כדאי להתחיל לקחת איקקלומין?

littlemisspink

New member
כדאי להתחיל לקחת איקקלומין?

שלום לכולן. בת 28, מנסים טבעי כמעט שנה, בפעם הראשונה נקלטנו מהר אך הסתיים בהפלה טבעית ומאז לא נקלטנו.
נתונים תקינים, למעט תנועתיות יחסית נמוכה של בעלי.
מטופלת אצל רופא פוריות שהסביר לי שהשלב הבא זה איקקלומין, ואפשר בשילוב עם הזרעה.
אנחנו מאוד רוצים כבר, אבל יש בי משהו שקצת חושש, אם כי אני באמת לא רוצה להמשיך לעבור עוד חודשים עם ההמתנה והאכזבה הזו.
אשמח להתייעץ עם מי שמבינה.
תודה וחג שמח

זהר85

New member
האם עשיתם את כל הבדיקות?

בדיקת זרע לגבר ועבורך פרופיל הורמונלי וצילום רחם?
אני יודעת שיש רופאים שלא מתעקשים על צילום רחם בשלב הזה, אבל לעניות דעתי עדיף לשלול כל מה שניתן לפני שמתחילים להכניס לגוף הורמונים.
מעבר לזה, מה החלופות שלכם? אם לא איקקלומין והזרעה אז מה כן?
כי אם אין בעיה, לפחות על פניו, למיטב ידיעתי לא תוכלו להתקדם לטיפולים "רציניים" יותר לפני שתמצו הזרעות עם הורמונים. הכוונה בהורמונים היא הזרקה של הורמונים.
כדאי לדבר על זה עם הרופא שלך. אולי תרצי להתחיל יש הזרקה ולא איקקלומין...
אם לוקחים כבר הורמונים (גם איקקלומין) אז לדעתי כדאי ללכת על הזרעה.
בלי קשר להזרעה או לא, בנטילת הורמונים חשוב להיות במעקב (לפחות זקיקים אם לא דם). בדקת שזה מתאפשר עכשיו לאור הקורונה?

littlemisspink

New member
היי זהר תודה על התגובה

פרופיל הורמונלי עשיתי ותקין. בדיקת זרע של בעלי- כמות ונפח תקינים, תנועתיות יחסית נמוכה (4).
צילום רחם- האם רלוונטי בשלב הזה, האם הבדיקה כרוכה בסיכונים?
אין לנו חלופות- זה או להמשיך רגיל ולחכות, או להתחיל לקחת הורמונים ו/או הזרעה...
אשמח לדעת מה ההבדל בין הזרקת הורמונים לאיקקלומין? למה עדיף להתחיל עם הזרקת הורמונים?
מעקב זקיקים- הולכת שבוע הבא לרופא ואבקש ממנו, מקווה שזה אפשרי.
תודה רבה לך

זהר85

New member
קצת באיחור אבל בכל זאת

הנושא של צילום רחם שנוי במחלוקת - רוב הרופאים מחכים איתו כי מדובר בפרוצדורה שעלולה להיות כואבת.
לכל התערבות יש את הסיכונים שלה (גם להורמונים יש וגם לאיקקלומין שאגב לא מומלץ לקחת יותר ממספר מסוים של סבבים - אולי 3, אבל אני לא בטוחה).
אני אישית סירבתי להכניס הורמונים לגוף עד ששלתי כל בעיה פיזית אחרת שניתן לבדוק. צילום רחם בודק בגדול אם יש חסימה בחצוצרות... יכול להיות שהביצית לא מצליחה למשל להגיע לרחם ואז לא יעזרו ההורמונים וההזרעות ובעייני חבל. אבל כל אחת ומה שנראה לה לנכון כמובן.
אני שמעתי גם על הרבה בנות שאחרי צילום הרחם נכנסו להריון כי אכן היה משהו שהפריע למעבר. לי לצערי לא עזר והגעתי עד IVF אבל לפחות ידעתי שהכל תקין בהקשר הזה ולא לקחתי הורמונים בלי שיהיה לזה סיכוי.
הסיבה לא להתעכב על איקקלומין היא כי אכן מדובר בטיפול מאוד חלש שהרבה פעמים לא מגדיל את מספר הביציות, אז בעצם אם יש ביוץ סדיר לא רואה מה הטעם בו ברמה האישית (אבל אני לא רופאה).
בהצלחה!

littlemisspink

New member
אולי בגלל שכבר נקלטתי

וכאמור הסתיים בהפלה טבעית, אז לא כדאי לבצע את הבדיקה הזו?
אבל גם אני לא רופאה... אשאל את הרופא שלי על זה... תודה לך

Musmus14

New member
נראה לי שכבר עניתי לך כאן על זה

היינו בדיוק בסיפור הזה.
איקקלומין זה טיפול מאד "רך". הכדור בעצם חוסם את הקולטנים של האסטרדיול במוח וגורם לשחלה לייצר יותר אסטרדיול ובכך להבשיל יותר ביציות. תופעת הלוואי שגם רירית הרחם לא קולעת לעתים את האסטרדיול ולא מתעבה.
אפשר לנסות איקקלומין עם הזרעה מחזור אחד. אבל לא הייתי ממליצה להיתקע על זה. הזרעות עם הורמונים עדיף.
אנחנו עשינו מחזור כזה ולא הלך לנו. ואין ממש יתרון לעשות את זה אם קיים ביוץ טבעי.

littlemisspink

New member
נכון ענית לי, רציתי לדעת יותר ספציפי לעניין איקקלומין

היות שזה הטיפול שהרופא פוריות שלי המליץ לי עליו כשלב הבא.
האם עדיף להתחיל ישר עם הורמונים ולא לעבור דרך איקקלומין? אני לא ממש בטוחה לגבי ההבדלים ביניהם
אפשר לדעת אחרי כמה נסיונות עברת מהזרעות לIVF? (מתשובתך הקודמת)
תודה רבה

Musmus14

New member
אפשר לנסות איקקלומין

אבל לא יותר ממחזור אחד וגם זה תחת מעקב כמובן. מי יודע אולי זה יהיה המחזור המנצח.
אם לא יעבוד אז הורמונים. ממש לא נורא.
הצלחתי בהזרעה השניה עם הורמונים ונפל. אחר כך 2 הזרעות נוספות לא עבדו. הפריה 1 והריון תקין.

חן108

New member
לדעתי עדיף גונל אף על איקוקלמין

פחות תופעות לוואי ואם מגיבים לגונל אף ההצלחה יותר טובה. אצלי הרירית ירדה עם האיקקלומין.

YaelHakeini

New member
ככה בדיוק נוצרו האחיות שלי

לאמא שלי היתה הפלה, ואחריה לא נקלטה הרבה זמן, אז לקחה איקוקלומין ונקלטה עם האחיות שלי, שהם הן בנות 39... זה טיפול מאד ותיק וידוע ועובד.

YaelHakeini

New member
אין לי מושג... אבל יודעת שעקבה בעצמה על ביוצים

עם מעקב טמפרטורה, והיתה יחסית צעירה (27).

למעלה