נתחיל ללמוד קוראנית?

• פותח הנושא Woogy
  • פורסם בתאריך

kiCkiC

New member
לא לפספס שבוע הבא!

תהיה עוגת יום הולדת וקימצ'י (או לפחות מישהי הבטיחה................) - שילוב מנצח!

GnomeBubble

New member
../images/Emo13.gif

האמת שתכננתי לבוא גם היום, אבל היה משהו לא צפוי...

snowmusic

New member
עוגת קימצ'י

הכנתי אתמול קימצ'י והוא מונח בכלי סגור ל-4 ימים. בעלי ראה אותי מוציאה את הקופסא מהמקרר ואמר:" את לא פותחת את הדבר הזה כשאני בבית"
. איזה עוגה הולכת טוב עם קימצ'י?

GnomeBubble

New member
עוגת אורז?

ניסיתי להכין כאלה היום, אבל כנראה שאני צריך להתאמן עוד. או שלוותר על השיטה הקלה, ולא להכין אותם עם קמח אורז, אלא עם אורז דביק ממש

kiCkiC

New member
דונגסנג.. את חסרה בשיעור!

במיוחד אני מתגעגעת לקריאה שלך מהדפים

m0shi

New member
חחח קומאוויו אוני ^_^ אהה אני מתגעגעת...

כל כך משעמם בקבוצה החדשה ><"...כבר לא כיף כמו שהיה.....אין צחוקים P: ..אני כנראה אתחיל בפרישה בזמן הקרוב :\

kiCkiC

New member
../images/Emo51.gif

אני שמחה שלא בילבלתי פה מישהו. ובאמת יצא שיעור בלי כוונה
או 2 חחח

Woogy

New member
../images/Emo41.gif כללי הגיה בקוראנית

אני מקווה להריץ נושא שבועי של קוראנית כנראה ככה בימי שני. בקוראנית יש כמה כללי הגיה, רובם עובדים לפי הגיון ברור, אני אנסה לפרט את העיקריים 1. חיבור עיצור בסוף הברה לתנועה של ההברה הבאה, את צורת הקריאה שמים בסוגריים מרובעים
이 분이 이스라엘 사람이에요 [이 부니 이스라엘 사라미에요]​
(איש=)분=사람 תרגול- אמרו: 꽂을 받았어요. 밥을 먹어요 אם תרצו לתרגל בכתב תכתבו בהודעה נפרדת עם כותרת בסיגנון "מתרגל..." כדי שמי שלא ניסה לא יכנס בטעות. 2. (אין לי כותרת) זו התופעה המוכרת כל כך ש ㅂ שהופכת ל-ㅁ כאשר נמצא בסוף הברה עיצור מהסוג שבולם את התנועה ㅂ/ㄷ/ㄱ ואחריו בהברה הבאה יש ㅁ/ㄴ העיצור משתנה למשהו יותר זורם לפי הפרוט: ㅂ (+ㅁ/ㄴ) => ㅁ ㄷ (+ㅁ/ㄴ) => ㄴ ㄱ (+ㅁ/ㄴ) => ㅇ 지금 읽는 책 [지금 잉는 책] תרגול- אמרו: 김사가 예쁩니다 בנקודה זו אני אחזור לרגע להבדלים בין העיצורים, נושא שקשה לחדשים. יש עיצור ㄱ ויש עיצור דומה ㅋויש עיצור דומה מסוג אחר- ㄲ. למי שחדש בקוראנית קשה מאוד להבדיל בין הצלילים שלהם. הדרך היא קודם לנסות להבין ולבטא אותם נכון ורק אח"כ אפשר להתחיל לנסות לשמוע את ההבדל. ה-ㄱ יהיה הדוגמה הבסיסית, נתיחס אליו כרגע כ-ק,(למרות שהוא יכול להתקרב מאוד ל-ג) אם רואים את צורת ה-ㄲ צריך למתוח את הלשון כמו קפיץ ולשחרר בבת אחת. זה אומר גם שתמיד נוצרת השהייה קטנה לפני שמבטאים אות זו. אם אני רוצה לומר 가가가가가 אין לי בעיה לזרום עם זה, אבל לומר 까까까 זה לוקח אפילו יותר זמן כי כל הברה יוצרת השהיה. אותו דבר תקף גם ל-ㄸ,ㅃ,ㅆ,ㅉ (במקרה של ㅃאוגרים אויר בפה ומשחררים את השפתיים ולא את הלשון, אבל התחושה דומה). לעומתם קבוצת האותיות ,ㅊ,ㅋ,ㅌ,ㅍ,ㅎ הן האותיות עם האויר, כמו ה-"ה" שבה אנו מוציאים אויר, כדי לבטא אותם אפשר להתאמן בלהזיז דף נייר שקצהו נמצא מול הפה ע"י ביטוי 카 타 파 하 עם כל אות צריך להזיז אותו. ועכשיו אפשר להמשיך... 3.עיצורים שמתחברים ל-ㅎ הופכים ל"נשופים". בקוראנית קוראים לזה כנראה 거센소리되기 ㄱ + ㅎ => ㅋ ㄷ + ㅎ => ㅌ ㅂ + ㅎ => ㅍ ㅈ + ㅎ => ㅊ 경주에 도착했습니다. [경주에 도차캐씀니다.] תרגול: 외국 학생, 어떻게, 복잡하니까 יש לי עוד 3 נושאים שאני בטח אוסיף מחר, אני חייב לישון.

GnomeBubble

New member
אני רק אתן לך כותרת ל-2

"הדמות [חלקית] באפיות". נשמע קצת דפוק, אבל זה מה שזה. אם אתה מעדיף שם לועזי, אז "אסימילציה נזאלית". לא יודע אם זה עדיף...

kimsa

New member
שאפו../images/Emo106.gif

WOW!!! נושאי הגייה מסובכים להסברה עוד יותר ממה שהם מסובכים ללמידה תודה רבה וכל הכבוד על ההשקעה!!

kriefe

New member
עוד בבקשה

לא צריך לישון... שינה מוערכת מעבר למידתה... טוב, אבל אולי רק שעתיים, לא יותר מזה... כללים בשפה הקוריאנית, בבקשה

Woogy

New member
מתעקב מסיבות שונות.

היום הייתי מאוד עסוק, אני עוד אספר על זה(Taean) בהמשך. מחר אני כנראה אתרכז בלהכין את הפורום לקבלה החגיגית של הדרמה החדשה "מאיזה כוכב את?" אז נושא הכללי הגיה מתעכב קצת. אתם מוזמנים לעזור לפתיחה החגיגית שנעשה לסידרה. ועכשיו אני שוב מאחר לישון

Woogy

New member
המשך כללי הגיה ../images/Emo41.gif

בעיקוב של כמעט שבוע אני ממשיך. 4. 된소리되기- הכפלת העיצור שבא אחרי הברה שמסתיימת בעיצורים ㄱ,ㄷ,ㅂ. (אם האות שפותחת את ההברה הבאה היא אחת מ-ㄱ,ㄷ,ㅂ,ㅅ,ㅈ) אם שמתם לב לסעיף 2, יש בעייה בזרימת הצליל עם האותיות האלו. אם יש אחריהן אחת האותיות שיש להן גרסה של אות כפולה, האות שאחרי תבוטא כמו האות הכפולה. הצורה בה אני מבין את זה היא שנוצרת השהייה, וביטוי האות הבאה כאות כפולה היא התוצאה של ההשהיה הזו.
ㄱ/ㄷ/ㅂ + ㄱ/ㄷ/ㅂ/ㅅ/ㅈ => ㄱ/ㄷ/ㅂ + ㄲ/ㄸ/ㅃ/ㅆ/ㅉ 식당에 갑시다. [식땅에 갑씨다.]​
תרגול: 선물을 받습니다 듣고 쓰세요 5. הכותרת בקוראנית מיותרת, אבל הוספתי אותה סתם: 입천장소리되기. ל"יפנים": 입천장=―天障, (משהו כמו גג הפה, אני לא מבין כלום בטרמינולוגיה) 소리=צליל 되다-נהיה/הופך_ל- הנושא הרבה יותר קל מהכותרת שלו
: כאשר הברה מסתיימת ב-ㄷ/ㅌ ואחריה יש 이 הם יצטרפו ביחד לצליל שונה- ㅈ/ㅊ ㄷ + 이 => 지 ㅌ + 이 => 치 (ㄷ+ㅎ) + 이 => 치
우리 같이 서울에 가요. [우리 가치 서우레 가요.] 공부는 끝이 없어요.תרגול:​
חשוב לזכור בעיקר את הדוגמה של [같이
[가치 כי היא נפוצה מאוד 6.ㄹ발음 - הגיית ㄹ יש מקרה ש-ㄹ מבוטאת כ-ㄴ כאשר למשל היא נמצאת אחרי ㅇ.
정류장[정뉴장], 종로[종노] :דוגמאות​
בהזדמנות אני אציין שבקוריאה לא נהוג לתת שמות לרחובות, מקרה מיוחד זה צ'וֹנג-נוֹ, שזה רחוב מרכזי בסאול המתחיל ליד העירייה, וכולל הרבה אתרים מעניינים. לסיום מקורות נוספים. יש להבין שהנושא הזה אינו כולו ברור, חד וחלק, כי יש דרכים שונות לאסוף ולתאר את הדרכים בה ההגיה משתנה. אני מקווה שהבאתי את החשובים שבהם. הדף הרלבנטי מאתר http://ezcorean.com/ באתר הממשלתי לתעוד השפה הקוראנית יש אוסף שיעורים, הכולל הסברים וסירטונים קצרצרים שמראים ומשמיעים איך מבטאים נכון כל מילה שם. יש שם גם דוגמאות שמשוות בין צלילים מסוגים שונים שנשמעים דומים. האתר הזה ממומלץ בחום אתם מוזמנים להגיב, לחוות דעה, לצרף את האתר החביב עליכם לנושא זה ועוד

שושנה ק

New member
תודה ! תמשיך אתה עושה זאת מצויין

אחלה woogy תודה! אתה מעביר מצויין את "השעורים" לא פחות טוב מהמורה שלי, אם היית בארץ סביר להניח שהייתי שמחה לקחת אצלך שעורים, אתה מעביר ברור את החומר, ולכן נשמח מאד אם תמשיך. אגב את כל החומר אני מעבירה למורה שלי עפ"י שהבנתי ממנה שהיא "מכירה " אותך מהפורום, אני מבינה שאתה ישראלי שחיי "כרגע " בקוריאה , האם אפשר לשאול כמה שנים אתה מתגורר בקוריאה,? ואני מבינה שחלק מהתגובות שלי לא הגיעו אליך כי לא הגבת עליהם ,או שפשוט לא אהבת את הנכתב,

Woogy

New member
תזמיני אותה לעזור לנו ../images/Emo13.gif

אם היא המורה שלך קוראת פה ולא כותבת אז אני לא אכיר אותה במיוחד, ודווקא הייתי שמח מאוד. שושנה היקרה, סביר שהחמצתי תגובות שלך, כי אם אני לא במקרה בדיוק ליד המחשב, ובודק הודעות של השעה האחרונה אני לא אראה הודעות בדפים שאחרי הדף הראשון. ורק פעם בכמה זמן, אני עובר על ההיסטוריה של הפורום (לרוב דברים לא משתנים שם) אני אחפש בהזדמנות קרובה. תודה רבה על העידוד, כפי שציינתי זה מאוד חשוב לי לשמוע שאנשים קוראים ומשתמשים בהסברים. פרטים עלי אולי בהזדמנות אחרת.

למעלה