כואב ומעורר קנאה:

סורנטו

New member
כואב ומעורר קנאה:

כשיש צלע שלישית בקשר גם של שלושה בנים או שלוש בנות כחברים, וקל וחומר בינך לבין מי שאתה אוהב, לא הולך! תמיד אחד נשאר מאחור, החלש, הנחמד והפחות חכם או מתוחכם ובמקרה שלי הזיזו אותי הצידה כי הייתי פחות מועילה. כואב!!!!!!!!!!

סורנטו

New member
אתם חושבים שיש לכל אדם ייחוד? משהו ששיך רק

רק לו? מאפיין רק אותו? יש אנשים שאין להם שום פן כזה? מי מרגיש שיש לו משהו שאין באחר? שאי אפשר לקחת לו? מה שלא יהיה?

yosef 30

New member
סורנטו ../images/Emo189.gif

אני מאמין שלכל אדם יש ייעוד, שיש משמעות לחיים שלנו כאן על פני האדמה. יש בנו הרבה צדדים דומים ואפילו דומים מאוד, אך לכל אחד יש החלק שהוא רק שלו בדרכו הוא. אנחנו יכולים להבין את אותו דבר - אך בסופו של דבר - כנראה בקצה של ההבנה המשותפת יש משהו שלכל אחד יהיה אחר. הפרשנות שלנו לאירועי החיים מורכבות ואין ספור התנסויות שחווינו ולכן לכל אחד יש את הסגנון הייחודי רק לו בסופו של דבר. כל אחד לומד על עצמו, בדרך שלו ובקצב שלו. יש כאלו שבדרך שלהם לא יאמינו בדרך של אחרים זו הדרך שלהם. ומכאן שכל אחד הוא יחיד ומיוחד ולכל אחד יש משהו ששאף אחד לא יוכל לקחת את זה ממנו מה שלא יהיה - זה חלק כבר בתודעה שלו, גם אם הוא לא ייעשה אותו זה שלו. לעולם אל תשכח שאתה יחיד ומיוחד! הייה אתה במיטבך, ולא חיקוי של מישהו אחר. גלה את כוחותיך והשתמש בהם באורח חיובי אל תקשיב לאלה הלועגים לבחירותיך. לך בדרך שבחרת ואל תביט אחורה בצער עליך לקחת סיכונים כדי להגשים את חלומותיך זכור שיש די זמן לבחור נתיב אחד ועוד נתיב במסע חייך גלה אורח רוח בחיפוש אחר הדרך הנכונה בשבילך מתוך המסע תפיק גם לקח. אל תחשוש מטעויות אמור לעצמך שאתה בסדר בדיוק כפי שאתה התיידד עם אנשים המכבדים את מהותך הפנימית פנה זמן גם לבדידות כדי שתגלה עד כמה נפלאה. זכור שלהיות לבד אין פרושו להיות בודד. יכולה זו להיות חוויה נפלאה לגלות את היצרתיות שבך, את רגשותיך העמוקים ואת השקט והשלווה עמוק בתוכך. אל תשכח לעולם שאתה מיוחד ואהוב מאוד לילה טוב יוסף.

סורנטו

New member
אם לכל אדם יש ייעוד, למי חיובי ולמי שלילי? מה

אני צריכה לעשות כדי שהמשמעות שלי תהיה חיובית או האם זה כתוב לי כבר למעלה? אם כן, למה שלילי? למי חיובי? תמיד היה לי קשה להשיג דברים ולכן אולי תמיד ניסיתי להיות מקורית בדרכי שלי, שונה, מיוחדת גם במובן שלילי כדי להיות משהו שהוא רק אני אבל יש בי תחושה שמעולם לא הצליח לי או אף פעם זה לא היה באמת חשוב או מיוחד/ייחודי. אם הייתה לי פנטזיה, פעמים רבות התחושה הייתה שהנה האחות, הגיסה, החברה או מי שהייתי בקרבתו, מימשו בקלות את מה שרציתי (כאשר הם לא חשבו על כך בכלל וזה בא להם ככה בכיף...) ולי היה בלתי מושג וכמו שכתבתי לעיל לגבי אחותי כאשר אני פנטזתי על החבר האיטלקי שאהבתי והייתה "מלחמת עולם" בבית הוריי, וכשאחותי באה עם האיטלקי שלה, הכל היה נפלא ומלהיב... פינטזתי על המרצה שלי להתיידד ולסיים בזכות העזרה שלו (הוא היה טריגר, מניע את הכוח שלא היה לי להתמודד) והיה לי מאוד טוב ומבטיח..., תלמידה אחרת "חטפה" את הפנטזיה ומימשה לעצמה ובגדול!!! ...ועוד דוגמאות כאלה ואחרות...מה פה קורה פה?:) משהוא חסר בי? אני טפשה? לא מספיק מתוחכמת? תמימה מידי? טובה מידי? אני כל כך שלילית? או מה שיש לי לא חשוב ובנאלי בעצם?.... ותודה על ההקשבה!!! שבת שלום .

yosef 30

New member
הממ... פילוסופיה לשעת לילה מאוחרת ../images/Emo13.gif

סורנטו עניין של טוב או רע זה שוב בעייני המתבונן. לרוב אני בוחר לראות בדברים לא טוב או רע - מאחר ואני מאמין שכל אחד בא לחוות את חייו בכל התנסות שתהיה לו. מה שנראה לנו עכשיו כרע לא פעם מתגלה שבעצם זה לטובה - מה שלקחנו מאותה התנסות גם לאחר זמן מה משפיע עלינו ועל התגובה שלנו, המחשבה והרגשות בצורה שונה. באותו רגע זה נראה רע אך.... ואותו דבר ההיפך. קשה לדעת לדעת מהו הדבר הכי נכון לאדם אם בכלל קים דבר כזה. לא חובה להיות יחיד ומיוחד - עצם קיומנו כבר אנחנו כאלה. להתחיל לנסות להיות מישהו משהו מיוחד מכיל בתוכו אכזבה גדולה - זה בזבוז אדיר של אנרגיה ומאגר שלם של תסכול, כאב ומאבק. האם זה מה שאתה רוצה לחייך
אני מאמין שלא וגם אני לא הייתי רוצה. תראי כמה דברים עברו עליך בשנה האחרונה, כמה למדת על עצמך, כמה את מזהה דפוסים בתוכך בתקופה האחרונה וגם עכשיו. משהו בך כנראה החליט להשתחרר מכמה דפוסים אשר לא מקדמים אותך בחייך - והם צפים על פני השטח. הם צפים בכדי שאת תוכלי לראות - איך את מתנהגת והתנהגת עד היום. ואת כבר בשינוי משמעותי - וחלק מהגדילה מלווה בכאב, בפרידות, באובדן מאנשים, מקומות, חפצים, רגשות, דפוסים מחשבתיים-התנהגותיים וריגשיים ועוד ועוד. כל מה ששאלת בסוף ההודעה שלך על כל התשובות תעני ב- כן
ועכשיו אחרי שענית בכן...אז...
זה עוזר לך להבין משהו על עצמך
זה מקדם אותך
זה משאיר אותך במקום הקטן והמסכן או שזה מזיז אותך ולאן
זה בכלל רלוונטי
כנראה שיש שאלות אחרות שהן קצת יותר משמעותיות שיש לשאול. שבת שלום ומבורך יוסף.

blaor

New member
וואו אתם עוסקים כאן בעיניים מאוד מטרידים

ראשית אהבתי מאוד את דברי יוסף -לעולם אל תשכח כי אתה יחיד ומיוחד... שנית אני בדיוק באמצע קריאת ספר שבחלקו עוסק בעניין ההשוואה וזה נושא שגורם לנו להעריך את עצמנו ואת מקומנו בחברה בה אנו חיים זה יכול להיות נושא חברתי /כספי /רגשי.... אנחנו עסוקים כל הזמן בלהשוות.... למי יותר כסף ? מי מאושר יותר? למי יש חברים? מי קנה יותר בזול? כמה נסיעות לחו"ל נסעתי השנה... אין לזה סוף ולפי זה אנו מחליטים אם אנו מאושרים (יש לנו עוגן/בסיס שהוא המדד שלנו לעומת החברה שמקיפה אותנו) על זה נאמר איזה העשיר השמח בחלקו הסיפוק והערכה היא כאן ועכשיו סורנטו היקרה - בא נפסיק לרגע להשוות בא נאהב את מה שיש כרגע אם לא נפעל למען השינוי אף אחד לא מבטיח לנו שאם נפעל אז כל מה שנרצה יתגשם אבל ההחלטה לקום וללכת לצעוד בשבילים ולהינות מהנוף היא חשובה מאין כמוה ויכולה לקדם את עצמנו קדימה לאין שעור "לך בבטחה בתוך הרעש וההמולה וזכור את השלווה הצפונה לך בשקט. ככל שתוכל, ובלא לכוף את ראשך, היה רע לכל אדם. השמע דבריך בנחת ובבהירות. הט אזנך לזולת, גם לריקן ולבור, כי אין אדם שאין בו עניין. הרחק מאדם רועש ותקיף; מהומה הוא יביא בלבך. אל תתחרה בבני אדם ואל תָמֹד את עצמך במידתם פן תזוח דעתך או תיפול רוחך; כי תמיד תמצא גדולים או פחותים ממך. שמח בהישגיך ובאשר יש בדעתך עוד להשיג." "אם אתה הולך לחפש את האוצר של האי איתקה, לך לאט. אם תראה נערה יפה בדרך-התאהב בה. אם תפגוש אנשים-דבר איתם. אם תראה נוף-עצור והתבונן בו. אם אחרי כל אלו תגיע לאיתקה, ולא תמצא אוצר, אל תתאכזב, גם הדרך היא אוצר... בהצלחה

סורנטו

New member
היי בלאור, כן, העניינים מטרידים כי

יש דברים שעוצרים בעדי להתקדם או ליישם את אשר אני רוצה... אם יש למשהוא ייחוד הוא אמור לבלוט! לטוב ולרע אחרת אולי הוא לא נחשב... ההשוואה מביאה אותך להבנה היכן אתה בסולם, האם תוכל להשתלב או להצליח ואיך? השמח בחלקו צריך שיהיה לו החלק שהוא רוצה כדי לשמוח ולא להשלים עם מה שיש :) אני אומרת אולי לא לרצות יותר מהיכולת אבל שיהיה מה שרוצים ולא להשלים כי אי אפשר..., אני יכולה לשמוח כביכול במה שיש לי ולהיות ראש קטן ותכל'ס לדמיין שהכול טוב אבל לא יכולה כי המציאות מראה אחרת...ברור שאני מנסה לפעול למען השינוי ובינתיים נהנית מהנוף אבל רוצה גם מטרה! נהנית ולומדת על הדרך אבל רוצה להגיע ולמצא כפי שאתה כותב-אוצר. ותודה על ההתייחסות, שבוע טוב

jjaki

New member
למשל ייחוד אצלך הוא יכולת להתבטא באופן ישיר

וכנה
ואהבתי לקרוא את השרשור... למדתי להבין ולראות את נקודות מבט שונות וזוויות שונות. ולסורנטו הרבה בהצלחה בהמשך התהליך. ולבלאור - אהבתי את הסיפור של אי איתקה שבוע מקסים ומועדים לשמחה חיבוק גדול לך ולכולם.

סורנטו

New member
תודה ג'קי. כן יש לי את ההתבטאות הישירה הזו

שלעיתים מכשילה ולעיתים מושכת או ילדותית...חיובי או שלילי? :) זאת השאלה. בכל אופן, זו אני ולפעמים מנסה למתן לא תמיד בהצלחה. שיהיה שבוע מקסים,

למעלה