קצת מידע על שחלות פוליציסטיות - pco

loooly

New member
קצת מידע על שחלות פוליציסטיות - pco

הייתי בהדסה והבטחתי לספר אז ככה: בהדסה עין כרם יש מרפאה לשחלות פוליציסטיות. הם מאוד רציניים שם ואני ממליצה בחום למי שיכולה ומוכנה לעשות שינוי גדול בהרגלי התזונה שלה לבקר שם. אני נפגשתי עם ד"ר ארבל שהיא ממש יסודית וגם נחמדה. (ואשה!) ואחר כך עם דיאטנית בשם פנינה שהיא גם ממש טובה. לשאלות אפשר לטלפן ישירות למחלקת תזונה ולבקש את פנינה היא דיברה איתי בסבלנות בטלפון עוד לפני שהייתי אצלה. לאחות המרכזת את כל נושא ה-pco קוראים יהודיס והיא מקסימה ויודעת המון, אפשר גם איתה לדבר (נמצאת במרפאת נשים 3 פעמים בשבוע בבוקר עד 15:00). הטלפון של הדסה עין כרם - 026777111 אם אתן לא מקבלות טופס 17 אז ביקור עולה 177 ש"ח לרופאה (נדמה לי) ו- 98 ש"ח לדיאטנית. תור קובעים בזימון תורים של הדסה עין כרם. בהדסה נעשה מחקר על דיאטה מיוחדת שעזרה להרבה נשים עם שחלות פוליציסטיות להכנס להריון. זאת דיאטה מאוד לא קלה, אבל אנחנו עוברות הרבה דברים לא קלים בדרך להריון אז נראה לי שווה לנסות גם את זה, במקביל או בלי טיפולים נוספים. אז ככה זה הולך: סוכר ופחמימות: שום טיפה של סוכר!!! לא לבן לא חום ולא כלום! כמובן שלא מיץ רגיל וגם לא מיץ פרי. להמעיט או לצמצם לחלוטין קמח לבן ואורז לבן - 3 פרוסות ביום - עדיפות מוחלטת ללחם מחיטה מלאה (לא חום! תבדקו במרכיבים שאין קמח לבן לפעמים מוכרים כזה זבל וקוראים לזה לחם חי..) בעיקרון כל פחמימה שנכנסת לפה עדיף שתהיה מלאה (חומה)- אורז, חיטה, וכו' מותר 2 מנות פרי ביום ולא רצוף. בתוך זה נכללים גם פירות יבשים. ירקות חופשי..(טוב שיש משהו חופשי בדיאטה הזאת..) חלבונים - עדיפות לקיטניות (יחד עם הפחמימות המלאות הן יוצרות חלבון מלא). לצמחוניות בינינו - אפשר גם גבינות - (לא שמנות), יוגורט, סויה, וביצים ללא צמחוניות יש פחות בעיה למצוא חלבונים.. שומנים - אפשר קצת שמן, אבוקדו, אגוזים - לא להסחף. לכל ה"טרור בצלחת" הזה יש סיבה והיא נקראת "תנגודת לאינסולין": אינסולין הוא הורמון אשר תפקידו העיקרי להוריד את רמות הסוכר בדם. אצל רב הנשים עם שחלות פוליציסיטיות הלבלב מפריש כמויות גבוהות מהרגיל של אינסולין כדי לעשות את אותה עבודה. הרמות הגבוהות של האינסולין גורמות לשרשרת תגובות שמתחילה בעלייה בפעילות האנדוגנים (הורמוני המין ה"זכריים" הקיימים אצל האשה) מעבר למצב הרגיל. עלייה של האנדוגנים משבשת את האיזון ההורמונלי העדין וגורמת לבעיות שונות. לא אצל כל אחת הסימפטומים של השחלות הפוליציסטיות דומים אבל הדיאטה עזרה לרובן הגדול להוריד במשקל ולהכנס להריון. למעשה מה שהדיאטה עושה זה מורידה את הצורך של הגוף להפריש כמויות גדולות של אינסולין- יש פחות מה לפרק ולכן שרשרת התגובות ממותנת. מה שאבסורד בדיאטה הזו זה שמפסיקים לאכול כמעט את כל הדברים הכי טעימים בשביל להיות הרבה יותר עגולים בסופו של דבר.. בהצלחה לכולנו!!!

nufara1

New member
יש לציין שזה מידע ממש חשוב,

שיכול להועיל להרבה בנות פה בפורום.את יודעת אם יש מרכז כזה בעוד איזור בארץ חוץ מירושליים.תודה על ההמלצה ואמן שזה מה שאכן יעזור לנו.

loooly

New member
לא מכירה עוד מרכז כזה, אולי יש

אני אישית התגלגלתי לשם מהצפון.. מה שיפה אצלהם שהם מתחשבים בזה ומאפשרים לי להיות איתם בקשר טלפוני עד הביקור הבא (עוד חודש +). תתקשרי ותבקשי שישלחו לך את רשימת הבדיקות שצריך לעשות ואז תבואי לשם כבר עם כל תוצאות הבדיקות כך את חוסכת לפחות ביקור אחד. הבדיקות שהם צריכים בכללי הן בדיקות הדם הרגילות של פוריות, אולטראסאנד שחלות, גלוקוז בדם בצום, אינסולין בדם ועוד כל מיני..

המרכז הזה בהדסה

הוא מרכז יחיד ומיוחד שעוסק במחקר ובטיפול בשחלות פוליציסטיות. שמעתי הרבה ביקורות טובות על המרכז עצמו ועל הצוות הרפואי שם, אם כי אני באופן אישי לא פניתי לשם ולא רואה את עצמי מסתדרת עם דיאטה כזו. אבל למי שחושבת שתוכל לעמוד בדיאטה הזאת לפי דעתי שווה לפנות אליהם ולנסות. ואני חושבת שכולנו נשמח לשמוע תגובות...

פאקא

New member
האם עשית בדיקה של תנגודת אינסולין?

ואם כן, מה היו התוצאות? ודרך אגב לגבי סויה - לא להגזים בכמויות... כמה שאני הבנתי יש בו אסטרוגנים, אז אם כבר לוקחים הורמונים צריך לשים לב....

טלי אבג

New member
../images/Emo45.gif תודה, לולי.

תודה על הפירוט.- כבר הרבה זמן רציתי לשמוע חו"ד אצל מישהי שביקרה שם... זה בהחלט מענין ומעשיר. ואולי אפילו אשקול ללכת.........

למעלה