הזרעה- מה הסיכויים?!?

• פותח הנושא b4u8
  • פורסם בתאריך

b4u8

New member
איזה תמיכה? פרוגסטרון?

שואלת כי לקראת ההזרעה השנייה תוהה ביני ובין עצמי אם לקחת תמיכה או לא.
הרופא אפילו לא בדק את עובי הרירית בזמן ההזרעה ובדיעבד זה עיצבן אותי שלא התעקשתי שיבדוק. פרוגסטרון ביום הביוץ היה 2.9

Musmus14

New member
תזריקי אוביטרל

זה גם מתזמן ביוץ וגם גורם לגוף לבוסט של פרוגסטרון ואסטרדיול..

b4u8

New member
הזרעה- מה הסיכויים?!?

אחרי הזרעה ראשונה שלא צלחה. היום התחילו כבר הכתמות, מחר כבר בטח תגיע הווסת במלוא תפארתה.
אנחנו אחרי שנה ושלושה חודשים של נסיונות טבעיים שלא צלחו.
יש לי שתי ילדות בבית וילד שאיבדתי בלידה שקטה
אני בת 38 ובעלי בן 39. הכל בסדר איתנו, כבר נבדקנו בכל הבדיקות האפשריות, כולל צילום רחם. ועדיין לא מצליחים. ונמאס לי.
ואני לא מוכנה לעשות IVF או לעשות הזרעות עם פרוטוקלי הורמונים. המקסימום מבחינתי זה תמיכה עם פרוגסטרון.
והאמת? לא בא לי בכלל לעשות את זה שוב. אבל עדיין לא מבינה- מה לכל הרוחות לא הולך לנו?
יש מישהי שכן הצליח לה? הזרעות במחזור טבעי וללא הורמונים?
אשמח לקצת עידוד כי כרגע בבאסה נוראית, עם האף ברצפה וחושבת למה כל המאמצים האלה בשביל שוב לראות את הדם בתחתונים? (סליחה על התיאורים הגרפיים)
זהו, פרקתי.

Musmus14

New member
כנראה הגיל

האיכות של הביציות בירידה בגילאים האלה, גם אם הבאת ילדים בעבר.
הזרעה בלי הורמונים כשאין שום בעיה לא מעלה את הסיכוי להריון כמעט.
ואם את לא רוצה להזריק או להתקדם לivf זאת זכותך. אבל זה דווקא כן יכול לתת עוד קצת סיכוי.
לצערנו אף אחת לא יודעת מתי היא תתקשה להביא ילדים וזה שיש נשים שבגיל 40 מביאות ילד בלי בעיה לא אומר כלום עלינו. זה שהבדיקות תקינות זה מעולה ומעודד ייש עוד סיכוי, אבל הוא לא כמו של אישה צעירה יותר.
עובדת אתי מישהי שבגיל הזה ניסתה למעלה משנה ובסוף זה הצליח לה לבד. אי אפשר לדעת.
&nbsp
ואגב
בפורום כאן רוב הבנות ממתינות בכיליון עיניים לילד ראשון ונמצאות בטיפולים לא נעימים בעליל והיו מתחלפות איתך אתמול. אז קצת רגישות בצורה בה את מדברת על מצבך..
יש הרבה על מה להודות..
&nbsp
אני מצטערת לשמוע על הלידה השקטה, כואב לשמוע ולתאר..

76לילי

New member
אפשר להפסיק לבקר בנות ?

אני גם ממתינה לילד ראשון והיו הריונות שלא צלחו אבל מה לא היה רגיש במה שהיא כתבה.??? מה זו אשמתה המצב של כל אחת פה? אם מישהי תגיד שהיא ובעלה מחכים לילד ראשון אז מישהי אחרת תגיד שזה לא רגיש כי היא יחידנית???
ואחרת תתלונן על עבודה ומי שאין לה תגיד שזה לא רגיש?
הכל טוב, זה מה שהיא מרגישה איך היא לא רגישה למצבכן.??? אוף....

Musmus14

New member
לי זה כבר לא רלוונטי

יש לי ילד ועכשיו אני בהריון מתקדם נוסף. נכנסת לפה כדי לעזור לבנות ולעודד מהניסיון שלי.
אבל כשהייתי בטיפולים לילד ראשון והתפללתי שכבר יצליח לי, מאד עצבנו אותי ניסוחים מהסוג הזה.
לנסות שנה ושלוש להיכנס להריון זה לא כזה המון ולעשות הזרעה בלי להזריק הורמונים זה ממש לא ביג דיל ובכלל לא מעלה את הסיכויים להצלחה במקרה שלזוג אין בעיה כלשהי.
אני מאד בעד שכל הבנות שמתקשות יבואו לכאן לתמיכה והתייעצות אפילו אם הן כבר אמהות.
אבל הצורה בה דברים נכתבים לפעמים ממש מעצבנת!

b4u8

New member
תודה רבה לך על התמיכה!

לצערי הבנתי שבפורום הזה, כל מי שיש לה ילד, רחמנא ליצלן, אסור לה להתלונן.
מפתיע, כי יש לי לא מעט חברות שעברו טיפולים ואף אחת לא אמרה לי שאני לא רגישה בזה שאני "מתלוננת" על טיפולי פוריות בשביל ילד נוסף

b4u8

New member
מה לא היה רגיש?

אני אחת מבני האדם היותר רגישים בעולם הזה.
אני לא חושבת שמה שאמרתי היה לא בסדר.
אני לא צריכה להתנצל על כך שאני מדברת על ילד שלישי, במיוחד שציינתי שהוא בא אחרי לידה שקטה. כן, אני יודעת שיש כאן נשים שכמהות לילד ראשון. הילד שלי לא בא על חשבון הילד שלהן. אם זה עוזר לך, אז זה הילד הראשון (בעצם השני) של בעלי, כי הבנות שלי הן מבעלי הראשון. בעלי איבד את בנו הבכור בלידה השקטה שלי. הלידה השקטה קרתה בחודש תשיעי, עקב קריעת הרחם בלידה עצמה, בשבוע 37+3. מספיק טראגי על מנת שתהיה לי זכות לכתוב פה בפורום?

YaelHakeini

New member

a morph

New member
רגע, רגע...

עכשיו שאת ציינת שאת ובעלך מנסים להביא ילד משותף *ראשון*, אני מתקנת את מה שכתבתי בתגובה אחרת: במידה ותחליטי לעשות IVF, הטיפול בהחלט יהיה בסל, כי מבחינת משרד הבריאות ילד משותף ראשון לבני זוג = ילד ראשון, לא משנה כמה ילדים יש לכם מזוגיות קודמת.
וכמה מילים להגנת מוסמוס, האמת היא שגם אני הבנתי את הפוסט הראשון שלך כמו שהיא הבינה.
מה שהשתמע ממנו, בלי שמסרת את שאר הפרטים שמסרת אחר כך, זה ש"אין לך כוח" להזרעות האלה ואוף די כבר, עלו פה בעבר פוסטים כאלה וזה באמת לא היה נשמע הכי רגיש בפורום הזה, בו רובן המכריע של נשים עובר דברים הרבה יותר קשים מהזרעה אחת בלי הורמונים. הפורום תמיד היה ותמיד יהיה פתוח לכולן, אני אמא לילד בעצמי ובהריון מתקדם, ועם כל הטיפולים שעברתי אני עדיין מבינה שמה שעברתי זה כאין וכאפס לעומת מה שעברו רבות אחרות כאן, אז לפעמים סף הרגישות נמוך קצת והדברים מתפרשים בצורה שגויה... יאללה עברנו הלאה.

b4u8

New member
למוסמוס ול-a morph

עכשיו כשהבהרתן את הצד שלכן, אני יכולה להבין על מה ההתרעמות.
אני רוצה לומר, שאם זה היה ילד ראשון *שלי* והייתי מתקשה להביא אותו, כנראה שהייתי עוברת גם דרך קירות על מנת להיכנס להריון, כולל הטיפולים הכי קשים. אני מורידה את הכובע ומחבקת מעומק לבי את הנשים שעושות את המאמצים העילאיים האלו ואחרים בשביל להפוך להיות אימהות.
ההודעה הראשונה נכתבה באמת ברגע של עצבים ורחמים עצמיים די גדולים של מישהי שחוותה עוד כישלון. אני מבינה שהזרעה זה באמת לא טיפול מרחיק לכת ואני מבינה גם שיש לי פריבילגיה לומר- פה אני עוצרת ולא רוצה עוד, אבל האמת ברגע ההוא פשוט רציתי וגם כתבתי, דרך אגב, פשוט לשמוע נשים שאמרו- כן, הצלחנו להיכנס להריון מהזרעה, יש תקווה, זה יקרה גם לך. במקום זה קיבלתי הודעות כועסות שאני לא רגישה, זה עוד יותר דיכא אותי.
ודבר אחרון, נכון, לא כתבתי את התמונה המלאה, כי אני לא מאלו שנוטות "לנפנף" באסון שעברתי. סיפקתי את הפרטים הטכניים כדי שתהיה לכן תמונת מצב של הפרטים החשובים. בכל אופן, בעלי ואני החלטנו בכל זאת להמשיך בעוד 2 הזרעות ואח"כ כנראה נחזור לניסיונות טבעיים ומה שיקרה, יקרה. ובזאת באמת סגרנו את הנושא הנ"ל.

b4u8

New member
ועוד משהו קטן

בשום מקום לא כתבתי שאני לא מודה על מה שיש לי.
תאמיני לי שאני מאוד מודה על הילדות שיש לי וגם על הילד שאיבדתי.
תאמיני לי גם שאני אומרת לך ש*אף* אחת לא רוצה להתחלף איתי.
עם כל הקשיים שעוברים בטיפולי פוריות, אין קושי גדול יותר מלאבד תינוק ולבקר את הקבר שלו במקום את העריסה שלו. לחזור מבי"ח חולים בידיים ריקות לחדר מלא בדברים של תינוק שאין להם דורש. להיות בחופשת לידה בלי לטפל בילד.
אני מאחלת הצלחה רבה לכל מי שבטיפולים ולך מוסמוס, תחשבי לפעמים לפני שאת כותבת.
את לא יודעת מי נמצאת מאחורי המקלדת ומה היא נושאת איתה...

Musmus14

New member
מתנצלת אם פגעתי בך

לא התכוונתי..
&nbsp
אבל מהדרך שבה נכתבו הדברים עולה שאת פשוט לא רוצה להיכנס לעולם הטיפולים ולא רוצה רחמנא ליצלן "הורמונים" ולהשקיע מאמץ בזה. כאילו, "אני נכנסת להריון בקלות ועכשיו זה לוקח מלא זמן ואפילו הזרעה בלי הורמונים לא עזרה ואין לי כוח להתעסקות הזאת..". זה מסוג האמירות שמעצבן כאן בנות. לא העובדה שכבר יש לך ילדים ואת רוצה עוד ומתקשה.
&nbsp
בכל אופן, עניתי לך לגופו של עניין בהמשך.

a morph

New member
בגדול, מחזקת את מה שאמרה מוסמוס

האם ההריונות הקודמים הושגו באופן טבעי או בטיפולים? כי כשאת אומרת "כל המאמצים האלה" ומדברת על הזרעה אחת ללא הורמונים שלא הצליחה, זה נשמע טיפונת מוגזם.

בגיל שלך בהחלט תיתכן ירידה בפוריות בגלל הירידה באיכות הביציות וברזרבה השחלתית, אז שנה וקצת בלי הריון זה לא כזה סוף העולם. לדעתי גם מיותר לעשות הזרעות ללא הורמונים במצב כזה, כי אם הזרע בסדר, לקיים יחסים אתם יכולים בכיף ומקסימום לתזמן אותם סביב הביוץ, אז אם ממש חשוב לך הריון נוסף - לפחות תתחילי הזרעות הורמונליות, כדי להגדיל את הסיכויים. ואם לא - גם זה לגמרי בסדר, לבחירתך.

b4u8

New member
תודה על התגובה

"המאמצים האלה" נכתב לעתיד ולא לעבר.
וכן, מבחינתי הזרעות זה מאמץ. הרבה יותר מאשר קיום יחסים רגיל.
הסיבה להזרעות- חשבנו שאם "תתקצר הדרך" ואם תתבצע השבחה, הסיכוי להיכנס להריון יגדל. והסיבה שאני לא מבצעת הזרעות הורמונליות כי גדל הסיכוי להריון רב עוברים והריון כזה הוא מסוכן לי ברמה מסכנת חיים עקב הלידה השקטה שעברתי.
בלידה הזו נקרע לי הרחם ואיבדתי את הילד בלידה עצמה. הריון רב עוברי יעמיס על הרחם בצורה לא טובה.

Musmus14

New member
עכשיו את מוסיפה פרטים ואפשר להבין מה קורה איתך..

ראשית, אני מאד מצטערת על החוויה הקשה שעברת.
עכשיו אפשר להבין למה את לא רוצה הזרעה עם הורמונים, כי זה נשמע שאת לא רוצה "להשקיע".
השבחה לא משפרת את איכות הזרע, רק מקצרת לו את הדרך. ז"א, בהנחה שהזרע טוב ויכול לשחות בעצמו, ואין שום חסימה או מהמורה אצל האישה, אין באמת יתרון להזרעה על פני קיום יחסים.
זה נכון שהזרעה עם הורמונים מגדילה את הסיכוי להריון רב עוברי, אך היא מגדילה את הסיכוי גם להריון בכלל.
בזמנו הרופא שלי הסביר לי שגם אם יש 2-3 ביציות ואכן נקלט הריון, לרוב מדובר בהריון של עובר בודד.
בואי נגיד שזה כמו "קיצור" הניסיונות. במקום ביצית אחת כל חודש, שכמו שאנחנו יודעים לא תמיד קורית בו הפריה, חודש אחד עם 2-3 ביציות זה כמו נסיונות של כמה חודשים. לכן הסיכוי שזה יקרה עולה.
כבר יש לך שני ילדים, אז לא יאשרו לך אוטומטית IVF, שם אפשר פשוט להחזיר רק עובר אחד ולוודא הפריה. וגם זה יעלה לך לא מעט..

a morph

New member
הבנתי

כמה דברים:
קודם כל, בגילך ואחרי שנה+ ניסיונות להרות, לא בכזאת קלות נקלט הריון רב עוברי. חוץ מזה, תמיד ישנה האופציה של דילול, היא ממש לא פשוטה ובטח לא משהו שאני ממליצה עליו, אבל זה קיים במקרה ש...
אני רוצה גם להעלות היבט נוסף: דווקא IVF, אפילו שהוא תהליך הרבה יותר עמוס הורמונים והרבה יותר פולשני, מאפשר שליטה טובה יותר במספר העוברים כי את יכולה להחליט מראש שאת מחזירה רק בודדים וזהו. במקרה שלך תצטרכי לעשות את זה דרך הביטוח המשלים כי כבר יש לך שני ילדים, אבל גם זה משהו.
צר לי מאוד לשמוע על האסון שחווית.

מאי292

New member
אם הזרע תקין

ובדיקות הורמונליות שלך תקינות אז אין באמת משמעות להזרעה על פני יחסי מין...
&nbsp
מובן לגמרי שאת לא רוצה להיכנס לעולם ההורמונים המפוקפק.
&nbsp
אופציה נוספת שאת יכולה זה לבקש רק מעקב דם ואולטרסאונד ואז תדעו מתי לתזמן יחסים...
ממליצה לך ללמוד על שיטת המודעות לפוריות ולהמשיך לנסות לבד בימים הפוריים.
&nbsp
בהצלחה לכם

מאי292

New member
ועוד משהו

בגלל הסיפור שעברת והפגיעה ברחם ממליצה לך לבקש צילום רחם...
אולי נוצרו הידבקויות או הצטלקויות ברחם שמפריעות לך להיקלט.
&nbsp
שוב בהצלחה

b4u8

New member
היי, תודה!

עשיתי צילום רחם, יצא תקין.
אכן היה חשש שיש משהו שמפריע, אבל כאמור, גם הוא הוסר

למעלה