עזרה FSH משתולל

ונילית1

New member
עזרה FSH משתולל

היי,
הרבה זמן אני גולשת באתר ועכשיו גם הצטרפתי...
אשמח לעזרה כי אני ממש אובדת עצות...

אני אהיה בת 33 באוגוסט ולפני מעט יותר משנה אני ובעלי התחלנו לנסות.
עשינו את כל הבדיקות הרגילות - פרופיל הורמונלי, בדיקת זרע, צילום רחם ומעקב ביוץ וניסינו שתי הזרעות.
בהתחלה כל הזמן אמרו לנו שאין סיבה ידועה לחוסר ההצלחה, אבל לפני חודשיים עברתי לרופאת פוריות חדשה והיא ראתה שרמות ה- FSH שלי גבוהות...
בכל הפעמים שעשו לי את הבדיקה המדדים היו בערך 13, 10 ואז 14. היא אמרה שזה גבוה ושלחה אותי לעוד בדיקה בתחילת השבוע.
הפעם יצא 21!!!! שלפי מה שהבנתי זה מטורף!
מחר אני הולכת לעשות בדיקה של רזרבה שחלתית...
אני ממש בשוק, דבר ראשון האם קפיצה כזו בהפרש של חודש היא הגיונית ודבר שני מה זה אומר? ומה עושים עם זה?
אולי אני מגזימה אבל זה קצת נשמע כמו גזר דין מוות...

עשית את הבדיקה ביום הנכון מתחילת הווסת?

נסי לטפל בעזרת שינויי תזונתי, נטורופתיה ודיקור, אצלי שלושת אלו עשו
שינויי משמעותי בבדיקות דם של בלוטת התריס, ובכלל (הTSH שלי לא היה גבוה).
&nbsp
&nbsp

כן, קראתי, הבנתי

כתבתי שכדאי לעשות דיקור, שינויי תזונתי וטיפול נטורופתי,
אצלי שלושת אלו איזנו את בלוטת התריס שהיתה גבוהה המידי.
(התכונתי שה FSH שלי היה תקין)
שלושת אלו עשו אצלי שינויי משמעותי, ולדעתי כדאי ללכת למישהו מהרפואה המשלימה, שמתמחה בטיפולי פוריות, כי זה עוזר להתאזן.
&nbsp
וללכת לרופא פרטי טוב.
&nbsp
&nbsp

נכון, אבל לדעתי שווה להתייעץ עם מדקר טוב, שיודע לעבוד עם

מטופלות פוריות.
&nbsp

לא גזר דין מוות אבל מעיד שכדאי להגביר הילוך

הFSH הוא מדד לא אמין שיכול מאד להשתנות מחודש לחודש, אז קפיצה כזו בהחלט אפשרית. תראי מה יראו בAMH ובאולטרסאונד זקיקים, למרות שבהזרעות כבר היו אמורים לראות מה המצב, כמה זקיקים יש (והאם את מגיבה להורמונים). יש דברים שאפשר לעשות (מבחינת תזונה ותוספים, אולי גם דיקור כמו שהציעו) שמורידים FSH, אבל לא לגמרי יודעים אם FSH גבוה הוא בעיה או סימפטום (כלומר האם בכלל עוזר להוריד אותו). אני גם הרגשתי כאילו קיבלתי סטירה מצלצלת לפנים כשראיתי את הFSH אצלי, ועשיתי כל מיני דברים כדי לנסות להוריד, ונראה שעבדו, אבל הפסקתי לעקוב ברגע שממש נכנסתי לטיפולים, כי התגובה של הגוף שלך לטיפולים היא אינדיקציה הרבה יותר משמעותית מהFSH (שרק יכול לעזור לנבא מראש איך תגיבי).
כדאי לך לנסות ללכת לרופא שמומחה ברזרבה שחלתית נמוכה, כמו בר חווה. נכון שהתורים אליהם הרבה פעמים רחוקים, אבל יש לפעמים כאלו עם תורים יותר קרובים וגם אצל בר חווה אפשר להכנס לרשימת המתנה ולפעמים מתפנה תור מעכשיו לעכשיו.
בכל מקרה, בארץ באמת עושים קסמים, ולמרות הלחץ הייתי משתדלת לא לקבל את זה כגזר דין אלא כסימן שכדאי להגביר הילוך (ואולי לעבור לIVF).

ונילית1

New member
תודה על המענה

היום בבוקר עשיתי בדיקת דם לבידקת רזרבה שחלתית (AMH אם אני לא טועה).
אמרו לי תשובות רק בסוף החודש... ההמתנה הורגת.

בינתיים אנסה לשתות הרבה מים ולעשות הליכות ואולי אחזור לעשות דיקור.

לגבי בר חווה. ידוע למישהי אם הוא מקבל דרך מכבי?

לא, הוא פרטי

נראה לי שבכללית אפשר לקבל החזר על חלק מהייעוצים אצלו, אבל עד כמה שידוע לי במכבי אי אפשר. ההליך עצמו עדיין מאד מסובסד, אבל על התורים צריך לשלם

a morph

New member
האם כל בדיקות ה-FSH נעשו בימים 2-5 למחזור?

כי אם הבדיקה מתבצעת ביום אחר, אין משמעות לערכים גבוהים.

ונילית1

New member
לפחות שתי האחרונות נעשו בוודאות בימים הרלוונטיים

האחרות לא זוכרת.
אבל ערכים של 14 ואז 21 קיבלתי בחודשיים האחרונים, בימים 2-4 למחזור.

a morph

New member
אוקיי

אכן נראה מדאיג, אבל FSH הוא לא הפקטור היחיד בניבוי ההצלחה להרות. בערכים כאלה סביר שישלחו אותך ישירות ל-IVF, ושם מה שקובע זה התגובה שלך לגירוי הורמונלי. אם התגובה תהיה טובה, אין לך מה לדאוג. בהצלחה!

ונילית1

New member
מה הכוונה?

בשני סבבי הזרעות שעשיתי עד היום בייצתי 2 ביציות עם אוביטרל 2 כדורים ביום לחמישה ימים.
בלי הכדורים, אני בכל מקרה מבייצת ויש לי מחזור סדיר.
זה אומר משהו?
מקווה שה- AMH תשפוך אור על הנושא. רק חבל שצריך לחכות כ"כ הרבה זמן.

למעלה