1
11
כשאת פותחת תגובה להודעה ישנם למטה מספר אופציות ואחת מהן היא "צירוף קובץ"...
שימי לב שהקובץ שלך לא עולה על 500KB, אחרת לא תצליחי להעלותו.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'תודה את '
תודה את
23/04/2008 | 13:37
6
פשוט כשכתבתי על הדרמה GREEN ROSE , רציתי להוסיף תמונה ולא ידעתי איך.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'חוות דעת על a love to kill'
חוות דעת על a love to kill
25/04/2008 | 02:41
18
זאת אחת הסדרות הכי עוצמתית והכי מרגשת שראיתי כבר הרבה זמן...bi rain משחק שם בצורה מרשימה ביותר עם כל הקטע של האגרוף שמאווווד אהבתי..הוסיף מאוד..ולמרות שהסוף העציב אותי מאוד וביאס אותי, אחרי כמה ימים כשירד לי קצת הבאסה  מה שזכרתי מהסדרה היא כמה עוצמתית היא הייתה וכמה שמחתי שראיתי אותה ושאולי היא לא הייתה כל כך מרגשת אילולא הסוף..כי אחרי הכל הייתה לזוג הראשי מעיין אהבה אסורה..
אני מקווה מאוד שערוץ ויוה ירכוש את הסדרה ויביא אותה לארץ כדי שצופים אחרים יהנו ממנה כמו שאני נהנתי..
דורין
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'שאלללה !!!'
שאלללה !!!
14/05/2008 | 16:44
6
כל הסדרות (המדהימות האלה) ישודרו בויוה פלטינננה ?!!?!?!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Sang Doo, Lets Go To School! מידע + דעה אישית'
Sang Doo, Lets Go To School! מידע + דעה אישית
11/05/2008 | 11:32
27
24
Sang Doo, Lets Go To School! היא סדרה קוריאנית בת 16 פרקים ששודרה בימי שני ושלישי מה-15 בספטמבר ועד ה-4 בנובמבר של שנת 2003 בערוץ KBS2.

העלילה:
סאנג דו ויון הואן למדו יחד באותו בית ספר , הפכו לחברים הכי טובים ובסופו של דבר התאהבו ולא נפרדו לרגע זה מזו . כשאמה של יון הואן שקעה בחובות הנושים החלו לעקל חפצים מביתה וסאנג דו ניסה למנוע לקיחתו של חפץ של אביה המנוח של יון הואן ובשוגג הוא גרם לאדם להיכנס למצב של תרדמת .
הוא נשלח למאסר וכשיצא מהכלא גילה שיון הואן עזבה את הבית ובכלל לא ידעה כי הוא נאסר אחרי שניסה למנוע את לקיחת החפץ שהיה מאוד חשוב בשבילה.
חולפות עשר שנים, יון הואן היא מורה בבית ספר, יש לה בן זוג רופא במקצועו בשם קאנג מין סוק.
סאנג דו חי עם דודו ועם בתו בת ה- 7, בורי. האם נטשה את בורי והשאירה אותה אצל סאנג דו והוא גידל אותה בכוחות עצמו. הבת חולה ועל מנת שיוכל לשלם את חשבונות בית החולים סאנג דו הפך לג`יגולו. הוא פוגש ביון הואן ולמרות שזו מאורסת הוא לא מוכן לוותר עליה ומחליט להשיב אותה אליו. לכן, הוא התחיל לעבוד כשומר בבית הספר שבו היא לימדה אך כשמפטרים אותו הוא מוצא פתרון חדש...לשוב לספסל הלימודים וכך להמשיך להיות קרוב לאהבתו הראשונה והיחידה . הוא מבטיח לעצמו לא לשוב להיות ג`יגולו אך כשמצבה של בתו מחמיר והחובות הולכים וגדלים לא נותרת לו ברירה אחרת אלא לשוב להרגליו הישנים והרעים .
האהבה הראשונה היא משהו מקסים בשביל יון הואן וסאנג דו אבל גם משהו מכאיב . הפגישה המחודשת מעלה בשניהם זיכרונות בלתי נשכחים מעברם אך גם מבהירה להם כי לא הכל נותר כשהיה.
מדובר בסדרה עם רגעים מצחיקים ומשעשעים לצד רגעים עצובים וכואבים.

האתר הרשמי:
http://www.kbs.co.kr/drama/sangdoo/

תקציר באנגלית:
http://english.kbs.co.kr/spotlight/view.php?serial=10

לצפייה און ליין:
http://www.mysoju.com/lets-go-to-school-sang-doo/
או
http://www.crunchyroll.com/group/CRSeries_-_Sang_Doo_Lets_Go_To_School
או
http://www.youtube.com/watch?v=KQQANeKtjxo

סרטונים:
http://www.youtube.com/watch?v=T3FbPmwrIQY

http://www.youtube.com/watch?v=1kqeeS4U-W4

http://www.youtube.com/watch?v=i4MudYKSQyA

http://www.youtube.com/watch?v=fL6pihuzyrQ
(בסרטון האחרון השיר לא קשור לפס קול אבל הוא מתאים לנושא. הסרטון כל כך מרגש ועצוב...מראים סצינות של סאנג דו והבת הקטנה שלו בורי. תצפו ותראו כמה שריין שונה פה מדמותו ב``פול האוס`` ).

דעתי על הסדרה:
זאת הסדרה שהכי צחקתי בה אבל גם הכי בכיתי בה! החלטתי לצפות בה למרות שידעתי מראש שמדובר בדרמה טראגית...חשבתי שאחרי ``מלכת השלג`` שום סדרה טראגית לא תוציא ממני כל כך הרבה דמעות אבל טעיתי לגמרי...אני אפילו אעז לומר שהסוף שלה נראה לי הרבה יותר נורא מהסוף של ``מלכת השלג`` ...פשוט השאירו אותי פעורת פה...סוף טראומתי ומצמרר במיוחד שגרם לי ללכת לישון עם עיניים אדומות ונפוחות מרוב בכי. ולא בכיתי רק בפרק האחרון אלא גם היו סצינות מסויימות במהלך הדרמה שפשוט אי אפשר היה להישאר אדיש אליהם...לעומת זאת, היו סצינות כל כך מצחיקות (בכיכובו של בי ריין) שפשוט אי אפשר היה שלא לצחוק בהן .
הסיבה שבגללה התעקשתי לראות את הסדרה היא הקאסט שלה...השחקנים הראשיים הם בי ריין (כוכב ``פול האוס``) וגונג היו ג`ין (כוכבת ``טאנק יו`` ו``שלום מורתי``) אותה אני מאוד מסמפטת. את ריין רציתי לראות בעוד סדרה אחרי שלא ממש הוקסמתי ממנה ב``פול האוס`` ואכן, קיבלתי את מבוקשי ב``סאנג דו, בוא נלך לבית הספר``...התפקיד של ריין בסדרה הזו היה מצויין ומאוד משכנע . הדמות שלו הייתה הרבה יותר מגוונת מדמותו בפול האוס. פה הוא הצחיק והעציב והיו לו סצינות ממש טובות וחזקות. למרות שהסדרה צולמה שנה לפני פול האוס פה הוא נראה הרבה יותר רציני ומוכשר.
השחקן שגילם את הבן זוג הרופא של יון הואן הוא השחקן לי דונג גאן אותו ראיתי בסדרות ``If In Love...Like Them¨, ¨Lovers In Paris¨, ``Sweet 18`` ו-``Friends`` (והוא גם זה שיככב בדרמה החדשה לצידה של קים סון הא כוכבת ``סאם סון המתוקה``).
באיזשהו שלב בפרקים המתקדמים של הדרמה חשבתי לעצמי שללא שום ספק הסדרה מדורגת אצלי בין עשרת המקומות הראשונים ...אפילו התחלתי לחשוב שהסוף לא יהיה נורא כל כך וזאת למרות שהסדרה מוגדרת כדרמה טראגית...לצערי, התבדיתי וקיבלתי סוף כל כך עצוב, הרבה יותר עצוב ממה שחשבתי שיהיה   ...אני ממש מתלבטת אם להמליץ עליה או לא...מצד אחד, הסדרה מקסימה! מצחיקה ומרגשת ומצד שני, ברגע האחרון הגיעה סצנה טראומתית במיוחד...קשה לי לומר שאני מתחרטת שצפיתי בה כי למרות הכל אני עדיין חושבת שהסדרה מצויינת. מה שכן, אני חייבת לציין שהתסריטאים הקוריאניים פשוט אכזריים!!! סדיסטיים!!! מי שקשה לו לצפות בסדרה עם סוף טראגי אני ממליצה לו לוותר על הסדרה אבל מי שחושב שהוא יכול ליהנות מהסדרה למרות סופה הטראגי אני ממליצה לו לצפות כי למרות הכל הסדרה בהחלט שווה צפייה!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'ראיתי אותה, וסיימתי אותה...'
ראיתי אותה, וסיימתי אותה...
12/05/2008 | 19:39
26
10
ע"פ ההמלצה שלך פה ראיתי וסיימתי...
אממ אז ככה.. ההשוואה לגבי מלכת השלג לפי דעתי לא מתאימה, כי מלכת השלג
אם כל הכבוד לסדרה הנפלאה הזאת עדיין ברמה או אפילו שתיים מעליה.
הסדרה שהמלצת פה היא באמת סדרה יפה, נהנתי לראות אותה, ובאמת מצחיקה
בטירוף. מה שמצחיק היו קטעים שאתה בא לצחוק ופתאום בוכה ביחד כתוצאה ממשהו.
סוף טראגי כל כך נוראי? לא ממש. הרי בסופו של דבר הם היו ביחד, אולי בגלל אסון, אבל
לפחות זה נגמר בטוב. שמתי לב שהדרמות הקוראניות שונות מהספרדיות בגלל הסופים שלהם,
בספרדיות תמיד תדע שיגמר בטוב, בקוראני אתה ממש לא יודע ל - מה לצפות. פעם אחת עצוב,
מעצבן, טיפשי, ואפילו ילדותי, לכן הסדרות הקוראניות כל כך מדהימות בצורה כלשהי. השחקן
הראשי פה באמת שיחק מדהים, תתארי לך שבן כמה הוא היה פה כבר? 20 וקצת, והוא דאג
לילדה כל כך מדהים.. בכל מקרה, אחלה סדרה, שווה ואפילו חובה לצפות בה, היו המון צחוקים,
מה שכן אי אפשר להשוות אותה למלכת הלשג שבה באמת כמעט כל פרק שני אתה בוכה, ולא
יכול לעצור את עצמך, מלכת השלג לטעמי במקום ה1 בדירוג בכל הקטעים שלה למרות שלא היו
הרבה צחוקים ושטויות, פשוט סדרה יותר טובה, גם העלילה לטעמי יותר טובה. חוץ מזה הסוף
פה היה טראגי(בסדרה שהמלצת עליה), נכון דיי טראגי, אבל רק ככה הם יכלו להיות ביחד, בגלל
זה גם זה נגמר בצורה הזאת.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'שמחה שצפית בעקבות ההמלצה ואהבת'
שמחה שצפית בעקבות ההמלצה ואהבת
13/05/2008 | 00:13
25
9
לגבי ההשוואה, זה לא שהשוואתי ביניהם מבחינת רמת הסדרות...גם בעיני אין ספק ש"מלכת השלג" היא דרמה הרבה יותר קסומה ומדהימה! הרבה רמות מעל הסדרה הזו...מהבחינה הזאת אני בכלל לא יכולה להשוות בין השתיים. ההשוואה שלי נובעת אך ורק בגלל העובדה ששתי הסדרות האלה הן הסדרות הטראגיות היחידות שראיתי ורק השוואתי מבחינת "מדד הבכי" שלי...בלי שום קשר לעלילה, השחקנים וכו'...לא יכולתי לקחת סדרה אחרת כדוגמא כי לא ראיתי דרמה טראגית אחרת.

אגב, זה לא מדוייק שבטלנובלות בספרדית הסוף תמיד טוב...רק אתמול סיימתי לצפות בטלנובלה שבערוץ ויוה בשם "פאפי ריקי" שסופה לא היה טוב בכלל...למעשה הדמות הראשית מצאה את מותה ואוירת הפרק האחרון הייתה טראגית למידי כך שגם בטלנובלות יש הפתעות
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'זה לא ספרדית :/'
זה לא ספרדית :/
13/05/2008 | 14:25
24
6
זאת סדרה צ'יליאנית ולא ספרדית או ארגנטינאית...
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'כמובן שזו ספרדית...'
כמובן שזו ספרדית...
13/05/2008 | 16:05
23
4
זה לא משנה שמדובר בצ'ילה...כמובן שזה ספרדית!
אגב, עד כה לא שודרה בארץ טלנובלה ספרדית אלא דרום אמריקאית.
זו טלנובלה לכל דבר...
כמו שיש טלנובלה מארגנטינה, מקסיקו, קולומביה, פרו או ונצואלה אז גם יש טלנובלה מצ'ילה.
גם שם השפה היא ספרדית...יש אמנם כמה שינויים בסלנג היום יומי (כמו שיש שינויים במקסיקו או ארגנטינה) אבל זה ספרדית.

אני צפיתי ב"פאפי ריקי" עוד בטרם הגיעה לארץ ואם לא היה מדובר בשפה הספרדית לא הייתי מצליחה לצפות בה ללא תרגום.

אם יש משהו שאני מבינה בו הרבה יותר מסדרות אסייתיות הרי שהן הטלנובלות...הסדרות הקוריאניות הן התמכרות חדשה של השנה האחרונה אבל הטלנובלות הן התמכרות של למעלה מעשור
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'יש הבדל...'
יש הבדל...
13/05/2008 | 20:32
22
3
יש הבדל בין שפה, לבין הבמאים ותסריטאים.. בסדרות הארגנטיניאות, ספרדיות, וכ'ו וכ'ו
כמעט ואין סוף טרגדי.. צ'יליאני פה דיי נפוץ.. זה שהשפה ספרדית זה לא משנה, העלילות שונות.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'כמובן שהבמאים ותסריטאים שונים...'
כמובן שהבמאים ותסריטאים שונים...
13/05/2008 | 23:49
21
5
גם בארגנטינה יש כל מיני טלנובלות של כל מידי במאים ותסריטאים...

אגב, אין טלנובלות ספרדיות בארץ...מעולם לא שידרו פה טלנובלה מספרד.

לפני שנים ראיתי טלנובלה ארגנטינאית שהסתיימה בצורה עצובה למידי.

ונכון מה שכתבת...כמעט אין סוף טראגי, אבל יש יוצאים מהכלל.

טוב, אבל מה שחשוב באמת בפורום הזה הם הסדרות הקוריאניות ולא הטלנובלות...
לי אישית קשה להשוות בין הסדרות הקוריאניות והטלנובלות, הרי שזה ז'אנר שונה
לגמרי...ואני אוהבת את שני הז'אנרים
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'קוראני עדיף :]'
קוראני עדיף :]
14/05/2008 | 01:14
20
10
קצר ולעניין, מרגש, מדהים, נכנס ללב, חושבים על זה במשך היום, כשצוחקים אז
צוחקים באמת, כשבוכים אז בוכים באמת, קוראיני זה פשוט רמה אחרת...
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה'
מסכימה עם כל מילה
14/05/2008 | 09:01
3
בלי לפסול כל ז'אנר אחר
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-''
14/05/2008 | 10:21
18
1
בתור מישהי שהייתה עמוק בטלנובלות עד לפני 3-4 שנים... מסכימה עם כל מילה!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'לא ציפיתי לתשובות אחרות בפורום קוריאה'
לא ציפיתי לתשובות אחרות בפורום קוריאה
14/05/2008 | 11:47
17
9
אני אישית חושבת שבכל ז'אנר יש את הפלוסים והמינוסים שלו...

ראיתי טלנובלות איכותיות וכאלה שנראה לי ממש תת רמה...

כנ"ל לגבי הסדרות הקוריאניות...ראיתי סדרות מעולות וכאלה שלא היו משהו...
ברגע שאני רואה סדרה שבה לא דואגים לערוך סצנה שבהם רואים את הצלם שמצלם
את הסצנה אז זה בעיני זלזול בצופה...זה מה שקרה לי עם "איש הגפן"...
הייתה סצינה שבה הכוכב הראשי רץ אחרי רכבת וממש ראו ליידו את הצלמים רצים איתו

יצא לכם לראות סדרות קוריאניות שבהם צצים מיקרופונים? לי יצא לראות הרבה פעמים
ואני לא מבינה למה הם לא דואגים לערוך את הסצנות האלה.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'תרבות הפאלי פאלי'
תרבות הפאלי פאלי
14/05/2008 | 14:08
9
9
צריך לגמור הכל ומהר, בהרבה מקרים מצלמים תוך כדי הקרנה של הסידרה, ואפילו בשבוע של השידור עצמו, במקרים כאלה אין זמן לצלם שוב ושוב, ואת התוצאות כבר ראית.
ובהפוך על הפוך-
כולם הרי יודעים שיש שם מקרופונים, אז אולי בעידן הראליטי אנשים חושבים שזה יותר אמיתי אם רואים את המיקרופונים
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'נראה לי שהיה מקרה די מפורסם עם The Legend'
נראה לי שהיה מקרה די מפורסם עם The Legend
14/05/2008 | 19:15
13
באחד הפרקים קרה מקרה שהקלטת עם הפרק נתקעה בעריכה גם כשעברה כבר השעה שהם היו צריכים לשדר את הסדרה! הם היו צריכים למצוא דרך למשוך זמן עד שסוף סוף יסיימו עם העריכה והיא תגיע אליהם...
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'חשבתי שמתחילים לצלם חודשים לפני שידור...'
חשבתי שמתחילים לצלם חודשים לפני שידור...
14/05/2008 | 20:32
7
5
זה בכל אופן מה ששמתי לב לגבי הסדרות החדשות שהתחילו בתחילת השנה...סדרות שעלו לשידור בפברואר התחילו את הצילומים כבר בנובמבר ואת הסדרה החדשה של קים סון הא למשל התחילו לצלם כבר בתחילת החודש ואילו היא תעלה לשידור רק באמצע יוני...כך שיש להם מספיק זמן לעריכות וכדומה.

צפיתי למשל בסדרה "9 אנד 2 אאוט" ושם הפאשלה הגדולה שלהם הייתה בשיר הבולט שהושמע לאורך כל הסדרה...בפזמון נאמר: "I NEVER DON'T CRY¨ וקשה לי להבין איך לא עלו על הטעות הבולטת ותיקנו את השיר במקום להשמיע אותו בצורה שגויה.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'מתחילים חודשיים לפני בד"כ'
מתחילים חודשיים לפני בד"כ
15/05/2008 | 12:03
6
6
אבל דברים לא תמיד הולכים כמו שצריך אז הלו"ז מתארך... ב LEGENG לדוגמא השחקן הראשי נפצע במהלך הצילומים אם אני לא טועה, בקופי פרינס השחקנית הראשית התאשפזה באמצע הצילומים... יש עוד מקרים שמזג האויר מעכב ועוד דברים שנתקעים באמצע.
כל דבר יכול לעכב ולא תמיד חודשיים של צילומים מקדימים מספיקים כדי לשמור על הפער בין צילומים לשידור והזמנים מתחילים להצטמצם - מה שגורם באמת לכולם למהר ולהחליק פינות יותר
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אבל משדרים רק שני פרקים בשבוע...'
אבל משדרים רק שני פרקים בשבוע...
15/05/2008 | 13:10
5
4
ואז בעצם נוצר מצב שהפער בין הצילום והשידור רק הולך וגדל...
טלנובלות לדוגמא משודרות על בסיס יומי וגם הן מצולמות כחודשיים בלבד לפני עלייתן לשידור. המשך הצילומים נעשה במקביל לשידור הטלנובלה.

בסדרות הקוריאניות דווקא בגלל שמדובר בפרויקט בעל מספר פרקים מועט הייתי מצפה שיקדישו לו את מלוא תשומת הלב וישימו לב לכל הפרטים הקטנים.

אני לא מדברת על תאונות שמתחשות עם השחקנים על הסט כי זה באמת בעייתי ומעכב...אבל את תופעת המיקרופונים בה ניתקלתי המון יכלו לחסוך מהצופים.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'רק 2 פרקים..'
רק 2 פרקים..
15/05/2008 | 13:33
4
4
אבל מבחינת ההפקה והכסף המושקע זה מקביל ל 30-40 פרקים בדרום אמריקאיות. אם שמת לב - ה-ר-ב-ה קורה בפרק אחד! ההתקדמות בד"כ מאוד מהירה והצילומי חוץ רבים מאוד. בדרום אמריקאיות יש מעט מאוד צילומי חוץ בדיוק בגלל שזה מעקב את ההפקה.
אם ראית את מאחורי הקלעים של קופי פרינס - שמת לב בטח לכמות המעריצים שחיכו מחוץ לסט כל יום, מכוניות עוברות וצופרות וכו' תוסיפי את זה שמשום מה יש לקוריאנים חיבה מיוחדת לצילומים עם/ברכבות ומטוסים... וכל זה נותן לך מתכון של שינויים ואירועים בלתי צפויים, ריצות אחרי אישורים וסגירת רחובות...
מספיק שמישהו אחד עובר ברחוב ומפריע לצילום ואופס הלך עוד טייק. צילומים סגורים הרבה הרבה יותר נוחים וניתן למדוד את הזמן שידרש לצילומים ביותר דיוק, אבל עם צילומי חוץ המצב שונה לגמרי.

לכן אני מאמינה שאו ששמים לב לבום ופשוט אין זמן לצלם שוב, או שלא שמים לב ואז רואים את הטעות בחדר עריכה - ואז מאוחר מידי לצלם שוב...
וזה נכון לגבי הרבה סדרות, אני חושבת שהסדרה הכי מועדת לפורענות בעניין הבום שמציץ לו מלמעלה היא חברים כבר מזמן הפסקתי לספור כמה פעמים ראיתי אותו שם...
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה'
אני לא מבינה
15/05/2008 | 14:05
3
4
למה לא מסיימים את הצילומים ורק אז מקרינים את הסדרה בשלמותה?
(חוץ מעניין התקציב)
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'חלק כן עושים ככה...'
חלק כן עושים ככה...
15/05/2008 | 20:07
2
4
אבל הרוב לו, גם כדי שהסוף לא ידלוף וידעו אותו לפני שידור הפרק וגם הרבה דרמות משתנות בהתאם לתגובת הקהל לדמויות או למערכות יחסים מסויימות.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'נראה לי שגם בגלל מחויבות ללו"ז מסוים'
נראה לי שגם בגלל מחויבות ללו"ז מסוים
15/05/2008 | 23:47
4
ההפקה יכולה להתחיל לצלם את הסדרה חודשיים לפני בהנחה שזה יספיק לה, אבל בהמשך לגלות שהיא טעתה (וזה הרי כל-כך טבעי שאנשים חורגים מהדד-ליין), אבל רצועת השידור כבר נקבעה, ולשנות את לוח השידורים זה מסובך - אז מה נשאר לעשות חוץ מלמהר?
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Don't go there... '
Don't go there...
14/05/2008 | 14:16
1
15
כי אני את הרומן שלי עם טלנובלות סיימתי כשראיתי סצינה של תקיפת כריש בים, כשהכריש היה כריש צפצפה פלסטיק של ילדים שמישהו החזיק אותו בזנב והכניס והוציא אותו מהמים!!!
וזה אחרי אלפי הפעמים שהבּוּם (המקרופון) הופיע ונשאר בסצינה!

ואני נתקלתי רק פעם אחת בבום בקוריאנית והוא נעלם מהר מאוד מהמסך..
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'חח..כל כך מצחיק.אני לא יכולה להפסיק לצחוק '
חח..כל כך מצחיק.אני לא יכולה להפסיק לצחוק
14/05/2008 | 15:48
8
לצפיה ב-'מישהו ראה ..'
מישהו ראה ..
14/05/2008 | 16:18
4
9
את הטלנובלה הקולומביאנית "קפה בניחוח אישה" ?
זו היתה הסדרה הכי יפה שראיתי.
היו כמובן עוד כמה סדרות יפות אבל בשנים האחרונות הערוץ ויוה
לא כ"כ משקיע והסדרות ממש . את לא חושבת?? יחסית לשנותיו הראשונות של ויוה.
אהבתי גם את הסדרות הברזילאיות הראשונות שהביאו.

להביא את "איש הגפן" כדוגמה זה לא פייר כי זו סדרה נוראית מכל הבחינות
האפשריות.  ראיתי רק קטעים ממנה וכמעט .
לי עדיין לא יצא לראות פאדיחות של עריכה.
עכשיו אני אתחיל לחפש.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'לא רק ב"איש הגפן" ראיתי את המיקרופון...'
לא רק ב"איש הגפן" ראיתי את המיקרופון...
14/05/2008 | 20:24
1
9
לא זוכרת כרגע ספציפית את הסצנות ולכן קשה לי להצביע על סדרות אבל זכור לי למשל ב"הוטלייר" שהמיקרופון היה תקוע לפחות 6 שניות מעל הראש של השחקנים ולא טרחו להזיז אותו...ניתקלתי בממש הרבה פעמים שראו את המיקרופון.

ראיתי את "קפה בניחוח אישה"...באמת טלנובלה יפה. עכשיו משדרים בויוה את החידוש שלה אבל לא כל כך יוצא לי לראות את הערוץ כי ההתמכרות שלי לסדרות הקוריאניות די הוזיזה אותי מהטלויזיה והדביקה אותי למחשב

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'גם אני מול המחשב כל הזמן. התמכרתי.'
גם אני מול המחשב כל הזמן. התמכרתי.
14/05/2008 | 21:30
3
יצא לי לראות קטעים מהחידוש, לא מומלץ פשוט נורא.

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'אני ראיתי את קפה בניחוח אישה '
אני ראיתי את קפה בניחוח אישה
14/05/2008 | 20:26
1
14
הסידרה היתה יפהפיה. אהבתי לראות אותה ועקבתי אחריה בקנאות.
גם את השידור החוזר של הסידרה ראיתי.
היום משודרת גירסה מכסיקנית שנקראת שיכורה מאהבה. את זו לא אהבתי.

מאז שאני רואה סדרות וסרטים קוראנים, הפסקתי לראות טלנובלות.
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'Who Are You'
Who Are You
22/04/2008 | 21:06
35
שם בקוריאנית: 누구세요/ Nuku Seyo  (למרות שזה לגמרי נשמע כמו דוגו סאיו)

ז'אנר: קומדיה רומנטית

ערוץ: BMC

שנה: 2008 - עדיין משודרת בקוריאה בימים אילו

פרקים: 17 הסדרה קיבלה אור ירוק להארכת פרק ממש היום (יאי)

שחקנים ראשיים: יון קיי-סאנג (המקסים), גו ארה.

העלילה: צ'ה סונג-היו הוא ילד נטוש אשר מאומץ בארה"ב ע"י אנשים עשירים וגודל להיות אדם קר ומנוכר. סון איל-גון, אדם חם וחביב, הוא אב לבת אחת אשר נסיבות מותו הפיתאומי הינן מיסתוריות. לאחר מותו השאיר איל-גון דברים לא פתורים וכדי לעזור לבתו החידה לשרוד בעולם האכזרי הוא "משאיל" את גופו של סונג-היו ל 3 שעות יומיות במשך 49 יום. בתו של איל-גון, יונג-אין היא בחורה צעירה וזעפנית אשר פוגשת את סונג-היו ולמרות שהרושם הראשוני עליו הוא שלילי ביותר , בסופו של דבר היא מתאהבת בו.

דעה אישית: מי שאהב את קופי פרינס יאהב את הסדרה המתוקה הזאת. יש בה סוג של אמינות - כלומר העלילה לא מופרכת עד כדי ליגלוג (פול האוס אניבודי?) הקאסט מצויין והסצנות הקומיות של קיי-סאנג וקאנג נאם-גיל (שיחק את העיתונאי ב"קפיטל סקנדל" ואת אבא של הנסיכה ההוללת ב"גונג") פשוט מעולות. קיי-סאנג מגלם מן אדם קר וזועף שבנוסף להכל סובל גם מ OCD וברגע שרוחו של האבא החביב והחם נכנסת בו והוא מתחיל לעשות שטויות ולגעת באנשים וחפצים ללא מטליות לחות, והצופה בבית פשוט נשפך מצחוק!!

מומלץ בחום!!

קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'My Girl הסידרה הכי שווה ~!!!!!!!!!!!!!!!! =]'
My Girl הסידרה הכי שווה ~!!!!!!!!!!!!!!!! =]
23/04/2008 | 20:56
22
לצפיה ב-' הערה לגבי סידרה " Soulmate " '
הערה לגבי סידרה " Soulmate "
24/04/2008 | 12:40
23
ראיתי את הסידרה , סה''כ סידרה יפה ומצחיקה עם שירים מאוד יפים אבל מי שמתחיל לראות את הסידרה שיהיה מוכן שלא יהיה סוף גמור כי זאת רק עונה ראשונה ואת העונה השנייה עדיין לא צילמו כך שבעצם עלילה נקטעת באמצע , למרות שניתן לדמיין מה אמור לקרות בעונה השנייה  
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'SPRING WALTZ'
SPRING WALTZ
25/04/2008 | 00:08
34
Spring Waltz היא סדרה קוריאנית בת 20 פרקים ששודרה בערוץ KBS2 בחודשים מרץ עד מאי בשנת 2006. היא אחת מארבע הסדרות הקרויות בשם עונות השנה אותן ביים הבמאי יהון סואק או.
שלוש הסדרות האחרות הן: Winter Sonata, Autumn Tale ו – Summer Scent. אין קשר עלילתי בין הסדרות.

העלילה:
מה יקרה אם לעולם לא תוכלי לשכוח מהאדם הזה? האדם איתו חלקת את אותו אביב?
סו הו ואביו הנוכל שטו לעבר אי נידח שהיה אי הולדתו של האב. הם התארחו אצל שכנה שלה הייתה בת צעירה וחולה בשם יון יאנג ולמרות שלא היה לה הרבה מה להציע להם היא עזרה להם במעט שהיה לה.
סו הו ויון יאנג הפכו לחברים מאוד טובים, מאחר ויון יאנג חולה היא נאלצה להישאר רוב הזמן בביתה מה שמנע ממנה להתיידד עם ילדים אחרים ולרכוש חברים. לכן, נוכחותו של סו הו מאוד שימחה אותה.
אביו של סו הו גנב את כספה של שכנתו ונטש את בנו על האי. הכסף אותו גנב היה אמור לשמש לניתוח חשוב אותו הייתה צריכה לעשות יון יאנג. האם אובדת עצות החליטה לעזוב את האי ולחפש את אביו הנוכל של סו הו במטרה להשיב את כספה הגנוב. בו זמנית, סו הו שמרגיש אשם לנוכח מעשיו המחפירים של אביו מחליט לחפש אף הוא את אביו. הוא לוקח איתו את יון יאנג אך טרגדיה מביאה את כולם לבית החולים שבעיר. שם סו או פוגש באישה מעורערת שמבלבלת בינו לבין בנה שמת. בשביל להציל את חייה של יון יאנג מסכים סו או לעזוב את הארץ עם האישה המעורערת ועם בעלה בתנאי שאלה ישלמו עבור הניתוח של חברתו. הדרכים של הילדים סו או ויון יאנג מופרדות אך 15 שנים מאוחר יותר השניים נפגשים מחדש.

האתר הרשמי:
http://www.kbs.co.kr/drama/springwaltz/

לצפייה און ליין:
http://www.mysoju.com/spring-waltz/

קליפ הפתיחה:
http://www.youtube.com/watch?v=moSaYCu_THs

סרטונים מלווים בפס קול:
http://www.youtube.com/watch?v=NKGFjBWnNzE

http://www.youtube.com/watch?v=3fBGxVHlDVo

http://www.youtube.com/watch?v=A-raEOK7XaA

דעתי על הסדרה:
סדרה שהפגישה אותי שוב עם השחקן המקסים דניאל האני. למעשה, בגללו החלטתי לצפות בסדרה. כשראיתי אותו ב"סאם סון המתוקה" לא התלהבתי ממנו אבל פה הוא עושה תפקיד הרבה יותר מוצלח לטעמי. השיפור שלו בשפה הקוריאנית ניכר וגם נהניתי מהמשחק שלו. הייתה לו דמות הרבה יותר מעניינת מדמותו ב"סאם סון".
השחקנית הראשית מקסימה! היא כל כך חמודה ושיחקה מצויין ועם הרבה רגש. את השחקן הראשי פחות אהבתי (העדפתי את דניאל האני שגילם את הדמות הגברית המשנית) אבל גם הוא שיחק טוב מאוד ובצורה מאוד משכנעת, עד כדי כך משכנעת שלמרות שכל כך חיבבתי והעדפתי את דניאל האני רציתי שהשחקן שגילם את הדמות הראשית יישאר לצידה של הכוכבת הראשית.
הסדרה מקסימה, מאוד מרגשת ורומנטית...אפשר לקלוט את האווירה דרך פס הקול העדין והמקסים...
מה שכן, יש לסדרה 20 פרקים ואני חושבת שאפשר היה לוותר על 4 פרקים ולסיים את הסדרה אחרי 16 פרקים כמו בסדרה קוריאנית ממוצעת...רק שפה הייתי מוותרת על הפרקים הראשונים...בתחילת העלילה מראים לנו את ההתרחשויות של הדמויות הראשיות כשהיו ילדים וזה נמשך ב-4 הפרקים הראשונים כשבפרק החמישי יש מן הקדמה שמסכמת את כל האירועים העיקריים שקרו בארבעה הפרקים הראשונים...מה שאומר שגם מי שמתחיל לצפות בסדרה רק מפרק 5 יכול להבין יפה מאוד את כל מה שקרה עד כה...טוב, אולי מומלץ גם לראות את פרק 4, בו למעשה יש את המעבר בזמן אבל אני חושבת ש-4 פרקים שהראו את העלילה ב-15 שנים קודם לכן זה קצת יותר מידי.
אבל למרות זאת אני ממליצה על הסדרה הזאת...מאוד נהניתי ממנה!!!
קוריאה - שפה ותרבות >>
לצפיה ב-'ההמלצה שלי'
ההמלצה שלי
04/05/2008 | 01:47
30
אני חדשה בפורום אני שמחה לראות שיש עוד אנשים כמוני שאוהבים דרמות אסייתיות בכלל וקוראיניות בפרט!!!...
אני ממליצה על הדרמה

HONG GIL DONG
קומדיה
24 פרקים

הדרמה מבוססת על סיפור דימיוני של רובין הוד בקוריאה. הונג גיל דונג הוא בנו הממזר של שר,הוא מבזבז את רוב זמנו בלקיחת סחורה מהסוחרים בשוק והתעצלות. הוא מתכננן לנסוע לסין ולכן מבקש מהי י נוק ללמד אותו סינית השניים מתחילים לפתח ידידות שהופכת לאהבה.
בינתיים מצטרף הונג גיל דונג לחבורת פושעים בעקבות תקרית מסויימת ומתחיל לגנוב מהעשירים כדי לתת לעניים.
התרשמות שלי: דרמה מעולה מצחיקה מרגשת והשירים של הסדרה יפים מאוד.
אפשר לראות את הסדרה עם כתוביות באנגלית ב- mysoju.com
קוריאה - שפה ותרבות >>

הודעות אחרונות

09:25 | 24.06.12 אורחים בפורום
18:37 | 10.07.11 irlyan
14:04 | 08.07.11 haya86
14:36 | 07.07.11 עליזה100
23:46 | 06.07.11 עליזה100
17:31 | 06.07.11 רון באסיה
12:32 | 06.07.11 ארביב אסתר
11:05 | 06.07.11 ארביב אסתר
23:02 | 03.07.11 דן דן 76

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ