רזרבה שחלתית

לירז143

New member
היי תודה על התגובה..
האם גם לך היה ערך נמוך כמו שלי?
ואיך מתחיל כל התהליך?

לירז143

New member
תודה תודה על ההסבר..
אני נורא נלחצתי מהערך הנמוך של הamh שלי, משום שאמרו לי שזהו מדד אמין יחסית.
חששתי שהזמן אוזל לי וזה מה שדחף אותי להתחיל בתהליך. קצת מפחדת אבל יש לי אמונה ולא רוצה לחכות עוד כדי להיות אמא.

לירז143

New member
רזרבה שחלתית היי, רציתי להתייעץ ואולי לקבל כמה תשובות..
אני במצב קצת מבולבל..

אני בת 30, בריאה. רווקה, לא בזוגיות.
פרופיל הורמונלי שעשיתי הראה FSH 13.4.
עשיתי AMH 0.4
נבהלתי קצת.
החלום שלי הוא להיות אמא, ונורא נלחצתי מהתוצאות ובכיתי הרבה..

אני מאוד מתלבטת מה לעשות ואשמח להמלצות..
1. האם יש לכן המלצה על רופא לפוריות? חשבתי על בילינסון אבל לא מכירה אף אחד מהרופאים.
2. חושבת לפנות גם לבנק הזרע כי אני לא רוצה לחכות עוד, אפילו שאני לבד.
האם יש מישהי שהיתה במצבי??

אנדי40

New member
היי, לירז.
אם זה מה שאת רוצה, הייתי ממליצה, כמו חברותיי פה להתחיל את התהליך,
תמיד את יכולה לעשות הפסקה באמצע.
כל הבדיקות הגנטיות וכל שאר הבדיקות שאת צריכה לוקחות זמן
לכן תתחילי עם זה כבר עכשיו.
בקשר למדדים שאת מודאגת מבחינתם, למזלך המדינה שלנו היא מספר אחת בטיפולי פוריות לכן אל תאבדי תקווה לפני שהתחלת, תעשי את כל הבדיקות, לכי לרופא/ת פוריות ואז תדעי, פחות או יותר, איפה את עומדת.
כבר שמעתי על נשים עם סיכויים קטנים משלך שהצליחו להכנס להריון וללדת וגם שמעתי על נשים שכל הבדיקות שלהן פיקס וכבר שנים בטיפולים ללא הצלחה.
מאוד חשוב להכנס לתהליך ברוגע, עם עיניים פקוחות, לא לקחת כמובן מאליו מה שרופא או רופאה מסויימים אומרים לך אלא תמיד לחפש עוד מידע, להתייעץ עם עוד רופאים, נשים שעוברות את התהליך, לחקור באינטרנט, לשאול פה בפורום.
מבחינת הלעשות את זה לבד, אם זה משהו שאת רוצה, לכי על זה, אני עושה את זה לבד ואני מתחרטת שלא התחלתי לפני.
אז בהצלחה בכל מה שתבחרי וכולנו פה אם יש לך עוד שאלות
או סתם בא לך להוציא קיטור.

לירז143

New member
תודה על התמיכה האמת שאין לי אף אחד לדבר איתו על זה ועל התחושות שלי,
ולכן גם לא מצליחה להישאר רגועה.. כל הזמן חושבת על זה לצערי:(
איך מצליחים למצוא את הרוגע?

a morph

New member
אני אמא יחידנית
אז מן הסתם, אם את אומרת שאמהות זה החלום שלך, אני אומרת לכי על זה. לדעתי הרזרבה שלך לא כל כך גרועה כמו שנראה לך ובכל מקרה בטיפולים מה שקובע זה התגובה להורמונים, אבל זה משהו שמאוד קשה לחזות מראש. אני התחלתי טיפולים בגיל 34 עם פרופיל הורמונלי מושלם ובדיקות תקינות מא' ועד ת', ולקח לי שנה וחצי להיכנס להריון תקין. דווקא ההריון לילד שני, בגיל 37, הגיע מהר מאוד, נקלט בהחזרת המוקפא הראשונה, כך שבאמת אי אפשר לחזות כלום. אם יש לך שאלות ותהיות לגבי הורות יחידנית, אני מאוד ממליצה להיכנס לקבוצת הפייסבוק של אמהות יחדיניות (יש גם פורום כאן בתפוז אבל הוא קצת מת, כמו רוב הפורומים).

קצת עידוד התחלתי טיפולים בגיל 31 בתור יחידנית.
לקח 4 שנים עד ללידה ילד ראשון, שניה יצאה די בקלות.
לאחר שנולדו 2 ילדי הכרתי את בן זוגי.
בגיל 38-39 היה לי amh 0.39 ושנה וחצי של ניסיונות ללא הצלחה (לאחר שנולדו 2 ראשונים).
Fsh נע לאורך שנים בין 10, 12, 7, 15 (לא ירידה לינארית אלא שינויים לפה ולשם).
עכשו, בגיל 42 לקראת לידה רביעית.
2 ההריונות האחרונים הושגו כל אחד מהניסיון הראשון אצל בר חווה (לאחר שנה וחצי של ניסיונות ללא הצלחה במרכז רפואי אחר).

רזרבה שחלתית נמוכה יש תקוה הי לירז.
קראתי על מחקר שנעשה באנגליה ופורסם על ידי פרופסור זיידמן. שמראה שהרבה מאד נשים עם רזרבה שחלתית נמוכה ילדו. אפילו יותר קרובה ל0.
הפרמטר העיקרי באיכות הביציות הוא גיל האישה!!!
גם רופאים אמרו לי את זה.
מה שכן. הקושי הוא עם כמות הביציות שהיא יותר נמוכה ולכן הסיכוי יורד סטטיסטית.
ז"א אם שאבו לך 4 ביציות אז יהיו לך גם פחות עוברים וזה עשוי לקחת יותר זמן. לעומת אישה שיש לה בבת אחת 10 עוברים.
אם את צריכה עוד יעוץ אני עוברת את התהליך ובאותה סיטואציה.
מוזמנת לפנות אלי.
בהצלחה !!!

חן108

New member
לדעתי זה ממתח תבדקי פרולקטין, בלוטת תריס, בדיקה דם כללית ותורידי הילוך בחיים.

למעלה