אחרי שאיבה ראשונה

אחרי שאיבה ראשונה

היי בנות!
ביום שישי (אתמול) הייתה לי שאיבה ראשונה. שאבו 20 ביציות.
יש לי כאבים באגן (בטן תחתונה וגב תחתון) , קשה לי להתיישר, הבטן נפוחה.
אין בעיה בכלל במתן שתן.
מהיום בבוקר לוקחת אוטרוגסטן 3 פעמים ביום.
מחר ייתקשרו אליי לעדכן אותי כמה הופרו ומתי החזרה.
במצבי, תבוצע החזרה? או שיידחו לחודש הבא? איך הם יכולים לדעת מה מצבי דרך שיחת טלפון?
אם דוחים לחודש הבא- צריך שוב להזריק ולהיות במעקבים?

HoneyHoney

New member
לדעתי ידחו לך את ההחזרה בעקבות מה שאת מתארת

התופעות שאת מתארת הן קלאסיות להתחלה של גירוי יתר, מה שהגיוני בהתחשב במספר הביציות ששאבו. ידעו מראש שיהיו כ״כ הרבה ביציות? קיבלת אוביטרל להבשלה או דקפפטיל? מה היתה רמת האסטרוגן האחרונה שנמדדה? (לא שואלת בשביל שתעני לי, אלא שתוכלי להעריך בעצמך מה חומרת גירוי היתר)
כיוון שהתחלת לקחת תמיכה (אוטרוגסטן), כנראה הייתה מחשבה שאולי תהיה החזרה.
בד״כ כשחוששים לגירוי יתר מבטלים את ההחזרה ומחכים חודש/חודשיים בשביל שההורמונים יתאזנו וכדי לא להחמיר את הגירוי יתר ע״י הריון.
זה גם מה שאת רוצה עם כל הצער בדחייה, הריון עם גירוי יתר זה לא נעים בכלל, ואף עלול להיות מסכן חיים.

החזרה בלי שאיבה זה פשוט הרבה יותר, אין זריקות אלא רק מעקבים להערכת מועד הביוץ/ עובי הרירית.

בכל מקרה, חשוב להרבות בשתייה ולנוח, זה יעזור לך להחלים. רפואה שלמה ובשורות טובות!

תודה על התגובה המפורטת

יומיים לפני השאיבה אלו היו התצאות:
אסטרדיול 4310
פרוגסטרון 4.1
יומיים לפני השאיבה ראו באולטרסאונד בערך 15 זקיקים ורובם היו בשלים בערך 20 מ"מ.
קיבלתי אוביטרל יומיים לפני השאיבה.
איך אפשר להימנע מגירוי יתר? אתמול שתיתי 1.5 ליטר מים , היום שתיתי 3 ליטר מים.

HoneyHoney

New member
קשה לי להעריך את המצב שלך

לדעתי רמת ההורמונים שלך לא גבוהה עד כדי כך, ויכול להיות שבכל זאת ניתן יהיה לעשות את ההחזרה. תתייעצי אם האחות/רופא שיסביר לך את הסיכונים בגירוי יתר.
הדרך הכי טובה להימנע מגירוי יתר היא להימנע מהריון שיחמיר אותו (ואז תוך יומיים שלושה תרגישי הרבה יותר טוב).
אם בכל זאת הרופא שלך ממליץ לקיים את ההחזרה, חשוב שתהיי במעקב. סביר שתעלי במשקל (תשקלי כל יום, זה מדד לחומרה של גירוי היתר). כמובן שמדובר בנוזלים בלבד, וזה ירד אח״כ במהירות.
תשתי הרבה מים (3 ליטר ביום) ותוודאי שאת לא מתייבשת. השחלות מוגדלות, והסכנה הכי גדולה היא לתסביב שחלתי אז תהיי במנוחה. אני חושבת שגם ממליצים להימנע מיחסי מין כל עוד את בגירוי יתר.
&nbsp
בהצלחה רבה ובשורות טובות.

תודה רבה!!

אעדכן בהמשך

אנדי40

New member
קודם כל מברוק על 20 ביציות.

מאחלת שיצאו משם 20 עוברים.
אצלי בהחזרה של קפואים לקחתי כדורים ואז יומיים לפני ההחזרה מזרק של אוביטרל אז בהחלט את יכולה להתנחם בזה שזה חודש בלי מלא הורמונים מוזרקים.
וכמו שכתבה לך האניהאני, אם יש חשש לגירוי יתר עדיף לחכות חודש, (כמובן מה שהרופאים יגידו) מאשר לקחת את הסיכון.

תנוחי, תשתי הרבה מים ותחשבי על מלא עוברים מוקפאים.

בהצלחה.

תודה :)

אני מהבוקר מחכה שייתקשרו לעדכן אותי ועדיין לא התקשרו! עדיין עם כאבים בבטן התחתונה.
אצלנו הבעיה היא בזרע (מורפולוגיה 1% וקצת בתנועתיות).
מזל שהדחייה של ההחזרה (אם תיהיה) לא דורשת יותר מידי זריקות.
תודה על התשובות!

התקשרו אליי

אמרו שמתוך 20 ביציות , 8 היו טובות, ומתוכם 5 עוברים באיכות טובה.
מחר מתוכננת החזרה.
אמרתי לה שאני עדיין עם כאבים. היא אמרה שהרופא יבדוק אותי לפני ואז יחליט.
1. מתוך 20 ביציות 5 עוברים (לפי מה שהבנתי לפי שיטת המיקרומניפולציה). מה עם שאר הביציות? מדוע הן לא הופרו?
בתחילת הסבב הרופא החליט על שיטת ivf+ icsi.
2. מה לגבי העוברים? איזה יום זה נחשב מחר (שאיבה בשישי)? ייתכן שמחר נגיע ויגידו שנשארו פחות עוברים?

haych

New member
תשובות

1. יש כל מיני סיבות. יתכן שהביציות לא היו בשלות (שואבים גם זקיקים קטנים), יכולה להיות הפריה, אבל לא תקינה (לא יודעת איך זה עובד באיקסי, לי יש הפריות רגילות ובאחד המקרים שני זרעונים הפרו את אותה ביצית אז זו עוד סיבה למה אין מאה אחוז הפריות).
2. מחר זה יום 3, יום השאיבה נחשב ליום אפס.
יתכן שמחר יגידו שיש פחות עוברים, באופן טבעי עוברים מפסיקים להתפתח.
אבל זה באופן תאורטי, שזה לא ילחיץ אותך. לי למשל זה לא קרה. אגב, יכול גם להיות מצב הפוך, שתגיעי להחזרה ויגידו לך שיש פתאום עוד עובר שהופרה בקצב יותר איטי (שוב-לא יודעת אם זה תופס גם באיקסי).

HoneyHoney

New member
תשובות

1. 8 ביציות טובות זה לא רע. השאר כנראה לא היו בשלות עדיין. 5 הפריות זה מצויין, ייתכן שאלו שלא הופרו זה בגלל זרע לא תקין.
2. יכול להיות שיהיו פחות עוברים, אבל זה שאמרו לך שהם באיכות טובה אומר שכנראה שהם יהיו טובים גם מחר, ואף ראויים להקפאה. ייתכן ויבחרו לגדל אותם לבלסטוציטים, תלוי במעבדה.
יכול להיות גם שיהיו הפריות נוספות של עוברים ״איטיים״ יותר.
מחר זה יום 3.
&nbsp
המון בהצלחה ותרגישי טוב!

אנדי40

New member
חמש הפריות זה מעולה.

בהצלחה מחר, אם תהיה החזרה, תנוחי וגם אם לא תהיה תנוחי ואל תתבאסי, העוברים יחכו לך לחודש הבא.

היא321

New member
גם לי היה ככה

נשאבו 27 ביציות, מתוכן 21 היו בשלות, כחומר השאר נשאבו מוקדם מדי, 11 הופרו, 9 היו טובים להקפאה. לא עשו לי החזרה באותו החודש.
אמרו לי שהסיבה לאחוז ההפריות הנמוך באיכות הזרע או הביצית כנראה.
בהצלחה!

היי בנות

אז הייתי היום, הרופא בדק אותי אמר שיש גירוי ממש קטן, שהוא לא רואה בעיה והכאבים טבעיים. אין ספק שיש לי כבר פחות כאבים (עדיין יש אבל נסבל).
אז החלטנו להחזיר עובר (אחד- אין אפשרות בחירה אנחנו צעירים וסבב ראשון). נאמר לנו שמתוך ה5 עוברים, 3 באיכות טובה. החזירו 1, ואת השאר ינסו לגדל ליום 5. אם יצליח- יקפיאו.
אם לא יצליח- אצטרך לעבור שוב שאיבה חודש הבא ?! זה מטורף.
מה שכן- סוף סוף הסיבה לאי פיריון ידועה- הבעיה בצורה של הזרע. רק ההפריות של האיקסי הצליחו (עשו חצי ivf רגיל וחצי איקסי).
עוד 12 יום בטא. מחזיקים אצבעות.
1. האם מקפיאים עוברים יום 3?
2. נהוג לקבל דוח מעבדה? כי לא קיבלנו כלום, רק מכתב שחרור.

היא321

New member
עונה

בהחלט נהוג להקפיא עובר יום 3. יש לי ילדה ממוקפא יום 3.
דוח מעבדה, תלוי בית חולים.
ואם חלילה לא ייקלט והעוברים לא יגיעו ליום 5 צריך לעבור שוב שאיבה.
בהצלחה!

מוזר

כי אמרו לי שהם לא מקפיאים את 2 העוברים הטובים היום והם מגדלים אותם ליום 5... לא היה עדיף להקפיא לפחות אחד?!

journe y

New member
תשאלי אותם לסיבה שהם מגדלים לבלסטוציטים

לא תמיד גידול ליום 5-6 מסתיים בטוב. לעיתים העוברים לא ממשיכים לגדול ואז מתים. מה הסיבה שיש לך 2 עוברים טובים והרופא מחליט לגדל את שניהם לבלסטו? בגידול ליום 5-6 יש משום לקיחת סיכון. מעניין מה השיקול. איך היה בעבר?

למעלה