לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2742627,426 עוקבים אודות עסקים

פורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוריות

ברוכים הבאים לפורום פוריות. הפורום פתוח לכל הנשים והגברים המתמודדים עם אתגרי הפריון והמעוניינים לקבל מידע ו/או תמיכה, ללא קשר למצבם האישי, המשפחתי, וללא הבדלי דת, גזע ומין 
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. 

לתשומת לבכם-תקנון זה מוסיף על תקנון אתר "תפוז" ומרחיב חלק מהתקנות הקיימות. מטרת התוספת היא לתת מענה לאופי הייחודי של פורום פוריות, בהיותו בית חם למטופלות הפוריות ומקום בטוח עבורן לקבל ולתת תמיכה ולהתייעץ בנוגע לטיפולים. 

1. שרשור הודעות-
לשרשר פירושו להכניס תגובה להודעה קיימת כדי ליצור שרשרת (פתיל) הודעות, כלומר לא להכניס הודעה חדשה אם אפשר להכניס אותה כתגובה להודעה קיימת.
מה הרציונל? בעמוד אחד יש 15-20 הודעות ראשיות, ואינסוף הודעות משניות. 
כל הודעה חדשה שנכנסת דוחקת אחורה לעמוד הקודם את ההודעה האחרונה בעמוד. כל הודעה שמוקפצת מעמודים קודמים דוחקת גם היא את ההודעה האחרונה לעמוד הבא. הודעה שנדחקה אחורה כבר פחות נצפית, ופחות מקבלת תגובות.
מתי אפשר לשרשר?
- כשיש שרשורי נושא (כגון- "שאלות בנושא הורמונים", "המלצות רופאים")
- אם רוצים לכתוב על משהו שכבר כתבו עליו באותו עמוד
- אם רוצים לכתוב למישהו שכתב כבר. גם אם זה לא ממש לענין, אבל זה משהו שבאמת חבל לפתוח עליו הודעה ראשית, פשוט מכניסים הודעת "נצל"ש" (ניצול שרשור).
מתי אסור לשרשר הודעות ?   
- כאשר ההודעה או פתיל ההודעות עוסקים במשהו אישי או רציני מדי
-כאשר מישהי מכניסה הודעה על כשלון, או מספרת על משהו כאוב/חשוב/ רציני שקרה לה (לדוגמא-הודעות על כשלון טיפול, הודעות על בטא חיובית).

2. בהתאם לתקנון "תפוז"- אין לפרסם על גבי הפורום תרופות למסירה/ למכירה/ בקשה לקבלת תרופות. הודעות אלה תמחקנה.  

3. בהתאם לתקנון "תפוז"-  הפרסום באתר הוא בתשלום. אין לפרסם על גבי הפורום ללא אישור של הנהלת האתר.  
בנוגע לפרסום של קבוצות תמיכה או פעילויות ללא תשלום הנוגעות למטופלי פריון- יש לפנות להנהלת פורום פוריות לקבלת אישור טרם הפרסום. 
מפרסמים המעוניינים לקבל הצעה לפרסום מוזמנים לפנות ל"תפוז עסקים".

4. פרסום בקשת השתתפות במחקר מותנה באישור הנהלת פורום פוריות.

5. יש להתבטא מעל גבי הפורום בשפה נאותה. הודעות בהן נעשה שימוש בקללות תימחקנה.

לצפיה ב-'איך להתנהג? '
איך להתנהג?
<< ההודעה הנוכחית
24/08/2019 | 19:01
13
האם באמת הרצון העז שלי להביא ילד הוא זה שלא נותן לגוף שלי להיכנס להריון.
אנשים מסביב אומרים שאני צריכה להירגע ולא לחשוב על זה ופשוט זה יקרה לבד.
האם זה באמת נכון? האם המחשבה יכולה להפריע להתעברות?
אני מתחילה עכשיו דרך ארוכה, של טיפולים.
זה מתחיל מכדורים ואני נכנסת ללא נודע.
וקצת קשה לי להיתרכז בדברים אחרים ולא לחשוב על זה, אני ממש מצפה לזה. לאנשים קל לשפוט מהצד.
אז האם אני לא בסדר?
האם אני אמורה להתנהג שונה?
האם הדאגה הזאת תעבור לבד?
משהי אולי יכולה לייעץ לי מה לעשות שהייתה במצב דומה.
תודה)
פוריות >>
לצפיה ב-'אנשים מטומטמים והערות מפגרות'
אנשים מטומטמים והערות מפגרות
24/08/2019 | 19:25
לא! זה לא נכון!
כל אחת שעשתה אפצ'י ונכנסה להריון בטוחה שהיא מומחית לפוריות ולכולם כל כך קל להגיד שכל מה שצריך לעשות זה להרגע. 
את רוצה ילד ואין שום דבר בזה שלא בסדר או לא נכון והרצון הזה הוא בטח לא מה שמונע כניסה להריון. 
מה לעשות? ללמוד להתעלם מאנשים טפשים. זה קשה כי יש כל כך הרבה מהם עד שזה מרגיש כאילו כולם אומרים את זה ואולי זה נכון, אבל זה לא! לסנן את הסביבה, להקיף את עצמך באנשים רגישים, לדבר עם עוד נשים בטיפולי פוריות וכאלה שהצליחו אחרי מלחמות ארוכות ולהבין שכולן מרגישות כמוך. 
כן כדאי למצוא דרכים להרגע כמו יוגה או ספורט אם את אוהבת ולהעסיק את עצמך בפעילויות מהנות, לא בגלל השטויות של אנשים אלא כדי שלך יהיה יותר קל לעבור את התהליך המתיש הזה. אבל בשום אופן לא להאשים את עצמך על הקשיים והרצון והכאב. רק אנשים שלא מבינים מה זה באמת לרצות משהו ולהתקשות בלהשיג אותו יכולים להיות כל כך חסרי רגישות ולגרום לך לרגשות אשם על החלומות שלך. 
פוריות >>
לצפיה ב-'העצה שלי אליך'
העצה שלי אליך
24/08/2019 | 20:04
4
היא לא לשתף אחרים.
ככה נמנעים מהערות מעצבנות.
זה שאתם מתקשים להרות לא עניינו של אף אחד. גם לא של המשפחות שלכם.
3 שנים שמרנו בסוד את הטיפולים וגם אחרי שהצלחנו לא סיפרנו שעברנו טיפולים.
ככה נמנעתי מלהתעצבן על אנשים.

את בסדר גמור. זה מצב מלחיץ - אז נלחצים.
אני מניחה שלא היית לחוצה מתחילת הדרך אלא רק אחרי שהיא התארכה ועובדה שגם כשלא היית לחוצה לא נכנסת להריון.
אם הדאגה תעבור לבד? אני לא חושבת. מן הסתם, מטיפול לטיפול דואגים יותר. מאחלת לך להקלט מהר - זה מה שיעצור את הדאגות (ואז הן יתחלפו בדאגות חדשות...)

מחשבה לא פוגעת בסיכויים. נשים נקלטות גם בתקופת מלחמות.
קשיי פוריות הן בעיה ממשית. זה לא משהו שהוא בראש שלך.
פוריות >>
לצפיה ב-'למתח ולחרדה יש השפעה גדולה בתהליך'
למתח ולחרדה יש השפעה גדולה בתהליך
25/08/2019 | 15:09
3
זה לא סוד שיש קשר בין חרדות מתחים ודאגות להצלחת הטיפול. לא ידוע עד כמה הקשר הזה קיים ו/או מהו מידתו אבל הוא בהחלט ישנו. במצבי דחק שכאלה הגוף מבחינה ביולוגית חווה דברים שהם בהכרח לא טובים.

למשל ידוע מצבי סטרס משפיעים ישירות על סדירות הוסת, על הביוץ. המון פעמים כשאנחנו לחוצות לא תופיע וסת במועד או שלא תופיע בכלל. אז אין ספק בכלל שהסטרס משפיע על כל המערכת ההורמונלית שלנו.

בעיתות מלחמה נכנסים להריון והחרדה היא שונה לחלוטין, ולכן האנלוגיה שעשית לא מתאימה. החרדה במלחמה אינה קשורה לפריון ולקושי שלנו להיכנס להריון והיא חרדה אחרת קיומית לחיים.

הלחץ להצליח להיכנס להריון קיים אצלנו הרבה לפני שניסינו ולא הצלחנו, הוא קיים בתת התודעה, ולכן כבר בהתחלה כשמנסים במטרה להיכנס להיריון מאד נלחצים שכשזה לא קורה תכף ומיד. הלחץ הולך וגדל עם הזמן, אבל הוא קיים שם גם מבלי שניתן לו שם ונחשוב עליו תודעתית. הוא טבוע בנו כנשים הרבה שנים קודם לכן.

אני לא אומרת שבעיית הפריון היא הלחץ וברור שקיימת בעיה כלשהי גם אם לא יודעים מהי, אבל אני בהחלט טוענת שהלחץ מהווה מכשלה עצומה בהצלחה והוא גורם משפיע בתהליך ומתווסף לבעיות הידועות/שאינן ידועות.

הקטע המסובך הוא לנסות להירגע בטיפולים וזה לטעמי דבר קשה עד בלתי אפשרי. הלוואי וזה היה פשוט והיינו יכולות להירגע ולשים את הלחץ בצד.
פוריות >>
לצפיה ב-'לא מסכימה '
לא מסכימה
26/08/2019 | 08:29
תראי לי נשים שעושות IVF והן לא לחוצות. כולות לחוצות! ועדיין, יש כאלה שנקלטות בנסיון הראשון, השני... נכון שלחץ זה לא גורם מקדם, אבל הוא לא מזיק ברמה שלא נצליח להרות בגללו. כל מי שעוברת טיפולים לחוצה.

אני יכולה להגיד לך עלי שהלחץ ממש לא היה שם לפני שניסינו להכנס להריון. הייתי הכי בשאנטי והריון לא הייתה מטרת העל שלי. זו אמירה מאוד מכלילה לומר שזה טבוע בנו כנשים הרבה שנים קודם. אני לא רואה את עצמי כמי שנולדה בשביל להביא ילדים. לא בשביל זה אני כאן ולא בשביל זה התחתנתי. 

אם אני מבינה נכון את מה שאת אומרת, לחץ ממלחמה שונה מלחץ של לא להצליח להרות? הרי את אומרת (ואומרת נכון) שהלחץ משפיע על המערכת ההורמונלית. אבל כל לחץ משפיע עליה. לחץ מלהכשל במבחן, לחץ ממשברים משפחתיים ולחץ ממלחמה. זה לא שלחץ מלא להכנס להריון ישפיע על הקליטה בעוד שלחץ ממלחמה, שלא קשור לפוריות, לא ישפיע.
פוריות >>
לצפיה ב-'וואו זה ממש לא נכון'
וואו זה ממש לא נכון
26/08/2019 | 21:26
"זה לא סוד שיש קשר בין חרדות מתחים ודאגות להצלחת הטיפול"- יש לך הפניה למחקר או למאמר בנושא?  "הלחץ הזה טבוע בנו" ?!? 
זה ממש לא נכון מה שאת כותבת. ובגדול אני מסכימה עם כל מה שהייץ' מעלי כתבה.
זה רק עוד יותר מלחיץ ו"מפיל" את האשמה על האישה. 
וסליחה על ההשוואה- אבל איך את מסבירה נשים שנכנסו להריון כתוצאה מאונס? 
זה לא נחשב תקופה לחוצה? 

פוריות >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת מה איתך'
אני לא יודעת מה איתך
27/08/2019 | 10:50
אבל לי לא היה שום פחד שלא אצליח להרות. הייתי גם יחסית צעירה כשהתחלתי לנסות, וגם הרופא כשראה את הבדיקות שלי היה כל כך אופטימי שאחרי ההזרעה הראשונה אשכרה נכנסתי ולקרוא על עגלות ומנשאים. כשקיבלתי מחזור הייתי ממש בהלם, וכך גם בהזרעה השנייה והשלישית, שכולן היו מושלמות מבחינת התפתחות הזקיקים, רמות ההורמונים ותזמון הביוץ. הפחד התחיל רק כשגם ההורמונים לא עשו כלום ונהיה ברור שמכאן ממשיכים ל-IVF.
פוריות >>
לצפיה ב-'איך להתנהג?'
איך להתנהג?
25/08/2019 | 00:09
תתנהגי איך שבא לך!
שום דבר מההתנהגות שלך לא ישפיע על התוצאות.
אני כן ממליצה שאם את מרגישה מתח או חרדה או סתם מוצפת תלכי לדבר עם מישהו או תעשי משהו גופנפש כדי להקל על עצמך. לא כי זה ישפיע  על תוצאות הטיפול אלא כדי להשפיע על תחושת הרווחה שלך. טיפולי ivf זה לא דבר קל.
ובלי קשר מותר לחשוב לשאול להתייעץ ולחפור על הנושא כי זה הדבר שהכי מעסיק אותך. את לגמרי בסדר :)
מאחלת דרך קצרה מאוד
פוריות >>
לצפיה ב-'הייתי בדיוק שם'
הייתי בדיוק שם
25/08/2019 | 08:43
אני לא יודעת מה המצב שלכם ועם איזו בעיה אתם מתמודדים.
אנחנו בלתי מוסברים ולקח לנו שנתיים להיכנס להריון תקין ראשון (אחרי שנה וחצי הצלחנו והייתה הפלה). הייתי בדיוק כמוך וכל העניין ממש השתלט לי על החיים. אני בעצמי כבר התחלתי לחשוב שאולי אני לא מצליחה מהאטרף שלי. אבל ביטלתי את זה, כי לא הצלחתי לצאת מהאטרף ולשים את זה בצד. אמרתי לעצמי שאין לזה בסיס מדעי ושאני מבייצת והכל תקין אז זאת לא באמת סיבה לזה שזה לא הולך. הייתי מגיעה לתקופות שממש לא היה לי אוויר. אבל עד שלא הצלחתי ממש להיכנס להריון לא הצלחתי לשחרר, למרות שניסיתי.
11 חודשים אחרי הלידה של הבן שלי קבלתי מחזור שוב (הנקתי אותו שנה וחודשיים), התחלתי לנסות להיכנס להריון שוב. אחרי המחזור השלישי נכנסתי להריון לבד בלי בעיה.
לא יודעת אם זה אומר משהו.. הריון ראשון הגענו לIVF. גם התחיל בכדורים ונמשך ללא נודע. סה"כ סבב איקקלומין, 4 הזרעות עם זריקות, IVF אחד והחזרה אחת מוצלחת ו7 מוקפאים בפריזר.
הייתי מציעה לך להירגע, למרות שאני לא באמת יודעת אם זה היה העניין. אבל אני פשוט יודעת שזה בלתי אפשרי..
פוריות >>
לצפיה ב-'הייתי מציעה אכן לשחרר'
הייתי מציעה אכן לשחרר
25/08/2019 | 22:58
אבל לא כדי להכנס להריון.
סתאם, כי אין לך מה לעשות יותר מידי מעבר למה שאת עושה מבחינה רפואית. יקלט כשצריך להקלט.
זה זמן יקר ואף אחד לא יחזיר לך אותו. תהני עד כמה שניתן. והטיפולים תעשי ברקע. כשאלוהים יחליט ככה יהיה, לא בידיים שלנו.
זה בגדול התובנה שלי מכל העסק.
פוריות >>
לצפיה ב-'תעשי מה שטוב לך- זה הכי חשוב. '
תעשי מה שטוב לך- זה הכי חשוב.
26/08/2019 | 21:33
אל תשכחי את עצמך בכל זה, תעסיקי את עצמך בדברים כיפים (סתם בשביל לשחרר את המחשבה והנפש). תעשי ספורט, תעשי שופינג, או כל מה שעושה לך טוב. 
זו תקופה לא קלה בהחלט, והיא גם מאוד לחוצה- אין איך להמנע מזה. תנסי לייצר לעצמך הסחות דעת- אבל זה לא קשור להצלחת הטיפולים, זה פשוט כדי לעזור לעצמך.
והכי חשוב- כל עצות ה"תשחררי את הלחץ וזה יבוא" לא מועילות. באיזשהו שלב המוח שלי פשוט התעלם מהן אוטומטית. 
אני רק אסיים במשפט שרופא אחד אמר לי והוא תמיד החזיק אותי ברגעים קשים- מי שרוצה להיות אמא- תהיה בסוף אמא. 
מאחלת לך המון בהצלחה ושהדרך תהיה קצרה. 

פוריות >>
לצפיה ב-'אני תמיד אומרת שזה פשוט היפוך של סיבה ותוצאה'
אני תמיד אומרת שזה פשוט היפוך של סיבה ותוצאה
27/08/2019 | 10:46
אף אחת לא מתחילה מנקודת מוצא של לחץ וחרדה. כולן בתחילת הדרך נלהבות ואופטימיות והרוב פשוט לא חושבות יותר מדי ובטוחות שחודש-חודשיים והן בהריון. הלחץ והחרדה מתחילים אחרי שעוברים חודשים ושנים וכמה וכמה בדיקות והתערבויות בלי הריון. אז זה לא שהיית הלחץ ולכן לא הצלחת להרות... נכנסת ללחץ בגלל שלא הצלחת להרות.
אם יש לך כוח, אפשר לנסות להסביר את הנקודה הזאת לכל הנשמות הטובות שזורקות עצות אחיתופל, אבל האמת שחבל על האנרגיות. לרוב הדברים האלה נאמרים לא מתוך רוע או שמחה לאיד, אלא מתוך הצורך להגיד משהו, לעודד איכשהו, גם כשאין איך לעודד באמת.
פוריות >>
לצפיה ב-'לקח לי 5 שנים ארוכות להפוך לאמא. דווקא בהתחלה הייתי רגועהה..'
לקח לי 5 שנים ארוכות להפוך לאמא. דווקא בהתחלה הייתי רגועהה..
27/08/2019 | 16:11
כשרק התחלנו הייתי מאוד אופטימית. וגם שנתיים אכ כשהתחלנו IVF, הייתי יחסית רגועה ובטוחה "הפעם זה הפעם".
לקח לי 9 החזרות עד שהצלחנו. עד שמצאו את הנוסחה להצלחה.. האם הייתי רגועה בהחזרה ה9? כלל לא. להפך.

פוריות >>
לצפיה ב-'מחבקת אותך'
מחבקת אותך
11/09/2019 | 20:55
מה שבאמת צריך זה לקבל את הקושי שלך ללא שיפוטיות. קל לשפוט ולחלק עצות לאחרים.. וכמו שנהוג מימים ימימה להאשים את "ההיסטריה" ו"הלחץ" של האישה. עבור חלקינו יש סיבות ברורות ועבור חלקינו הסיבות לא ידועות פשוט כי לא הכל ידוע. כל אחת והסיפור שלה. מאחלת לך הצלחה
פוריות >>

הודעות אחרונות

07:49 | 18.09.19 מקרונית2
08:48 | 17.09.19 אורחים בפורום
19:48 | 15.09.19 אורחים בפורום
09:14 | 15.09.19 בשדרת האיזדרכת
08:14 | 14.09.19 אורחים בפורום
07:29 | 14.09.19 הומונקולוס סנסורי
09:08 | 13.09.19 noa199210
19:40 | 12.09.19 אורחים בפורום
12:28 | 12.09.19 אורחים בפורום
09:20 | 12.09.19 noa199210
15:15 | 09.09.19 מייקרית
13:08 | 08.09.19 Ilanabaron11

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ