רזרבה שחלתית נמוכה, אשמח לשמוע מניסיונכן

nhrc3

New member
רזרבה שחלתית נמוכה, אשמח לשמוע מניסיונכן

הי,
שואלת בשביל חברה שאובחנה עם רזרבה שחלתית נמוכה ( fsh גבוה, ירידה בתדירות ועוצמת הוסת...) -
אשמח לשמוע מבנות שהיו/עדיין בסיטואציה הזו מה עבד לכן או מה ניסיתן. מחפשת עצות על כל הטווח מרופא קוסם ועד דיקור.
תודה מראש על השיתוף והעזרה ❤

היא כבר בטיפולים? כי ערכים שונים יכולים להתבטא בפועל בצורות

(לטוב ולרע)
לדעתי דיקור אצל מישהו טוב תמיד יכול לעזור.
יש בנות (ורופאים) שממליצים על כל מיני תוספים כמו Q10 וDHEA, יש גם רופאים שלא ממליצים.
הכי כדאי זה להתחיל טיפולים קונבנציונליים (במידה ורוצים כמובן), לראות את התגובה של הגוף להורמונים, להיות במעקב אצל רופא טוב,
ובמקביל לעשות את כל שאר ההשתדלויות

בהצלחה!!

myDoron

New member
תלוי

באיזה סיטואציה היא בחיים? מעוניינת להביא ילדים כרגע? בכל מקרה המדדים הם רק על הנייר. עד שלא מתחילים טיפולים ורואים איך מגיבים להורמונים, מה איכות הביציות, כלומר האם הביציות מופרות..וכו אי אפשר ממש לדעת. לכן נראה לי מיותר לקפוץ לפתרון לפני שיודעים אם יש בעיה, ומה הבעיה...

76לילי

New member
אני עברתי רופא

פרופסור דוד בידר. עדיין מוקדם כדי לסכם אבל מבחינת מספר ביציות, הפריות ואיכות הכי טוב שהיה עד עכשיו.הוא נתן לי פרוטוקול שלא הכרתי עד עכשיו, אולי שווה לנסות..
בהצלחה

ולא תשתפי בפרוטוקול המיוחד?

76לילי

New member
חח אשתף למרות שמה שמתאים לי לא יתאים אולי לאחרת

התחיל עם גלולות למניעת הריון 10 ימים מהיום הראשון למחזור, לחכות שוב למחזור אחרי גלולות, 3 ימים דקפפטיל מהיום ה1 למחזור ואחכ מוסיפים גונאל, הוחלף אחכ למנופור בתוספת אורגלוטרן... מניחה שהגלולות מאפסות את המערכת

לקחת גלולות ואז חיכית 3 שבועות לוסת הבאה?

מעניין לא הכרתי כזה
לי היה סבב עם אסטרופם מיום 21 עד הוסת שאמור היה לסנכנן את הזקיקים - estrogen priming.
אבל הוא דיכא לגמרי את השחלות שלי שמראש לא הבינו למה הן בכלל אמורות לגדל זקיקים בגיל 44. זה היה הסבב הכי עלוב שלי, עם שלוש ביציות והפריה אחת.

76לילי

New member
לא

התחלתי גלולות מהיום הראשון למחזור ואז אחרי עשרה ימים הפסקתי ויש דימום אחרי מפסיקים גלולות (בערך שלושה ימים אחרי) והסבב התחיל ביום הראשון של הדימום הזה. כאילו זה דחה לי את הסבב באיזה שבועיים סה"כ.

מפעם

New member
היה לי כזה בדיוק כמו שאת מתארת

וגם בגיל 44. אבל אני ביקשתי לבטל את השאיבה בסבב ההוא כי 3 נראה לי מעט מדי, ואז חזרתי על אותו פרוטוקול מסוף הסבב שבוטל ובחודש העוקב שאבו לי 21 ביציות(!!). אמנם אני פוליציסטית אבל רק אומרת שלפעמים צריך לנסות עוד פעם..

וואו, 21 ביציות בגיל 44!!

מטורף
האמת, שאחרי הסבב המבאס ההוא, התקדמנו מייד לסבב הבא כדי להספיק עוד אחד לפני גיל 45 והוא היה הסבב הכי מוצלח שלי - 9 ביציות ו6 הפריות.

למעלה