שאלת השאלות

שרונה1212

New member
שאלת השאלות

שאלת השאלות:
דיי חדשה בקבוצה ורואה הרבה מכן הרבה יותר מנוסות ממני...
מהנסיון שלכם; לזוגות שהבדיקות שלהם יצאו תקינות כולל צילום רחם וזרע של הגבר הכל תקין.
״אין סיבה לחוסר היקלטות״ אבל עדיין לא נקלט..

אלה שעברו את זה וכן הצליחו להכנס להריון- מה גרם להיקלטות?
מה בעצם היתה הבעיה? (ברור שלכל אחת משהו אחר)
מנסה למצוא מה לא בסדר כדי לתקן או לעזור בצורה כלשהי..

קצת רקע- בת 32 שנתיים פלוס מנסים, הורמונים על מחזור טבעי, הזרעה אחת לא צלח..

תודה ��

haych

New member
היי

אני לא עונה לך כאן בהרחבה כי כבר עניתי לך בפייסבוק, אבל השורה התחתונה היא שכשלא מוסברים בד"כ לא יודעים מה הסיבה, וגם לא תמיד יש סיבה. הרבה פעמים זה עניין של מזל שהרחם נמצא בתנאים האידיאלים לקלוט עובר.

Musmus14

New member
הצלחנו בסוף בIVF

לא באמת הייתה לנו בעיה. פשוט לא הצלחנו. ניסינו שנתיים עד ההריון עם הבן שלנו.
אחרי שנה ומשהו התחלנו להתערב. 4 הזרעות עם הורמונים שבאחת מהן נכנסנו להריון שנפל.
בסוף עברנו לIVF והצלחנו בשאיבה הראשונה בהחזרה ראשונה.
נולד בן מקסים
הנקתי אותו עד גיל שנה וחודשיים וחצי
קבלתי מחזור כשהיה בן 11 חודשים ואחרי המחזור השלישי נכנסתי להריון שוב טבעי ועכשיו אני בהריון עם בת :)
היום אני בת 32. התחלנו לנסות בגיל 28 ובגיל 30 נכנסתי להריון תקין ראשון.
&nbsp
יכול להיות שזה לא מעודד אותך, אבל כך היה
לא תמיד הכל ברור ולא להכל יש סיבה..
&nbsp
מאחלת לך הצלחה כמה שיותר מהר

a morph

New member
רוב המקרים "הלא מוסברים" נותרים לא מוסברים, גם לאחר לידה

אני התחלתי טיפולים דקה לפני יום הולדת 34, הבדיקות שלי היו פיקס והרופא אמר לי שלדעתו הזרעה אחת-שתיים ואני בהריון (אני יחידנית, עם תרומת זרע, אז לא היו ניסיונות טבעיים לפני כן, והזרע היה אחלה). כל כך האמנתי לו שאחרי ההזרעה הראשונה אשכרה נכנסתי לחפש מידע על עגלות...

מפה לשם, עברתי 7 הזרעות, חלקן טבעיות, חלקן עם הורמונים והרבה זקיקים יפים שלא יצא מהם כלום, ושודרגתי ל-IVF, כשעל התיק שלי מתנוססת הכותרת "אי פריון לא מוסבר". ב-IVF עברתי שאיבה אחת עם 28 זקיקים, 14 עוברים מוקפאים וגירוי יתר שחלתי אחד גדול, אושפזתי, התאוששתי ואז התחלתי להחזיר את המוקפאים.
2 החזרות לא הניבו כלום וכבר התחלתי להיכנס להיסטריה קלה, בהחזרה השלישית נקלט הריון שהפסיק להתפתח בשלב מאוד מוקדם. ואז הגיעה ההחזרה הרביעית, על בסיס ביוץ טבעי, כשאני עם סינוסיטס קשה, עם אנטיביוטיקה ומשככי כאבים והרגשה כללית מזעזעת, ודווקא ההחזרה הלא סבירה הזאת הניבה הריון ובן מקסים שהפך לאהבת חיי.
כשבני היה בן שנה וחצי החלטתי שלאור היסטוריית הפיריון שלי אין לי יותר זמן לבזבז ואני חייבת לחזור לטיפולים. לא היו לי יותר מדי ציפיות מהמוקפאים שנשארו לי מסבב א', אז אמרתי אני אתחיל לעשות החזרות לאט לאט, אגמור את המוקפאים ואז אעשה שאיבה חדשה, גם ככה הבן שלי עדיין קטן ויהיה לי קשה עם הריון חדש עכשיו. הגעתי להחזרה הראשונה כשאני שוב חולה, הפעם עם דלקת גרון, שוב אנטיביוטיקה ושוב משככי כאבים, וההחזרה הזאת, הראשונה בסבב ב', נקלטה.
לאף אחד אין באמת הסבר למה זה לקח כל כך הרבה זמן בסבב א', התובנה העיקרית שלי היא שהשליטה שלנו בתהליך הזה היא כל כך מועטה שזה מטריף.

haych

New member
איזה כייייייייייייייף בשעה טובה!!!

ואנטיביוטיקה היא העתיד של תרופות הפוריות, לדעתי...
גם אני נקלטתי בסבב עם אנטיביוטיקה (שנתנה כחלק מהפרוטוקול).

a morph

New member
בהחלט יש מצב

גם לי יש תחושה שלא סתם נקלטתי פעמיים עם אנטיביוטיקה, אחרי כל הניסיונות הכושלים שבוצעו בתנאים "אופטימליים" לכאורה. אבל כמובן שזה לא מעיד על כל המקרים הלא מוסברים...
ובשעה טובה גם לך!!!!!!

YaelHakeini

New member
הסיפור שלך מאד מרגש אותי

אני בטוחה שהאנטיביוטיקה עזרה לך. אני כרגע על אנטיביוטיקה כי בביופסיה של הרירית מצאו אנדומטריטיס. אנחנו והרופא מקווים שזה יעזור למוקפא האחרון שנשאר לנו להיקלט!!! עם הבת שלנו נקלטתי בזמן שהייתי עם אנטיביוטיקה בגלל פציעה ברגל, ונקלטתי טבעי בבית אחרי שישה סבבים של IVF שלא הצליחו.

nuni55

New member
מהרופאה שלי הבנתי

שלא מוסברים, הם בעצם לא מוסברים מבחינת הרפואה. יש בעיה אבל היא מעבר ליכולת של הרפואה לגלות אותה כרגע. לרוב זו בעיה קטנטונת וזמנית שעוברת, לא באמת בעיה רצינית שאפשר להוכיח על ידי הרפואה

haych

New member
נכון מאוד

סוגיית ההשתרשות נחשבת לחור השחור של הרפואה.

למעלה