איך מתחילים - אשמח לעזרה

לני1234

New member
איך מתחילים - אשמח לעזרה

שלום לכולן ונעים מאוד
יש לי שני ילדים גדולים, הגדול (12) אחרי ivf, הקטנה (9) הריון ספונטני. היה הריון נוסף ספונטני במהלך השנים שהסתיים בהפלה.
החלטנו שרוצים ילד שלישי. בעלי נשלח לספירת זרע ולצערי התבשרנו על מורפולוגיה 0% ורוצים להתחיל טיפולים. את הivf של הגדול עשיתי כשהייתי בקבע בצבא והכל עבד אחרת. אין לי מושג איך מתחילים עכשיו. אנחנו במכבי ויש ביטוח בריאות פרטי ויש גם מכבי שלי. ניסיתי לקבוע תור לרופא פיריון (שחר קול, את שמו זכרתי עוד מהטיפול של הילד הגדול) אבל התור הקרוב דרך מכבי רק בעוד שלושה חודשים.
אשמח ממש לעזרה והכוונה איך להתחיל, איזה רופאים מומלצים באזור חיפה ואיך מגיעים אליהם. האם עלי לפנות ישירות למרפאת ivf? ושאלה נוספת לגבי עלויות, איך זה עובד בהנחה וזה ילד שלישי.
ממש ממש תודה על כל פיסת מידע

אענה על מה שאני יודעת

גם אני בטיפולים לילד שלישי. טיפולים כאלו אינם נמצאים בסל הבריאות אבל יש להם סיבסוד דרך הביטוח המשלים. אני מכירה את קופ"ח כללית ומאוחדת, אבל לא את מכבי. נקודת התחלה פשוטה כדי להבין את הזכויות יכולה להיות האתר של הקופה ולבדוק את הסיבסודים שאת זכאית להם.
קובעים תור לרופא פריון, של הקופה או בהסדר ומתחילים להתגלגל משם.
יש פאנל שלם של בדיקות מקדימות שאת יכולה לעשות בנתיים גם דרך רופא רגיל - פאפ, בדיקות דם כלליות, מחלות מדבקות, אם את מעל גיל 40 -ממוגרמה וא.ק.ג . בטח אפשר למצוא את הרשימה כאן או אונליין, כי גם הבדיקות האלו לוקחות זמן.
מפני שאני לא במכבי ולא באזור הצפון אז לא יכולה להמליץ על רופא. אבל כדאי מישהו שיש לו נסיון עם נשים יותר "בוגרות". את יכולה לשאול כאן בפורום על רופאים שמתמחים בבעיות זרע.

לני1234

New member
תודה על המענה ושאלה

רופאי הפיריון שמצאתי בזימון תורים של מכבי גם דורשים הפניה מרופא מטפל וגם התור הקרוב אליהם בעוד מס חודשים. מי זה הרופא המטפל, רופא נשים רגיל או רופא משפחה?
האם אי אפשר פשוט לקבוע תור למרפאת ivf?
האם רופא נשים "רגיל" יכול לרשום הפניה למרפאת ivf על סמך סיפור רקע ובעיית זרע?
אני בת 36 אז לא יודעת לאיזו קטגוריה נכנסת :)

אני לא במכבי, אז לא יודעת מה המסלול

לו הייתי במקומך הייתי מחפשת המלצות בשבועות הקרובים ואז מבינה איך מגיעים לרופא שאת רוצה להיות מטופלת אצלו. בסופו של דבר לא מדובר במישהו שאת רוצה ממנו מרשם לאקמול, אלא מישהו שיודע מה הוא עושה.
בטח יהיו כאן מבוטחות של מכבי שידעו לענות לגבי הצד האדמיניסטרטיבי.
מבחינתי 36 זה ממש ממש צעירה, ולדעתי גם הרופאים לא ממש מתרגשים מכזה גיל.
(נזכרתי בעוד בדיקה - פרופיל הורמונלי בימים הראשונים של הוסת)

Musmus14

New member
יש לי רופא מעולה של מכבי בחיפה

יש את יוחנן ארליך במרכז הכרמל. תורים דרך האפליקציה. הוא כבר יסביר לך הכל.
רופא מדהים, שירות פרטי דרך הקופה. תמיד זמין, תמיד עם חיוך, מקצועי מאד.
עשיתי אצלו הזרעות וIVF לילד הראשון ועכשיו נכנסתי להריון ספונטני.
גם במעקבי הריון אני אצלו.
בהצלחה :)

למעלה