ספישל- ביקור או טיול לקוריאה

kiCkiC

New member
תוספות על קוריאה...

מתוך המדריך של Lonely Planet על סיאול. מומלץ בחום לקנות את הספר, יש בו הרבה אינפורמציה מעניינת. אני אישית לא מצאתי אותו בחנויות אז קניתי דרך אתר למטייל. (הספר באנגלית) קצת קונגליש (קוריאנית-אנגלית) וסלנג: Cypein - אדם שמבזבז יותר מידי זמן וכסף באתר Cyworld. Dica - מצלמה דיגיטלית. Henpon - טלפון סלולרי (קיצור של HandPhone). Jjang - מצויין / מעולה / מגניב. Mini-hompi - אתר אישי. (קיצור של Mini Homepage). עשה ואל תעשה - אוכל ושתיה עשה: • מזוג שתיה לאחרים כאשר אתה מבחין שהכוס שלהם ריקה. מקובל יותר להשתמש בשתי ידיים כאשר מוזגים. • מרבית האנשים משתמשים בכף לאורז ומרק ובצ'ופסטיקס למנות הנוספות. • לא משתמשים בסכין בשולחן, כך שאם אתה מנסה לחתוך משהו והכף / צ'ופסטיקס לא עוזרים במיוחד בקש סכין או מספריים (?) אל תעשה: • אל תתחיל (או תסיים) אחרוחה לפני המבוגרים ממך. • אל תיגע האוכל עם האצבעות (חוץ מעלים המשמשים לעטוף אוכל). • אל תרים קערות וצלחות מהשולחן בכדי לאכול מהן. • אל תקנח את האף בשולחן. • אל תמזוג לעצמך שתיה בשולחן, תן למישהו אחר לעשות זאת. • לא לתת טיפים. צ'ופסטיקס ממתכת למרות שהם מוקפים במדינות המשתמשות בצ'ופסטיקס מעץ או פלסטיק, הקוריאנים משתמשים בצ'ופסטיקס ממתכת. מדוע? הסבר אחד הוא כי מלכי ג'סון (ממלכה קדומה), שדאגו לביטחונם, התעקשו להשתמש בצ'ופסטיקס מכסף מכיוון שכסף משנה את צבעו כאשר בה במגע עם רעלים. מסורת זו עברה לאריסטוקרטים בקוריאה ומשם לשאר העם שהשתמש במתכת זולה יותר מכסף. אוכל מועדף על ידי מבקרים • Galbi - צלעות בקר. • Bulgogi - חתיכות בקר על האש עטופות בעלי חסה). • Bibimbap - אורז, ביצה, בשר וירקות עם רוטב צ'ילי. • Dolsot Bibimbap - אורז, ביצה, בשר וירקות ברוטב צ'ילי בכלי חרס. • Mandu - כופתאות ממולאות (לא כתוב במה הן ממולאות...............). אוכל לנועזים יותר • Beondegi - זחלי תולעת המשי. • Bosintang - מרק בשר כלב. • Doganitang - מרק ברכי פרה ( ברכיים.. KNEECAPS......). • Sannakji - בייבי תמנונים חיים. • Yukhoe - בשר נא טחון ומתובל (מישהו אמר טיב-טעם???). אבודים בסיאול למרבית הרחובות בסיאול אין שמות, וכשיש להם, אין שלט עם שם הרחוב וכמעט אף אחד לא יודע. השיטה המערבית לשמות רחובות ומספרים עוקבים לא אומצה כאן, כך שעדיין נעשה שימוש בשיטה המסורתית. כך שסיאול מחולקת ל 25 איזורים (GU) ול 522 שכונות קטנות יותר (DONG). לכל בניין יש מספר רישמי, אבל המספרים ניתנים ע"פ סדר הבניה, כך שבניין מספר 27 יכול להיות לצד בניין 324. כתובת לדוגמה 104 Itaewon-dong, Yongsan-gu ז"א בניין 104 בשכונה Itaewon, באיזור Yongsan, אך אתה עלול למצוא את עצמך מסתובב שעות בשכונה בחיפוש אחר בניין 104 ללא כל תקווה למצוא אותו, גם בעזרת חברים קוריאנים. זה הזמן להתקשר למקום אותו אתה מחפש ולבקש הדרכה. ההסברים ברכבת התחתית,הסימנים, באיזו יציאה לבחור, והסברים לגבי מקומות שמסובך להגיע אליהם יעילים מאוד. אבל עדיין תמצא את עצמך הולך לאיבוד אלא אם כן אתה מצפן אנושי. אל תדאג, ואל תחשוש לשאול. גם המקומיים הולכים לעיתים לאיבוד ומכירים את ההרגשה. נסה למצוא את דרכך בסיאול על ידי שימוש בציוני דרך במקום בשמות רחובות ומספרים, כמו המקומיים. רצוי לכתוב את כתובת היעד שלך בהאנגול בכדי להראות לנהגי מוניות, עוברים ושבים או בעלי חנויות באיזור. להרבה בניינים גדולים יש שמות, יותר יעיל לדעת את שם הבניין מאת מספרו. תמיד בדוק את מפת השכונה על הקיר בכל יציאה ברכבת התחתית בכדי להתמצא לפני שיוצאים לטייל.

Woogy

New member
לחובבי סאם-סון, טיול בקוריאה עם ביקור באתרים

בהם קרו הרבה מן הארועים. ראו באתר של Tour2Korea שמתי לב שבמקרה אני מכיר כמה מהאתרים. תוכלו למצוא שם מידע דומה על דרמות אחרות כמו קופי פרינס ועוד

nevill

New member
אניוהסיו

איך מקבלים אשרת עבודה בקוריאה? אני רוצה לנסוע לשם להכיר את התרבות ולחיות שם זמן מה ולכן לעבוד שם שמעתי שניתן ללמד שם אנגלית מישהו יודע איך זה מתבצע?

kriefe

New member
התלבטות קשה...

מתי הכי טוב/שווה/נחמד (מחק את המיותר) לטייל בד. קוריאה (סיאול בעיקר) - אביב (אפריל-מאי) או סתיו (ספטמבר-אוקטובר)?

BentziCohen

New member
חודש בסיאול

טיול תיירותי שכזה ברמה בינונית... לא להתכלב ולא לזרוק כסף... כמה כסף יעלה? איזה עונה מומלצת?

kiCkiC

New member
אני מכינה מסלול!

לעבור על האיזורים של קופי פרינס
אחרי שנסיים את המסלול נתחיל לחסוך כסף לטיול

Woogy

New member
אפשר בהחלט לנסות

אני שמח לראותך כאן. ראשית, אני אניח שיש לך לפחות תואר ראשון, רצוי תואר שני. כדי למצוא עבודה בקוריאה אפשר להתחיל בפורום שמרכז הצעות עבודה כמן Dave ESL Cafe, פרטים ודרישות מפורטות יש באתרים של המעסיקים הגדולים שמפרבמים שם. רק אם יש לך אזרחות של מדינה שהשפת אם שלה היא אנגלית, יהיו לך כל האפשרויות פתוחות. המעסיקים הגדולים יודעים לדאוג לענייני הויזה עבור הפונים. אפשרות אחרת לבעלי תואר ראשון, היא קבלת מלגה ללימודים בקוריאה. למידע תוכלי לפנות לשגרירות קוריאה, או למרכז לתרבות קוריאה. בהצלחה בבדיקה

kriefe

New member
זה תלוי בהגדרה שלך

ל"לא להת
" ו"לא לזרוק
".... סיאול הינה עיר ממש לא זולה, ישנם מלונות יוקרתיים, מוטלים ואכסניות נוער כאלה פזורים ברחבי העיר כלומר טווחי המחירים קיימים אז זה תלוי, שוב, בהגדרה שלך ל"הת
".... חוץ מהמלונות היוקרתיים, רוב המוטלים והאכסניות לא מספקות ארוחות (למעט "ארוחת בוקר" במעטים מהם וגם זה כולל אולי קפה/תה וצנימים עם ריבה...) אני מצרפת אתר על סיאול ובו 3 מדריכים מצויינים ויתנו לך "קצת" מידע על איך לא ל"הת
" או "לזרוק
" ואם אתה מגלה דברים מעניינים, אני אשמח לשמוע כי גם אני רוצה לא ל"הת
" בסיאול.

Woogy

New member
סיאול לא יקרה ולא זולה

אני חושב שקשה למצוא פחות מ-30$ באכסניות , יש בתי מלון שאפשר למצוא ב-60$, אבל הרוב יותר יקרים. לגבי ארוחת בוקר זה לא מאוד חשוב שיהיה כלול, כי המחיר במסעדות בקוריאה הוא מאוד זול. אין בעיה לקנות גם אוכל מסוגים שונים, אם זה בדוכנים, ואם זה בחנויות קטנות שנמצאות בכל פינה. שם יש סנביצים וכל מני דברים טובים להכנה מהירה(עם מים רותחים או במיקרוגל) באתר שנתת מציינים שכדאי לקחת את "Seoul`s Best 100", יש לי אותו, וזה באמת מומלץ בחום ! אפשר לקבל אותו גם בכל מרכז מידע לתירים, ויש המון כאלה בסאול. אגב, לדעתי גם הסיטי באס טור מומלץ בחום. עם תכנון טוב אפשר לבקר איתו בהרבה יעדים. (את היעדים הראשיים אפשר לעשות בנפרד כדי להספיק יותר ביום הטיול הזה)

BentziCohen

New member
טיול לקוריאה

הטיול שאני מתכנן הוא בעצם לדר' קוריאה - סין - לאווס\תאילנד לא סגור עדיין נראה לכם הגיוני לפתוח בחודש בדרום קוריאה? ואז לעבר לסין? או שכדאי להתחיל בתאילנד ולסיים בקוריאה?? יש אטרקציות מיוחדות מאוד ששווה לצאת בשבילן מסיאול?

irlyan

New member
קוריאה היא הכי יקרה

אנחנו עשינו באופן הפוך - תאילנד, נפל, הודו ואז טסנו לקוריאה, שזה היה סוף הטיול המחירים בהתחלה נראו לנו נורא יקרים בהשוואה להודו - שזה מה שקורה גם כשחוזרים לישראל הכל נקי ומסודר וחדש ומודרני זה לא עולם שלישי, ולא ראשון או שני - זה פשוט אחר כמו להגיע לחייזרים שכמעט ולא מדברים אנגלית, מתלבשים כמו בארצות הברית של שנות ה50, כל הזמן מנדנדים עם הראש בקיצור, אם יש לך תקציב מוגבל, הייתי בהתחלה טסה למדינות "זולות" ואז לראות אם נשאר כסף הבנתי גם שלנסוע מ/ל סין די זול מ/ל קוריאה לכמה הזמן אתה רוצה לנסוע לקוריאה?יש אטרקציות מחוץ לסיאול, אבל חלק זה לנסוע באוטובוס ולחזור באותו יום וחלק להגיע למקום ולהישאר ליום-יומיים כמו עיר גיונג'ו

Woogy

New member
כל המידע באינטרנט ורצוי לשים לב לפרטים הבאים:

אפשר למצוא כמעט הכל באתר של Tour2Korea(http://english.tour2korea.com/ ) כולל City bus tour (במקרה זה של city bus tour יש שם הפניה ישירה לאתר של VisitSeoul) אגב, למי שלא שמע, כדאי לרשום את המספר הזה, יכול להיות מאוד שימושי לקבלת תרגום מידי: 1588-5644 בנוסף, לשכת מידע לתיירים גם ישמחו תמיד לעזור בטלפון 1330 (אני מדגים שימוש בכל שלושת סוגי הקישורים, זה בא עם הצורך)

Woogy

New member
אני לא רואה מה ההבדל

אולי אני לא יודע מספיק, אבל מבחינת מזג האויר זה די דומה. אולי האביב קצת יותר יפה. מבחינת פעילויות, אני לא חושב שיש הבדל משמעותי בדברים שפתוחים/סגורים. יש את האתר שהכי מומלץ למידע על קוריאה ויש שם מידע על ארועים וזמני פעילויות.

irlyan

New member
טיילתי בספטמבר 2007

שזה עונה מעולה לטייל שם כי לא חם מידי ולא גשום ועצים מתחילים להחליף צבע גם אביב זה יפה כי הכל פורח ולא קר כל כך בחורף יש הרבה סקי ועוד מעט יהיה ראש השנה הקוריאני שזה אטרקציה מאוד גדולה לתיירים בקיץ יש הרבה פסטיבלים על חוף הים בקיצור, היקר לבדוק איזה חגים ופסטיבלים יש באותה עונה באתר הרשמי של תיירות בקוריאה (והכי טוב) www.tour2korea.com חסכנו על כל מה שאפשר אבל טיילנו מסיאול עד בוסן כל החודש (הכרטיסים לרכבת ואוטובוסים די יקרים) וסך הכל בזבזנו ביחד 2 אלף דולר האוכל די זול (ארוחה שלמה ב5$), מה שיקר זה לינה ותחבורה מחוץ לעיר הכי יקר ישנתי ב35$ והכי זול ב10$ בחדר שנקרא "מינבאק" - ישנים על הרצפה, יש שם טלויזיה ושירותים משותפים בחוץ גם ישנו באוהל שזה בדרך כלל חינם או עולה 3-8$ ללילה הטיול מומלץ ביותר!

kriefe

New member
אני אשמח לקבל המלצות

למלונות שווים, אבל אני מעדיפה שיהיו מקלחת ושירותים בתוך החדר (ולא משותפים) ומיטה (ולא "מינבאק") שלפי ה"תחקיר" שלי לא בא במחירים של 35$ או פחות. 60$-70$ נשמע לי סביר, אך אני מוכנה גם קצת יותר (מה שאומר שאני כנראה אקצר את הטיול. אגב - אני מעוניינת לטייל (כרגע) בסיאול בלבד, אולי גיחה יומית לאטרקציה מחוץ לסיאול אבל כעקרון רק בסיאול.

irlyan

New member
סיאול

שכרנו חדר זוגי ב35$ במרכז סיאול במיקום מעולה קרוב לכל האטרקציות העיקריות - jnognowon החדר היה עם מיטה זוגית, מזגן, אמטיה עם מים חמים, טלויזיה ומקרר + אינטרנט, ארוחת בוקר, מכונת כבישה חינם + אפשרות להשתמש במטבח כשאוכל קוריאני כבר נמאס:) בקיצור, לדעתי אין סיבה לחפש משהו יותר יקר כי המלון הזה היה מעל ומעבר בסיאול אני ממליצה דבר ראשון לקחת באחד המרכזי מידע לתיירם חוברת שנקראת 100 אטרקציות בסיאול יום ראשון להקדיש לארמון המלך ולמוזיאון הפולקלור לטייל בסוף שבוע ברחוב insadong לראות מנזרים בודהיסטים ללכת לשוק ליד השער namdeamun ועוד הרבה דברים השאלה לכמה זמן את רוצה לטוס? - שבוע-שבועיים? מחוץ לסיאול - כפר מסורתי ליד Suwon פשר להגיע לגבול עם צפון קוריאה לטייל בגן לאומי ליד סיאול טוב, זה מה שאני זוכרת כרגע

nevill

New member
תואר ראשון באנגלית?

אני מלמדת כאן בארץ אנגלית באופן פרטי יש לי תואר ראשון אך לא באנגלית זה משנה? וחוץ מזה תודה )gomapshamida) על האינפו

למעלה